Отговори
# 90
  • Мнения: X
Мисля, че става въпрос за това да нямаш на свое име друго жилище или такова, което да даваш под наем.

# 91
  • София
  • Мнения: 971
Ох, дано скоро да си изяснят и за себе си някакви концепции за тая безумно объркана законодателна промяна  Confused

# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Мисля, че става въпрос за това да нямаш на свое име друго жилище или такова, което да даваш под наем.

И аз така го разбирам.  Peace

# 93
  • Мнения: 1
Записвам се, за да следя темата.
Нашия ипотечен кредит за жилище е от миналата година, 6 месеца преди да сключим брак, т.е към момента от преди близо година.
И двамата сме под 35 години, но все още живеем на квартира, защото не е излязъл акт 15 и акт 16.
Адресите в личните карти и на двамата се водят на жилищата на родителите ни, които са в други градове.
Дали тези условия за данъчни облекчения ще важат и за нас?

# 94
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Някой да има по-нова информация по този въпрос?  newsm78

# 95
  • Варна
  • Мнения: 691
да и аз се интерсувам от инфо-дали сега можем да подадем док или е късно?

# 96
  • София
  • Мнения: 110
Никой ли не може да помогне с инфо?  Weary

# 97
  • Мнения: 139
Данъчно облекчение за млади семейства, които плащат вноски по ипотечен кредит

                 Това ново данъчно облекчение ще се ползва с подаване на данъчна декларация през 2010 година. Това е така, защото законодателят предвиди, че сумата от годишните данъчни основи се намалява с направените през 2009 година лихвени плащания върху първите 100 000 лв. по ипотечен кредит. От това облекчение през 2010 година ще могат да се възползват семейства, които имат сключен граждански брак и ипотечният кредит е сключен с един от двамата съпрузи. Допълнителни изисквания за ползване на облекчението е данъчно задълженото лице и/или съпругът/ата да не са навършили 35-годишна възраст към датата на сключения договор за ипотечен кредит, както и ипотекираното жилище да е единствено жилище за семейството през данъчната година.

# 98
  • Мнения: 5 178
Данъчно облекчение за млади семейства, които плащат вноски по ипотечен кредит

                 Това ново данъчно облекчение ще се ползва с подаване на данъчна декларация през 2010 година. Това е така, защото законодателят предвиди, че сумата от годишните данъчни основи се намалява с направените през 2009 година лихвени плащания върху първите 100 000 лв. по ипотечен кредит. От това облекчение през 2010 година ще могат да се възползват семейства, които имат сключен граждански брак и ипотечният кредит е сключен с един от двамата съпрузи. Допълнителни изисквания за ползване на облекчението е данъчно задълженото лице и/или съпругът/ата да не са навършили 35-годишна възраст към датата на сключения договор за ипотечен кредит, както и ипотекираното жилище да е единствено жилище за семейството през данъчната година.



А документ за сумата предполагам трябва да издаде банката.. А кредита трябва ли да е целеви, или пак му отпуснахме края

# 99
  • Мнения: 139

А документ за сумата предполагам трябва да издаде банката.. А кредита трябва ли да е целеви, или пак му отпуснахме края


Най-добре е да питаш в НАП.

# 100
  • София
  • Мнения: 971
Реални отговори ще има през март - ще научим на осбствен гръб като подадем заявления и видим каква ще е политиката на НАП

# 101
  • Мнения: 220
Дъщеря ми вчера ходи до Пощ.банка и питала за това/те отговарят на условията/ а служителка и отговорила ,че не се отнасяло за тяхната банка. Аз не видях в закона да пише с изключение на ПБанка, но знае ли човек.

# 102
  • Мнения: 5 160
Да не би в БПБ да не са разбрали за какво пита? Или кредита да е потребителски?
Няма уточнения за банките...

# 103
  • Мнения: 17 986
А докога ще се подават документи, да не се окаже после че сме изпуснали? И какви документи същност ще представяме, сигурно за размера на кредита от банката и за дохода от работодателя, а друго дали ще има... Все очаквам някоя уловка

# 104
  • София
  • Мнения: 110
desi_s  благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт