Отговори
# 360
  • Мнения: 5 178
За работещите служебна бележка със заплатата и отделна графа за осигуровките

Така за Булбанк издават официална бележка срещу 12 лв, където са посочени внесените суми през 2009 и лихвата отделно
Имали и указания как да изчислят сумата върху първите 100 хил. лв Crazy

# 361
  • София
  • Мнения: 1 735
КОТЕ,благодаря!  bouquet

# 362
  • Мнения: 224
Така за Булбанк издават официална бележка срещу 12 лв, където са посочени внесените суми през 2009 и лихвата отделно
Имали и указания как да изчислят сумата върху първите 100 хил. лв Crazy
Ей големи обирджии #2gunfire Само чакат възможност и започват да обират парите на хората. Изисква се погасителния план, копие на вноските, ако не си ги пазите и месечните бордера от които се вижда кое за лихва и кое за главница. Супер сложно, за 12 лв.

# 363
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Четох, четох и съвсем се омотах...
Сега се чудя дали следните неща могат да са спънка за ползване на облекчение:
1) Със съпруга ми имаме общо 1/2 от неурегулиран поземлен имот в едно село
2) Адресите ни по лична карта са различни от адреса на жилището, което сме закупили с кредит
3) При теглене на кредита за закупуване на жилището, ипотека е учредена не върху него, а върху друг имот /на нашите родители/

# 364
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 304
И аз с няколко въпроса да се включа ако има запознати  по темата помагайте ,че съвсем не мога да бъда полезна на моята позната с информация и тя чула за този закон.Значи  живеят на семейни начела,нямат брак,мъжът е под 35 години,тя не работи...Жилището е купено с ипотка преди две години,единственото жилище ,което се води на името на мъжът с който живеят.Обхваща ли ги тях закона или не отговарят на изискванията?Благодаря предварително за помоща Ви.  bouquet  bouquet

# 365
  • Мнения: 2 122
трябва да имат брак

# 366
  • Банкя
  • Мнения: 823
Четох, четох и съвсем се омотах...
Сега се чудя дали следните неща могат да са спънка за ползване на облекчение:
1) Със съпруга ми имаме общо 1/2 от неурегулиран поземлен имот в едно село
2) Адресите ни по лична карта са различни от адреса на жилището, което сме закупили с кредит
3) При теглене на кредита за закупуване на жилището, ипотека е учредена не върху него, а върху друг имот /на нашите родители/

Като заначало проблем е нивата, колкото и тъпо и несправедливо да звучи. Rolling Eyes
Само по себе си това е достатъчно, за да ви върнат.
Иначе според мен и точка 3 е проблем. Peace

# 367
  • Мнения: 5 178
Toчка едно не знам дали е проблемна, защото го умуват. Но пък точка три ви беси от всякъде, трябва да е заложено въпросното жилище

# 368
  • Мнения: 157

А нашият проблем е, че се водя собственик на 1/6 от апартамента на майка ми, защото след като татко почина, ние тримата с брат ми и майка ми автоматично наследяваме неговата половина. В данъчното казаха, че това означава, че няма смисъл да подаваме документи. Не мога да се примиря. Реално става дума за 10 кв. м. все едно.  ooooh!
Дайте мнение  Praynig

# 369
  • Мнения: 3 869

А нашият проблем е, че се водя собственик на 1/6 от апартамента на майка ми, защото след като татко почина, ние тримата с брат ми и майка ми автоматично наследяваме неговата половина. В данъчното казаха, че това означава, че няма смисъл да подаваме документи. Не мога да се примиря. Реално става дума за 10 кв. м. все едно.  ooooh!
Дайте мнение  Praynig


В НАП все още нямат пълни инструкции! Т.е. данъчните не знаят какво точно да правят в позаплетените случаи. Може да чакаш до крайния срок за подавен на декларации (още 2 месеца) и да видиш дали няма да излязат по-пълни инструкции и вече по тях да прецениш или направо да подаш декларация със всичките изискуеби документи и да ги оставиш те да се главоблъскат. Тогава обаче никой няма да си изказва личното мнение, а ще им се наложи да излязат с общи инструкции и да обхванат всички случаи, за които има подадени декларации. Иначе сега колкото и да питаме - всичко си остава на теория и лична преценка на този, на когото попаднем - и на тях не им е ясно още. Законът е оставил много неясноти, които те ще трябва да решат как да запълнят.

# 370
  • Мнения: 5 178
Към момента инструкциите им са : ако излезе  и втори имот, или част от имот направо да те връщат .. Затова в момента чакам да решат и за земеделските земи ли важи...със сигурност ще те върнат при 1/6 от апартамент

# 371
  • Мнения: 224
Искам да попитам тези които са си извадили декларацията за имотно състояние.
1. Става ли моя мъж да подаде декларация и от мое име?
2. Нужна ли му е лична карта/че милия си я е забравил, а днес му остава време да отиде/?

# 372
  • Мнения: 5 178
не,декларацията или лично, или с пълномощно, или по пощата  Crazy

# 373
  • Мнения: 3 869
Към момента инструкциите им са : ако излезе  и втори имот, или част от имот направо да те връщат .. Затова в момента чакам да решат и за земеделските земи ли важи...със сигурност ще те върнат при 1/6 от апартамент

Това къде го видя написано? Само писмени инструкции на НАП имат стойност...

# 374
  • Мнения: 224
Коте някой беше написал, че съпруга взел  и на двамата съпрузи декларация? Сигурна ли си? На теб отказвали ли са ти, да вземеш на съпруга си??

Общи условия

Активация на акаунт