Отговори
# 1 155
  • Мнения: 722
Че на 3000 лв. лихви ти връщат 300 лв., що да няма смисъл?

# 1 156
  • Мнения: 3 869
300 лв. не са малка сума, но когато не са изпълнени всички условия за ползване на облекчението вероятността човек да загуби време, нерви и пари в опит да придобие една неголяма сума, но при доста висок риск, е голяма... Това имах предвид, а не че не си заслужава да си потърсиш 300-те лева, когато отговаряш на всички условия.

На мен преди мако ми се обадиха от НАП да ме поканят да си подпиша акта! Не са искали нищо повече от документа от банката и приложения към него погасителен план (заверен от бантака и издаден по инициатива на банката!). Миналата година по настояване на НАП банката ми издаде документ за лихвите само за частта от заема описана като заем за закупуване на жилище. Тази година обаче документът беше за лихвите върху целия заем до първите 100000 лв. и не са искали допълнителни документи. Не знам какво пише в акта, т.е. дали ще ми възстановят всичко, което съм поискала, но предвид факта, че не поискаха други документи (а освен в договора ,няма къде другаде да се види разделението на кредита), се надявам да ми възстановят цялата сума...

# 1 157
  • Мнения: 61
Meg!, пиши какво е станало и дали цялата сума са ти възстановили, че ние сме на същото положение като вас! Дано да се разминем  Peace

# 1 158
  • Мнения: 165
Тази година трябва ли удостоверение от работодателя за доходи и от агенция по вписванията за единствено жилище?

# 1 159
  • Мнения: 3 869
Тази година трябва ли удостоверение от работодателя за доходи и от агенция по вписванията за единствено жилище?

Служебна бележка за доходите от трудови правоотношения и документи за всаккъви други доходи за деклариране винаги се прилагат. Няма как да се иска облекчението за млади семейства без да се попълни надлежно данъчна декларация.
Тази година няма изрично упоменаване на справка от агенцията по вписванията и на мен на ми поискаха, което обаче не означава, че в друг офис на НАП няма да поискат...

Подписах си вчера акта точно за сумата, която сама бях изчислила в декларацията, т.е. признали са ми платените лихви върху цялата сума, какъвто документ беше издала банката, а не само за частта описана като кредит за закупуване, както се получи миналата година, когато трябваше да се представя и договърт с банката.

Някой по-нагоре пита за условието за склучен граждански брак преди отпускането на кредита. Това най-лесно може да се провори в системата на ЕСГРАОН; другите справки са малко по-тромави. И все пак зависи как ще тългкуват данъчните всеки конкретен случай...

# 1 160
  • Мнения: 61
Meg, Браво, важното че сте минали без главоболия и са ви изплатили всичко

# 1 161
  • София
  • Мнения: 1 735
Момичета,каква е разликата между двете декларации по чл 50?И двете са за физически лица,придобили доходи в БГ?Нещо не разбирам коя да попълним,тази образец 2001 или 2001а?

# 1 162
  • Мнения: 3 200
Миналата година не ни одобриха, защото мъжа ми притежава 50% oт жилището на майка си. Дали тази година го отмениха това, някой знае ли?

# 1 163
  • Мнения: 3 869
Миналата година не ни одобриха, защото мъжа ми притежава 50% oт жилището на майка си. Дали тази година го отмениха това, някой знае ли?

Не е отменено.

Попълва се образец 2001, ако нямадоходи и от чужбина освен от БГ. Ако има доходи от чужбина, освен тези от БГ, тогава се попълва 2001а.

# 1 164
  • Мнения: 822
И нашите пари ги възстановиха за две седмици /дори не разбрах кога точно, но сега видях, че имам превод по сметката  Blush/. Представих само документ от банката.

# 1 165
  • Мнения: 99
Дали има значение, че миналата година пусках декларацията на мое име, а тази мисля да е на мъжа ми /тъй като съм в майчинство/.

# 1 166
  • Мнения: 3 869
Дали има значение, че миналата година пусках декларацията на мое име, а тази мисля да е на мъжа ми /тъй като съм в майчинство/.
Няма значение кой от двамата съпрузи подава декларация с ползване на това облекчение. При избора семейството прави сметка чий доход е достатъчно висок, за да е надхвърлил платения през годината ДОД сумата за възстановяване от това облекчение.

Моето майчинство се разпростря в две календарни години, без да го обхаваща напълно, така за всяка от тях съм имала и трудови доходи и съм подава декларация, за да ползвам облекчението за застраховки и дарения Peace

# 1 167
  • София
  • Мнения: 4 141
И нашите пари ги възстановиха за две седмици /дори не разбрах кога точно, но сега видях, че имам превод по сметката  Blush/. Представих само документ от банката.
Само документ от банката, без договор и акт за граждански брак  newsm78

# 1 168
  • Мнения: 822
vangobi, да. Само документ от банката.

# 1 169
  • София
  • Мнения: 1 735
Попълва се образец 2001, ако нямадоходи и от чужбина освен от БГ. Ако има доходи от чужбина, освен тези от БГ, тогава се попълва 2001а.
Меg!,благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт