Отговори
# 1 170
  • София
  • Мнения: 4 141
vangobi, да. Само документ от банката.

Странно, но благодаря ти за бързия отговор.  bouquet

# 1 171
  • Мнения: 162
При нас бракът е след сключване на договора, но кредита е изтеглен от двама ни. Въпроса ми е дали ако след датата на брака сме подписвали допълнителни анекси, то от банката дали ще посочат датата на сключване на кредита или тази от последният подписан анекс newsm78

# 1 172
  • София
  • Мнения: 4 141
При нас бракът е след сключване на договора, но кредита е изтеглен от двама ни. Въпроса ми е дали ако след датата на брака сме подписвали допълнителни анекси, то от банката дали ще посочат датата на сключване на кредита или тази от последният подписан анекс newsm78

Анексът е допълнение към договора, според мен банката би следвало да посочи датата на договора, предполагам голямата сума е към него. Дано да бъркам. Нищо не пречи да се обадите в НАП и да питате.
Успех  Peace

# 1 173
  • Мнения: 1 992
Със сигурност банката ще посочи дата на договор.

# 1 174
  • Мнения: 1 267
справката от Райфайзен ми струваше 30 лв,
10 лв увеличение от миналата година.
не спестих и грам възмущението си пред служителката,
макар, че тя вина няма.
тя пък ме "успокои", в ДСК искали 60 лв.
всеки "смуче", както може.
а и е доста несправедливо, да се дели кредита,
на такъв за закупуване и обзавеждане,
продължавам да си мърморя аз.

# 1 175
  • Мнения: 3 869
Съвсем не е несправедливо да се дели кредита - това се прави единствено и само с цел избягване на плащането на по-голям местен данък при покупко-продажбата  Peace Оттам нататък нещата следват буквата на закона. Облекчението е за ипотечен кредит за закупуване на жилище. По документи този кредит е само часста описана като такава, а не общият размер на ипотечния кредит (друга част по същество е потребителски кредит обезпечен с ипотека). НО, при все че тази година не се иска договор с банката и копие от нотариален акт, банките проспокойно можеха да направят тази услуга на редовните си ипотечни длъжници и да издават документ за цялата стойност на ипотечния кредит, вместо да следват дословно буквата на закона. Така и така пари взимат и за справките, поне можеха да ударят едно рамо на клиентите си, при все че това на тях нищо не им струва...

# 1 176
  • Мнения: 162
Ане, и аз съм в Райфайзенбанк, искаш да кажеш че ще ми издадът удостоверение само за частта за закупуване ли? Ужасс това вече май ще ме откаже.  #2gunfire #2gunfire Това в клон на банката в София ли го направиха. А аз се надявах, да посочат дата от анекс към договора, но май няма смисъл :tired

# 1 177
  • Мнения: 1 267
sofii4eto, днес ще взема документа, за Бургас иде реч.

Мег, права си за данъчната оценка.
Служителката каза, че копие от договора ще е прикрепен към справката.
ВсякО НАП си действа по свои правила сякаш, предвид исканите документи.
Току решат, че искат и копие от договора.
Ами само като направят справка за върнатата сума миналата година,
и тя взе ме че се размине драстично или недрстично с изчислената за тази година,
в случай, че се включи целия кредит...
знам ли, може да стане неприятно, за тях, не за мен.

# 1 178
  • Мнения: 5 178
В Булбанк не знам колко взимат, миналата беше 12 лв, но откакто ми искаха за лихвен лист за предна година 48 лв не знам дали няма да се пробват и сега да ми издадат справка на тази цена, Смятам да пробвам с лихвения лист, който си взех чинно през декември месец - щото тогава е без пари, че е за текущата година..
А 48, 60 лв за проста справка да ме прощават ама трябва да си пусне жалба до омбудсмана и МИЕТ, КЗП защото това са огромни банкови такси за такава услуга, а да не говорим, че това е документ за пред данъчните  #2gunfire

# 1 179
  • Мнения: 1 267
Живяла съм в чужбина, всяка справка от банката е без пари.
Замислям се къде и как наистина да подам жалба.

# 1 180
  • Мнения: 6 033
е не всички банки искат пари за справката, Експресбанк не ни е взела нито стотинка за това нито миналата ,нито тази година,даже ни звериха и копията от договора,да не ни разкарват от нап

# 1 181
  • Мнения: 1 992
KOTE, в Булбанк е 12 лв и тази година.

Към тези, на които са им върнали пари - долу-горе колко време отне целия процес, да се подготвя психически.

# 1 182
  • Мнения: 6 033
нямаше и месец 28.01 na 23 .02 ги бяха привели

# 1 183
  • Мнения: 1 267
е не всички банки искат пари за справката, Експресбанк не ни е взела нито стотинка за това нито миналата ,нито тази година,даже ни звериха и копията от договора,да не ни разкарват от нап

да това го знам, съобщих го,
но бях "успокоена" пак да пиша, че в ДСК взимат 60.
е на, "успокоих се"  Confused

# 1 184
  • Мнения: 822
На 15.02 подадох декларация + справка от банката /без такса/ и при проверка на 01.03 имаше постъпление по сметката. За справка миналата година чаках точно 30 работни дни. Може би сверяват миналогодишната декларация и връщат по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт