Отговори
# 1 200
  • Sofia
  • Мнения: 1 730
Ясно! А как стои въпросът тогава с тези, които не подават лично данъчни декларации? При нас всичко става по служебен път и ние всъщност искаме да подадем документи само за облекчението. Вероятно, ще трябва да приложа само служебната бележка.
А по "месторегистрация" имаш предвид регистрация на постоянен адрес ли?

По постоянен адрес. Какво искаш да кажеш с това "по служебен път"? Подаваш данъчна декларация само за облекчението, повечето от нас я подават само заради него.

# 1 201
  • Мнения: 1 267
Това не е законно-трябва да не сте над 35 ПРИ СКЛЮЧВАНЕТО НА ДОГОВОРА ЗА ИПОТЕЧНИЯ КРЕДИТ!Миналата година мъжа ми беше над 35 и без проблем всичко ни изплатиха.

неправилно се изразих,
когато и двамата вече имат 35,
т.е. съпругът ми ги има 35 още при скл на договора,
а аз ги правя тази година.

# 1 202
  • Мнения: 1 981
По постоянен адрес. Какво искаш да кажеш с това "по служебен път"? Подаваш данъчна декларация само за облекчението, повечето от нас я подават само заради него.
Vesana, както става ясно от постовете ми, тези данъчни истории са ми пъъълна мъгла. Исках да кажа, че аз никога не съм подавала данъчна декларация лично и сега се чудя като отида в НАП-а освен бележката от банката, служебна бележка от работа и копие от акта за граждански брак, какво трябва да направя?

# 1 203
  • Мнения: 162
Преди да отидеш в НАП си изтегли данъчна декларация от сайта им или го вземи от клон на НАП, който ти е наблизо. Попълваш я, прилагаш и документите и я подаваш по постоянен адрес в клон на НАП.

# 1 204
  • Мнения: 3 869
Марини, наистина е по-добре да си изтеглиш декларацията (образец 2001) от сайта на НАП и да я попълниш у дома, за да може и съпругът ти да се разпише на страницата за облекчението. Там има деклерация (една табличка), която той трябва да попълни, за да може ти да ползваш облекчението.
Разбира се, може и от офис на НАП да си взмемеш хартиен екземпляр за декларацията, там са длъжни да ти окажат съдействие за попълването, но ще трябва или да отидето двамата със сръпруга ти, или да му занесеш декларацията за подпис и после да я върнеш в НАП.

# 1 205
  • Мнения: 1 981
Много ви благодаря, sofii4eto, Meg! Ще я изтеглим и попълним! Хубав ден! Hug

# 1 206
  • Мнения: 5 178
Някой подавал ли е в НАП Варна, какво искат последно .. да съм подготвена Simple Smile

# 1 207
  • Мнения: 0
KOTE, в НАП Варна подадохме само декларацията, служебна бележка от работодателя и бележката от банката за изплатените лихви Peace

# 1 208
  • Мнения: 5 178
Линна, а вече върнаха ли ви парите ?

# 1 209
  • Мнения: 0
Ами още не са ги върнали, чакам към началото на април, защото подадохме на 8.03 Rolling Eyes

# 1 210
  • Мнения: 270
Линна, а копие на акта за граждански брак не приложихте ли?

# 1 211
  • Мнения: 0
Ами не сме прилагали копие на акта за граждански брак, ама мъжа ми каза, че са му прегледали декларацията (защото той подава) и са казали, че е ок newsm78

# 1 212
# 1 213
  • Мнения: 0
Преди малко се обадила служителка от НАП, нямало проблем с документите (т.е. наистина не искат нищо повече.......но няма да ни върнат пари  Close, на мое име излизал имот, аз си мислех че е гараж, но се оказа част от етаж (то наистина го има, но съм била малка, като са го прехвърляли и винаги съм мислела, че е още на дядо ми Rolling Eyes). Най-странното е, че миналата година в справката в АВ не излизаше....яд ме е, ама това е положението   #Cussing out

# 1 214
  • Мнения: 397
Извинявам се, не съм много по темата, но понеже предполагам сте се сблъсквали, имам един въпрос. Когато има неплатени здравни осигуровки / за 2001 и 2003г/ , Удостоверението за наличие и липса на задължения по чл.87 от ДОПК излизат ли като наличие на задължения? И какви са вноските? А данък МПС?Много благодаря предварително за всяко разяснение по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт