Австрия 25 - Пунш и коледни сладки за всички патенца и патки :D

  • 19 972
  • 279
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28

Напьлни очите си с природа,
зарови рьцете си в листа-
те дадени са ти от Бога,
не са от вчера, нито отсега.

Повикай смело, да те чуят!
Не скривай в шала си уста.
Опитай, само да поискаш
и ще си огрял света!

Какво, че някой ще се цупи,
а друг пьк може да се смей?-
Те трьнчета са пак от твойто
Цвете,
и от твойта песен..

Пей.

  bouquet

# 16
  • Мнения: 339
Ели беше питала за украсата :
Доколкото си спомням Съни каза че може да донесе лампички( не гарантирам дали е била тя, ама някой го каза Mr. Green)
Аз ще донеса елхата ( не е голяма да не очаквате много- все пак ще се побира права в багажника)
Ох и на мен ми се иска да дойда за украсяването ама трябва да изчакаме да пристигнат свекитата, но пък ако пристигнат по-навреме и Стоян им се зарадва може да се дотъркалям предварително.
Значи остава да се купят за коледния дух :
1. Гирлянди, балони и каквото др решите, може предварително да решим до каква сума.
2.Костюм за дедето- Ани  ще каже какво става с него по-натам.
За консумиране копирам поста на калиопа  и всеки да допълва като се сети нещо: (Аз допълвам в тъмно розово)
1.Тоал.хартия ( 3-4 топчета)
2.Салфетки (бройка), а не може ли от тези кухнеските ролки много са удобни
3.Покривки,пластм.чинийки и прибори.Пластм.чашки.(Колко маси можем да ползваме да кажете пак, за да се знае колко покривки)
4.нарязан хляб (може хоферски.бройка?)
5.кайма и кашкавал за принцеси.
6.Веро и течен сапун за рьце.
7.масло,малко сол.
8.маруля, краставица (може кьм сандвичите)
9.банани
10.Ябълки
11.Солети ( в хофера има много готини дълги солети със сусам вместо с кристалчета сол)
12.И моркови няма да откажем
13.Натурален сок-ако може патето да повтори какви бяха изискванията за него, че не мога да цитирам, но и аз съм съгласна с тях
14.Минерална вода - не газирана за децата
добавяйте.
 

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 17:11 от Roroana

# 17
  • Vienna
  • Мнения: 266
Е Уомбат, данке zа новата тема ,а zаглавието ти е супер. мн ме раzвесели. вие докато сте иzписали 2 страници в сладки прикаzки и поеzия аz косих трева, сьбирах 6ума, иzвадих вси4ки коледни украси(таzи година укьснях, обикновенно о6те на 25ти ноемв. сьм украсила вси4ко) иz4истих си прахосмука4ките и се zалавям zа 4истене и украса. вие кога слагате елхите в кь6ти?
Ро, нямам претенции ни кьм ядене ни кьм сок, аz 6те си донеса вси4ко което консумира моето семейство. просто бях писала zа  сока да е  100%, особенни иzисклвания не сьм имала, все пак той е zа децата. zа вси4ко сьм сьгласна с мноzинството.  bouquet ох, в такова коледно настроение сьм днес,4е 4акам партитата с нетьрпение.

# 18
  • Мнения: 580
А пък на мен как ми се приядоха принцеси...

Аз миналата събота и неделя слагах разните му там гирлянди, лампички и венци.
Елхата ми се иска още в средата на декември да я сложа, но тук мъжът ми се противи с ръце и крака и държи да е на 23.12 вечерта - и го слушам, какво да правя, нали съм си хрисима душа  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 533
Уомбат,   bouquet за темата.
Как ги измисляте тия рими, възхищавам ви се   bouquet

Еееее, Петрова, работлива булка си си ти  Wink Като те изчетох що работа си свършила отсутринта и се  newsm43

Рени, препоръчвам ти го Крист.....а  Laughing на Карсплац. Едно заради пуфера, а и е много хубаво за деца. Половината шадраван са го напулнили със слама и е много удобно за малки деца. Аз съм винаги готова за среща на пунш след 15 часа  Wink

Ох, Ро голяма мъка с това розово, главата в екрана си заврях  Laughing
Има ли къде да се печат тез принцески? Много вкусно звучат ама аз бих ви предложила да не си усложняваме настроението с мазане и печене  Wink. Идеята на Жени за готови плата много ми хареса.

А пък на мен как ми се приядоха принцеси...

Аз обаче ги признавам само ако са на ония метални допотопни бълг. скарички. Сещате ли се кои?  Laughing

# 20
  • Мнения: 81
Aйде и ние в новата тема.Мерси на Уомбат!

# 21
  • Мнения: 28
На някои принцеси
им се ядат принцеси
с малко и кашкавал,
с пипер и лучец бял.

И с чубричка-подправка може
вьв фурничката да ги сложим,
а който го мьрзи да маже-
нека каже, да повтори.
Другите ще се облажим
и оближем баш за Коледа.

 cook

# 22
  • Мнения: 413
Diana - заповядай, ще ти ги направи моя мъж, той си има такава допотопна и си пече пиците сам на нея...и е много бегайстерт от това чудно българско творение.

Поради мерки за сигурност няма да слагаме нищо тази година, Алекс се катери навсякъде, любимото му място са масите и бюрата, дърпа всичко и пипа всичко - затова само на балкона от светещите и елхата също ще е там.

Ро- а кой е дедето  Joy

по т.6 от списъка "веро и  сапун за ръце" - това да не сте го купили. Аз ще ви го доставя безплатно - моя кръсник има няколко козметични и опаковачни фирми и в къщи не ме е оставил без подобни запаси

Калиопа - пак пишеш сладко, сладко - ако на някои от бременните им се прияде, моля заповядайте днес у нас, ще ви направя. ..а и торта има за десерт..

# 23
  • Мнения: 957
А пък на мен как ми се приядоха принцеси...
Аз обаче ги признавам само ако са на ония метални допотопни бълг. скарички. Сещате ли се кои?  Laughing

Принцесите са филии с кайма изпечени на скара, нали? В Бургас им казваме Странджанки. Аз в къщи ги правя на еднин тиган от гусайзен с ребра. Става като на скара. Слагам е каймата малко фикс за кайма на маги или кнор и стават супер. После мъжът ми ми се кара, че много бил ял. А как вървят с бира.... ох, че се размечтах, а съм на антибиотик Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 533
А пък на мен как ми се приядоха принцеси...
Аз обаче ги признавам само ако са на ония метални допотопни бълг. скарички. Сещате ли се кои?  Laughing

Принцесите са филии с кайма изпечени на скара, нали? В Бургас им казваме Странджанки. Аз в къщи ги правя на еднин тиган от гусайзен с ребра. Става като на скара. Слагам е каймата малко фикс за кайма на маги или кнор и стават супер. После мъжът ми ми се кара, че много бил ял. А как вървят с бира.... ох, че се размечтах, а съм на антибиотик Rolling Eyes



За мен поне това са принцеси.

И аз засилих слюнкоотделянето като си ги представих  Laughing А тука въобще не съм се сещала да си направя, ще взема да се поправя.  Laughing

Адашке Диана, ставаме двама с твоя мъж. Аз преди години въведох правилото на мойта свекърва да си поръчвам сама новогодишните подаръци, с цел да спра потока от полезности. И бях много умна тогава  Embarassed да си поръчам точно такава неугледна бълг. скаричка. Е сега това ми е най-използвания домакински уред  Laughing

Калиопа,   bouquet. С голяма лекота ги нижеш стиховете. Що не издадеш една стихосбирка?

# 25
  • Мнения: 28
разбира се,че са с кайма, просто грешка в написването>

На някои принцеси
им се ядат принцеси
с кайма и кашкавал,
с пипер и лучец бял.

И с чубричка-подправка може
вьв фурничката да ги сложим,
а който го мьрзи да маже-
нека каже, да повтори.
Другите ще се облажим
и оближем баш за Коледа.


# 26
  • Мнения: 413
Wombat - вярно, при нас се казват Странджанки, та имаше с лютеница, с руска, със снежанска...../аз пък не обикам кайма/ иначе обичам как миришат на вкусно

Диана - аз въведох следващия етап на правилото "купувам си сама с неговата карта, за да не се тромози да търси това което искам"
При нас скарата наистина е само за пиците му, той си я мие, трие,...пази я като ценна антика Grinning. Не съм се замисляла какво може още да се направи освен сандвичи и пици newsm78

# 27
  • Мнения: 339

Ох, Ро голяма мъка с това розово, главата в екрана си заврях  Laughing


Нали Crazy, и аз така ама нямах време да преправям поста, че ми изкочи една работа да свършата си остана мъчното розово


А пък на мен как ми се приядоха принцеси...
Аз обаче ги признавам само ако са на ония метални допотопни бълг. скарички. Сещате ли се кои?  Laughing

Принцесите са филии с кайма изпечени на скара, нали? В Бургас им казваме Странджанки.



Пък аз съм разбрала Снежанки вместо Странджанки   ooooh! и все се чудех защо никой не ме разбира за какво говоря , даже и сестра ми ме гледаше веднъж странно като и обяснявах как като малки като ходихме в пещера Снежанка и после в един ресторант сме яли Снежанки hahaha по едо време зацепи и каза "Принцеси", ама аз не та не. И до тази сутрин си живеех с обеждението че съм яла Снежанки newsm62 Ама страшно вкусни Снежанки пюравеха в ония ресторант smile3521

# 28
  • Мнения: 112
Моми4ета ,ето тук един линк с gutschein-и .Дано ви послужи.

http://www.coupons4u.de/?part=newsletter

# 29
  • Мнения: 81
Днес с Мим бях ето тук:http://www.ringelspiel.at/,много ми хареса.Мястото е голямко на топло,достатъчно забавления за децата,кафенце за мамите.От понеделник до четвъртък по 1евро на родител,за деца под 2 години вход свободен.Намирам го за много симпатично за срещи.
Аз живея на Флорисдорф,мога да взема ключа от жената в неделя,в случай,че се реши да има такава,но немога да обещая от сега за връщането му в понеделник,тъй като родителите ми пристигат в понеделник и незнам организационно дали ще имам тази възможност,на един по късен етап,мога да дам по конкретен отговор,в случай,че не се измисли друг вариант.

Общи условия

Активация на акаунт