Предусещат ли животните земетръс?

  • 2 862
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 641
Конете, слоновете също...

 Crazy Ще помисля по въпроса Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Ай стига с тия земетресения бре! Земята си се клати нон-стоп. Айде сега ние да умрем тука от притеснение...
Не! Не предусещат! Домашните поне. Моето куче си го тресеше и то си лежеше без да се вълнува. И не само едно земетресение. Wink

# 17
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
В къщи от 12 години имам сиамски котарак. Преживели сме поне 10-тина земетресения. Никога не е бил неспокоен. Напротив - на едно от най-сериозните (тогава даже живеехме на 6-ия етаж и бая си се усети) той си спеше най-спокойно по време на труса, а и доста след него.
Ама той и с кола пътува безпроблемно на дълги разстояния. А съм чувала, че котките не обичат да се возят...

# 18
  • Мнения: 575
Моите не усещат. Кучето стана неспокойно и се разлая, чак след земетресението, по същия начин лае и на фойерверки и др. гърмежи.

# 19
  • Мнения: 4 733
Чувала съм че предусещали...

# 20
  • Мнения: 24
Ако е така - майката си трака!...Още от сега си стягайте багажчето. Вчера ми умряха и двете рибки в аквариума.

# 21
  • Мнения: 335
Животните не предусещат земетресенията.
Те ги усещат точно като нас, само че дори, когато са много по-слаби.

Тъй като земетресение, усетено от хората, често се предхожда от по-слаби трусове непосредствено преди това, хората виждат как преди силния трус, животните реагират на слабите, дето ние не сме ги усетили.
Оттам се създава впечатлението, че реагират предварително.

А защо не всички животни реагират еднакво на предварителните, слаби земетресения?
По същата причина, поради която и хората реагират различно на едно и също силно земетресение.

# 22
  • Мнения: 4 733
Ако е така - майката си трака!...Още от сега си стягайте багажчето. Вчера ми умряха и двете рибки в аквариума.
Недей всявай смут. Много е важно как си ги намерил-с обърнати кореми на повърхността на водата или полегнали на дъното на аквариума Като уточниш ще коментираме вида на предстоящите катаклизми Mr. Green

# 23
  • Мнения: X
Нашето куче беше много интересно. Като се звънеше на вратата , веднага сигнализираше с лай. Винаги усещаше, когато родителите ми се връщат от някъде и бдеше в очакване 2-3 минути преди да тропне вратата, шума на колата също го разпознаваше и усещаше минути преди аз да си имам и хабер, че е пристигнала. Ветеринаря също го надушваше отдалеч и започваше да го лае. Обаче пък това не попречи на циганите да откраднат дънките на баща ми от простора докато същото това куче си спинаше кротко вкъщи.

# 24
  • Мнения: 24
Ако е така - майката си трака!...Още от сега си стягайте багажчето. Вчера ми умряха и двете рибки в аквариума.
Недей всявай смут. Много е важно как си ги намерил-с обърнати кореми на повърхността на водата или полегнали на дъното на аквариума Като уточниш ще коментираме вида на предстоящите катаклизми Mr. Green

На дъното...полегнали настрани. Първо едната, след няколко часа и другата. От предния ден само лежаха на дъното и гледаха тъжно...абе не е за хора със слаби нерви тва гледането на риби...

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Нашето куче е с дълго родословие от кофтериери и всякакви софийски превъзходни и нищо не предусети. Котката ни е също намереник, при това е почти напълно сляпа, но и тя не реагира на земетресенията. Баща му на Георги гледа 2 Бг овчарски кучета, но и те не са реагирали изобщо.

# 26
  • София
  • Мнения: 98
през 1979г силното земетресение,кокошките в двора се блъскаха в оградата като луди,изглежда пернатите усещат много силно

# 27
  • Мнения: 25 623
Тогава не само кокошки и кучета го усетиха, селски хора са ми разказвали как са мучали кравите в оборите...
Явно животните не са толкова прости като нас - не само усещат земетресенията, но и отчитат дали са опасни или не си заслужават даже да си нарушат съня заради тях.
Извод - вземете пример от животните си и не се паникьосвайте излишно. Каквото е писано - ще стане.  Mr. Green

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Живеех в блок и кучето беше руски пинчер/малко по-голям от тези малките/
И никога преди това не съм чувала да вие.Ако има значение преди земетресението
беше на терасата и там започна да вие.

и аз имах пинчер и виеше винаги преди земетресения.
виеше цяла нощ, не ни оставяше да спим...
виеше преди земетресението Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 265
Папагалът откачи просто, минутка преди ние да усетим труса. Много ми стана мъчно, блъскаше се в стените на клетката и крещеше. Кучето и игуаната го проспаха.

Общи условия

Активация на акаунт