Бащата в родилната зала?

  • 8 366
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 386
В болницата в която смятам да раждам, за да присъства таткото, трябва да си избереш още куп други услуги ( които решихме, че не са ни нужни)- та затова няма да е там нашия.
Ако имахме възможноста да присъства, със сигурност щях да се чувствам по-добре. Не е задължително да става свидетел на гледки от които би му станало неприятно, може просто да стои до главата ти и да те подкрепя.

# 46
  • Мнения: 2 132
Категорично съм убедена, че мястото на мъжа не е в родилната зала. Не мисля, че присъствието му ще спомага за психическия ми комфорт, да не говорим, че само ще се пречка. Знам, че в Щатите например гледат да осигурят домашен уют на родилката, в т.ч. и като присъства цялата фамилия, но не мога да го приема за нормално.
Изобщо не се пречка, а даже помага Wink Той седи до главата ти, а лекарите са от другата страна. На моя мъж му казваха как да ме подпира, как да ми помага, така че си беше в помощ Simple Smile

# 47
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
И двата пъти беше с мен. Съвсем естествено си дойдоха нещата - като продължение на консултациите, на които ходихме заедно. Разговорите с акушерката за раждането винаги са включвали бащата и неговата роля - просто тук, където живея, практиката е мъжът да присъства на раждането.

И двата пъти искахме заедно да преспим в болницата и да си тръгнем възможно най-бързо. Тук има такава опция - "семейни стаи" с големи легла, където остават да спят всички. За съжаление се получи само втория път. Големият ми син имаше проблем и трябваше да останем само двамата в болницата за по-дълго време.

# 48
  • Мнения: 2 312
Когато раждах не допускаха татковците ,а на мен много ми се искаше  той да присъства .
Живот и здраве ако има второ ще раждаме заедно  Grinning,още повече и той има желание

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
Първият път не е присъствал, не съжалих, че му спестих "този си" вид.
Сега не сме го обсъждали, но най - вероятно пак няма да се осмели. Grinning

# 50
  • Мнения: 2 439
Нашият татко стигна с мен само до приемното и двата пъти, но ако имаше практика да присъства бащата, щеше да е до мен и идващото на този свят бебче - там, където му е мястото.

# 51
  • Мнения: 1 475
Аз съм твърдо за, и той също,  да присъства, не се срамувам от него и смятам, че ще е по-добре и той да е там , като настъпи събитието!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
За сега нашия татко е твърдо "за " присъствието си.Не съм го карала .Той сам прецени и пожела.Аз нямам против , даже ще съм по-спокойна.

# 53
  • Мнения: 1 900
Първия път не присъства, но живот и здраве сега....

# 54
  • Мнения: 1 473
Твърдо съм за това бащата да присъства по време на раждането на детето, стига да го иска разбира се, на сила не става.

Моят съпруг присъства в операционната и ме подкрепяше през цялото време, за което съм му много благодарна. Тук присъствието на бащата е напълно нормално, естествено и не се заплаща. Ако бях сама по време на раждането бих се чуствала ужасно сама.
Той самият не беше сигурен дали ще издържи, но не само че издържа до край, ами беше неописуемо щастлив да бъде с мен при появата на нашето бебе.
Това е момент, който сме изживя ли заедно и няма да забрави ме никога.

# 55
  • Мнения: 31 194
Против съм и не бих го поканила, не че той би дошъл. Laughing

# 56
  • Мнения: 396
Въпреки че искаш мнение от мами, чиито съпрузи са присъствали на раждането, ще ти отговоря, че аз съм против.
Смея да кажа, че и двата пъти като раждах не съм изпитвала страх, първия път защото не знаех точно какво ме очаква, а втория - защото знаех, че не е страшно.
Грубо отношение не съм видяла от персонала, въпреки че не съм плащала Peace
Когато раждах дъщеря ми имаше малко усложнения и за мен постоянно се грижеше един млад лекар-специализант, който правеше това, което би следвало да прави мъжът ми, ако беше там. Честно казано се чувствах много по-спокойна с непознат човек до мен. Още повече, че това му е работата. Много съм благодарна на този млад човек Hug
Каквото и да решиш, пожелавам ти леко раждане и здраво бебче Hug И да се похвалиш Wink

Абсолютно същото е и при мен!
В ролята на специализанта - специализантка.

И все пак! Ако таткото искам, нека дойде, но при едо условие!!!
Трябва да е наясно какво го очаква и че ако викаш не означава, че става нещо лошо!  bouquet

# 57
  • Мнения: 4 784
...Тук има такава опция - "семейни стаи" с големи легла, където остават да спят всички ...
И тук на някои места е възможно. Аз раждах в Пловдив, в АГ Торакс, с мъжа ми бяхме заедно в една стая през трите дни престой в клиниката. Разбира се, това се плащаше като услуга допълнително, но си струваше.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 826
И двете си деца съм ги раждала в Германия и там просто ще е странно, ако таткото в този момент не е при майката. Моя мъж беше от първата контракция до появата на бебето до мен. Дишаше с мен, напъваше с мен, държеше ми ръката, даваше ми вода и когато се появи бебето с гордост преряза пъпната връв. Само жена, на която мъжа й не е бил в родилната зала не може да оцени от какво значение е таткото да присъства на раждането на детето си. След като се роди сина /дъщеря ни погледнах мъжа ми и видях в очите му щастието и радостта от появата на новия живот. Всичко това, което ние изживяваме с първата прегръдка и целувка на нашите деца, същото го изживяват и нашите половинки и не мисля, че е редно да ги лишаваме от това прекрасно чувство.

# 59
  • Мнения: 8 999
Възможно е да си спестиш някоя грубост от страна на акушерки и лекари, ако мъжът ти присъства. Но дори и тази мисъл не можа да наклони везните при мен - само като си представих, че ще да ме види толкова безпомощна, разчекната като печено пиле, и ми се догади.
За мен лично тази идея е абсурдна.

Общи условия

Активация на акаунт