Нервите са ми на краен предел какво да я правя тази свекърва

  • 4 038
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • на майната си
  • Мнения: 425
И според мен не е правилно да искаш такова нещо от него. Аз на моя съм му казала - родител ти е - оправяй се, но мен не ме намесвай в роднински драми. Не желая да ходя, не желая да се виждаме, освен ако не е крайно наложително. Съответно не изисквам от него, ако не му е приятно да се събира с моята рода Simple Smile.
Детето не съм го спряла да води, но при определени условия, които ако не се спазват ще има запор на свижданията Simple Smile.

Игнорирай я, ако трябва я сложи в игнор листата на телефона, остави го - щом и той вижда проблема сам ще стигне до съответните изводи.
Убий простака с мълчание и не се тормози за такива неща. Важно е, че имаш подкрепа.

# 16
  • Мнения: 2 556
Евка, моят съвет - имам известен опит, макар и не със свекърите ми, а с други хора - е пълна дистанция и никакви контакти. Ако някога се наложи тел. разговор, прекъсвай на 30-тата секунда и нека това ти стане навик. Никога не си и помисляй, че положението ще се оправи или че тези хора ще се нормализират спрямо теб, защото това няма да стане. Забрави за тях и помоли мъжа ти да не ги обсъждате заапред. От мен успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 345
Очакваме да внесеш малко яснота ,Евка.


внасям яснотаведнага. Снощи бях доста ядосана та малко неясно съм писала.Да търпяла съм доста неща от това семейство за тези години. Това се предизвика от факта,че спрях да позволявам да ни командва и да се опитва да управлява мен и семейството ми. Тя реши,че аз не съм я уважавала защото цитирам - не съм я слушала за детето а съм искала да се оправям сама и като ми казвала с какво да го храня съм я унижила,че не съм послушала,а съм давала друго. Давала муе десет см пирони да си играе защото искал, аз съответно казах,че забранявам тя ми отговаряше,че била отгледала две деца и няма да и казвам как се гледа дете. Ако и кажех,че детето не може да яде еди си какво,че е алергично измислям си и лекарите също си измислят. Казвала ми е че ще уморя детето от лекари и точнотогава детенце влезе в болница по спешност излезе след десет дни със сонда в стомаха за хранене. Много съм я уважавала според мен  не смятям,че съм направила нищо лошо.Видях че не се разбира от дума и си вършех всичко сама не съм я занимавала с нищо тогава пък дойде да ми  каже,че съм се дистанцирала от нея. Обясних нормално защо съм че се чувствам неловко да ми се сърди за всичко и че не искам да се сърди и за това съм се отдръпнала и си върша каквото мога. И това не я задоволи уж се разбрахме каквото било било и на  другият ден последва този скандал. Тя крещеше като истеричка  и сега съм и била разбила нервите с нашата неблагодарност. Та за каква неблагодарност става дума ? Всичко самички сме си вършелии домакинство дете на пазар съм си ходила с детето не съм я ангажирала с нищо освен ако тя не изяви желание сама.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 567
Изобщо не си го слагай на сърце, гледай собственото си спокойствие и това на детето!
Никога и по никакъв повод не съм позволявала да ми се казва как да си гледам детето,
нито на майка ми, нито на свекърва ми!
Колкото повече се опитваш да се харесах, да угодиш, да си добра, толкова по-зле става,
никой няма да ти каже "благодаря", не се натоварвай с простотията на хората!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
Мъжът ми не искаше да ходи в моето жилище и сега не е доволен от ситуацията напрегнат нервен с нежелание тръгва.Като му казвамм защо не се радваш че най-накрая ще сме нормално самостоятелно семейство. Ми не му се говори на тая тема защото го дразнела отивал в баркотията на еди си кой град да не можел едно кафе да изпие като хората  да не бил спокоен. Не разбирам от къде този панически страх от големия град като освен  минусите има мн плюсове за развитието на детето. Та дори инфраструктурата това че няма да  излизам час и половина от работа по - рано да стигна в работно време да взема детето от детската и прочие

# 20
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Имам въпрос:
Това, което си цитирала, написано от свекърва ти ли е? Защото много правописни грешки допуска тази жена бе, ако го е писала тя де. Че на всичкото отгоре и точки не слага. Трудно се чете така

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
Имам въпрос:
Това, което си цитирала, написано от свекърва ти ли е? Защото много правописни грешки допуска тази жена бе, ако го е писала тя де. Че на всичкото отгоре и точки не слага. Трудно се чете така

Да цитирах дословно Thinking

# 22
  • Мнения: 1 216
Моят съвет е да се успокоиш и колкото се може да тушираш нещата!
Нормално е като живеят две поколения да има търканици! Това можеше да се случи и в дома на твоите родители!

Ти си по-малка- преглътни някои думи, все пак те са родители на съпруга ти, дори и да имат вина, това да прекратите отношения е много сериозно и не е добър пример.

Винаги, когато съм проявявла благородство и съм подавала първа ръка, ми се е връщало стократно!

Като живеете отделно, ще видиш, че по-добре ще се спогаждате и не е голяма беда човек понякога да си премълчава! Така и съпругът ти ще е по-спокоен и няма да му е толкова криво, че не сте там!

Ако аз съм в подобна ситуация и съпругът ми успее да подходи с такт към моите родители и ситуацията, само би ме накарало да го оценя и обичам още повече!

# 23
  • Мнения: 2 099
Евка,успокой се.Няма смисъл.Само себе си тормозиш.Познато ми е това което пишеш.Няма смисъл,ще мине време,мъжа ти ще миряса,ще се успокои,ще ги отсвири.Само дето ще си разбила нервите си.Остави я да прави и да дрънка каквото си ще.Не общувай с нея,все едно няма никой срещу тебе.

# 24
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Евка, по емоциите ти схващам, че си многоооооо младичка. Една по-зряла жена като мен ще й тегли една яка и сочна и ще направи купон по случай раздялата. Смени номера на мобилния или когато видиш регистриран СМС от нейни номер й го върни без да го четеш. Щом имаш самостоятелно жилище, родители, мъжът ти е с теб - къде е проблема? Той е в това, че се впрягаш и си хабиш емоциите и нервите. Купила си й печка - купила си. Твоята ще е по модерна. Нека си говори каквото ще - от прост човек друго не очаквай. И не мисли, че й дължиш някакво уважение, защото е майка на мъжа ти. Това са много вредни и опасни разсъждения. Не я мисли, ядът и обидата ти ще отминат. Какво да кажа аз - живея 17 години с нещо, неподлежащо на описание. Така съм се специализирала в даването на отпор, че....

# 25
  • Мнения: 2 099
Евка, по емоциите ти схващам, че си многоооооо младичка. Една по-зряла жена като мен ще й тегли една яка и сочна и ще направи купон по случай раздялата. Смени номера на мобилния или когато видиш регистриран СМС от нейни номер й го върни без да го четеш. Щом имаш самостоятелно жилище, родители, мъжът ти е с теб - къде е проблема? Той е в това, че се впрягаш и си хабиш емоциите и нервите. Купила си й печка - купила си. Твоята ще е по модерна. Нека си говори каквото ще - от прост човек друго не очаквай. И не мисли, че й дължиш някакво уважение, защото е майка на мъжа ти. Това са много вредни и опасни разсъждения. Не я мисли, ядът и обидата ти ще отминат. Какво да кажа аз - живея 17 години с нещо, неподлежащо на описание. Така съм се специализирала в даването на отпор, че....
Да именно и аз нещо такова същото исках да ти кажа.Само разбиваш нервите си.Когато бях млада и зелена(на 23) и с 1 дете по цели нощи не съм спала от яд,що нерви потоших и що скандали ставаха вкъщи между мен и мъжа ми ooooh!колко съм била глупава.Сега вече на 28 хич ми е през оная работа какво дрънка и прави.Прас телефона и да се спасява,да чета смс-и,я па  Mr. Greenаз рядко телефон вдигам!Пък и вече с 2 деца на главата даже не я и чувам какво говори през повечето време.Ако видя да прави нещо не като хората и правя твърдо забележка и си сяда на задника.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Радвай се все пак, че мъжа ти е на твоя страна. Така лесно можеш да игнорираш свекървата.

# 27
  • Мнения: 830
Все едно чета себе си преди няколко години....Събрах си багажа и се изнесох заедно с детето, и мъжът ми. От тогава не им говоря, в редките случай когато се видим по задължение се държа студено като от лед. Сега разправят, че снахата е лоша и крива ама на мен нищо не смеят да кажат, не закачат мъжът ми да му говорят глупости за мен, детето го виждат когато ние имаме време да ми я заведем. И така извоювай си спокойктвието, защото иначе ще ти  вгорчат животеца.

# 28
  • Мнения: 473
След време ще се успокоиш. Не се виждай с неговата рода, както и не настоявай той да вижда твоята. Ние с мъжа ми сме се разбрали по този въпрос, тъй като аз не желая да виждам изобщо майка му и баща му. Свекърва ми направи всичко възможно да си развалим тотално отношенията, въпреки моите опити те да са поносимо нормални и така си живеем много добре.

# 29
Здравей!
Честит имен ден на детенцето ти. Да е живо и здраво, весело и щастливо.
Според мен нямаш право да искаш  мъжа ти да не се вижда и да не говори с родителите си. Може да казва, че са "из перкали", но те са неговите майка и баща. Аз също съм имала проблеми с мъжа ми, заради или с неговите или моите родители и само мога да съм благодарна, че се осъзнах на време. Когато възникне проблем или противоречие с родителите ни първо го решаваме двамата, изясняваме се. След като стигнем до общо решение всеки се оправя с неговата рода.
Майка ми и баща ми са разведени. Когато се задомих, така да се каже, баща ми ми  даде един единствен съвет - да не се съобразяваме с нищо и с никой извън моето семейство (имаше предвид моето настояще семейство, а не рожденото ми) . Важно е ние и децата да сме в добри отношения, спокойни и щастливи. Да не угаждаме на никой. И да не правим малки или големи компромиси. Каза, че те първа ще се появят претенции и колкото по-отрано ги пресечем, толкова по-щастливи ще сме. Оказа се прав.
Усмивки.

Общи условия

Активация на акаунт