Подписахте ли петицията за ислямския център?

  • 1 658
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Далече
  • Мнения: 438
NinoTino ,  Аз бавно схващам, ама какво общо има гласуването на избори със строежа на една сграда    финансирана с пари, които идват отвън?

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 00:27 от Alica

# 16
  • Мнения: 2 448

Това не означава, че няма да гласувам и против всяка една джамия строяща се на българска земя.

pasinet, можете ли да се обосновете защо? Чисто човешки, без да намесвате нито Анкара, нито Вашингтон?
Ако искате, разбира се  Peace

Не съм длъжна да се обосновавам по простата причина, че никога не агитирам или ангажирам с моето мнение. Да кажем, че имам лични причини да мисля така и са доста дълги за обяснение. Нямам претенции за обективна правилност по въпроса за религиите. Просто не приемам тази в България, защото е агресивна религия обвързана с политика. Не приемам никакво обвързване на религията с политиката.

# 17
  • Мнения: 2 563
NinoTino, недей. Има хора, с които е невъзможно да се говори.

# 18
  • Мнения: 126
mi da idvat togava I da si stroiat djamii i po edin sapun da vi dadat 4e  mai ni e bilo malko e.... mnogo ste gotini...

# 19
  • Мнения: 41
  Подписах. По принцип нямам нищо против различните религии, но не искам постепенно да се обезличим и изчезнем като нация. Наскоро гледах филма " Новото робство" и бях потресена.
Нека кажем НЕ на ислиямизацията в България! Тук е била, е, и нека тук да бьде България!
            
                                           Земята на Ботев и Левски
                                           е площ на Азис и Доган
                                           Химера е думата честност,
                                            лъжата на почит е там.
                                           Със чалга залят е простора,
                                           кючекът е танц роден, нов.
                                           Убийци не влизат в затвора,
                                            крадецът за подвиг готов.
                                           Народът в агония стене,
                                            а мутри раздават закон.
                                           Рушвети управникът взема,
                                           на грешките прави заслон.
                                           В палати огромни живеят тез,
                                            дето са днеска на власт,
                                            за още богатства копнеят,
                                           не чуват народния глас.
                                            Забравен е Ботев и Левски...
                                             за подвизи няма очи.
                                            На герба лъвът е самотен,
                                            Балканът се дави в сълзи.

  Ps. А това стихотворение го взех от коментарите в петицията - много точно отразява родната ни действителност.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За мен няма значение църква ли е, джамия ли е. Все са пари хвърлени на вятъра.
Нямам против вярванията на хората, но ислямизацията я разграничавам от потурчването.
Не смятам да подписвам.

# 21
  • Мнения: X
В София работят и живеят десетки хиляди мюсюлмани, да не говорим за гостуващите. Мисля, че не е редно да се блъскат в единствената малка джамия до Халите. Все пак сме столица и то столица, фукаща се наляво и надясно със своята толерантност.

И не забравяйте, че София посреща Освобождението през 1878 г. с 41 действащи джамии! Благодарение на един от първите кметове на града, в момента има само една. С две думи - можеше да бъде и по-зле.  Peace

# 22
  • Мнения: 599
Подписах.

Като гледам коментарите в тая тема, не се и учудвам, че сме на това дередже.
Скоро май няма да си вдигнем гащите.

# 23
  • Мнения: 2 401
Далеч не става въпрос само за едната джамия обаче.  Naughty  Ще подпиша!

# 24
  • Мнения: 822
Аз бих подписала петиция, обаче в подкрепа на подобна джамия... Имам претенции само към локализацията на сградата. Най-удачно според мен е да се издигне в задния двор на Президентството, така щото Гоце като се понаведе, минарето да опира точно там, където си му е мястото... Все пак центърът на столицата е място за националните ни символи и аз не виждам по-подходящ начин символно да представим настоящата ни политическа ситуация. Все пак символите са и отражение на времето, в което живеем... Нямам нищо против броя на джамиите в София, но ако ще е голям ислямски център, държа да е в двора на Гоце... Моля, ако някой знае за подобна петиция, да публикува и нея...

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
глупости.

# 26
  • Мнения: 1 432
Подписах.

# 27
  • Мнения: 14 490
аз също не виждам смисъл да е в центъра на София.
но иначе защо не? в крайна сметка религиозни храмове се строят там където има нужда от тях, т.е. където има хора принадлежащи към съответната религия.
какво пише в конституцията -  държавата ни е страна в която е призната свободата на вероизповеданията. какво по-точно означава това според вас?
и защо не ви е проблем синагогата например, на екзарх йосиф, пак в центъра на софия?

# 28
  • Мнения: 2 478
Подписах и винаги ще подпиша Peace

"Защото не желая в края на живота си  да преживея на живо Време разделно..."

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 09:09 от Le Soleil

# 29
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Това не означава, че няма да гласувам и против всяка една джамия строяща се на българска земя.

pasinet, можете ли да се обосновете - защо? Чисто човешки, без да намесвате нито Анкара, нито Вашингтон?
Ако искате, разбира се  Peace

Може ли аз да се обоснова защо подписах? Защото по цял свят ислямът в момента е най-агресивната и задължаваща религия, с най-жестоки прояви на фанатизъм. И това тръгва именно от ислямистките центрове (за Ваше сведение точно това се опитват да строят на пъпа на София, а не обикновена джамия), и за това има свидетелства не само отвън, но и в България. Защото искам България да не е равно на терористичен център. Защото не желая в края на живота си (а може би дори и по-рано да се случи) да преживея на живо Време разделно...

Общи условия

Активация на акаунт