Споделете 87

  • 21 811
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
А! щях да забравя, споделям, че снощи детето се научи САМО да свири "зайченцето бяло" без единия ред.

# 16
  • Мнения: 6 029
Някой ми разправяше, че елхите в саксия всъщност нямали корен. Само били набучени. И после изсъхват. В офиса взимахме такава. Изсъхна, после решихме да я изкореним - ми то никъв корен нямаше  Tired

# 17
  • Мнения: 984
Бу, за съжаление не издържат дори две години. От няколко години купуваме елхи в саксия, но явно не са устойчиви. Знам, че в Разсадника на СУ в Сандрово имат ели, които могат да се използват за Коледа, а после да се залеси със тях.

П.П. Нашите си имаха корени и то доста развити.

# 18
  • Мнения: 118
Не че имам нещо за споделяне. Минавам да се запиша ,за да чета довечера.
Днес ме чака романтична разходка до село в околностите на града , което означава- кал до шия.

# 19
  • Мнения: 2 478
Купихме си жива елха, в саксия Simple Smile


Бу това е прекрасно.
Споделям,че като си купя къща ще имам много такива елхи и борчета в саксии Wink

# 20
  • Мнения: 166
Споделям мрачна, но топла утрин, която разбирайте точно като метафора. Няма да обяснявам повече, че току-виж съм обидила с подценяване Антонио. Пък не искам.
Споделям предстоящ ден, изпълнен със страшно много цифри, повечето от които платени левови равностойности, за щастие не мои. Знам защо го казвам, по-нататък и на вас ще кажа. Мерси за палците, май подействаха, засега мълча, за после ще видим. Добре се изразявам днес, нищо не ми се разбира.
На Дуци новия зелен подпис много ми допадна.
Дъщеря ми вчера си е пожелала дядо Коледа да й донесе балони. Което ме накара да се замисля. И последващо я накарах да се замисли. Наследницата ми добави "кухня с Барби". И то пред очите на човек, който само преди два дни ми каза, че не съм жена за около печката.
Споделям, че и мен ме смущават противоречиви чувства, когато си купувам елха. Изкуствени не харесвам. Но и букети също. Та така.

# 21
  • Мнения: 4 300
Май елхите в саксия са поредната индулгенция, която се опитваме да си купим. Личните ми опити сочат, че за да се хване такава елха, трябва да не е прекарвала повече от ден на закрито. Т.е. може да си я украсите на терасата или в двора ( при наличие на такъв).
Детето се научи да си бута стол до желаното място, покатерва се отгоре и със завидно желание и търпение започва да пуска всичко в мивката. Което не се събере пуска на земята. Броят на чиниите у дома намалява, Дядо Коледа, донеси ми нови. Както и търпение, че нещо не ми достига напоследък.

# 22
  • Мнения: 6 993
Още през юли подметнах гениалната идея наесен да засадим елха в двора на хазяина  Mr. Green
Ицото ме погледна като че ли съм луда.  Laughing Та така с изкуственичката ще караме, докато си имаме наша къща.
Цял живот, вероятно  Laughing

Саня, няма да посочваме с пръстче. Учителките решиха, че това ще е по-малко скандализиращо от колкото да пеем техния химн Grinning

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Иййй, не ме разочаровайте! От Баумакс я взехме, за 30. Имаха етикетчета някакви (два размера и два вида бяха, на цена 30 и 38 лв), надявам се да са читави.

Хм... Мисля, че е истинска, защото по пръстта има мъх, което ме кара да мисля, че елхата е извадена и преместена в саксия анблок. Взели сме й по-голяма саксия за пресаждане, мислех след Коледа, но ще ме амбицирате да я пресадя по-скоро, само за да видя има ли корени, ако не, да ходя да бия баумаксовците по главите с нея...



Това е тя Simple Smile Още не е украсена.


Законният отиде да води детето на градина. След 15 минути я върна. Пред входа се свила на две и рекла, че я боли корем. Сега обаче видимо освен дупето за шамари нищо не я боли. Как може да са толкова хитри само на 5, а баща й на 36 да й се върже?!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Анда, на какво свири? Аз моето го научих да върти синджирче.  Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 790
При положение, че се отопляваме на дърва ми се види леко лицемерно да си купувам елха в саксия, която без друго няма да оцелее. Ние всъщност вземаме борче. Като свалим украсата борчето заминава в печката. Идеално за разпалка и освен това ухае хубаво.

# 26
  • Мнения: 6 029
Бу, може, може. Точно на тая възраст (имам предвид, че Теди беше на 5) мъж ми тича да вземе Теди от ДГ, щото я боляла глава. След 15 минути тичане вкъщи нищо й нямаше. После се светнах, че сутринта й казах да си вземе шапката за слънце, за да не я заболи глава (лято беше).

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, може, може. Точно на тая възраст мъж ми тича да вземе Теди от ДГ, щото я боляла глава. След 15 минути тичане вкъщи нищо й нямаше. После се светнах, че сутринта й казах да си вземе шапката за слънце, за да не я заболи глава (лято беше).
Аз я подозирам в измама, защото от няколко дена я заболява корем, като дойде време за градина - обикновено като влезе в двора й. Вчера наистина я боля следобяда, докато не дотича до тоалетната Laughing Но иначе... изтърва театъра днес - може и да не е лъгала, но пък сега е толкова жизнена Tired

# 28
  • Мнения: 1 533
VG,  Laughing

Днес много ме веселите всички, (изключвам Бейлис)

Особено подписът на Рокси и после веднага отговорът й под аватара.

# 29
  • Мнения: 4 585
След като четох на Ксения темата, не мога да не призная, че някои от доводите й ми допаднаха.
Бях й опонент цяла  вечер, но сутринта я баннаха за декемри. Това нали не е злобарски постинг? Не е.
Като ми донесат фотоапарата, ще направя един фотоалбум с елхи инвалиди, чиито части са задоволили нечие празнично настроение. Включително и в междублоковото пространство. Има засечени отдолу, после отрязани по средата. Има отрязани с бензинопил отдолу, а после върхът. Даже и пред х-л Разград има такава, която оживя и е тривърха.
Попитах директора на Български пощи за адреса на дядо Коледа, а той вика - пиши до Български Пощи, ще пристигне. Е/бава се.
Ео, питай посланника, че  Лапландия е обширно понятие - от Швеция до Русия.

Общи условия

Активация на акаунт