Ще издържаме свекървата, скандал заради това?!

  • 4 787
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
А според мен си зависи какво е отношението с въпросния родител... Аз бих подкрепила мъжа ми да помагаме на неговите родители, но ние сме в добри отношения с тях и те ни помагат много. Аз също бих се радвала да мога да направя нещо за тях, приятно ще ми е. Ако обаче отношенията куцат, всяка помощ натежава много...

# 16
  • Мнения: 2 439
Твоята не ме е гледала, не ме занимавай с прищевките й.
Според мен не бива да се влиза в такива остри конфронтации. Все пак връзката "майка (свекърва)-син (съпруг)" е доста специфична, а в случая и доста силна явно.
София13, според мен, ако действаш много остро, положението ще се влоши и нищо няма да постигнеш. Просто обясни на съпруга си спокойно твоите доводи, какво те притеснява или не ти харесва. Без да се карате! Според мен той ще оцени разбирането, с което подхождаш към положението на майка му, но и към създалата се неудобна за теб ситуация.
И аз ще ставам свеки, ама нищо специфично не виждам в сина си, пък за връзка да не говорим. Аз съм родител, който се грижи за детето си и това е.
А пък предложението ми за отговор е в стила - с твоите камъни по твоята глава. Те всички свекита са специални, като същества от друго измерение. А тъщите? И тъща ще бъда, да му мисли зетя как ще ме праща на Луната да празнувам лунната нова година.
Може да съм рязка, но не толерирам прояви на егоизъм. Особено когато майка го проявява по отношение на детето си, независимо в каква форма.

# 17
  • Мнения: 109
Аз нещо не разбрах - уж на село, пък пуши по две кутии цигари, ходи по екскурзии. Честно казано, хич не ми се връзва всичко това с 57 или 58 годишна (щом е 3 години пред пенсия) селска жена.
А градината само тя ли я ползва, вие не получавате ли торби с продукти и буркани? Защото ако да, редно е да ходят синовете да кОпат.
Ако е на село, какво толкова ще я издържате вие. Тя си има всичко или почти всичко необходимо. 
Какви дрехи и кафета ще продава на село?
Май доста информация ни е спестена.

Имайте предвид, че на такава възраст трудно се намира работа.

# 18
Тука има нещо странно в тази цялата история  Mr. Green
Струва ми се , че някой доста послъгва  Flutter

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз нещо не разбрах - уж на село, пък пуши по две кутии цигари, ходи по екскурзии. Честно казано, хич не ми се връзва всичко това с 57 или 58 годишна (щом е 3 години пред пенсия) селска жена.
А градината само тя ли я ползва, вие не получавате ли торби с продукти и буркани? Защото ако да, редно е да ходят синовете да кОпат.
Ако е на село, какво толкова ще я издържате вие. Тя си има всичко или почти всичко необходимо. 
Какви дрехи и кафета ще продава на село?
Май доста информация ни е спестена.

Имайте предвид, че на такава възраст трудно се намира работа.
Че като е на село,там да не би да е забранено да се пуши Rolling EyesНе намирам логика в думите ти Thinking
И моята свекърва и свекър се справят с 4 дка градина ,но сина им не оди да копа,въпреки,че получава пълни торби.....
Авторката съвсем друго иска да каже,но и аз си мисля,че има още "истини"скрити от нас Wink

# 20
  • Мнения: 473
Принципно не е правилно да я издържате, но ако не ти създава други главоболия освен финансовите й претенции, и ако имате достатъчно пари за вашата издръжка, не се ядосвай много. Аз предпочитам да даваме пари, но да имам спокойствие от вечните й претенции и очаквания към мен. Плащай си спокойствието!

# 21
  • Мнения: 1 668
Най-вероятно мъж ти и е предложил въпросната екскурзия. Не вярвам тя да я е капарирала без да попита.
Аз лично нямам свекър и свекърва, но непрекъснато помагам на родителите си. И двамата са пенсионери и не могат да си позволят никакви луксове. Мъж ми винаги ме е подкрепял безрезервно и винаги е бил пръв, когато съм решила с нещо да ги зарадвам. Но и те много ми помагат за детето и правят всичко по силите си ние с мъж ми да сме добре. Но честно да ти кажа ще ми стане адски неприятно ако моят мъж се възпротиви по някакъв начин на помощта към родителите ми. Сигурно и ние щяхме да се караме нон-стоп.

# 22
  • Мнения: 497
София, напълно те разбирам, защото и аз си имах подобна (без ексурзиите), тя работеше, да, ама в магазина на сина си, където участваше със заплата плюс в печалбата, но не и в разходите и ред други простотии, не искам вече да си спомням даже. Знам каквоти е, аз бях истерясала по едно време не заради издържането, а заради ехидното й държание. Съветът от мен е остави ги, направо игнорирай всичко това, защото ще си докорош душевна болест, ако трупаш тази отрицателна енергия по-дълго.
Най-гадното обаче е, че според един виц - като станеш на тази същата възраст, почваш да си казваш - абе права е била жената.

# 23
  • Мнения: 387
Никога не бих се разсърдила на мъжа ми, ако реши един ден да помагаме финансово или както и да е на родителите си...ми представи си, че това не е неговата майка, а твоята...и на нея й оставаха три години до пенсия...всеки си има кусури, но мисля че тук проблема не ти е със свекървата (от чиято помощ нямаш нужда), а с мъжа ти, когото явно не можеш да разбереш...или по-точно с когото не може да се разберете...

# 24
  • Мнения: 14 654
Бъди доволна, че мъжът ти има възможност да издържа свеки, представи си ако нямаше - да я вземете у вас, за да пестите от сметки и по цял ден да ти е на главата. По-добре на село и да и пращате само пари.

# 25
  • Лондон
  • Мнения: 403
И по какъв повод ще ходи в чужбина?

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ако тези пари изобщо не са ви проблем, трай си и да ти маха от главата. Ако обаче е проблемно и трябва да се лишавате от необходими неща, за да може тя да се разхожда по екскурзии, говори по-категорично с мъжът ти и после и подрежи крилцата. Едно е да помагаш на близък човек за сметки, храна и лекарства, друго е за повей задник. Никой не е умрял от това, че не е заминал на екскурзия в чужбина.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737

Мен ме съмнява, че има и още много други неща, които не знаем с точност. Най- вероятно, според мен де, бабето е дала силен старт на сина си. Той е подхванал добър бизнес, та дори може и да е общ семеен, още преди синчето да се задоми и сега свекито си търси "отблагодарността".

Мдаа. За същото си помислих и аз още при първите изречения на авторката. Или най-малкото живеят в апартамент, купен с парите на свекървата.
Трите кредита може да са за съвсем различни имоти, ремонти и техника.

Иначе няма логика някой да е длъжен другиму да му осигурява екстри.

# 28
И аз съм в подобна ситуация,наистина има такива свекърви...Все едно за моята четях.И тя живее на село,пуши като комин/не ги вади от устата си/,ходи на екскурзии до Гърция,двора не може сама да го поддържа/преструвки Wink/,всеки ден е в селската кръчма по 2-3 пъти, единствената разлика ,че е пенсионерка и получава доста добра пенсия, която винаги не и стига... и все реве ,че няма пари и вместо тя да ни помага, чака на нас...Викайте пази боже Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 459
И аз съм в подобна ситуация,наистина има такива свекърви...Все едно за моята четях.И тя живее на село,пуши като комин/не ги вади от устата си/,ходи на екскурзии до Гърция,двора не може сама да го поддържа/преструвки Wink/,всеки ден е в селската кръчма по 2-3 пъти, единствената разлика ,че е пенсионерка и получава доста добра пенсия, която винаги не и стига... и все реве ,че няма пари и вместо тя да ни помага, чака на нас...Викайте пази боже Twisted Evil

Колко е тая доста добра пенсия бе, колко беше тавана 450 лв ли 500 лв ли? Живей ти с тия пари и помагай на другите? Защо все чакате на вас да ви помагат, цял живот ли?

Имам една позната, която живее в дом, подарен от свекитата, сватба им направиха и накрая ги оплюха, че подарък не им били подарили на сватбата. Нищо, че хората изнемогват и сега връщат кредит заради сватбата.

Общи условия

Активация на акаунт