търпението ми се изчерпа,както и надеждата за нещо добро

  • 3 384
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 483
Най-добрият вариант е да се консултираш с адвокат!
Какви са тези глупости да чакаш една година?
Свържи се максимално бързо, обясни ситуацията. Аз оставам с впечатление, че те е страх от мъжът ти. Посяга ли ти?
И ако не, склонен ли е в такава ситуация?
Не може да ти вземе детето, не може да ти вземе жилището, не може да ти вземе работата  Mr. Green
Но може да ти вземе страха, парите, времето и бъдещето....
Помисли и действай!

# 16
  • Мнения: 1 761
В коя страна си?

# 17
живея във Франция. Да, може би се страхувам. Не ми е посягал, но няколко пъти ме е хващал или дърпал грубо. Склонна съм да мисля, че може да посегне на мен или детето, като се стигне до такъв разговор.

# 18
  • Лондон
  • Мнения: 403
Имаш ли възможност да представиш така нещата,че парите са свършили или скоро ще свършат..Може да се замисли и да предприеме мерки.По реакцията му ще се ориентираш./а може би ти още сега знаеш каква ще е реакцията му/

# 19
  • Мнения: 123
Консултирай се с адвокат и тогава действай.
Сигурно има начин властите да ти съдействат ,ако мъжът ти  е склонен към насилие.

# 20
  • Мнения: 3 122
поздравления за правилното и навременно решение!
Не разбирам само защо ти е минало изобщо през ума ти да напускаш твоето жилище. Консултирай се с адвокат какво трябва да се направи при всяка евентуална реакция на мъжа ти. Ясно е че детето ще ти се присъди на 100 процента, но за да си по-спокойна консултирай се с адвокат и даже задвижи документите за развод преди да му кажеш. А ако се страхуваш физически че ще те нарани когато му кажеш, то тогава направи го на публично място, където има много хора, а не в къщи. Успех!

# 21
  • Мнения: 259
моят съвет е преди да кажеш на мъжът си, първо да уредиш документите на детенцето. Имам в предвид да му извадиш документ, не знам как се казва във Франция, тук е резиденция, 4е детето живее в 4ужбина. По закон дете с двойно гражданство и, в твоя слу4ай, живеещо постоянно в 4ужбина не трябва да представя декларация от родителите си при излизане от БГ. Така 4е няма да може да ти прави спънки за прибирането Ви от БГ за Франция. Желая ти успех.

# 22
  • северно море
  • Мнения: 321
моят съвет е преди да кажеш на мъжът си, първо да уредиш документите на детенцето. Имам в предвид да му извадиш документ, не знам как се казва във Франция, тук е резиденция, 4е детето живее в 4ужбина. По закон дете с двойно гражданство и, в твоя слу4ай, живеещо постоянно в 4ужбина не трябва да представя декларация от родителите си при излизане от БГ. Така 4е няма да може да ти прави спънки за прибирането Ви от БГ за Франция. Желая ти успех.
Бащата е българин,а не 4ужденец.Ще има проблем при излизане от БГ към Франция,независимо дали е с двойно гражданство.
Знам от опит,затова най-добрият вариант е консултация с адвокат.



# 23
  • Мнения: 18
Извинявай, че се включвам допълнително, но има и друг вариант/стига да е удобен за теб/. Може да се върнете за малко в България тримата и тук да подадеш молба за развод и да откажеш да се върнеш обратно заедно с него. Той е зависим от теб финансово и няма как да те последва.

не може да изведе детето без негово съгласие!
Детето може да изведе от чужбина.. Виж, след това майката не може да го изведе от България без документ със съгласието на бащата...

# 24
  • Мнения: 353
Аделина-ела във френската тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342135.new#new
Момичетата са прави,че не можеш да изведеш детето от БГ без пълномощно от бащата-така че идеята да се разведеш в Бг не ми се вижда добра,ако искаш да се върнеш с бебето във ФР след това...
Но ела при нас-дано заедно измислим разрешение...

Общи условия

Активация на акаунт