За отношенията и проблемите със свекървите от чужбина

  • 5 565
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не и казват, защото е обидчива и цитирам"дървена глава, каквото си науми, не можеш да я убедиш в противното, дори да не е права". Свеки е свикнала и гледа да се държи прилично. Всъщност тя редовно отнася всичките критики, на нас нищо не ни казва директо newsm78 Навремето мъжът ми (тогава ученик) си бил боядисал косата зелена, било му е поставено условието или да се боядише пак в нормален кестеняв цвят или изобщо да не се мярка на рождения ден там. На нас се беше обидила, че не сме докладвали за първата ми бременност лично, а го научила по телефона от друг- не дойде на сватбата ни (което пък мен хич не ме разстрои Wink За да я укротим се наложи да и гостуваме, беше края на декември, времето отврат, аз много бременна и с преждевременни контракции. Стиснах зъби и издържах пътя и гостуването там. Бабата се беше укротила, аз лежах в клиниката за задържане Sad Има и още, но...да не занимавам публиката със сапунки Laughing Доволна съм, че мъжът ми ме разбира и това ми е достатъчно.

# 16
  • T"A
  • Мнения: 2 515
pepelyashka, аз оставам с впечатлението, че с твоята свекърва отношенията са добри, всъщност нейната свекърва е особнячка, така ли...

През нощта бях тръгнала да пиша, но нещо не си формулирах мисълта...  Confused
Моята свекърва забравя.
Забравя рожденни дни (моя го помни), да поздрави или да даде подарък, като и се даде нещо, забравя да го върне; като и се поиска нещо, забравя... Не е склероза, има много бистър ум и е млада - на 51 години. И както забравя за другите, за себе си изисква.
Абсурдно е, че тя има много висок стандарт на живот, но ние и помагаме  newsm78

Но някак не виждам как от това би се създало конфликт. А и не е проблем със статуса и на свекърва, тя просто си е такъв човек. Свекър ми се отнася към нея като към кралица, свикнала е на внимание. За мен най-важното е, че не ни се бърка, никога не е казвала нещо обидно по наш адрес (наш - като семейство, и конкретно по мой адрес също), и като и кажем за нещо си "не", тя ясно разбира, че и ние имаме право да поставяме някакви граници.

# 17
  • Мнения: 707
Свекърва ми е германка. Много е свястна. Нямам никакви проблеми с нея. Виждаме се рядко и се радвам когато те или ние ще им гостуваме.

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Mentha, правилно си ме разбрала. Досега отношенията са ни добри, виждаме се що -годе редовно и за кратко, мен това ме устройва напълно.  Laughing Единственият проблем, който имам е, че не смея да си кажа открито ако нещо не ми допада, а все се надявам мъжа ми да говори с тях. Все пак им е син, но и той не си пада по разни сериозни разговори и...така я караме в добри дипломатически отношения Wink

# 19
  • Мнения: 580
Тамън да се оплача, че в момента много ме е яд на мойта свекърва.

Кратък портрет: Австрийка, обича да демонстрира пред бедното българче, че те са със синя кръв (което не е вярно  Mr. Green), обича и да си противоречи сама не себе си, просто ей така от любов към спорта, обича да покровителства и да подарява - например развалено сладко от портокали. И е голяма интригантка.

Малка случка: обажда ми се, за да ми каже, че на Коледа ще са с приятели и няма да дойдат. Аз възпитано отговарям, че съжалявам ( rotfImbo ). Тя казва да, но за нас социалният живот е много важен. Казвам да, така е. Пожелавам и приятно изкарване. Тя се обажда на мъжа ми и му казва, че аз съм и казала, по-добре да не идват, защото нямало да сме си в къщи. Моят мъж като първа блейка казва а не, в къщи сме си. И свекърва щедро заявява, че тога ще благоволят да дойдат. Това беше преди години. Тази година още не сме решили какво да ги правим. Или те нас.

# 20
  • Мнения: 703
Мойто свеки е финландка и е мнодо добър човек.Понякога дори прекалено добър и се оставя да я водят за носа.Винаги мога да разчитам на нея,почти за всичко.Благодаря на съдбата,че имам такава свекърва..Е,ама и аз съм добра снаха,де Joy

# 21
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 649
Нямам поводи да се оплаквам от моята свекърва Simple Smile. Даже много добре се разбираме и уважаваме взаимно (за различни неща, но уважението си е налице). Виждаме се 1 път месечно и се чуваме 1 път седмично, което спомага за доброто разбирателство и хармонията Wink
Плюсове - и тя като мен е емигрантка (португалка е, пристигнала във Франция нелегално преди 40 години), та и е ясно, че като си на нова зема, не всичко е цветя и рози. Не се меси в живота ни, дори и съвети не дава.
Минуси (но те са си до човек) - много е приказлива (и май Камбанката се е метнала на нея  ooooh!), в състояние е за 20 мин да ти разкаже 3 пъти една и съща история и не обича да не е права.  Laughing

Между другото, на португалските майки им се носи славата на майки-орлици (особено по отношение на синовете им). Но на моя мъж (нищо, че е единствено дете) такива не му минават, бързо реже в случай на нужда.  Grinning

# 22
  • Мнения: 847

Минуси (но те са си до човек) - много е приказлива (и май Камбанката се е метнала на нея  ooooh!), в състояние е за 20 мин да ти разкаже 3 пъти една и съща история и не обича да не е права.  Laughing

Между другото, на португалските майки им се носи славата на майки-орлици (особено по отношение на синовете им).
Ха-ха, Роца , гарантирам ти , 4е горенаписаното от теб е вярно и май е национална 4ерта...! Joy
Вси4ките португалци са много приказливи и като говорят - викат и говорят бързо.
За портокола и аз съм с португалска свекърва съвсем малко по разли4на от тази която Роца е описала... Laughing

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А, това не го вярвам, не е до националност, до характер е Laughing Моята също е бърборана, зълвата е същата ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 550
Ние много добре се разбирахме с моето свеки Heart Eyes. Много фина жена беше, с невероятно чувство за хумор.
Като дойдох в Холандия доста ми помогна с напътствия (съвсем тактично). Показа ми доста от околността. Много често ходехме на разходка с колата и все се губихме Grinning И вместо разходка от един час, бръмчахме по няколко  Crazy Но беше много весело.
Научи ме и на всички не толкова цензурни думи в холандския Crazy Каза, че трябва да съм подготвена във всеки случай Mr. Green
Познавах я в добро здраве 2 години, след това се разболя и в продължение на две години я мъчи рак Sad
Ужасно е да видиш как един удивително силен и интелигентен човек деградира така в следствие на болестта Rolling Eyes
Но аз я помня така, каквато си беше преди болестта- страшно тактична, остроумна и ерудирана личност  Heart Eyes.


Това, което на мен ми прави впечатление тук (лични наблюдения) е, свекървите рядко се месят. Отношенията са топло и в същото време малко дистанцирани. В смисъл, че семейството се събира по разни поводи и си помагат в случай на нужда. Но се уважава личното пространство. Не съм чувала каквито и да е шеги за свекърви.

# 25
  • Мнения: 3 371
свекърва ми е на 90 г, холандка, изключителна жена, изглежда все едно е на 60. маникюр, прическа, всичко. има по-социално активен лайф от моя в холандия. колите си сменя на 2 г , доскоро колело караше дори.
аз много не си комуникирам с нея, защото какво да правя с 90 г жена все пак  Twisted Evil, но прави страхотни партита   Hug Crazy, дори от бг съм се връщала заради нейни събирания.
конфликти не съм имала, дори ни спонсорира често  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 26
Първо привет на всички Hug
Моята свекърва е французойка по произход,която се е преместила да живее в Америка когато е била на 20.Тя няма нищо общо с традиционната българска свекърва,завираща си носа навсякъде и пречеща на младите.Тя е много внимателна,грижовна и доброжелателна,нямаше нищо против че се срещаме със сина и,беше на седмото небе,когато разбра,че ще се женим,винаги заедно със свекърами са ми правили страшно хубави подаръци и са се отнасяли винаги към мен като с дъщеря.Последното е,може би защото една от дъщерите им починала,когато била на 3 и те някакси виждат нея в мен.Но както и да е,те са като втори родители за мен извън родината,голяма упора са ни въпреки че не живеем близко.

# 27
  • Мнения: 229
Моята свекърва е австрийка и с нея се раzбирам по добре отколкото с майка ми Peace Много е фина и ме обича...Постоянно ми прави комплименти и zа най малкото не6то(като например "колко хубаво съм облякла децата",в което аz не виждам ни6то особено,кой нормален човек си оставя децата да ходят немърливи newsm78) или колко съм въzпитана,как хубаво готвя,как хубаво се обличам,какъв хубав вкус имам и т.н....3а хора,които не я поzнават сигурно zвучи пресилено,но тя наистина е много мила,не се преструва Peace Освен това постоянно ми прави подаръци,чак ми става неудобно Embarassed Няма zначение какво кажа,че съм си харесала и тя отива на другия ден и ми го купува Embarassed Миналата седмица ми купи нова пералня и су6илня от най скъпите,беz и дума да и кажа...и сега о6те имам ло6а съвест...направо неzнам какво да я правя...вече не каzвам какво къде съм видяла,че... ooooh!
3а децата пък да не говорим...таzи година zа Коледа имах проблем да иzмисля какво нямат...а не каво да им купя...всичко си имат Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 580
МКТ, защо не пишеш и при нас в австрийската тема? Тамън да ти завидим малко на свекървата Mr. Green

# 29
  • Мнения: 126
moita e portogalka ,no slava bogu ne ia vijdam tazi zmia...i pak ot rastoianie go manipulira majat mi...

Общи условия

Активация на акаунт