Христугенна ефтихисмена/Щастливо Рождество от Елада 15

  • 19 483
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 372
Лилянчо дано скоро се завърнеш и по-често да пишеш! Разбирам какво значи местене "Подвижен ужас" според мен е най-точната дума.
И аз обичам топлото и не ми липсва снега, е може би на Коледа, но ако е възможно да се появи и изчезне еднакво бързо и да остане пухкав и бял.
Момичета какво пак се случва в Атина? Тъкмо се бяха усмирили! Още не са възстановени щетите от старите протести, а вече има нови.

# 256
  • Мнения: 2 932
Здравейте!Извинявам се,че нахлувам в темичката ви,но имам нужда от информация.Сестра ми планира за постоянно да се преместят да живеят в Гърция,но освен двете бебета,има и тинейджърка в осми клас.Бихте ли ми казали има ли в Атина българско училище или училище за чужденци?Ако може да ми дадете адрес и телефони.
Благодаря ви предварително!

щом ще живеят тук е най-добре да учи в гръцко училище.
Децата ужасно бързо научават чужди езици Simple Smile
Доколкото знам тук децата на чужденците веднага ги приемат на училище , което междудругото е безплатно.
Единствения начин на племенницата ти да се адаптира бързо към гръцката реалност най-безболезнено е да учи с гръцки деца.
Предполагам, че има и училище за деца на чужденци в което вероятно се преподава английски, аз за съжаление не знам координатите му

igi_toneva,
размириците не са преставали.
Просто вече хората се умориха да слушат за тях, а и за журналистите не са топ новина и не ги коментират:)
Очакват се обаче някакви промени  в понеделник. Кой знае може би предсрочни избори.
Само се надявам и тук да не изберат царя, че тогава ще я загазят наистина:)

Научихте ли , че според балистичната експертиза куршума убил момчето е рикуширал?
Т.е видеото,представено като доказателство, че полицая се е прицелил и стрелял и свидетелските показания на очевидци са фалшификации и фантазии на болни мозъци.

# 257
  • Мнения: 213
Калимерааааа Hug Hug Hug
Не съм се изгубила, но имах много работа за вършене из София преди да се върна в Истанбул (нали знаете, че столицата е лудница половин месец преди и след Коледа Joy). Иги, като говорим за подвижна лудница, аз все успокоявам моя, че аз пък съм "подвижен дом"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Не знам дали знаете, но миналата събота по Канал 1 вечерта посветиха песен на Алексис Григоропулос и на убития студент в София. Иначе от това, което видях, а и като мое вътрешно убеждение вярвам, че момчето е било убито именно от рикуширал куршум.

Иги, намери ли подарък за половинката? На базара в НДК им такива хубави неща.....взех подаръци за всички близки и приятели, много хубава продукция. А моите приятели, които участват на различни изложения в Италия и Франция с бижутата си от лят кристал, също бяха там и взех най-хубавите уникални бижута (с отстъпка  Wink)

Целувки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 258
  • Мнения: 558
става въпрос за Олимпия...разпознах сина 'и по снимката  Wink За какво им е на тях бг училище ?!?!?

все пак мисля, че към посолството трябва да има бг училище... поне преди години моя братовчедка преподаваше математика и информатика в такова в Братислава.. само дето не знам дали не е само за децата на работещите към посолството, а и дали всички предмети ще ги има?!?!

# 259
  • София
  • Мнения: 309
Хипатия-да,за Олимпия става въпрос. Simple SmileМалките със сигурност ще учат един ден в гръцко училище,става въпрос за голямата-тя е на 15год. и иска да завърши тук,но родителите и искат още от сега да се местят и затова се чудят какво да предприемат.

# 260
  • Мнения: 57
анестезията днес и е хванала!!!! Laughing Simple Smile Grinning Laughing Wink Sunglasses Peace Hug

# 261
  • Мнения: 7
Здравейте !
Относно  въпросът за Българско училище в Атина. Да има, моят син ходи на него. Събота и неделя от 16 до 18 ч. и от 18 до 20 ч. , в зависимост от класа, в който е. Училището се казва "Омега". Най-добре се обадете на директорката , тя ще ви обясни по-подробно. gsm: 0030 69 48 89 23 70 - Даниела. Има също и фронтистирио/ български преподавателки/, където може да учи гръцки, gsm: 0030 69 38 64 74 74 - Пепи. Дани ходи също и в гръцко училище. Надявам се да съм ти помогнала.
И ние ще си ходим за празниците.
 Мери много ми беше приятна срещата ни и този път. Много целувки за теб и Йоана от мен и Дани! Мнооого хубави празници ! newsm51
Весело изкарване на празниците и много усмивки за всички !

# 262
  • Мнения: 57
ааа.забравих да ви кажа..obadixa dnes ot niakakvo spisanie "who is who",i mi kazaxa 4e iskat da me iterviouirat...имах пачиент тогава и казах пак да ми се обаждат..
 знае ли някои за какво stаvа въпрос?

# 263
  • Мнения: 2 149
Привет Hug
iou не казахали на каква тема Wink Браво на теб.
А колкото за балистичната експертиза,помня много преди да излезе,бяха казали по нашите български новини,че е било рикушет.Моя мъж се чудеше как те знаят преди още да е излязла Joy Да наистина,на хората им омръзна вече,всички сме се настроили празнично.Само се надявам да няма повече щети,и да виждам усмихнати хора Laughing
Лилянчо,нямаш ли помощ,представям си какво е да се местиш,че и с дете.Сигурно са ти опънати нервите.Очаквам да се похвалиш с нов,чист дом,и да го изпълниш с много емоции и смях Hug
RALICA_I   love001
Аз още не съм купувала подаръци,ще го оставя за другата седмица Wink

# 264
  • Мнения: 4 111
 Hug Благодаря, Мери! Не, няма помощ, затова е такава лудница... Ще се оправим, скоро ще му се види края.
Аз може би ще имам гости за Нова Година, но тези размирици са ги изплашили и колкото и да повтарям, че положението не е толкова страшно, че по пътя няма да имат проблем, че затворените улици не са затворена магистрала, те се страхуват и може и да не дойдат. Sad Дано всичко приключи и то скоро...
 Hug Igi

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 12:36 от Лилянчо

# 265
  • Мнения: 213
Мери, да ти кажа един път много нелепо се получи по време на една новинарска емисия Sunglasses Те включват кореспондентката от Атина и тя общо взето говори версията на правителството: "Гърците са средиземноморски народ, мног обичат децата, много са съпричастни към тревогите на другия и т.н. и т.н." После в студиото дойде специалист по гръцка история с приятели в Гърция, който направо заяви, че има и ред други причини, изкарали хората да протестират навън като ипотеките за по 2-3 хиляди евро и т.н. Всеки обича децата си  Hug
Ами около 100 000 българи ще празнуват Коледа и Нова Година в Гърция, повечето в Солун. Така и така нямаше обявено извънредно положение, няма и форс мажор по договорите Peace

Лилянчо, успех с преместването на дома. Аз се бях засилила да местя всичко от София в истанбул, и там да освежавам, но не се знае колко още ще трябва да сме тук. затова реших, че е по-разумно да не кипи безсмислен труд, колкото и идеи да имам  Wink

# 266
  • Мнения: 558
obadixa dnes ot niakakvo spisanie "who is who",i mi kazaxa 4e iskat da me iterviouirat..
 знае ли някои за какво stаvа въпрос?
who is who  е по принцип датенбанка с биографии на значими за обществото ни личности във всякакви сфери от живота ни... както съвременни, така и исторически фигури..
това списание сигурно прави нещо подобно за гърция.

Относно  въпросът за Българско училище в Атина. Да има...
аз мислех, че се търси училище, в което да се учи нормално и да ти дадат диплома за завършено средно образование.. а не да се налага да ходиш и на друго училище... на мен това ми звучи по-скоро като бг училище за обща култура- предполагам по малко география, история, литература и бг език  Peace

аз бих се замислила за шанса на момичето с гръцка диплома да влезе в университет, ако естествено има желание да учи де...все пак има 1-2 години май до завършване, а дали ще успее да навакса за задължителните матури ?!?!  доколкото знам трябва да събират някави точки и на някакви изпити се явяват... и общо взето май е голяма касапница (не е така лабаво като в бг) и затова неуспелите гърци се юрват да учат в БГ и румъния.. а за да учат в Германия и Швейцария им трябва същия брой точки, който им трябва и за уни в гърция,т.е. не влязат ли в гърция, не могат да учат и тук; предполагам същото е изискването и за останалите страни от ЕС Peace

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 12:59 от pepelja6ka

# 267
  • Мнения: 130
Да, така е. Аз на такова училище ходех в Москва. Към посолството един следобед в седмицата. Но наистина си беше за обща култура, не получавахме диплома, нея си я взех от руското училище. Не знам, на мен лично много трудно ми се вижда на тази възраст да се премести да учи тепърва в Гърция. Поне аз мойто щерка не посмях да я преместя, решихме че е много по-добре да си завърши в България, а и наистина в гръцките университети е доста трудно, еле пък за чужденец, дошъл толкова наскоро. Но все пак, всеки си преценява ситуацията.
Мен ме преместиха в Москва в обикновено руско училище в трети клас. Въпреки, че езикът е близък и бях доста малка шокът си беше голям. Вярно, че след година вече нямах никакви проблеми, но все пак трети клас не е рашаващ, но в гимназията е различно.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 13:24 от Asioula

# 268
  • Мнения: 7
Здравейте пак !
Аз съм записала Дани на българско училище, защото е 2-ри клас и му трябва все още основата на българския език. За това момиче си мисля, че е необходимо само гръцко училище и може би уроци по гръцки или учител, който да и помага за училище. Ако евентуално реши да се върне в България да продължи, ако е учила в българското , от там дават удостоверение и така няма да се явява на преравнителни изпити в България.

ето и едно от моите занимания вкъщи..

# 269
  • София
  • Мнения: 275
Здравейте момичета! Hug

         Извинявайте, че се намесвам в темата! Искам да попитам, знаете ли дали през Кулата -  Промахон се преминава свободно или стачкуващите затварят пътя? Утре ни предстои да пътуваме за Атина и се притеснявам, дали няма да имаме проблеми, все пак ще бъдеме и с малко дете!!!!
         Ако знаете нещо, Ви благодаря предварително!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт