Проблем с името.

  • 2 968
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
Петрина   newsm78

Но общо взето е много нетактично от тяхна страна да настояват как да се казва бебето.Не е тяхно,така че нямат право на глас.Кръстете го както вие искате,все пак вие сте му родители  Crossing Arms
Ако държите да е на някой,първо на едната баба,другото на другата  Thinking Или изберете двойно име,но не с дословните имена ,а леко изменени.Например Деа-Патрисия или Петя-Диана Thinking Нещо от този сорт  newsm78

# 16
  • Мнения: 86
Здравей и от мен,като начало ти пожелавам леко раждане.Аз имах същия проблем само че  при мен дядовците претендираха,естествено и двете деца ги кръстих неутрално,като при второто имаше доста проблеми.баща ми беше малко обиден,но още в болницата като дойде и видя беба му омекнаха колената,но родителите на мъжа ми три месеца не дойдоха да ни видят.бяха само някакви гадни телефонни обаждания...И все пак съвета ми е -неутрално име!
А според мен при двойно име ще е сърдита бабата на второто място.

# 17
  • Мнения: 4 555
mamma2, поздравявам те, че си отстоявала мнението си. Такива сръдльовци изобщо не мога да търпя. Ако искат да ми демонстрират, че детето не значи нищо за тях, щом не е кръстено с тяхното име, аз също мога да им демонстрирам, че те не значат нищо за нашето семейство. Обаче най-често се случва така, че точно такива баби и дядовци после искат детето да ги уважава и да ги търси. Е, на какво отгоре?

# 18
  • Мнения: 1
Хиляда пъти им обясних че искам детото ми да носи името на брат ми той е Теодор а аз искам бебка да бъде Теодора или Теа/я но майка ми ме заплашва че няма да ми говори а аз много я обичам но името и еее просто ужасно със свеки същия  проблем

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Кажи им, че за да не се карат си решила да не го кръщаваш на никой....или пък да го кръстиш на таткото...или нещо такова....

сега прочетох последния ти пост...ми кръсти си го, както ти харесва, предполагам имаш подкрепата на съпруга ти...пък нека не ви говорят...странно ми е родител дето ще се откаже от детето си и внучето си заради такива глупости....и надали наистина ще го направят...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Хиляда пъти им обясних че искам детото ми да носи името на брат ми той е Теодор а аз искам бебка да бъде Теодора или Теа/я но майка ми ме заплашва че няма да ми говори а аз много я обичам но името и еее просто ужасно със свеки същия  проблем

Не искам да те обиждам, в никакъв случай, но за подобно изказване от страна на собствената ти майка... нямам думи Shocked Бих и казала, че аз няма да и проговоря, ако продължава с безумните си заплахи, пък дано се освести.
Пожелавам ти хубаво здраво бебче, това е най-важното  bouquet
Другото все ще се нареди.

# 21
  • Мнения: X
Ами ти пък и кажи, че ако го кръстиш на нея, няма да й позволиш да идва да го види дори...егати...съжалявам за реакцията, но е много неприятно, чак на мен ми стана гадно. Тъпа е тази ситуация, още повече сега, когато трябва да си мислиш за хубави неща, да те занимават с глупости. Игнорирай доколкото можеш тези емоции, защото ако отстъпиш сега после ще съжаляваш! Желая ти сила и леко раждане!

# 22
  • Мнения: 1
Кажи им, че за да не се карат си решила да не го кръщаваш на никой....или пък да го кръстиш на таткото...или нещо такова....

сега прочетох последния ти пост...ми кръсти си го, както ти харесва, предполагам имаш подкрепата на съпруга ти...пък нека не ви говорят...странно ми е родител дето ще се откаже от детето си и внучето си заради такива глупости....и надали наистина ще го направят...
Мислиш така защото не познаваш майка ми  неговори с брат ми вече 9месеа защото той не поиска да кръсти дето си на нея а го кръстиха Марта.

# 23
  • Мнения: 9 441
Не виждам защо трябва да се съобразяваш с този или онзи.Детето си е твое,следователно и избора за името.Моя съвет е на таткото,за да няма сърдити!

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами тогава бих направила както пише


Не искам да те обиждам, в никакъв случай, но за подобно изказване от страна на собствената ти майка... нямам думи Shocked Бих и казала, че аз няма да и проговоря, ако продължава с безумните си заплахи, пък дано се освести.
Пожелавам ти хубаво здраво бебче, това е най-важното  bouquet
Другото все ще се нареди.

егати и изискванията и нахалството.....имала е деца - кръщавала ги е както си иска...това си е твоето и освен теб и съпруга ти никой друг няма право на претенции....

# 25
  • Мнения: 2 172

[/quote]
Мислиш така защото не познаваш майка ми  неговори с брат ми вече 9месеа защото той не поиска да кръсти дето си на нея а го кръстиха Марта.
[/quote]

 #Crazy Ужас.Извинявай много ,но майка ти е ужасна  ooooh! И брат ти ли е тероризирала за името   #Cussing out Евала,че не и е позволил да надделее,а си го е кръстил както си е решил.И какво като спре да ти говори  hahaha Тя губи.После ще довтаса,ама аз няма да и отворя вратата даже  Crossing Arms Въобще не искам такава майка,още веднъж ти се извинявам,но явно ти си и позволила да ти се качи на главата  #2gunfire

Един пример:   Първото ни дете е кръстено на свекървата ( по мое настояване) ,но второто няма да е кръстено на майка ми именно проади тази причина-гадно име (Радка).За момиче имаше вариант-Рая,но за момче-изключено.Тя самата каза,че не иска да е на нея,защото няма подходящи,а и ние се спряхме на съвсем неутрално име.Какво остава сега да вземе да се сърди ли  Shocked А третото живот и здраве ще е на нея  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 5 591
Мислиш така защото не познаваш майка ми  неговори с брат ми вече 9месеа защото той не поиска да кръсти дето си на нея а го кръстиха Марта.
[/quote]

 #Crazy Ужас.Извинявай много ,но майка ти е ужасна  ooooh! И брат ти ли е тероризирала за името   #Cussing out Евала,че не и е позволил да надделее,а си го е кръстил както си е решил.И какво като спре да ти говори  hahaha Тя губи.После ще довтаса,ама аз няма да и отворя вратата даже  Crossing Arms Въобще не искам такава майка,още веднъж ти се извинявам,но явно ти си и позволила да ти се качи на главата  #2gunfire
[/quote]
Подкрепям. Peace

# 27
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Най -добре  изобщо   не се съобразявай  с никой ,а  пък  ако   искат да ти  се  обаждат.Дай им да разберат  ,че   избора за  име на детето  ти  е  единствено твой  и на съпруга ти.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 1 770
И аз имам подобен проблем, само че съпругът ми иска да кръстим бебка с името на баща му,а баба ми настоява да е на майка ми. Аз пък съм си харесала име, което не започва с буква на някой от роднините. Накрая ще вземем да теглим жребий като на Биг Брадър 4, но пак ще има недоволни.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Освен това майка ми е единствената, която не настоява детето да е кръстено на нея. Свекърът ми пък през цялото време показва,че предпочита момче и пита:" Ама сигурно ли е, че е момиче?" #2gunfire И не мога да разбера от името ли зависи колко ще бъде обичано едно дете..

Общи условия

Активация на акаунт