Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА!

Просто не мога да повярвам, че толкова бебета вече се появиха! все още ми е нереално, като че ли съм страничен наблюдател и не мога да повярвам, че и аз живот и здраве трябва да родя този месец....

Отново честито на всички!

# 226
  • Мнения: 2
k_jordanova, честито съкровище, много да те слуша и радва!   bouquet

Орлина, привет отново и само хубави емоции с кукличката!  Heart Eyes

Дидка, не се притеснявай, макар че е лесно да се каже... И да те е страх, и да не те е страх, бебето трябва да излезе някак си  Joy Joy Joy После идва голямата радост и щастие, а всичко друго се забравя, казват Simple Smile  Hug Вярвам, че всичко ще мине наред и ще си гушкаме малките бебочета още другата седмица, а за Коледа, дай, Боже,  Praynig може да сме си вкъщи в разширен състав. Ех, размечтах се... Heart Eyes

Инвизибъл, за съжаление не мога да помогна, но стискам палци младежът скоро да си изгради ритъм и да те остави да поспиш малко, защото умората в крайна сметка може да ти се отрази на кърмата и тя да намалее. Цеди се, доколкото можеш, за да поддържаш количества, и успех! Hug

Маринка, дано да е дошъл моментът за вас!  fingerscrossed

# 227
  • Мнения: 46
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ МАЙЧЕТА  bouquet
Ние днес с малката Рая се прибрахме в къщи. Свикваме една с друга, засега е кротка. Утре ще ви разкажа за моето раждане. Сега мога да кажа само едно - благодаря на екипа на Втора градска болница - много съм доволна от всички!

# 228
  • София
  • Мнения: 179
Честито бебче на k_jordanova. Да расте здраво и послушно дете. smile3525

# 229
  • Мнения: 42
Eми, аз правя така- през деня  суче по 10-15 мин и май се изморява и аз не знам, но заспива на гърдата и аз се изцеждам през това време. Той до 5 - 10 мин се е събудил и му давам изцеденото в шише, заедно с 25 капки еспумизан, че инфакола май не му действат толкова добре. А през нощта сме само на гърда LaughingИ благодарение на моето нахалство и постоянно бутане на биберона за 10 дни е наддал 500 гр Crazy
Лека нощ на всички мами и стискам палци на тези, които им предстои раждане!

# 230
  • Мнения: 315
Честито синче на К.Йорданова!    ylinfant  Да е живо и здраво и много да радва мама и тати!!!  smile3525

Radi81 Благодаря много!  newsm53

Успех и късмет на всички ни!  newsm10

# 231
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен, макар и късничко днес  Simple Smile

Честито на всички именници   bouquet

Илианка, честит ти рожденик, скоро да го зарадваш с най-хубавия подарък  Simple Smile

Честити бебчета на Верита и к_йорданова     bouquet

Инвизибъл, Орлина, Роритка, добре дошли  Hug

Ercm, аз съм се уговорила с бебето да не бърза да излиза, докато майка ми не е в състояние да помага. А то пък излезе много послушно  Joy Вече ми се ще да се появява. В понеделник съм на лекар и ще видим как стоят нещата.

Деси, надявам се бързо да се оправиш   Hug Аз бях понастинала лятото след морето. Пиех хомеопатични лекарства за хремата, че много ме мъчеше.

# 232
  • София
  • Мнения: 438
Много благодаря на всички за милите пожелания  Hug

k_jordanova да ти е живо и здаво синчето, много да ви радва!

Честито и на днешните рожденици! Simple Smile

Ние приключихме със скромните гости - двете баби и сестра ми Wink За пръв път правихме ципура в къщи и стана много добре, от снощи я приготвяме с таткото. Той много се вълнуваше от първия ни празник и много ми помогна Simple Smile Бабите останаха доволни  Laughing

Еми първата седмица (която ние прекарахме в болницата) бебоците макар да имат силен сукателен рефлекс, понякога нямат сили да изсукват достатъчно... Аз имах много кърма и много се цедях. В болницата се кърмехме по 30-40 минути, като аз го разбуждах когато заспиваше.
Сега далеч не се наливам така, но малчо суче много по-ефективно и за 10 минутки изяжда колкото му трябва. Понякога се буди на 2 часа, понякога почти на 4... А аз се цедя по 2-3 пъти на ден след него, но само когато се налага.
За кърменето на един час - нямаш проблем, ще ти помогне за кърмата и е за кратко, само следи за коликите. В момента, в който започнат трябва да имаш предвид, че кърмата се преработва за около 2 часа. Ако кърмиш по-често (както направих аз една вечер, докато мислех че плачем от глад...) коликите се влошават много... При нас настана голям рев и не спах цяла нощ. Но вече се научих да различавам плача от колики и плача от глад. Това никак не е трудно, но трябва да се усетиш, че има разлика Wink

За коликите - сега даваме Ифакол и Колийф - 2 пипетки Инфакол 15 минути преди хранене, после в малко изцедена кърма 4 капки Колийф. Така положението е търпимо, иначе беше нечовешко - и аз зомбясах и не знаех къде съм.  #Crazy
Тази схема за капките я съгласувах с Масларска от Токуда - тя ни гледа в понеделник в неонатологичния кабинет. Комбинирания ефект от отвеждането на газовете от инфакола и ензима в Колийфа се окава май единствения вариант за нас... Важно било за Инфакола да се даде 15 минутки преди храненето, за да имал ефект... а аз го давах непосредствено преди хранене и не помагаше много. Наложи се да давам и двойната доза...  Crazy Отделно правя по 100 мл чай от копър, като за 24 часа изпиваме около 80.
Изобщо голяма организация с тези колики... Наложи се и залъгалка да дам, колкото и да не ми се искаше... Но като го гледах как неутешно плаче мъничето...  Rolling Eyes Не че винаги помага, но върши работа Wink
И така я караме ние, сега отивам да дремна до следващото хранене  Laughing Laughing Laughing

Хайде лека нощ от мен  Grinning

# 233
  • Мнения: 2
Честито бебче на К.Йорданова, да е здраво, послушно и много да я радва!

Орлина, добре дошла отново сред нас!

Деси, стискам палци да се оправиш до сряда. Ако те боли гърло, пробвай мед със сода, на мен ми помага. Иначе за хремата не знам какво да ти препоръчам. Аз бях нещо настинала през октомври и слагах някакви хомеопатични капки за нос, но не ми помагаха особено. Носът ми се запушваше и направо не можех да дишам, затова се принудих да слагам Виброцил вечер, поне да мога да поспя малко (не беше много препоръчително, но лекарката ми каза, че в краен случай мога да ги слагам, без да прекалявам).

ercm, какво стана с твоята дата за секцио? Терминът ти май вече наближава.

Някой може ли да ми каже каква трябва да е влажността на въздуха в стаята, в която ще спи бебето? Как смятате да я поддържате през зимата? Някой купувал ли си е овлажнител за въздух и струва ли си да се прави тази инвестиция? Хубавите овлажнители са доста скъпи (в един магазин много ми хвалиха този на Авент, дето струва към 220 лв.), а не знам дали и за това да давам пари, ако има друг начин да се поддържа влажността. Мислех да слагам купичка с вода на парното, но не знам дали ще е достатъчно...

 

# 234
  • Мнения: X
[Някой може ли да ми каже каква трябва да е влажността на въздуха в стаята, в която ще спи бебето? Как смятате да я поддържате през зимата? Някой купувал ли си е овлажнител за въздух и струва ли си да се прави тази инвестиция? Хубавите овлажнители са доста скъпи (в един магазин много ми хвалиха този на Авент, дето струва към 220 лв.), а не знам дали и за това да давам пари, ако има друг начин да се поддържа влажността. Мислех да слагам купичка с вода на парното, но не знам дали ще е достатъчно...

Овлажнителя за мен е излишна покупка.
Аз си купих термометъра на Чико, който мери и влажността в стаята. Мери бързо и добре. Влажността много добре се регулира с купичка с вода на парното или влажна кърпа в стаята. Става бързичко, освен това е без пари.

# 235
  • Мнения: 2
Благодаря ти, Сбъдващи мечти! И аз мислех да си купувам същия този термо-влагомер на Чико, но в момента се е изчерпал по магазини и ми казаха, че го нямало и в склада Sad А не знам някоя друга фирма дали предлага такъв уред, освен Авент, но техният влагомер върви заедно с овлажнителя им, който е доста скъпичък.

# 236
  • София
  • Мнения: 308
Честито момченце на k_jordanova!  bouquet

Ох момичета дано да отминат тези колики скоро или поне да намалеят! И мен това най - много ме притеснява, но все ще се справим някак. Аз съм взела Инфакол, ама то не е гаранция, че на бебо ще му действат добре. Дано поне да не се мъчат много мъниците, че си представям какво е да го гледаш, че плаче и да не можеш да му помогнеш Cry

Лек ден на всички и днес очакваме някакви бебоци, че вчера пропуснахме Wink

# 237
  • София
  • Мнения: 159
Някой може ли да ми каже каква трябва да е влажността на въздуха в стаята, в която ще спи бебето? Как смятате да я поддържате през зимата? Някой купувал ли си е овлажнител за въздух и струва ли си да се прави тази инвестиция? Хубавите овлажнители са доста скъпи (в един магазин много ми хвалиха този на Авент, дето струва към 220 лв.), а не знам дали и за това да давам пари, ако има друг начин да се поддържа влажността. Мислех да слагам купичка с вода на парното, но не знам дали ще е достатъчно...

 

Аз също си купих термометъра на чико който мери температура и влажност и според мен овлажнителя е напълно излишен. Вечер ако проветриш и затоплиш влажността става 40 % , а сутрин е стигнала до 60 % , като проветриш пада.
По някога зависи и от времето на вън една сутрин в стаята беше станало 70 %  при влажно време навън.
Нормалните стойностти са 40-60 %. По добре си купи такъв термометър за 44 лв отколкото да даваш 220 лв за овлажнител, ако въздуха стане много сух малко вода на парното или по често  проветряване и всичко е наред.

П.П. Има го в Комсед на ул.Тодор Каблешков в Борово. Близо е до Била и Джъмбото на бул. България. Поне преди 3-4 седмици го имаше.

# 238
  • Мнения: 22
Добро утро момичета!

Честит син на К-Йорданова! Да е жив и здрав и много послушен!

Orlina, добре дошла с малката Йоанка  Heart Eyes Hug Ако имаш време разкажи за твоето раждане   bouquet

Роритка, името Рая много ми харесва!  Grinning За съжаление мен няма да ме огрее име което ми харесва  Cry

Еми, доколкото си спомням от лекциите в ЦУМ трябва да се опитап да го събудиш.

Хубав ден на всички!

# 239
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!
Аз тази нощ малко не спах заради болка във венеца от извадения зъб!Някой знае ли за колко време зараства венеца?
Хайде лек ден и днес чакаме бебоци,че вчера нещо пропуснахме май!

Общи условия

Активация на акаунт