Кръвна захар+холестерол - високи стойности

  • 28 066
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 877
...Давате ми ценни съвети!...
. А нали беше при ендокриноложка, как са хормоните, наред или заради тях вземаш лек- вото? 
Не ми е пускала хормони,изобщо даже не е споменавала за такива изследвания...хм...

# 31
  • Мнения: 1 984

...
Тонев, как нормализира стойностите, някакви лек- ва или народни илачи?

никак.... организмът ми не понесе лекараствата... а от диетата ми падна имунитетът и барнах пневмония... и скоро   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 877

...
Тонев, как нормализира стойностите, някакви лек- ва или народни илачи?

 и скоро   bouquet
....и скоро какво?Мина от самосебе си ли?А и как ти е паднал имунитета?Ако се храниш пълноценно,не би трябвало да ти се срине имунитета

# 33
  • Мнения: 2 959
...захарта съм я смъкнала...общият холестерол също е паднал...
Хелта, поздравления за напредъка. Но защо при свалени стойности пак е дала хапчета за понижаване на холестерола, не разчита на диетата да се справи сама ли? Внимавай за бъбреците с тез хапчета. А малчуганите харесват ли и те цвеклото, маслините, козето сирене, ако имаш тяхната подкрепа по лесно ще спазваш някаква диета? Хубаво местожителство имаш- свободно, макар и скромно, успех с диетата и кантарчето.
Русокоса красива Ветеранке , трудно ми е да повярвам че и Ти имаш проблем с холестерола, нали беше на здравословно хранене или има някакво наследство при Теб от страна на родителите? Какви са основните съставки на препоръчваният от Теб чай, ако можеш да погледнеш, моля?!
И това казано от един професионалист?! Тонев, явно бързаш напоследък, но ще е интересно да довършиш започнатата Си мисъл, опита Ти като медик и същевременно борещ се с подобни болежки е безценен. Какво мислиш за plant sterols/ beta- sitosterol/, като заместител на изписваните лек- ва за понижаване на LDL? /Защо ника Ти е с малка буква, към лекар бих се обърнала само с главна, заслужаваш го!/

# 34
  • Мнения: 27 524
Казва се чай при висок холестерол  Simple Smile

Съдържа: хвощ, глог, великденче, царевична коса, бял имел и котешка стъпка.
Действие: изчиства кръвоносните съдове от мастни натрупвания
Приложение: при чтерослкелроза, висок холестерол, високо кръвно налягане, сърдечни проблеми.

1с.л. от билките в 350мл вряща вода се вари 3-5мин. Кисне след това 30, прецежда се и се пие три пъти дневно по 100мл преди ядене.

Калида, благодаря ти за милите думи  Hug Уж съм била, ама отдавна не съм. Не ми е наследствено, поне никой от нашите няма. Просто откакто се омъжих и дойдох тук си промених и хранене, и режим, и всичко  Tired

# 35
  • Мнения: 1 065
Моля ви ,бихте ли написали и точния адрес на аптеката?
Ще ми се и аз да пробвам ефекта от този чай.
Предварително благодаря Hug  bouquet

# 36
  • Мнения: 27 524
ул. Поп Богомил #38 (до Лъвов Мост).
от 9 до 19 през седмицата и от 9 до 17 в събота.
тел: 983 60 03 и 983 99 16
Струваше (лятото) 4 и 50лв, голям пакет.

# 37
  • Мнения: 1 065
Сърдечно благодаря Hug
Весели празници!

# 38
  • Мнения: 2 959
...Уж съм била, ама отдавна не съм...
Хей, чаровна Блондиня, защо усещам примирение и защо използваш минало време на глаголите?! Не така, всичко е в Твоите ръце, не Си позволявай да изгубиш контрола. Ти Си била, Ти Си в сърцата на много хора, Ти ще останеш там, a как точно и каква представа ще имат за Теб, зависи само от Теб самата. Затова се стегни и Се върни на аватара и сериозно ги подхвани тез болежки- и високият холестерол и захарта са неща които подлежат на промяна със здрав. начин на живот и хранене. Весели празници и дано се сбъдне Ахтополската мечта. Благодаря за съставките на чая.
Джили, Ти сложи ли в ред хормоните или холестерола е стара болежка при Теб? Планува ли вече НГ ваканция?

# 39
  • Мнения: 3 461
Здравейте, някой пил ли е пектин на хапчета, пише да се взимат по 2-3 три пъти на ден преди ядене. А ако не ядеш редовно, може ли да ги пиеш на гладно? И защо напоследък го спрягат в темите за диетите, да не би с един куршум и холестерол и наднормено тегло? Mr. Green

Майка ми, която е лекар преди години откри, че има висок холестерол. Все беше около 6,8. Лекарите в България непрекъснато казваха,че ще се оправи с диета и въпреки че спазваше, промяна нямаше. Когато дойдохме тук, реакцията беше на другия полюс, как е възможно такъв висок холестерол. Пие lipitor от 10 мг и резултатите й са ок. Може би при млади хора, шансът да се оправи с диета е по-голям. Има и други, които водят много здравословен живот, занимават се с йога и въпреки всичко поддържат много високи стойности от порядъка на 16. Моят също е на границата сега, но това е от голямото манджаре.

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 10:20 от Noia

# 40
  • Мнения: 27 524
Хей, чаровна Блондиня, защо усещам примирение и защо използваш минало време на глаголите?! Не така, всичко е в Твоите ръце, не Си позволявай да изгубиш контрола. Ти Си била, Ти Си в сърцата на много хора, Ти ще останеш там, a как точно и каква представа ще имат за Теб, зависи само от Теб самата. Затова се стегни и Се върни на аватара и сериозно ги подхвани тез болежки- и високият холестерол и захарта са неща които подлежат на промяна със здрав. начин на живот и хранене. Весели празници и дано се сбъдне Ахтополската мечта.

Така е, права си. Благодаря ти.  Hug Дано  Tired
Захар нямам  Blush

# 41
  • Мнения: 1 877
Здравейте, някой пил ли е пектин на хапчета,


Ендокринолжката каза,че е най-добре,вместо пектин на хапчета ,да се изяждат минимум 2 ябълки на ден - влияели отлично на високия холестерол

# 42
  • Мнения: 27 524
Здравейте, някой пил ли е пектин на хапчета, пише да се взимат по 2-3 три пъти на ден преди ядене. А ако не ядеш редовно, може ли да ги пиеш на гладно? И защо напоследък го спрягат в темите за диетите, да не би с един куршум и холестерол и наднормено тегло? Mr. Green

Майка ми, която е лекар преди години откри, че има висок холестерол. Все беше около 6,8. Лекарите в България непрекъснато казваха,че ще се оправи с диета и въпреки че спазваше, промяна нямаше. Когато дойдохме тук, реакцията беше на другия полюс, как е възможно такъв висок холестерол. Пие lipitor от 10 мг и резултатите й са ок. Може би при млади хора, шансът да се оправи с диета е по-голям. Има и други, които водят много здравословен живот, занимават се с йога и въпреки всичко поддържат много високи стойности от порядъка на 16. Моят също е на границата сега, но това е от голямото манджаре.

Има си и генна обусловеност и тогава нищо не помага  Tired
Аз пия пектин на хапчета, да. Сваля холестерола, сваля и теглото, но заедно с диета, де. 9 хапчета препоръчителната дневна  доза от пектина отговарят на 2кг ябълки, трудно ще ги ям всеки ден  Crazy
И пектинът на прах е хубав, ама по-кофти се яде  Confused

# 43
  • Мнения: 2 959
...Моят също е на границата сега,...
И Ти ли, Бахрейнска Принцеске Си в таз група?! Много неприятна ситуация се е получила с Майчето Ти, но дано да успее да овладее положението. Нойче, весели празници там в далечната страна на богатите и красивите принцове и дами!
...да се изяждат минимум 2 ябълки на ден...
Хелте, и аз съм на това мнение. Защото вземайки ябълката, едновременно поемаме не само ценният пектин от кората, полифенолите и другите ценни фибри и витамини от плода, а същевременно засищаме глада Си.
...9 хапчета препоръчителната дневна  доза от пектина отговарят на 2кг ябълки...
Блонди, права Си, но ако се направи като рутинно всекидневие ябълките, макар и само 2 на ден могат да се отразят добре на холестерола и снагата ни, защото не можем цял живот да караме на пектинови хапченца. Честит Ти нов аватар, страхотен е, знаех Си че скоро ще излезеш наяве, Красавице! Дано и скоро пребориш здраословните проблеми и сложиш отново в ред храненето Си. Криско е голям чаровник в подписа!

# 44
  • Мнения: 2 959
Съжалявам за двата ми поредни постинга, но не мога да изпусна възможността да честитя на авторката днешният специален ден!
Нинче, бъди здрава, все така неуморно- ентусиазирана, помагаща и раздаваща се, но запази малко лично време и за Себе Си, защото се нуждаеш от него и го заслужаваш! Живей все така свободно и без лимити, може да е скромно, но е за предпочитане! Много хубав и емоционално зареден двоен празник с мъжкото Си обкръжение Ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт