Осоляване на бебета-толкова жестоко

  • 18 733
  • 203
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 529
Ми трябват няколко случая на осъдени родители и отнети родителски права примерно, с широка гласност, и на бърза ръка този обичай ще започне да умира.
Дано се оправи детенцето. Peace

# 16
  • Мнения: 24
...че кво му е лошото да миришеш на пот, като пораснеш?

# 17
  • Мнения: 14 490

Познавате ли бебето Петьо-съвсем реален пациент на клиника гастроентерология в Пловдив.На 1,6 години с язва.Хранено от 3 месец с кисело мляко,сок и плодови пюрета.Като особенно ме потресе даване на ягоди на детето.Язва.

ами какво да ти кажа - моя близка има бебе с два месеца по-голямо от моето.
от двумесечно пие сокове, на четири месеца яде месо, сега е на девет вече яде мляко само веднъж на ден, останалото е яденето от кухнята, която включва леща, свинско с грах. е не е нормално според мен. Naughty
а да спомена, че жената живя 2 години в щатите, владее английски перфектно, заемаше висша държавна длъжност, в момента живее в софия и работи на високоплатена и висококвалифицирана длъжност. Tired
какво остава за хората по селата, или дори в градовете, дето пък и английски не знаят....

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Доколкото разбрах от прочетеното в статията, бебенцето е било наръсено директно с едра сол. Ненормална работа. А за тази практика научих от този форум, когато бях бременна с първото си дете.

# 19
  • Мнения: 3 675
Не разбирам защо трябва да се мъчат така децата като малки, след като пораснат ще се намери разрешение на родителското притеснение,а именно по-честа употреба на рол-они.

# 20
  • Мнения: 4 300
Не трябва да осъждаме хората, а да ги образоваме.
Ако знаеха какво причиняват, нямаше да го направят. Лшото е, че не знаят.

# 21
  • Мнения: 2 099
Не знам как го е солила тази , сигурно направо го е трила със солта, но аз на моето дете като бебе съм слагала 1-2 лъжици сол във водата и с мас съм го мазала, жив и здрав си е.  Wink
Пасинет,пасинет,не говорим за подобни неща.Доколкото си спомням си гледала децата си по време на криза,нямало е много неща.Аз също съм мазана със зехтин,не е имало 80 та бебешки неща много-много.А и невярвам да си трила бебето си с едра сол нали?Но е факт,че при някои хора-ето да вземем мен за пример-класическо бебе на доктор.По него време е било от навършен месец да се започне с добавъчна храна.При мен сок от череша.Ами с всевъзможни алергии съм в момента.Живея относително трудно,не ползвам козметика за лице,обривам се,алергия към пчели,полени,домашен прах,ягода,млечни продукти.В момента от 2 месеца кашлям и не откриват причина.Изписват антихистамини които не пия,защото само спя от тях и немога да си гледам децата.Всичко прекалено е вредно!И неща които са се доказали като вредни и опасни за деца невиждам защо да продължават да се прилагат?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е, то и аз не го разбирам, обаче много млади майки не смеят да кажат нищо на мъдрите баби. Зер, те вече са отгледали по едно-две деца. Къде ще ходиш да спориш с тях?
Едната ни баба редовно разправя как захранила племенника на 20 дни с готвен боб. Нищо не му било станало, какво толкова.

Рокси е права.

# 23
  • София
  • Мнения: 17
Предполагам че и в миналото е имало проблеми, просто е нямало Интернет за да разберат бг мамите. И зависи колко сол се сложи. Има всякакви. Чул-недочул и прилага. Не казвам че трябва да го правят, но дори не мислят като чуят нещо. Защото знам за случаи когато са го насолвали и са го повивали със солта. Познайте какво става с бебето. За съжаление трудно може да се пребори човек с бабите. Те се мешат навсякъде и във всичко.

# 24
  • Мнения: 14 490
мен ми е по-интересно родителите дето са го правили дали ползват дезодоранти.
или не се потят щото техните родители (от които явно са възприели тази мъдрост) са ги осолявали като малки?

# 25
  • Мнения: 2 099
Възможно е и нищо да не му стане-то човекае корава стока,ами ако му стане нещо.Ако вземе да се разболее сериозно.Знаете даже едно повръщане или разстройство при новородрно е животозастрашаващо.Не е 90 кг мъжага дето и 5 дена да дриска няма да влезне в болница или да се дехидратира. Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Хубаво е наистина хората да бъдат образовани, но за съжаление тъкмо тези, които имат най-голяма нужда от това, трудно ще се поддадат  Tired
А все пак при наличие на родители с примитивно съзнание, е добре държавата да защитава децата, нали?
Защото осоляването в крайна сметка не е по-различно от системен побой или насилие над деца - резултатът може да бъде смърт.
Съжалявам, аз съм за крути мерки.

# 27
  • Мнения: 12 666
Никак не е лесно да се преодолеят традиции, съществували с години. Колкото и да цъкаме и да се чудим. Не всички имат интернет. И всъщност от колко години в България има интернет, бебешка козметика и адаптирани млека.

# 28
  • Мнения: 2 018
...че кво му е лошото да миришеш на пот, като пораснеш?

Е, тогава наистина има защо да се набляга на количеството Сваровски...   Wink

# 29
  • Мнения: 2 196
Колкото и да е нелепо, в някои села самите лекари препоръчват тези методи.Мда.

Общи условия

Активация на акаунт