Житейска дилема.

  • 9 215
  • 185
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 556
Нека видим какво ще стане в реалност, дано само пасинет напише продължението след време Wink

# 136
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен съжителството/бракът със сериозния има много добри шансове. Статистически погледнато по-устойчиви са семейтвата, в основата на които стои разумът, а не чувствата.
И на мен ще ми е интересно продължението, надявам се да го разберем.

# 137
  • Мнения: 3 016
Според мен си и дала правилен съвет. Трябва да  го изживее  да премине тази тръпка и когато стъпи  на земята ще разбере, че може би трябва да избере по-сигурното .

# 138
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тя не е глупаво момиче, може би това предложение за съвместния живот и дойде в най неподходящия момент.
А,  то подходящ момент няма  Wink Така ги е измислил нещата живота ,че да имаш право на избор.
Ама стигне ли се до такъв става сложно  Thinking Дано твоето момиче направи правилния  Peace

# 139
  • Мнения: 1 942
Е ква е дилемата не виждам  Rolling Eyes Трябва да продължи да търси, а да не си губи времето. Не мисля, че живеем в общество дето ТРЯБВА да се омъжиш до определена възраст. Пък и според мен 28 си е направо "росна пъпка"  Mr. Green

# 140
  • Мнения: 1 168
За това има една приказка: "Сърби, боли, драго ми е."

# 141
  • Мнения: 80
Според мен, трябва да постъпи така както чувства и желае, да попита себе си, а не какво трябва. За всеки е различно, според ценностната му система. Аз, съм на мнение , че със първият тип, сериозния се гради стабилно семейство, но само ако го обича, и е добре да му сподели какво я притеснява , секса не е маловажно, но не е невъзможно ако мъжа разбере че тя обича повече страст и я обича , да се пречупи и да стане палав. От опит Laughing

# 142
  • София
  • Мнения: 10 438
А не може ли приятелката ти да замине за две-три седмици някъде сама, в смисъл без нито един от двамата? Така ще й се избистри главата, без да е притисната от задължението да дава отговор "Да" или "Не". И без да е подвлиянието на страхотния любовник.

# 143
  • София
  • Мнения: 3 471
Няма еднозначен отговор.
Освен това, пасинет, бих искала да ти споделя моя лична позиция в аналогични ситуации- никога не давам решение на любим човек. Мога да анализирам, мога да дам обективна гледна точка, мога окажа подкрепа, но никога не решавам вместо някой друг за собственият му живот. Понякога се случва човек да взима решения, които касаят житейският му път и бъдещето, помиш ефекта на пеперудата. Поради тази прочини, това решение трябва всеки да вземе сам за себе си, с мисълта за всички възможни последици от това.
Сега конкретно по темата- за мен изобщо "сексуалния" приятел не стои на дневен ред. Ясно е, че на гол секс няма да го бъде семейството, въпросът е в другия младеж. От опит знам, че такива "добри момчета", могат да имат и друга страна. Могат да бъдат тесногръди и скучни, могат да станат и дота ревниви при определени обстоятества. Могат да превърнат животът ти в кошмар.
Ако поживеят заедно известно време, мисля, че всичко това ще започне да ства ясно и ще може по-лесно да прецени дали има переспектива или не.

# 144
  • Мнения: 76
Спорд мен живота върви на принципите на проба-грешка
каквото чуства, че й е на сърце - да действа, пък ако е сгрешила - не е непоправимо.
От много години имам прекрасен партньор и съпруг, с когото, обаче, сексът ни куца - не бих го заменила за нищо на света като баща на детето ми, но все по-често се улавям с напредването на възрастта, че започвам да се оглеждам в чуждите мъже - давам си сметка, че това се дължи именно на неизживените навремето страсти.

# 145
  • Мнения: 2 448
Цитат
Мога да анализирам, мога да дам обективна гледна точка, мога окажа подкрепа, но никога не решавам вместо някой друг за собственият му живот

А, далеч съм от мисълта, че решението зависи от мен. С такава задача не се нагърбвам. Попита ме за съвет, аз и казах моя, но решението разбира се си е нейно. Пуснах темата, за да може да прочете и други гледни точки освен моята, понеже тя нито пише във форуми, нито има време за това да прекарва пред компютъра часове наред.
От моя гледна точка ситуацията е наистина много сложна, защото аз самата много държа на интимната страна на една връзка, но същевременно имам семейния опит и знам, че доста повече са нещата от които се нуждае едно семейство, особено когато дойдат децата.

# 146
  • Мнения: 2 556
Аз пък навремето си мислех, че имам само и единствено сексуална връзка с мъжа ми, а сега сме женени и имаме 2 деца. Но от секса тръгна всичко де, не от кой с каква работа е или от много разговори... Аз затова съм малко скептично настроена към връзка тип "мъжът ми е най-добрия ми приятел", което не значи, че за други хора те пък не са най-удачния вариант  Wink

# 147
  • Мнения: 2 448
Tess, ако знаеш как само с годините и проблемите страстта се превръща в най добрия ми приятел. Въпроса е , че нямам представа ако така започне на къде отива.
Защото след 10 - 15 години брак всеки да забие по нещо чуждо за отскок е едно, ама да ти се иска друг, още преди да си започнал, това вече е друго.
Но много жени напоследък забелязвам се плашат, че трудно се намират добри мъже за съпрузи, може би времената са по трудни, а и те повече мислят. Аз навремето къде ти мисъл за след 10 години да речем, мислех че тогава ще съм стара и за никакъв личен живот няма да мисля.  Laughing

# 148
  • Мнения: 2 556
Бе то и аз се чудех навремето ще доживея ли 2000-та година впредвид напредналата си възраст   Mr. Green

# 149
  • Мнения: 1 505
И аз също бях в такава дилема,и избрах да зарежа и двамата.Не знам късмет ли имах или какво,но истината е 4е срещнах 4овек който е средно на тези двамата и сега съм много щастлива ве4е 2 години с него.За мен този вариянт ,да се откажа и от двамата беше най-подходящия.Пожелавам на приятелката ти да вземе най-мъдрото решение.

Общи условия

Активация на акаунт