Житейска дилема.

  • 9 180
  • 185
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 448
Пускам темата, защото близка приятелка ме попита за съвет, а аз не можах да и дам такъв. По скоро дадох и, но не знам дали правилния.
Та накратко историята е следната – тя е на 28 неомъжена и излиза с двама мъже, единия от които и предложи да заживеят заедно с тенденция да се оженят. Мъжа е много добър, с хубава професия, самостоятелно жилище,сериозен, отговорен, обича я много, предполагам с него ще живее като принцеса.Самата тя казва, че до сега не са се скарали за нищо, разбират се, с изключение на едно – секса. Тя е малко дива , обича по нестандартното, а той бил доста консервативен. Дори само в разговор намек от нейна страна за нещо „по така” отвръщал, че е извратено.
С другия се среща от 3 месеца, основно заради страстта и секса, той е типичното лошо момче, винаги на ръба на закона, нищо сигурно, днес го има , утре може да не, днес е с теб, утре може да обожава някоя друга.Но тя казва, че след секс с него се чувства жива.
Проблема е там, че ако се съгласи да заживее със сериозния приятел е ясно, че тази странична връзка няма как да продължи, а и тя самата,макар да не вярва в приказката за големите любови, сродната душа и т.н. не би искала още в началото на семейния живот да тръгва с такава нагласа да лъже. А е ясно, че да мисли, че ей така ще попадне на някой, който да съчетава тези двамата в едно е по скоро фантазия.
Какво да я посъветвам, кажете вашето мнение, аз и казах, да си изживее тръпката и тогава ще може да реши дали би могла да живее с другия мъж, но пък, това би породило доста въпроси от негова страна „защо” , след като той не знае за това, което се случва в главата и, а ако го разбере, може би няма да я иска.

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Естествено, че е по-добре да заложи на сигурното. Обаче само тя си знае какво става в главата й.

# 2
  • Мнения: 562
ВЕДНАГА ДА МУ КАЗВА!!!
Ако го иска разбира се... И да му обясни причината за всичко, какво иска да променят. Той ако наистина я обича, ще остане. Ако не - виждам, че и двамата не се приемат такива, каквито са. Тогава няма смисъл!

# 3
  • Мнения: 2 448
Какво да му казва?  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 471
И аз мисля, че трябва да си изживее тръпката. Щом има втори интимен партньор, първият в нейните очи е просто сигурност от евентуална самота. Ако обича, не би се двуомила. Само заради идеята, да бъде сигурно Naughty Няма никаква сигурност в живота.  Млада е и има време за всичко.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 345
И аз бих заложила на сигурното,въпреки,че секса е много важен за една връзка!Но не се знае,тя може да си го възпита,да го научи,да му покаже,че в секса не всичко е извратено,но това ще стане с времето...и тогава,като му хареса,нЕма да има отърване от него!

# 6
  • Мнения: 562

истината

# 7
  • Мнения: 159
Нито консервативният ще стане по-разкрепостен в леглото, нито "лошото момче" за дълго ще и е верен. Както казва народната мъдрост: "Вълкът козината си мени, но нрава не". Може би трябва да намери нов среден вариант на тях двамата. Wink

# 8
  • Мнения: 2 471
Pavlina Nikolova ти май не разбра за какво става дума в темата

# 9
  • Мнения: 562
Pavlina Nikolova ти май не разбра за какво става дума в темата

Много добре разбрах, но ако ще живее с него, тази тайна не бива да я има. Та казвам да каже на сериозния си приятел какво и защо се е случило. А и явно проблемът със секса нея я притеснява доста и не иска нещата да са така.
Но така или иначе по моите разбирания, тази тайна е недопустима! Пак казвам - по моите, а всеки си решава. Но ако бях аз - щях да му кажа, а пък каквото сабя покаже.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 206
По начина, по който тя усеща нещата - нито един от двамата.
Най-добре би било да се раздели със сериозния човек, да си изживее тръпката с лошото момче, пък после..., после дано се появи нейна истинска половинка.

# 11
  • Мнения: 562
Нито консервативният ще стане по-разкрепостен в леглото, нито "лошото момче" за дълго ще и е верен. Както казва народната мъдрост: "Вълкът козината си мени, но нрава не". Може би трябва да намери нов среден вариант на тях двамата. Wink

А може би щом наистина нито един от двамата не е "нейният човек", трябва да ги "разкара" и двамата, нооо ... тя си знае и решава.

# 12
  • Мнения: 2 448

Това автоматично означава да го изгуби. Казах, че е опитвала да му намекне, но той не приема такъв нестандартен секс , какъвто тя харесва.

Въпроса ми е по скоро следния, понеже не можах да и кажа от личен опит, питам други жени дали са правили този компромис да изберат да живеят с мъж, с когото всичко друго е супер , с изключение на секса. Сега ясно е , че мъжа на ССФ е винаги супер в леглото, за това съм пуснала темата в ДиС, който не иска да се разкрива може да пише анонимно, но бих искала да мога да и дам да прочете мненията, дали секса е толкова важен. След като всеизвестен факт е, че след n-брой години тръпката дори и да е била голяма дава път на рутината и секса не е както в началото. Има ли някоя, която е "жертвала" секса в замяна на всичко останало. Защото той е рядко свестен мъж, при това я обича.

# 13
  • Мнения: 2 471
Темата е за това, кого да избере!!! И е супер глупаво да си мислиш, че щом сподели за вторият си партньор, първият още ще има желание за съжителство  Crazy

Pavlina Nikolova ти май не разбра за какво става дума в темата

Много добре разбрах, но ако ще живее с него, тази тайна не бива да я има. Та казвам да каже на сериозния си приятел какво и защо се е случило. А и явно проблемът със секса нея я притеснява.
Но така или иначе по моите разбирания, тази тайна е недопустима! Пак казвам - по моите, а все си решава. Но ако бях аз - щях да му кажа, а пък каквото сабя покаже.

# 14
  • Мнения: 562
По начина, по който тя усеща нещата - нито един от двамата.
Най-добре би било да се раздели със сериозния човек, да си изживее тръпката с лошото момче, пък после..., после дано се появи нейна истинска половинка.

 newsm10

Освен ако не обича единия и не е готова да реши, но пак ще има проблеми за изглаждане.

# 15
  • Мнения: 2 196
Според мен за момента е по-добре да не бърза да решава.Нека си изживее тръпката, пък тогава да прецени.
Добър, добър, но незадоволителния секс определено ще им докара конфликти в един момент, като заживеят заедно.

# 16
  • Мнения: 46 557
За сега нищо да не прави. Няма нужда да прибързва само, защото някой друг иска семейство.
Щом при първия нещо основно куца още от сега, какво да очаква след 5-10 г.?
Втория - нека си излиза с него, пък след време, ако улегне, да се съберат.
Може до тогава и да срещне друг, който да й даде всичко или поне това, което е важно за нея.

# 17
  • Мнения: 562
Темата е за това, кого да избере!!! И е супер глупаво да си мислиш, че щом сподели за вторият си партньор, първият още ще има желание за съжителство  Crazy

Pavlina Nikolova ти май не разбра за какво става дума в темата

Много добре разбрах, но ако ще живее с него, тази тайна не бива да я има. Та казвам да каже на сериозния си приятел какво и защо се е случило. А и явно проблемът със секса нея я притеснява.
Но така или иначе по моите разбирания, тази тайна е недопустима! Пак казвам - по моите, а все си решава. Но ако бях аз - щях да му кажа, а пък каквото сабя покаже.


СУПЕР Е ГЛУПАВО ДА ИЗБЕРЕ СЕРИОЗНИЯ И ДА ГО ОСТАВИ В НЕВЕДЕНИЕ! Това казвам аз. Ако избере него, трябва да му каже, а ако не - нищо не му дължи. Казвам, ако избере първия да му каже, защото за мен такава тайна е много, ама много лоша и ако той е с нея, защото не знае, тогава дали е с човека, когото иска? А тя е поискала съвет от pasient какво да прави. Моят съвет би бил преди всичко да каже на първия. Нататък има няколко развоя.

П. П. Ти май не разбра какво имам предвид аз.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 10:56 от Pavlina Nikolova

# 18
  • Мнения: 562

Това автоматично означава да го изгуби. Казах, че е опитвала да му намекне, но той не приема такъв нестандартен секс , какъвто тя харесва.

Въпроса ми е по скоро следния, понеже не можах да и кажа от личен опит, питам други жени дали са правили този компромис да изберат да живеят с мъж, с когото всичко друго е супер , с изключение на секса. Сега ясно е , че мъжа на ССФ е винаги супер в леглото, за това съм пуснала темата в ДиС, който не иска да се разкрива може да пише анонимно, но бих искала да мога да и дам да прочете мненията, дали секса е толкова важен. След като всеизвестен факт е, че след n-брой години тръпката дори и да е била голяма дава път на рутината и секса не е както в началото. Има ли някоя, която е "жертвала" секса в замяна на всичко останало. Защото той е рядко свестен мъж, при това я обича.

Имах предвид истината за другия мъж. А ако го загуби, значи така е по-добре.
Аз съо мисля, че настоящият им проблем в един момент би билагубен, ако за нея сексът наистина е толкова важен, така че ...

# 19
  • Мнения: 2 471
Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

# 20
  • Мнения: 2 471
Pavlina Nikolova ти си младичка, нали?

# 21
  • Мнения: 46 557
Pavlina Nikolova, жената доколкото схващам не е обвързана за сега с нито един от двамата, затова не мисля, че им дължи обяснение за живота си преди това Laughing

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Най-добрият вариант е 3-ият.  Laughing....ако има такава опция.
С кофти секс е лошо, ама с кофти мъж още по-лошо.
Голямо значение за решението има какво и колко ще и липсва от секса.И аз не съм вярвала, че съпругът ми ще склони на някой неща, ама случи се Crazy
Когато човек действа с търпение и прокарва малко по малко новостите, нещата стават.
А и щом е била толкова време с този мъж значи нещата не са все пак толкова зле.
...Аз лично бих заложила на сигурното, но не бих казала за изневярата..

# 23
  • Мнения: 476
Нито единият, нито другият е за нея. За мен дилема няма.

# 24
  • Мнения: 562
Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

Не казвам майчиното мляко, а предателство спрямо него! Той има право да знае с кого ще живее и ако след това поиска край, ИМА ПРАВО НА ТОВА! Всеки има право на истината и да избере.

# 25
  • Мнения: 2 196
Момичето не дължи обяснение на никой, тя не е обвърза с нито един от двамата, доколкото разбирам.

# 26
  • Мнения: 2 471
Никой на никого не дължи нищо. Не осъзнаваш, какви последствия може да има една такава изповед.
Ще изместим темата от дилема - доброто или лошото момче, в тема - да му кажа ли, че сме трима или не Simple Smile


Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

Не казвам майчиното мляко, а предателство спрямо него! Той има право да знае с кого ще живее и ако след това поиска край, ИМА ПРАВО НА ТОВА! Всеки има право на истината и да избере.

# 27
  • Мнения: 562
Pavlina Nikolova, жената доколкото схващам не е обвързана за сега с нито един от двамата, затова не мисля, че им дължи обяснение за живота си преди това Laughing

Обвързването далеч не значи живот под един покрив (а тя явно е с първия от доста време). Имам познати, които са женени, но имат къща на 2 етажа и всеки си е на етажа. Просто не се развеждат и макар да са под един покрив, не са заедно. Обвързването не става с подпис, дете или живот под един покрив, става вътре в нас и в този ред на мисли - ДА, тя е обвързана с първия, а с втория е само секс. Но пак повтарям - това са моите разбирания и никого не ангажирам. Аз просто казвам моето мнение, защото точно за това е форума. Поискаха се мнения - казах своето.

П. П. pasient, aко е готова да пренебрегне секса и иска да е с него - защо не, но тя си поема риска.

# 28
  • Мнения: 2 448
Казването за другия е абсурд. Изобщо не е нужно, все пак тя дори не живее с този мъж, че да му се обяснява.
Не му е давала обет за вярност, още не му е отговорила да въпроса за съвместно съжителство, така че е излишно.

# 29
  • Мнения: 46 557
Pavlina Nikolova, не кавам, че обвързване е = на подпис или живеене под един покрив, но пък и чукане от време на време, пак не е обвързване  Crazy

# 30
  • Мнения: 562
Никой на никого не дължи нищо. Не осъзнаваш, какви последствия може да има една такава изповед.
Ще изместим темата от дилема - доброто или лошото момче, в тема - да му кажа ли, че сме трима или не Simple Smile


Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

Напратив - осъзнавам. Но приеми, че той знае и вече не я иска (сам казваш), тогава я ясно, че ако не знае, я иска заради това, че не знае истината (малко оплетено става). Следователно не иска нея, а тази, за която я мисли.
Не казвам майчиното мляко, а предателство спрямо него! Той има право да знае с кого ще живее и ако след това поиска край, ИМА ПРАВО НА ТОВА! Всеки има право на истината и да избере.

# 31
  • Мнения: 562
Приключвам с тази тема, че стана спор, а не искам да участвам в това. Казах, каквото имах да казвам. Според мен е редно да сподели. Друго нямам какво да кажа.

# 32
  • Мнения: 562
Pavlina Nikolova, не кавам, че обвързване е = на подпис или живеене под един покрив, но пък и чукане от време на време, пак не е обвързване  Crazy

Тя не е била с него за чукане от време навреме, както се разбира. Щом мисли, че може да се чука и с двама, докато единият я обича и не му дължи обяснение - ок. Всеки решава за себе си. Аз казах моето мение и това е. Не искам да стигаме до скандали, както в "просто искам да споделя..." и затова повече няма да пиша в тази тема.

# 33
  • Мнения: 46 557
Той може да изпитва каквото си иска, аз от прочетеното не останах с впечатление, че му е давала знак, че са двойка.


Абе, трябвало е да се пази девствена до сватбата, това е ... какви са тия жени днешните, не знам    Tired

# 34
  • Мнения: 2 196
Никол, пропаднала работа.Я боси, с ролки и до печката, аааамаха. Mr. Green
Да тренират за брака.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 997
Мисля, че най-честно за самата ти приятелка, би било да не се захваща с нито един от двамата. Каквото и да си говорим, сексът е важен. След години връзката се изтърква, чувствата се уталожват, страстите утихват. Това, което ще остане, са приятелство, уважение и секс. Ако приятелката ти още от сега се чувства неудовлетворена в сексуално отношение с основния си партньор, още преди да са заживели заедно, то тя ще направи огромната грешка, ако се обвърже с него. Под обвързване имам предвид да живеят заедно.
Преди много години имах 3-годишна връзка с мъж, с който тотално се разминавахме в сексуално отношение - и желания, и начин, и честота, всичко...В крайна сметка се разделихме, но аз излезнах от тази връзка със сринато до земята самочувствие като жена. Това, което се опитвам да кажа е, че сексуалната неудовлетвореност, влияе не само физически, но и психически. С течение на времето твоята приятелка няма да се чувства и психически добре. Когато ги налегне рутината, сивото ежедневие, битовизмите, пък особено грижите и около едно дете, тази връзка ще се срине, защото я няма спойката...Сексът не е само оргазъм, а и интимност, която ако не се споделя, хората се отчуждават, охладняват...
Имам приятелка, която по аналогична причина е стигнала до развод със съпруга си и единствено наличието на детето все още ги възпира...
А относно другия - той сега й се струва готин, защото връзката й с него е "по острието", там е ново, той е страстен и това й влияе много положително, защото компенсира липсващото от основния партньор.

# 36
  • Мнения: 2 448

А относно другия - той сега й се струва готин, защото връзката й с него е "по острието", там е ново, той е страстен и това й влияе много положително, защото компенсира липсващото от основния партньор.

Да уточня за другия, че тя никога не е мислила за сериозно обвързване с него. Това, което ги свързва е секса, той е от мъжете, които изобщо не биха искали да се обвързват. Той знае за наличието да другия мъж в живота и и самия факт, че не му пречи говори красноречиво, че сериозни намерения спрямо нея няма, а тя към него също.
Но явно наистина много и е липсвала тази страст и това, че двамата си пасват в секса, щом 3 месеца не може да се откаже от него.
С другия приятел излиза от година и половина. Той е на 33 и е нормално след като я обича да иска да се съберат.

# 37
  • Мнения: 2 471
Както споделих вече, не бих могла да живея с такъв човек дълго време. Страста е много важна за семейна двойка и ако я няма...

# 38
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз бих я посъветвала, да си седне на г..за и да реши дали въобще може да има някакво общо бъдеще със консервативния.
При така представена историята, според мен винаги на хоризонта ще има някое "лошо момче".
Та ако иска и я устройва такъв принцески живот - няма лошо, но ако се надява консервата да си промени отношението към секса - аз поне не вярвам.

# 39
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
естествено че ще побара сигурното, после също толкова естествено ще има тема в ДиС "моя мъж е много добър, за всичко ми угажда, ноооо ДРУГИЯ ...."

# 40
  • София
  • Мнения: 7 997
Да уточня за другия, че тя никога не е мислила за сериозно обвързване с него. Това, което ги свързва е секса, той е от мъжете, които изобщо не биха искали да се обвързват.
Една жена много по-трудно се решава да изневери...Самият факт, че е започнала паралелна връзка, означава, че нещо й е липсвало в основната. Ако основният партньор я удовлетворява на 100%, тя нямаше да търси нещо друго. Или в най-лошия случай щеше да е за една нощ. Много показателен е отказът на основния партньор да разговаря на сексуална тематика - той може да е възпитаван в пуритански дух, да се притеснява, което би било преодолимо, но ако той имаше желание да говори...В това отношение те са на двата полюса - на нея й харесва да правят секс в градинка на пъпа на София посред бял ден, а той да го прави само на тъмно и в класическата поза... Е тая връзка няма как да просъществува, особено ако не се допускат и разговори в нея...Независимо колко прекрасни са участниците като хора, професии, перспективи...  

# 41
  • Мнения: 2 448
[Ако основният партньор я удовлетворява на 100%, тя нямаше да търси нещо друго.

Естествено, че никой от двамата не я удовлетворява на 100%, но сега ако ми кажете, че вашите мъже ви удовлетворяват на 100% ....? Нереално е, все в нещо правим компромиси.
Идеалния вариант двамата в един е супер, но не става по поръчка това.

Явно , че нещата които харесва в основния да го нарека приятел не са никак маловажни, след като сериозно се замисля за неговото предложение за съвместен живот. Единственото разминаване им е в секса. Тя се пита дали останалите плюсове биха я накарали лесно да направи този компромис. И не , не става дума за някакво крайно пуританско възпитание на мъжа, просто тя си пада по по "хард" неща, които не са в репертоара на мнозинството.

# 42
  • Мнения: 2 471
Добре де, докато не заживее с него, няма как да си отговори на тези въпроси. Обаче, дали е готова да се жертва - явно , не

# 43
  • София
  • Мнения: 7 997
...но сега ако ми кажете, че вашите мъже ви удовлетворяват на 100% ....?
Не, разбира се, че не....Но кои са основните "стълбове" на едно семейство - приятелство, уважение/взаимопомощ и интимност/секс/страст. Ако направиш компромис с някоя от тия 3 позиции, трикракото столче става двукрако... Да, правя компромиси с мъжа ми - труден характер, виси като побит камък пред компа, различаваме се като интереси и т.н., но живеем заедно от 5-6 години, в които съм се убедила, че действително някои неща са екзистенциално по-важни от други. Връзката ни няма нищо общо с това, когато сме били гаджета и след като се събрахме да живеем заедно.

# 44
  • Мнения: 2 448
Добре де, докато не заживее с него, няма как да си отговори на тези въпроси. Обаче, дали е готова да се жертва - явно , не

По скоро,мисля, че се страхува, че ако живеят заедно, той лесно ще разбере за другия, а определено не иска това. Може би се е надявала, че бързо ще изконсумира тази странична тръпка и не е очаквала , че това ще и дава толкова много. В смисъл, до появата на другия мъж не е осъзнавала, че разминаването им в секса е чак толкова голямо и може би е мислела, че да се появи ей така някой друг, с когото да си пасват толкова много, е само в сферата на нейната фантазия.

# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След всички уточнения аз съм още по-категорично за първият. Принцовете са в приказките, а той изглежда е достатъчно добър за съпруг. Колкото до секса- винаги ще има "други", с които секса е по-вълнуващ. По-добре да му помогне на сериозния да се "поразчупи".

# 46
  • Мнения: 46 557
Естествено, че никой от двамата не я удовлетворява на 100%, но сега ако ми кажете, че вашите мъже ви удовлетворяват на 100% ....? Нереално е, все в нещо правим компромиси ...

Компромис може да направи, ако напирмер иска той да кара Бентли, а има Рено, но за основните неща не може, защото връзката е обречена. Например това със секса (за жена, която обича секса) - абсурд е да го пренебрегва.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 206
Ами в крайна сметка, голяма жена е, да седне и в прав текст да обясни на "добрия" какво търси в секса.

# 48
  • Мнения: 2 448
Ами в крайна сметка, голяма жена е, да седне и в прав текст да обясни на "добрия" какво търси в секса.


Ами нали казах, че е опитвала няколко пъти да намекне така завоалирано в разговор и самото на споменаване на това , "добрия" е отговарял, че е извратено. Да кажем, че за него секса е израз на любовта на двама души, правил и е романтични изненади, такива неща. Но как да му каже, че вместо роза за осми март би се зарадвала на топчета за анално стимулиране или белезници примерно. Разминаването е в такива граници.

# 49
  • Мнения: 46 557
pasinet, тия топчета не ти излизат от главата, вчера пак писа за тях, ще взема да ти подаря едни за Коледа  Joy
Шегата на страна - не са един за друг, няма смисъл да се мъчат и двамата ...

# 50
  • Мнения: 2 448
pasinet, тия топчета не ти излизат от главата, вчера пак писа за тях, ще взема да ти подаря едни за Коледа  Joy
Шегата на страна - не са един за друг, няма смисъл да се мъчат и двамата ...

Ами това беше най лекото което можех да дам за пример, все пак не съм я разпитвала за целия и репертоар на любими игрички, а това е за което сме говорили.

Но Никол замисли се, че да си мисли, че ще намери някой , който да е толкова луд като нея и да съчетава всичко останало е една голяма химера. Обикновено мъжете, които си падат по по такива неща, не са от най улегналите и милите в живота.
Та самата ми е казвала, че и е много кофти, че за живеене харесва едно, в смисъл всичко онова, което приятеля и предлага, а в секса си пада по по изчанчени неща.
Ако не я познавах по отблизо и аз не бих си помислила за нея, че си пада по такива неща.
Ето и едно признание как се сближихме с нея, покрай разговор за едно порно, и аз нямам много приятелки, които гледат, че и обсъждат подобни неща.  Crazy

# 51
  • Мнения: 2 471
pasinet, тия топчета не ти излизат от главата, вчера пак писа за тях, ще взема да ти подаря едни за Коледа  Joy
Шегата на страна - не са един за друг, няма смисъл да се мъчат и двамата ...

развесели ме Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 965
1. Да обясни на "сигурния", че, за да са заедно, трябва да променят някои неща. Ако не - да си продължи втората връзка (тя ще си реши дали да запази и първата) или да търси трети човек.
2. Направо да търси 3-ти.
С втория надали нещата ще стигнат по-далеч от леглото, както представяш нещата...

# 53
  • Мнения: 2 448
Не се смейте, защото мисля да и давам да чете темата, и шанса да си помисли, че с нея нещо не е наред е голям.
Да предположим, че става дума за някакъв друг вид разминаване, който не ви е толкова странен и смешен, все в нещо не сте си допаднали в секса с някой. Това ли беше причината да скъсате или бихте ли скъсали само заради разминаване в секса?
За нея секса не е фикс идея, не мисля че и е по важен от колкото другите неща, ако беше така отдавна да го беше разкарала. Просто харесва по нестандартни неща.Преди появата на другия, ако беше и предложил сигурно би приела веднага.
Но е факт, че е разбрала, че сериозния приятел да го промени в този аспект едва ли ще стане.
Ако държеше само на едното чукане веднага щеше да вземе другия и да не мисли как и къде ще живеят и изобщо за другите неща извън секса.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 345
Паси,тия топчета за теб може да са нещо леко,ама за тоя човек може да е равносилно на снимки за порнофилм!Явно просто е романтична душа и за него секса е правене на любов,а не просто е....е!Много е трудно да се вземе такъв избор!За съжаление,тази жена явно просто няма да е щастлива с този,иначе,идеален мъж.Поредното доказателство,че си падаме по "лоши момчета"!

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе...белезници, топчета...това не са извратени неща, а някакви, които само могат да доведат до лек дискомфорт, ако не ти лежат на сърцето.
Виж, ако приятелката ти НАИСТИНА си пада по НЕСТАНДАРТЕН секс в смисъла, в който аз го разбирам, няма начин изобщо да има спокойно, средностатистическо семейство. При това положение най-добре да продължи да се пуска по наклона, докато има кой да й връзва и ако някои от тези хора се окаже и семейно ориентиран, да се взимат.

# 56
  • Мнения: 46 557
... Но Никол замисли се, че да си мисли, че ще намери някой , който да е толкова луд като нея и да съчетава всичко останало е една голяма химера. Обикновено мъжете, които си падат по по такива неща, не са от най улегналите и милите в живота ...

Не мисля, че е химера, но ако тя не го вярва и мисли, че този е последния влак, да действа Rolling Eyes

... Да предположим, че става дума за някакъв друг вид разминаване, който не ви е толкова странен и смешен, все в нещо не сте си допаднали в секса с някой. Това ли беше причината да скъсате или бихте ли скъсали само заради разминаване в секса? ...

В началото на връзката не се усеща, но после човек става изнервен от това и всичко се стоварва в/у най-обикновени неща, от рода на що са ти чорапите под леглото. В смисъл влияе косвено, уж причината за раздялата е друга, но си е баш тази.

# 57
  • Мнения: 2 448
.:Little Miss:., много точно си усетила за какво става въпрос.

За мен наистина си е нещо леко, макар, че се имам за консерва в секса (може би щото единственото сравнение, което мога да правя е с филмите, не знам нормалните хора как се чукат у тях си).  Simple Smile
Не знам дали нейния приятел е необикновено романтичен в сравнения с повечето мъже, вашите как биха реагирали на нещо такова?  Rolling Eyes
С моя не мога да давам пример, защото той си е от лошите момчета и всички ядове, които бера с него в живота са на другия фронт. Да си искам играчки само биха го зарадвали. Ама що други ядове ми създава, но да не измествам темата.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, Пас, какво да ти кажа, освен че на мен романтик не ми се падна ни веднъж в живота Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 1 345
Ми то и моя само чака нещо по-така...А пък аз по-като мъжа от историята,не,че не си правим някакви игрички,но той ме научи...в смисъл,че аз съм по-романтична,падам си по лигавите историй,но той ми показа,че далеч не е лошо жената да го играе кучка,така,че смея да твърдя,че намерихме идеалната среда...

# 60
  • Мнения: 4 965
Добре, де. Аз наистина в подобна ситуация бих се омъжила за първия - любов, спокойствие, сигурност и т.н. Липстващите ми неща в секса щях да си ги набавям навън - дискретно...

# 61
  • Мнения: 205
  Просто и двамата не са за нея, светът не свършва с тях,нали?.. Laughing

# 62
  • France
  • Мнения: 726
За първи път ще си позволя да споделя за интимният си живот. Това го правя за приятелката ти.
Та, моят мъж беше такъв- правихме любов, нежно, спокойно, по-рядко и бурно. Мен това ме удовлетворяваше. Осъзнавах, че той много ме обича, и това е неговият начин да го покаже. С времето, той се "разкрепости" и започнахме да пробваме "това-онова", но по негово желание, което пак ме удовлетворява.
Да вметна, че преди да заживея с мъжа си, бях много "палава".
Така че, да си опича акъла твоята приятелка, защото съвестни и отговорни мъже, практически, не се срещат.

# 63
  • Мнения: 2 471
Аз не разбрах, тя дали обича този праволинеен праведник?

# 64
  • Мнения: 2 032
Това не е житейска, а е форумска дилема в стил "да обсъдим другите".

# 65
  • Мнения: 2 448
Аз не разбрах, тя дали обича този праволинеен праведник?

Ами мисли си, че го обича. Както казах, не че не е забелязвала разликите в техните желания за секс преди, но след като се появи този новият, тогава някак ги усети по силно. Мисля си, че с него се отпуска да бъде такава каквато е, и това прави нещата в момента трудно да се реши на избора да заживее с приятеля си. Ако и беше предложил преди 3 месеца,мисля, че по лесно би приела.

# 66
  • Мнения: 2 448
Това не е житейска, а е форумска дилема в стил "да обсъдим другите".

Пуснала съм темата с нейно съгласие, тя не пише по форуми и искам да прочете други мнения. Не виждам лошо в случая.

# 67
  • Мнения: 2 471
То е като, да оставиш питомното и да гониш дивото. Когато съпругът ми предложи да създадем семейство - изобщо не съм се двоумила. Вярно, че връзката ни е моногамна и не съм имала подобна дилема. Но си мисля, че щом не го е направила до сега - няма да се случи и за напред.

# 68
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
                Че в секса имат разминавания, ясно, а другите неща, които са част от съвместния живот - интереси, прекарване на свободното време, разговори, весело ли и е с него, приятно ли и е просто да са заедно...  Пишеш, че се отпуска да бъде такава, каквато е, когато е с другия. Това само в секса или във всичко?

# 69
  • Мнения: 2 448
                Че в секса имат разминавания, ясно, а другите неща, които са част от съвместния живот - интереси, прекарване на свободното време, разговори, весело ли и е с него, приятно ли и е просто да са заедно...  Пишеш, че се отпуска да е такава, каквато е, когато е с другия. Това само в секса или във всичко?

Не е казвала да има нещо против всичко друго, което правят заедно. И преди новия на хоризонта ми е споделяла, че и се иска да го поразчупи малко в леглото, но без успех. Нищо друго, останалите им разбирания са в синхрон.
 С другия само секс ги свързва.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
То е като, да оставиш питомното и да гониш дивото.

Точно това щях да напиша, ама Денчо ме изпревари.  Mr. Green
Видях й съвет да си изживеела тръпката, пък после да се жени за сериозния. Да, ама рискува през това време сериозният да се усети, а от два стола най-лесно се пада на земята.
Иначе - сексът не е най-важното нещо на този свят. Защото след 15-20 години, когато вече сексът няма да е като на 25 - какво?
Чувствата, уважението, разбирателството, обичта, любовта, приятелството са много много по-важни в една връзка.

# 71
  • Мнения: 1 447
Ако кажа,че секса в една връзка не е от особено значение ще излъжа,но и повечето жени биха искали да имат тази сигурност,която предлага първия.
Наистина приятелката ти е пред голяма дилема/е не,че направих някакво откритие Wink/.За мен най-добрия вариант е да търси нещо ново в трето лице.
И дано успее да намери на половина в третия човек това ,което и предлагат първите двама.
С голям интерес ще следя развитието на нещата.Дано ни кажеш за решението на приятелката ти,когато го вземе.

# 72
  • Мнения: 830
С усмивка на лице ще ти кажа единият е идеалният съпруг, другият идеалният любовник. Съвет не мога да дам, ама не е хубаво да се прави компромис, нито с едното, нито с другото, а само ако беше разрешено да имаш повече от един мъж и при това законно Wink

# 73
  • Мнения: 1 447

Иначе - сексът не е най-важното нещо на този свят. Защото след 15-20 години, когато вече сексът няма да е като на 25 - какво?
Чувствата, уважението, разбирателството, обичта, любовта, приятелството са много много по-важни в една връзка.
Съгласна съм,че секса след 20 години няма да е така желан,но тя е млада не е на 50-60/с извинение да не убидя някой/,че да се успокоява.
Сега е момента да живее и да се чувства добре.Ако в началото,когато всичко е хубаво не е удовлетворена,какво остава след 20 години,
ако изобщо стигнат до там.

# 74
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Бих предпочела стабилния и сериозен мъж. Сексът е важен, но не толкова, че да подчиниш посоката на живота си на него.

# 75
  • Мнения: 22 471
Не ми се чете цяла тема, но...може по-късно да я попрегледам. ))))
Има няколко варианта - зарязва и двамата и намира перфектният мъж, красив, богат, успял и със секса да е ок (трудна работа, но не невъзможна). )))
Остава да си чука въпросното "лошо момче", което предполагам доста бързо ще я смени със следващата мацка, когато тази му писне. )))
Избира сериозният мъж с всички останали плюсове, но се отказва от разкрепостен секс с него.
Мъж за секс винаги можеш да намериш, но такъв, който да те уважава, обича и т.н. не е толкова лесно.
Като толкова и харесва разкрепостен, див и нестандартен секс - плаща си и го получава.

# 76
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
         Аз за себе си съм разбрала, че без секс се живее, ама без Човек до теб - много трудно...

# 77
  • Мнения: 59
Според мен е по-добре да заложи на сериозния мъж в живота.Това че не практикуват разкрепостен секс не означава,че никога няма да опитат и че на него няма да му се прииска след време.Все пак хората се променят.А какво ще стане ако новия след време я изостави заради някоя по- разкрепостена от нея?Лично аз не смятам,че това е кой знае каква дилема.

# 78
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Според мен е по-добре да заложи на сериозния мъж в живота.Това че не практикуват разкрепостен секс не означава,че никога няма да опитат и че на него няма да му се прииска след време.Все пак хората се променят.А какво ще стане ако новия след време я изостави заради някоя по- разкрепостена от нея?Лично аз не смятам,че това е кой знае каква дилема.

          Дилемата по-скоро е ще бъде ли щастлива със сериозния мъж, щом не си допадат в секса или няма да бъде...  Peace

# 79
  • Мнения: 46 557
        Аз за себе си съм разбрала, че без секс се живее, ама без Човек до теб - много трудно...

Никой не й казва да ходи в манастир. Предстоят й още много срещи в живота, светът не свършва с този мъж  Rolling Eyes
Хората са различни - ти може да живееш без секс, но има други като нея, които не могат. Щом още в началото (когато е нормално да не ти се иска да се разделяте и за 5 мин.) не й достига нещо и го търси на друго място, какво остава за след няколко години? Когато ще бъде още по-силно наранен, ще имат и деца ...

За мен, ако тя наистина чувстваше нещо към него, дори това със секса нямаше да я кара да се замисли, от негова страна пък, ако той толкова я обича, щеше да преглътне едни топчета Crazy

pasinet, всъщност той наясно ли е, че НЕ са за него  newsm62

# 80
  • Мнения: 2 448


pasinet, всъщност той наясно ли е, че НЕ са за него  newsm62


Абсолютно , Никол, само че виждам че и на теб ти е интересно, аз наистина нямам свои и няма да откажа такъв интересен подарък, пък бил той и от съфорумка, още повече, че няма да се налага да ги крия от мъжа си. Така, че ако имаш желание можеш да ми подариш едни за Коледа.   Simple Smile

# 81
  • Мнения: 46 557
Дай адрес  Sunglasses

# 82
  • Мнения: 301
Романтичана съм  Mr. Green романтиката за мен означава, че не мога да започна семейство (сериозно обвързване), ако преди да съм го започнала знам, че там нещо ми липсва. Сексът е важен, не е най-важен, но е важен достатъчно, за да разваля семейства. Така че, аз не вярвам във начало на връзка поставено при липса или незадоволително представяне в секса. Предполагам, че става въпрос за жена около 30-те - т.е. още дълго секса ще е фактор за нея. Предложенията да заживее с човека пък да си пази другия за любовник са несериозни за мен. Защо й е изобщо, ако от началото ще се лъжат. Просто за да не е сама - ми тя пак ще е сама, ако се чувства непълноценна в тази връзка.
"Лошите момчета" винаги са били слабост за жените  Crazy за мен пък съвсем. С мъжа ми (късмет) уцелих десятката - като го взех беше типичното "лошо момче", но с годините се разви в стабилен мъж. Но пък новия приятел на приятелката на Паси едва ли е на 22 г. като мъжа ми и промяна не бих очаквала. Не мисля и че тя го обича.
За стабилния мъж - крайна съм, обаче не вярвам в любов без секс (с годините може би намалява и секса и любовта), но пък да избере него ми е като доброволнo да се обречеш в следващите (в най-хубавите си) години на диета.
Не мога да й дам съвет - мога само да кажа, че аз не бих избрала нито единия за постоянен партньор.

# 83
  • Мнения: 2 471
Ако ще се подаряват играчки, да дам и аз адресче. Коледа наближава, няма да откажа  Gift

# 84
  • Мнения: 46 557
Аз твоя го знам Mr. Green ще питам Дядо Коледа дали си слушала Laughing

# 85
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
то подарък добре, ама мъжо на Pasinet знае ли тези мечти?


# 86
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лошото е, че много рядко се срещат свестни мъже. Какъв е шанса в близките няколко години (все пак 28 не са 18- часовника тиктака) да срещне свободен мъж, с добро финансово състояние, отговорен, внимателен, разкрепостен в секса и да със сериозни намерения към нея?!
Компромиси всички се налага да правим. Да, секса е много важен, но и той не е импотентен, нали?!
Ако тя не държи да създава семейство и да отгледа деца- нека му бие шута и да си гледа сексуалия кеф.

# 87
  • Мнения: 2 448
то подарък добре, ама мъжо на Pasinet знае ли тези мечти?

Казах вече, че не бих имала проблеми от негова страна за играчки , тройка с друг мъж е единствената ми категорична забрана от негова страна.
Никол пратила съм ти адреса на ЛС.
И моля не ми спамете темата, то е ясно, че подаръци обичаме всички.  Laughing
Пишете по същество, ще я показвам на момичето да чете все пак. Много ме излагате.  Laughing Как да и давам съвети да остане със сериозния приятел, а аз да се забавлявам с играчки, нали няма да ги вземе предвид.

# 88
  • Мнения: 2 471
Слушках, слушкааааааах.
Само кажи, кога да те чакам пред входа Joy
Аз твоя го знам Mr. Green ще питам Дядо Коледа дали си слушала Laughing

# 89
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        Аз за себе си съм разбрала, че без секс се живее, ама без Човек до теб - много трудно...

Никой не й казва да ходи в манастир. Предстоят й още много срещи в живота, светът не свършва с този мъж  Rolling Eyes
Хората са различни - ти може да живееш без секс, но има други като нея, които не могат. Щом още в началото (когато е нормално да не ти се иска да се разделяте и за 5 мин.) не й достига нещо и го търси на друго място, какво остава за след няколко години? Когато ще бъде още по-силно наранен, ще имат и деца ...


       Логиката ми е такава - ако се наложи мъжа /събирателен образ/ да замине за година някъде /може и за половин/ , какво ще и липсва на жената - точно този мъж или секса? Ако се разделят - поради глупост или пък защото съдбата е била такава - дали ако това е бил Мъжа в живота и, няма да и се струва, че света е свършил...
       Ако няма да ми липсва Човека или света няма да свърши за мен, когато него го няма - какво правя аз с този мъж...


    ПП  Мисля, че ако приятелката на pasinet наистина обичаше сериозния мъж, дилема нямаше да има. Това изброяване на положителните му качества ми звучи като компромис

# 90
  • Мнения: 2 556
Аз бих избрала втория мъж на риск. Никога не бих се захванала с мъж, с който не си пасвам в секса и нямам тръпка, пък ако ще да е свестен, осигурен, сериозен и какво ли още не. Какъв е смисъла, като ще се откажа от него след 1-2 години, ако и толкова издържа, преди да го зарежа.

# 91
  • Мнения: 1 898
А тя влюбена ли е в някой от двамата?
От прочетеното останах с впечатление, че по-скоро не.

# 92
  • Мнения: 1 447
Аз бих избрала втория мъж на риск. Никога не бих се захванала с мъж, с който не си пасвам в секса и нямам тръпка, пък ако ще да е свестен, осигурен, сериозен и какво ли още не. Какъв е смисъла, като ще се откажа от него след 1-2 години, ако и толкова издържа, преди да го зарежа.
Да ,но той втория до колкото знам нищо не и предлага.
Дилемата е дали да избере първия при условие,че секса куца между тях.

# 93
  • Мнения: 2 448
А тя влюбена ли е в някой от двамата?
От прочетеното останах с впечатление, че по-скоро не.

Ами знам ли, с втория със сигурност не е нищо повече от страст, но пък и тя не е някоя влюбчива натура. Но мисля, че ако не го беше срещнала би приела  предложението за съвместно съжителство. Все пак те не ходят от сто години.
Може би самата тя не е вярвала, че с някой мъже да си допадне толкова много в секса, мислела е, че не подхождането и със сериозния приятел е по скоро от това, че тя е с по странни вкусове и е мислела, че лесно ще го преглътне с времето, ще се нагоди, но след като видя колко хубаво и е с въпросното лошо момче, направо не е същата.
Осъзнава какво би загубила и най вече не иска, защото такава хубава връзка с толкова свестен мъж не е често явление и пак когато има реална база за сравнение на интимния фронт, нещата стават трудни.

# 94
  • Мнения: 2 556
Аз не бих могла да съм с първия, дори и втория да не предлага нищо така или иначе.

# 95
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
          Как беше - и туй в онуй, и душата в Рая....  Mr. Green
          Аз бих я посъветвала да забави малко решението за съвместно съжителство, да го отклони  възможно най-тактично и приемливо, за да има време да си подреди приоритетите. И наистина, за съжаление, свестните мъже са на привършване  Wink Като си на 18, имаш избор, но колкото годините се увеличават, свободните свестни мъже пропорционално намаляват  Grinning

# 96
  • Мнения: 6 783
Невинаги с този когото обичаме най-много правим най-готиния секс в живота си.

Ако обича първия и се чувства добре с него, не виждам какво толкова има да мисли, все пак не е на 18.
Това само при условие, че не е импотентен и все пак сексът с него е задоволителен.
Не е много ясно какви точно са различията. Дали е просто не много умел и опитен и се опитва да го скрие с приказки за романтичност. Дали се разминават тотално в сексуалността си - тогава е неспасяемо.
Ако принципно "добрият" е все пак "нормален" мъж, топчетата ще дойдат в програмата. Въпросът е да се подходи правилно.
"Лошото" момче е добре да си пробвал и това, но дали има сили да се занимава.
 

# 97
  • Мнения: 2 494
Пф, женска работа - единия правел хубав секс, другия давал сигурност. Дилеми...
Не искам да осъждам никого.
Просто се чудя...що за жени са това...
Какво да прави ли? Ми да се обеси! Mr. Green Баси пресметливостта.

# 98
  • Мнения: 139
        Аз за себе си съм разбрала, че без секс се живее, ама без Човек до теб - много трудно...

Никой не й казва да ходи в манастир. Предстоят й още много срещи в живота, светът не свършва с този мъж  Rolling Eyes
Хората са различни - ти може да живееш без секс, но има други като нея, които не могат. Щом още в началото (когато е нормално да не ти се иска да се разделяте и за 5 мин.) не й достига нещо и го търси на друго място, какво остава за след няколко години? Когато ще бъде още по-силно наранен, ще имат и деца ...


       Логиката ми е такава - ако се наложи мъжа /събирателен образ/ да замине за година някъде /може и за половин/ , какво ще и липсва на жената - точно този мъж или секса? Ако се разделят - поради глупост или пък защото съдбата е била такава - дали ако това е бил Мъжа в живота и, няма да и се струва, че света е свършил...
       Ако няма да ми липсва Човека или света няма да свърши за мен, когато него го няма - какво правя аз с този мъж...


    ПП  Мисля, че ако приятелката на pasinet наистина обичаше сериозния мъж, дилема нямаше да има. Това изброяване на положителните му качества ми звучи като компромис

Компромиси винаги трябват опре ли до сериозни взаимоотношения. Човек освен п..ка/х.., трябва и разум да влага в тези неща. И аз съм в подобна дилема, друг е определящият фактор, но...
Ако сериозният приятел е все пак нормален мъж, без психосоматични проблеми на интимния фронт, със стабилни доходи и влюбен в нея - да го взима бързо, в днешно време и сексшопове има, и командировки и навитаци ...., ама свестните мъже за партньорство вече в червената книга ги картотекират. Ако все пак го откаже (свестния консерватор) - слушкала съм и съм папкала (личи ми) - да ми го праща на мен, веднага ще му бъде наложена форма за корективни действия Wink, ама после не го връщам.

# 99
  • Мнения: 2 556
Мен не ми се е случвало да обичам човек, с който секса не върви  newsm78

Според мен човек не трябва да прави грешката за заживее с някой, към когото има резерви и съмнения от самото начало.

# 100
  • София
  • Мнения: 10 367
Баси пресметливостта.
Ама точно.
За чий и е въобще да се замисля да живее със свенливия. Те очевидно не са никак близки. За жената сексът е изключително важен, но тя намира да говори за това с всеки друг (с паси-то, с ;целия ДиС Laughing), но не и с евентуалният й бъдещ партньор.  newsm78 И к`во? То от притеснение да не изпусне някоя облага, обгрижването или сексът, ще изпусне някой мъж точно като за нея.
Ако не го обича първият, а само се блазни от стабилността му, да бяга бързо. Да започват общ живот е нечстно към него, но и към нея. Нищо не й пречи да си се вижда за едниния секс с другия, ако е сама.

# 101
  • Мнения: 6 783
Мен не ми се е случвало да обичам човек, с който секса не върви  newsm78

Според мен човек не трябва да прави грешката за заживее с някой, към когото има резерви и съмнения от самото начало.


Tess, и на мен не ми се е случвало, но тук не пише, че сексът не върви. Или поне аз разбрах, че с "лошия" е по-добър.
А резервите и съмненията са се появили след като е разбрала, че има и по-големи майстори.

# 102
  • Мнения: 2 448

За чий и е въобще да се замисля да живее със свенливия. Те очевидно не са никак близки. ...

Е, това е преувеличено. Какво пречи да обичаш някой и да не си чак толкова заслепен, че да му харесваш всичко на 100%. Разбира се, че е не само заради някакви облаги. И тя не отказва да говори за секс с него, по скоро обратното, той е с по консервативни разбирания, в смисъл, че за него жена която си пада по подобен род забавления е една курва и в никакъв случай на би била добра майка да речем. Това си е някакъв негов предразсъдък в случая, защото по мое мнение не е прав с тези разсъждения. За това и до сега е опитвала супер деликатно да му намекне за тези свои желания. Ако и беше все едно дали е с него или не, казва му в прав текст и работата приключва.
Може би той гледа сериозно на нея и за това се показва такава светлина, знам ли. Може пред приятели друго да споделя. Има мъже, които биха изчукали с кеф някоя разкрепостена мадама, но не биха си взели такава за жена. Може и да е такъв. Не мога да кажа. Не знам дали е вътрешно консервативен или се показва пред нея на такъв, защото я приема сериозно.  Confused

# 103
  • София
  • Мнения: 10 367
Паси, тя не намира НАЧИН да говори за тази важна за нея тема. Това е притеснителното. Може проблемът да е в нея, може и да е в него - това никой от ССФ-тата не знае, но е факт, че общ език липсва ли, семейство трудно се гради. Пък и тя не е наясно дали го обича...пак питам, в такъв случай какво я блазни в един съвместен живот с него? Ако не са облагите.

# 104
  • Мнения: 289

Ако избере втория ,ще я видя след няколко години с 2 деца ,без сигурност, колко жива ще се
чувства, на такъв описан екземпляр, пък въобще няма да ми дойде майчинското чувство де.

# 105
  • Мнения: 22 471
Абе какви са пък толкова тези нейни желания, дето въпросният мъж не желае да ги задоволи?
То направо ми стана интересно. )))

# 106
  • Мнения: 569
За мен когато сексът куца от самото началото на връзката значи рано или късно това ще се окаже проблем във взаимоотношенията между двамата партньори. Защо този проблем да не се отстрани още в зародиш- първо като се прекрати връзката или- второ като се промени секса във връзката. В случая приятелката ти трябва да подреди приоритетите си в този момент. Ако иска стабилност, дом, семейство, любов, то тогава нещата са ясни, а ако се чуди и мае какво да прави то тогава за мен тя не е готова и не е проблема само секса,  а изобщо това не е нейния човек, изобщо. Другия мъж изобщо не го споменавам, защото не е той определящ в случая, с извинение ама той е само един член и в момента, в който срещне друг трети член, който пък и да притежава част от качествата на настоящия и приятел нещата ще се решат от само себе си......да не прибързва казвам аз..

# 107
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
     Не изчетох всичко, но и за мен е въпрос на приоритети. Златната среда трудно се достига. Аз лично бих заложила на стабилността, другото е преходно и лесно достижимо. Тъпкачи лесно се намират, но качествените мъже определено са на изчезване.

# 108
   Тая  жена не знае какво иска, още по-малко знае какво е любов.Вероятно Любов е = на това да получи максимум удоволствие  при минимум опит да жертва нещо заради другия.Мисля, че и с двамата  няма да й е добре.Не я обвинявам,  нямам и това право, просто констатирам.

# 109
  • Мнения: 2 494
Абе какви са пък толкова тези нейни желания, дето въпросният мъж не желае да ги задоволи?
То направо ми стана интересно. )))
Сексуални са желанията, какви може да са други.
Може да го кара да и се хвърля от полилея #Crazy
Или да иска духова музика...
На мене ми се е случвало - с БНД секса никак не вървеше и накрая просто спряхме да го правим Laughing
И двамата бяхме консервативни и срамливи.
Днес поне нещата не стоят така Embarassed

# 110
  • Мнения: 2 448
На тези, които не са чели темата, в която съм писала 20 поста сигурно да обяснявам,а просто са се записали накрая, , няма да обърна внимание.
На тези, които само укори ръсят и са света вода ненапита, обичат както "трябва", че и определения кой кого обичал.
Нека си гледат собствения живот.
Пуснала съм темата за конкретни съвети от различен ъгъл и благодаря на всички, които се опитаха да вникнат в ситуацията и изказаха своето мнение. Ще и дам да прочете, все пак последната дума е нейната, тя най добре може да си прецени какво би я карало да се чувства щастлива.

# 111
  • Мнения: 2 471
pasinet тук е като на Женския пазар Simple Smile Дано жената намери правилния път за своя живот и успех

# 112
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
             Все ми се върти усещането, че с лошото момче не е само секс, въпреки че приятелката ти много би искала да е така. Мисля, че в момента е увлечена, там има тръпка... естествено - нещо ново, интересно, скрито и  забранено донякъде... а пък и тези лоши момчета, с такава лекота успяват да ни завъртят главите... Grinning  уж винаги с тях всичко е ясно и лесно, ама що ли все по някакъв начин ни пообъркват подредения живот...
             Ако беше моя приятелка в такава ситуация, бих я посъветвала да поизчака, защото сега ако вземе решение, винаги ще има усещането, че нещо е загубила. Може и да не съм права, но ми се струва, че връзката с лошото скоро няма да я удовлетворява, защото ние жените нали така сме устроени - винаги искаме нещо повече...  Mr. Green А пък ако лошото момче реши, че иска да и даде нещо повече от секс, ако осъзнае, че не може да продължи  без нея.... размечтах се  Mr. Green
             Аз бих си задала въпроса - кой от двамата ще ми липсва повече, ако го загубя. А пък и винаги има надежда сериозния да  се поразчупи малко  Grinning   Или пък да се появи трети - сериозен и с желание да удовлетворява всички сексуални желания на жената до себе си - с две думи - идеалния мъж!!!  Mr. Green
            Каквото и да реши приятелката ти - желая и късмет  Peace

# 113
  • Мнения: 2 556
Не вярвам чак такава стагнация да е настъпила на пазара за мъже, че да трябва да се заживее с някой само защото има хубава работа и е сериозен. Пък и ако имаше тръпка между тях, секса щеше да й се види перфектен, ако ще и само в мисионерската поза да го правеха. Да правиш секс с някого отскоро и вече да не ти допада е много лоша индикация. Мъже много, а да се забиеш с безинтересен от самото начало ми се струва неоправдан напън... (за себе си говоря поне)

# 114
  • Мнения: 17 546
Абе какви са пък толкова тези нейни желания, дето въпросният мъж не желае да ги задоволи?
То направо ми стана интересно. )))
И аз върху това се замислих. Чак пък да не иска въобще да се говори за тези неща сериозният господин!? Имам чувството, че той и като човек е скучен. А със скучен човек, аз поне, не бих могла да живея.

# 115
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Не вярвам чак такава стагнация да е настъпила на пазара за мъже, че да трябва да се заживее с някой само защото има хубава работа и е сериозен. Пък и ако имаше тръпка между тях, секса щеше да й се види перфектен, ако ще и само в мисионерската поза да го правеха. Да правиш секс с някого отскоро и вече да не ти допада е много лоша индикация. Мъже много, а да се забиеш с безинтересен от самото начало ми се струва неоправдан напън... (за себе си говоря поне)

         Ами кризата е навсякъде  Grinning

         Сериозно, ти наистина ли нямаш нито една неомъжена, преминала трийсетте позната около себе си. Мъже вярно много, ама свестен и незает... А бе, ти ако имаш свестен мъж, нали хващаш и не пускаш  Grinning А пък щом се разхожда свободен на тези години...  трябва да се огледа за скрити дефекти  Wink 

# 116
  • Мнения: 4 668
Не мисля , че в нейната ситуация ще е добре да избере уж сигурният , добър и с добра работа мъж . Дори и да остане с него ще е против волята и и след много кратко време няма да може да го гледа ...  Confused
С лошото момче и аз си мисля , че не е само секс . Всъщност никога не е само секс - намесват се и емоции - 100 % .
И изобщо , защо е притисната да избира - нека да си даде време .

Ако бях на нейно място не бих останала със сигурният , категорично .
И аз съм човек , който има нужда от адреналин и ми е ясно какво изпитва тя в момента .

Имала съм връзка с едно много , много лошо момче ... Взех решение да я прекратя - имах сериозни съображения .
Въпреки , че мъжът ми е страхотен във всяко едно отношение и аз много го обичам и до ден днешен ми се обръща сърцето , когато срещна синеок мъж напомнящ ми на онзи лошият  Confused

Нека да не бърза да взема решение  ... това е моят съвет . Освен ако фикс идеята и не е да се омъжи и да има свестен мъж , каквото и да значи  това .

# 117
  • Мнения: 5
             Все ми се върти усещането, че с лошото момче не е само секс, въпреки че приятелката ти много би искала да е така. Мисля, че в момента е увлечена, там има тръпка... естествено - нещо ново, интересно, скрито и  забранено донякъде... а пък и тези лоши момчета, с такава лекота успяват да ни завъртят главите... Grinning  уж винаги с тях всичко е ясно и лесно, ама що ли все по някакъв начин ни пообъркват подредения живот...
             Ако беше моя приятелка в такава ситуация, бих я посъветвала да поизчака, защото сега ако вземе решение, винаги ще има усещането, че нещо е загубила. Може и да не съм права, но ми се струва, че връзката с лошото скоро няма да я удовлетворява, защото ние жените нали така сме устроени - винаги искаме нещо повече...  Mr. Green А пък ако лошото момче реши, че иска да и даде нещо повече от секс, ако осъзнае, че не може да продължи  без нея.... размечтах се  Mr. Green
             Аз бих си задала въпроса - кой от двамата ще ми липсва повече, ако го загубя. А пък и винаги има надежда сериозния да  се поразчупи малко  Grinning   Или пък да се появи трети - сериозен и с желание да удовлетворява всички сексуални желания на жената до себе си - с две думи - идеалния мъж!!!  Mr. Green
            Каквото и да реши приятелката ти - желая и късмет  Peace

 Peace Подкрепям напълно и безрезервно!
Само да добавя, че неудовлетвореността от секса прераства в неудовлетвореност от отношенията с партньора въобще и колкото и да ти е подреден живота с него, пак ще си самотна като кукувица ако няма кой да ти загрее качествено чаршафите и душата newsm78

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 15:22 от Kalideska

# 118
  • Мнения: 217
Нито консервативният ще стане по-разкрепостен в леглото, нито "лошото момче" за дълго ще и е верен. Както казва народната мъдрост: "Вълкът козината си мени, но нрава не". Може би трябва да намери нов среден вариант на тях двамата. Wink


И аз съм на това мнение Peace

# 119
  • Мнения: 2 494
Един единствен въпрос към авторката на темата -
Доколкото разбрах, твоята приятелка е на 28г., а на тази възраст тя не може да не знае към кого какво изпитва - дали с единия е само секс, т.е. тя има нейните и причини да не се влюбва в него; дали скуката в леглото с другия крие нещо повече от обикновен женски стремеж за сигурност или се касае за лИбоФ. Женските и  колебания на мен ми говорят единствено, че девойката не е готова все още.
А за мен съветът как да постъпи е абсолютно неудачен - да се научи да поема отговорност за решенията си и мотивация за всичките си постъпки и то не само когато вдига краката и на двете места. Simple Smile
Всички тук знаем, че последната дума ще е нейна, не на писанията и съветите от форума.
Де да знам - ако сърцето и мълчи и в двата случая?!
Може да си мечтае да префасонира "лошото" момче или да обучи "консервативния" така че да разчупят сексуалните си преживявания.
Едно е сигурно - не бива да оставя нещата както са.
Току виж, някой от любовния триъгълник, в който се е забъркала, взел, че решил нещо вместо нея.
Нали от цялата работа търсим келепир в нейна полза? Simple Smile
Тогава?

# 120
  • Мнения: 2 478
Четох,четох и установих,че наистина жените са от Венера,а мъжете от Марс.Сега си представете,че темата е пусната в мъжки форум ,а в лИбовния триъгълник са замесени 2 жени и един мъж.Съветите няма да имат нищо общо с нашите Laughing
А сега по темата.Паси,най-добре времето ще си покаже.Нужно ли е в кратък срок да вземе решението дали да се изнася при сериозния мъж?Ако не,идеално.Тъкмо ще отмине авантюрата с "лошия"  и дамата ще реши сама за себе си иска ли го онзи сигурния или не.
Аз мисля,че мога да направя лек компромис със секса,ако обичам много един мъж.Но трябва да съм сигурна,че е той-Единствения.Но да уточня,не бих направила компромиса в началото на връзката.
Незнам защо ,но останах с впечатлението,че тази жена не е сигурна в любовта си към серизония мъж.Ако е така,какъв е смисъла???
Аз бих продължила живота си без тези двамата,сама,но сигурна че не съм направила компромис със себе си и с щастието си Hug

# 121
  • Мнения: 502
   Житейска си е дилемата,и стара колкото света. Почти всяка жена е изпадала в подобни ситуации. Едни избират пътя,който им сочи сърцето,други-този,който им подсказва разумът. Кои са по-щастливи? Съветите тук са излишни,всеки сам подрежда живота си.
   Сещам се за две поговорки в случая. Не може хем вълкът да е сит,хем агнето да е цяло. И още,да не стане така,че от два стола,накрая да тупне на земята.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 12:35 от maraidara

# 122
  • Мнения: 2 556
Според мен най-важното е как се чувстваш с един мъж насаме, когато сте само двамата. Не сред хора, роднини и приятели, а само двамата...

А и не виждам защо да се отказва тя от когото и да е, може да продължи и с двамата както досега и да поизчака. Рано или късно нещо ще се промени и ще подскаже изход от положението. Освен ако сериозният не настоява тя точно сега и веднага да се пренесе при него, това би било кофти.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 11:09 от Tess

# 123
  • Мнения: 1 447
Какво става Пас,приятелката ти прочете ли мненията?Помага ме ли с нещо?
Дано да сме и от полза.

# 124
  • Мнения: 2 035
Животът е кратък и трябва да го живеем както го чувстваме самите ние вътре в нас, както ни подсказва сърцето.
Никой не може да ти даде правилния отговор, защото всички сме различни. Едни скачат всеки месец с бънджи и не им дреме, а други не можем да го направим цял живот!
Ако тя се реши на скок най-важното е да скочи с широко отворени очи, защото всичко се вижда още в самото начало!

# 125
  • Мнения: 2 448
А и не виждам защо да се отказва тя от когото и да е, може да продължи и с двамата както досега и да поизчака. Рано или късно нещо ще се промени и ще подскаже изход от положението. Освен ако сериозният не настоява тя точно сега и веднага да се пренесе при него, това би било кофти.

Ами тя точно това и прави в момента, въпросът е там, че той вече един път е отворил темата неофициално така да се каже и, ако повдигне въпроса отново, няма да има друг избор освен да решава "да" или "не". И понеже тя си го познава и усеща, че натам вървят нещата, за това и сега се замисля толкова сериозно по въпроса. Много ясно, че въпроса за сериозно обвързване с другия изобщо не стои. Не е толкова луда, че да си мисли, че целият живот е само секс. И определено има много неща в сериозния и приятел, които и допадат и заради които би живяла с него. Просто тя не е уверена в себе си, до колко лесно може да прекъсне другата връзка и до колко и би и липсвало това. Всички знаем, че епизодични хубави мигове, в които страстта е на max и не мислиш за нищо друго, защото въпроси сериозно не стоят пред теб, понякога могат да ни заслепят и объркат. Тя не е глупаво момиче, може би това предложение за съвместния живот и дойде в най неподходящия момент.

# 126
  • Мнения: 2 556
Ще умре от скука със сериозния. Ако иска, да поживее с него, без да си прекъсва другата връзка да види в какъв филм ще се вкара, сама ще иска да избяга от ситуацията.

# 127
  • Мнения: 1 447
Ще умре от скука със сериозния.
Аа.....там нищо не се знае. Wink

# 128
  • Мнения: 2 556
Ами да опита, че да разбере тогава и това е. Но да не изпуска другия със секса де.

# 129
  • Мнения: 2 448
Ами да опита, че да разбере тогава и това е. Но да не изпуска другия със секса де.

А, за магьосница ще я призная тогава, то сега трудно успява да съчетава срещи с двамата, при положение, че живее с родителите си, а ако тепърва се премести при приятеля, невъзможна мисия ми се струва. Ще издъни положението още в началото.
А реално едно е да мислиш, че ще живееш добре с някой, друго е като го направиш, колкото и да го познаваш. Общия бит на едно място е съвсем различна работа. И аз това и казвам. Посъветвала съм я, дори и да се реши на тази стъпка, поне с дете да не бърза докато не е напълно убедена, че това е нейния човек.

# 130
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А и не виждам защо да се отказва тя от когото и да е, може да продължи и с двамата както досега и да поизчака. Рано или късно нещо ще се промени и ще подскаже изход от положението. Освен ако сериозният не настоява тя точно сега и веднага да се пренесе при него, това би било кофти.

Ами тя точно това и прави в момента, въпросът е там, че той вече един път е отворил темата неофициално така да се каже и, ако повдигне въпроса отново, няма да има друг избор освен да решава "да" или "не". И понеже тя си го познава и усеща, че натам вървят нещата, за това и сега се замисля толкова сериозно по въпроса. Много ясно, че въпроса за сериозно обвързване с другия изобщо не стои. Не е толкова луда, че да си мисли, че целият живот е само секс. И определено има много неща в сериозния и приятел, които и допадат и заради които би живяла с него. Просто тя не е уверена в себе си, до колко лесно може да прекъсне другата връзка и до колко и би и липсвало това. Всички знаем, че епизодични хубави мигове, в които страстта е на max и не мислиш за нищо друго, защото въпроси сериозно не стоят пред теб, понякога могат да ни заслепят и объркат. Тя не е глупаво момиче, може би това предложение за съвместния живот и дойде в най неподходящия момент.
При това положение вариантът е само един. Къса сексуалната връзка (така и така е въпрос на време) и се премества при сериозния. Времето ще покаже дали ще може да продължи с него цял живот, или трябва да скъса и с тази връзка.

# 131
  • Мнения: 2 556
От дома на родителите - директно при мъж, към когото няма тръпка, много лош сценарий е това за мене, но не става дума тук за мен, така че....

# 132
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докато не опита, няма да разбере. А ако не опита, може и никога да не си го прости.
Щом проблемът идва от другата, безперспективната връзка, би следвало да я прекъсне веднага и да види дали могат да се наредят нещата със сериозния.

# 133
  • Мнения: 2 556
"Перспективните" връзки почти винаги крият изненади. Хайде ще видим каква ще е развръзката Wink

Ако тя има дори минимални чувства към сериозния, би трябвало да е поласкана и зарадвана от предложението му, би трябвало да мисли как да си стяга багажа, а вместо това има колебания - значи самото съжителство ще й се стори направо тъжно е моята прогноза.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 13:12 от Tess

# 134
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колебанията идват единствено заради паралелната връзка (доколкото ставя ясно от разясненията на pasinet ). Значи просто трябва да я прекъсне и да опита съжителството със сериозния.

# 135
  • Мнения: 2 556
Нека видим какво ще стане в реалност, дано само пасинет напише продължението след време Wink

# 136
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен съжителството/бракът със сериозния има много добри шансове. Статистически погледнато по-устойчиви са семейтвата, в основата на които стои разумът, а не чувствата.
И на мен ще ми е интересно продължението, надявам се да го разберем.

# 137
  • Мнения: 3 016
Според мен си и дала правилен съвет. Трябва да  го изживее  да премине тази тръпка и когато стъпи  на земята ще разбере, че може би трябва да избере по-сигурното .

# 138
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тя не е глупаво момиче, може би това предложение за съвместния живот и дойде в най неподходящия момент.
А,  то подходящ момент няма  Wink Така ги е измислил нещата живота ,че да имаш право на избор.
Ама стигне ли се до такъв става сложно  Thinking Дано твоето момиче направи правилния  Peace

# 139
  • Мнения: 1 942
Е ква е дилемата не виждам  Rolling Eyes Трябва да продължи да търси, а да не си губи времето. Не мисля, че живеем в общество дето ТРЯБВА да се омъжиш до определена възраст. Пък и според мен 28 си е направо "росна пъпка"  Mr. Green

# 140
  • Мнения: 1 168
За това има една приказка: "Сърби, боли, драго ми е."

# 141
  • Мнения: 80
Според мен, трябва да постъпи така както чувства и желае, да попита себе си, а не какво трябва. За всеки е различно, според ценностната му система. Аз, съм на мнение , че със първият тип, сериозния се гради стабилно семейство, но само ако го обича, и е добре да му сподели какво я притеснява , секса не е маловажно, но не е невъзможно ако мъжа разбере че тя обича повече страст и я обича , да се пречупи и да стане палав. От опит Laughing

# 142
  • София
  • Мнения: 10 367
А не може ли приятелката ти да замине за две-три седмици някъде сама, в смисъл без нито един от двамата? Така ще й се избистри главата, без да е притисната от задължението да дава отговор "Да" или "Не". И без да е подвлиянието на страхотния любовник.

# 143
  • София
  • Мнения: 3 443
Няма еднозначен отговор.
Освен това, пасинет, бих искала да ти споделя моя лична позиция в аналогични ситуации- никога не давам решение на любим човек. Мога да анализирам, мога да дам обективна гледна точка, мога окажа подкрепа, но никога не решавам вместо някой друг за собственият му живот. Понякога се случва човек да взима решения, които касаят житейският му път и бъдещето, помиш ефекта на пеперудата. Поради тази прочини, това решение трябва всеки да вземе сам за себе си, с мисълта за всички възможни последици от това.
Сега конкретно по темата- за мен изобщо "сексуалния" приятел не стои на дневен ред. Ясно е, че на гол секс няма да го бъде семейството, въпросът е в другия младеж. От опит знам, че такива "добри момчета", могат да имат и друга страна. Могат да бъдат тесногръди и скучни, могат да станат и дота ревниви при определени обстоятества. Могат да превърнат животът ти в кошмар.
Ако поживеят заедно известно време, мисля, че всичко това ще започне да ства ясно и ще може по-лесно да прецени дали има переспектива или не.

# 144
  • Мнения: 76
Спорд мен живота върви на принципите на проба-грешка
каквото чуства, че й е на сърце - да действа, пък ако е сгрешила - не е непоправимо.
От много години имам прекрасен партньор и съпруг, с когото, обаче, сексът ни куца - не бих го заменила за нищо на света като баща на детето ми, но все по-често се улавям с напредването на възрастта, че започвам да се оглеждам в чуждите мъже - давам си сметка, че това се дължи именно на неизживените навремето страсти.

# 145
  • Мнения: 2 448
Цитат
Мога да анализирам, мога да дам обективна гледна точка, мога окажа подкрепа, но никога не решавам вместо някой друг за собственият му живот

А, далеч съм от мисълта, че решението зависи от мен. С такава задача не се нагърбвам. Попита ме за съвет, аз и казах моя, но решението разбира се си е нейно. Пуснах темата, за да може да прочете и други гледни точки освен моята, понеже тя нито пише във форуми, нито има време за това да прекарва пред компютъра часове наред.
От моя гледна точка ситуацията е наистина много сложна, защото аз самата много държа на интимната страна на една връзка, но същевременно имам семейния опит и знам, че доста повече са нещата от които се нуждае едно семейство, особено когато дойдат децата.

# 146
  • Мнения: 2 556
Аз пък навремето си мислех, че имам само и единствено сексуална връзка с мъжа ми, а сега сме женени и имаме 2 деца. Но от секса тръгна всичко де, не от кой с каква работа е или от много разговори... Аз затова съм малко скептично настроена към връзка тип "мъжът ми е най-добрия ми приятел", което не значи, че за други хора те пък не са най-удачния вариант  Wink

# 147
  • Мнения: 2 448
Tess, ако знаеш как само с годините и проблемите страстта се превръща в най добрия ми приятел. Въпроса е , че нямам представа ако така започне на къде отива.
Защото след 10 - 15 години брак всеки да забие по нещо чуждо за отскок е едно, ама да ти се иска друг, още преди да си започнал, това вече е друго.
Но много жени напоследък забелязвам се плашат, че трудно се намират добри мъже за съпрузи, може би времената са по трудни, а и те повече мислят. Аз навремето къде ти мисъл за след 10 години да речем, мислех че тогава ще съм стара и за никакъв личен живот няма да мисля.  Laughing

# 148
  • Мнения: 2 556
Бе то и аз се чудех навремето ще доживея ли 2000-та година впредвид напредналата си възраст   Mr. Green

# 149
  • Мнения: 1 505
И аз също бях в такава дилема,и избрах да зарежа и двамата.Не знам късмет ли имах или какво,но истината е 4е срещнах 4овек който е средно на тези двамата и сега съм много щастлива ве4е 2 години с него.За мен този вариянт ,да се откажа и от двамата беше най-подходящия.Пожелавам на приятелката ти да вземе най-мъдрото решение.

# 150
  • София
  • Мнения: 3 443
Цитат
Мога да анализирам, мога да дам обективна гледна точка, мога окажа подкрепа, но никога не решавам вместо някой друг за собственият му живот

А, далеч съм от мисълта, че решението зависи от мен.

О, аз не мисля така. В такива моменти, хора, които са близки на сърцето ми са разчитали много на мен. Ако ти е близка и любима, поне с такова впечатление останах, повярвай има значение какво мислиш.

# 151
  • Мнения: 4 668
Нещо много бързо го квалифицирате като сериозен този мъж  Rolling Eyes
Какво значи сериозен ? да не би нясой да знае как ще се отнася той с нея , когато заживеят заедно ? И това да имаш мъж , който просто ти седи до г.за не означава , че трябва да правиш компромиси с чувствата си .
Онова " лошо " момче , може пък да се окаже много по - отговорен и сериозен в един момент , може да се окаже , че държи много на нея и иска да е с нея ...
И още нещо - никога не е само секс , да знаете  Simple Smile

# 152
  • София
  • Мнения: 3 443
Ами, пипинка, такива данни даде пасинет.
Ама девойката е 28, което предполага, че мъжовете са на съзнателна възраст, все пак. И са завършени като личности, имам предвид.

# 153
  • Мнения: 2 448
Дилема да завърже връзка сериозна с "лошото момче" изобщо не съществува като вариант. Факта, че той знае за другия и изобщо не му дреме, трябва да говори сам за себе си, и отделно той е (не исках да споменавам, ама явно някои под лошо има предвид, че е някой който се занася повече с жени,) но той си е направо криминален. За това казах, че може днес да го има , утре не.
Той и нищо не и предлага, знаейки своето положение. Запознават се случайно в нощно заведение дори не биха имали допирни точки в живота иначе с нея. Но тя отива с него още първата вечер и се оказва че страшно си подхождат сексуално и така 3 месеца. Това е за тях двамата. Дори тя мислеше , че лесно ще го разкара, според мен, ако с другия и приятел не и куцаха толкова много нещата на този фронт наистина щеше да го разкара лесно.

# 154
  • София
  • Мнения: 3 443
Честно- бих я посъветвала да си даде малко време за секс и след около месец да се нанесе при "доброто" момче и да поживеят заедно, за да прецени по-отблизо за какво става въпрос, докато е време и ако да- да се вземат младите, а ако не- да се спасява овреме и да остави доброто момче да си намери някое добро момиче и толкова.

# 155
  • Мнения: 139
Дилема да завърже връзка сериозна с "лошото момче" изобщо не съществува като вариант. Факта, че той знае за другия и изобщо не му дреме, трябва да говори сам за себе си, и отделно той е (не исках да споменавам, ама явно някои под лошо има предвид, че е някой който се занася повече с жени,) но той си е направо криминален. За това казах, че може днес да го има , утре не.
Той и нищо не и предлага, знаейки своето положение. Запознават се случайно в нощно заведение дори не биха имали допирни точки в живота иначе с нея. Но тя отива с него още първата вечер и се оказва че страшно си подхождат сексуално и така 3 месеца. Това е за тях двамата. Дори тя мислеше , че лесно ще го разкара, според мен, ако с другия и приятел не и куцаха толкова много нещата на този фронт наистина щеше да го разкара лесно.

С тези разяснения не мога да разбера каква е дилемата. Човек с криминално/минало бъдеще vs. нормален мъж, който предлага съвместно съжителство и партньорство и най-вероятно би бил добър баща. Тук няма място за дилема. Единият просто ще бъде back up на повикване, докато не си го приберат на топло, а другият ще е партньорът, евентуално съпругът, бащата на децата. Само цип на устата й трябва на твоята приятелка. С това, че търси съвети наляво и дясно кой как да й оре нивата и да й спасява душата много скоро здраво ще го загази и ще падне от двата стола на земята. Та това е, кажи й лявата й ръка да не знае какво прави дясната й ръка и да си ги ползва и двамата - който за каквото е годен.

# 156
  • Мнения: 4 753

Какво да я посъветвам, кажете вашето мнение
Нито единия от двамата не е нейния човек. Лично мнение Peace

# 157
  • Мнения: 4 668
След тези разяснения и аз мисля като Касиди - нито един от двамата не е мъжът с който тя ще се чувства добре .
Самия факт , че нещо я човърка / за този сериозният / и тя не може да вземе решение си е достатъчно показателен , че тя няма да го изтърпи при съвместно съжителство ... Насила хубост не става , само защото бил свестен ... уж  Rolling Eyes

# 158
  • Мнения: 2 448
Ами защото не е на 18 и от живота около нея не се е убедила, че точния човек, точно такъв като за нас всеки го среща. Или пък, че като го срещне няма да е в ситуация, която изключва съвместния живот.
За съжаление, аз съм една от тези, които и казах това.  Confused

# 159
  • Мнения: 2 556
Аз бих се изнесла на квартира да си живея сама и да си поживея без родители. С криминалец много би ме страхувало да се захвана  Confused Да не кажа, че не си го и представям даже. Сериозния тип нека ме кани на вечери ди да ми сваля звезди, докато дойде някой нов. Това май ми е сегашната формула. Заинтригувах се криминалния с какви прояви е, ама това сигурно не е за описване тук  Embarassed

# 160
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами защото не е на 18 и от живота около нея не се е убедила, че точния човек, точно такъв като за нас всеки го среща. Или пък, че като го срещне няма да е в ситуация, която изключва съвместния живот.
За съжаление, аз съм една от тези, които и казах това.  Confused
Правилно си и казала. Какъв е шансът една жена вече не в първа младост да срещне голямата си любов? С времето непрекъснато намалява... Пък и само с любов не се живее- казвам го от собствен горчив опит. За една успешна дългосрочна връзка е необходимо много повече.
На сегашния си акъл не бих изпуснала питомното за да гоня дивото.

# 161
  • Мнения: 4 753
Какъв е шансът една жена вече не в първа младост да срещне голямата си любов?
Шансът е същия като този на момиче на 20. Какво значение имат в случая годините, Рени?

# 162
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Какъв е шансът една жена вече не в първа младост да срещне голямата си любов?
Шансът е същия като този на момиче на 20. Какво значение имат в случая годините, Рени?
По-напред в темата беше коментирано вече- с увеличаването на годините свободните мъже/жени са все по-малко, защото хората създават семейства и изборът така се ограничава. Затова шансът на 30 е по-малък, отколкото на 20.

# 163
  • Мнения: 4 753
Това прилича на някакви извадки от статистическо проучване. Съдбите са толкова различни, че честно казано не бих се наела да обобщавам. Имам много приятелки на по 20, които също не срещат подходящия. Така че едва ли е от годините.

# 164
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпрос на късмет е, просто с годините вероятността намалява.

# 165
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Въпрос на късмет е, просто с годините вероятността намалява.

        Свободните свестни мъже намаляват  Mr. Green

# 166
  • Мнения: 139
Скоро ще стана на 29  Cry
Много ще съм благодарна, скъпи съфорумки, ако някоя от Вас знае за действащ манастир близо до София, щото едва ли вече, на тези ми преклонни години нещо хубаво някога ще ми се случи Cry Cry Confused

Айде стига бе, хора, какви са тия приказки, животът на жената започва около 30-те. Поне моят в момента е несравним с когато бях на 20. Рецепта за щастие няма. Ако на човек му е писано и на 60 може да срещне своята си собствена, направена точно по мярка на душата му половинка. Това може на някои да се случи и на 15. Какво пречи докато сме в режим на "stand by" да черпим с пълни шепи от живота. Да не би да живеем вечно.
Имаме една безсрамно млада жена, на 28 години, която всичко необходимо го е открила у 2-ма човека. Ами "евала" казвам аз на това. А тук на горкичката й вещаят, че нямало било свестен мъж да срещне ooooh! Точно такива не са за жалене.
Много повече се стряскам като прочета за 28 годишна жена с 2 деца, без стабилна работа, подложена на системен тормоз от съпруга си и без особено големи шансове да промени положението, ама нали тя рано е срещнала "подходящия" ooooh!

Никой не може да се скрие от късмета си. И слава Богу. А жената започва да старее откъм душата си. Тогава и на 20 няма особено големи шансове.

# 167
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Преиначаваш ми думите. И каквото и да говориш срещу природата не можеш да вървиш.

# 168
  • Мнения: 2 448
muneca de porcelana , права си, но само донякъде. Няма човек, на който да не му се иска да срещне своята половинка, направена точно за него като по мярка, обаче ......... тук идва голямото НО, защото човекът е такова същество, че не само че постоянно иска още и още, ами и самия той се променя.
Ако да речем сега тя мисли, ех ако "сериозния" приятел може да бъде и в секса като другия, ако стане след време, може и да се окаже, че нещо друго и могло да бъде и по хубаво.
Има хора, които лесно се впускат във връзки, такива които могат да срещат любовта дори по няколко пъти в живота си и все да обичат, да се чувстват добре, макар и да съжаляват след края, а има и други, които все търсят тази заветната направена точно за нас любов, която ни чака и така и не я дочакват. И не защото са стари, а защото с годините започват да осъзнават все повече, на колко много неща всъщност се крепи една връзка и когато нямаш такава започваш да изискваш все повече в началото и да "проверяваш" това ли е точния човек.
Не знам дали успях да се изразя разбираемо, какво точно казвам.
Понякога я срещаме рано, понякога късно, понякога никога, и в най късметския случай точно навреме, но никой не знае какво го очаква и за кое в живота си един ден ще си каже постъпих правилно или сбърках.

# 169
  • Мнения: 1 447
Хей Пас нищо не каза какво стана с приятелката ти? Взе ли някакво решение?
Ама нали съм една такава любопитна Embarassed

# 170
  • Мнения: 562
Хей Пас нищо не каза какво стана с приятелката ти? Взе ли някакво решение?
Ама нали съм една такава любопитна Embarassed

И аз тъй.  Mr. Green

# 171
  • Мнения: 1 447
Хей Пас нищо не каза какво стана с приятелката ти? Взе ли някакво решение?
Ама нали съм една такава любопитна Embarassed

И аз тъй.  Mr. Green
Има и други като мене.Сега остава да чакаме развръзката. Wink

# 172
  • Мнения: 562
мхммм

Даже вчера или онзиден мислех да търся темата. Хубаво, че беше ти да я откриеш.  Laughing

# 173
  • Мнения: 1 447
мхммм

Даже вчера или онзиден мислех да търся темата. Хубаво, че беше ти да я откриеш.  Laughing
Ами чаках,чаках и като видях,че никой не я отваря реших да я потърся.
Сега Пас е на ход. Hug

# 174
  • Мнения: 562
Пишем си ние, пък отговор няма ... Sad Да, тя е на ход. Wink

# 175
  • Мнения: 2 448
Като има развръзка ще пиша, за сега положението остава същото. По празниците ще бъде само със сериозния приятел в Гърция, може и да и се отрази добре за да вземе решение, след като няма да може нито да се вижда, нито да се чува с другия. Това ще им е първо такова романтично заминаване някъде за седмица, така че може и да има положително влияние, кой знае.

# 176
  • Мнения: 1 447
Е и това е нещо дано тази почивка и се отрази добре и вземе правилното за себе си решение.
Благодаря Пас,че ни информира  Hug

# 177
  • Мнения: 562
мхммм благодарим
Само дето на другия няма да му се хареса това пътешествие. Wink Айде ще чакаме нови вести.

# 178
  • Мнения: 2 448

Само дето на другия няма да му се хареса това пътешествие. Wink

Защо мислиш така, той знае за съществуването на този приятел и не е имал претенции, сериозния не знае за него обаче.

# 179
  • Мнения: 562

Само дето на другия няма да му се хареса това пътешествие. Wink

Защо мислиш така, той знае за съществуването на този приятел и не е имал претенции, сериозния не знае за него обаче.

Защото нали беше писала, че другият вече я иска само за себе си. Та заради това така си мисля. Ама знам ли ...

# 180
  • Мнения: 2 448

Защото нали беше писала, че другият вече я иска само за себе си. Та заради това така си мисля. Ама знам ли ...

Напротив нещо грешно си прочела. Той никога не е участвал в дилемата. Предложение е имало веднъж от сериозния приятел, което тя е отбягнала тактично. Дилемата е, ако постави въпроса отново и със официално предложение дали да приеме или не.
Сериозна връзка с "лошото момче" нито той и е предлагал, нито тя иска.

# 181
  • Мнения: 2 309
Не бих била категорична...защото човек има нужна,както от сигурност,така и от див и страстен секс и не само!
Трудно се комбинират тези неща в едно,не че е невъзможно...
Не мога да дам съвет,освен да е разумна и да изживее емоциите си.

Дано си изкарат добре НГ в Гърция Heart Eyes

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Нямам време да чета цялата тема и предварително се извинявам, ако това, което напиша, е обсъждано.
Мисълта ми е, като се разбира толкова добре с "официалния" си  приятел, не може ли да поговорят за секса и да достигнат до вариант, при който той да се съгласи да пробва нещо, което тя иска, поне само веднъж. Пък оттам нататък не се знае, може и да му хареса. Защото от това, което прочетох за мацката, си правя извод, че е темпераментна натура, и дълго няма да издържи в такова положение.
Каквото и да си пишем тука, има хора и хора - някои държат на секса като на едно от най-важните неща в една връзка, други не му придават никакво значение. Момичето явно е от първата категория.

# 183
  • Мнения: 3 092
По начина, по който тя усеща нещата - нито един от двамата.
Най-добре би било да се раздели със сериозния човек, да си изживее тръпката с лошото момче, пък после..., после дано се появи нейна истинска половинка.
това е и моето мнение .
Все ще срещне някого , когото да обича , някой който е среден вариант ако мога така да се изразя .
Какво значи залага  на сигурното ... не мога да си представя живота си с човек , който ми е скучен в леглото и  с който секса ми куца . Embarassed
Думата любов на мене нещо ми убягва , нищо не прочетох за това , а само за стабилност . Thinking

# 184
Аз бих запазила сегашното положение докато ми писне. Изобщо не е приемливо да се живее с мъж, с който не си допадате в секса. Та той е 50% от една връзка, а след време, когато създадат сем и си писнат, какво ще прави мацката. Ако секса е добър поне той ще им остане. А така мога да гарантирам, че или рано рано ще приключат или тя ще скаша от любовник на любовник.
А в сегашото положение има и двете има и независимост.
От личен опит знам, че когато намериш твоята си половинка тя приема вс ти особености, споделя ги и се получава синхрон. А този мъж как може да не иска нещо, което не е пробвал, а?
Абе, когато се замисляш за нещо дали го искаш или не със сигурност не е правилния избор.

# 185
А какво е толкова нестандартното в секса, което тя харесва, а за него е извратено?

Общи условия

Активация на акаунт