Житейска дилема.

  • 9 193
  • 185
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 556
Аз бих избрала втория мъж на риск. Никога не бих се захванала с мъж, с който не си пасвам в секса и нямам тръпка, пък ако ще да е свестен, осигурен, сериозен и какво ли още не. Какъв е смисъла, като ще се откажа от него след 1-2 години, ако и толкова издържа, преди да го зарежа.

# 91
  • Мнения: 1 898
А тя влюбена ли е в някой от двамата?
От прочетеното останах с впечатление, че по-скоро не.

# 92
  • Мнения: 1 447
Аз бих избрала втория мъж на риск. Никога не бих се захванала с мъж, с който не си пасвам в секса и нямам тръпка, пък ако ще да е свестен, осигурен, сериозен и какво ли още не. Какъв е смисъла, като ще се откажа от него след 1-2 години, ако и толкова издържа, преди да го зарежа.
Да ,но той втория до колкото знам нищо не и предлага.
Дилемата е дали да избере първия при условие,че секса куца между тях.

# 93
  • Мнения: 2 448
А тя влюбена ли е в някой от двамата?
От прочетеното останах с впечатление, че по-скоро не.

Ами знам ли, с втория със сигурност не е нищо повече от страст, но пък и тя не е някоя влюбчива натура. Но мисля, че ако не го беше срещнала би приела  предложението за съвместно съжителство. Все пак те не ходят от сто години.
Може би самата тя не е вярвала, че с някой мъже да си допадне толкова много в секса, мислела е, че не подхождането и със сериозния приятел е по скоро от това, че тя е с по странни вкусове и е мислела, че лесно ще го преглътне с времето, ще се нагоди, но след като видя колко хубаво и е с въпросното лошо момче, направо не е същата.
Осъзнава какво би загубила и най вече не иска, защото такава хубава връзка с толкова свестен мъж не е често явление и пак когато има реална база за сравнение на интимния фронт, нещата стават трудни.

# 94
  • Мнения: 2 556
Аз не бих могла да съм с първия, дори и втория да не предлага нищо така или иначе.

# 95
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
          Как беше - и туй в онуй, и душата в Рая....  Mr. Green
          Аз бих я посъветвала да забави малко решението за съвместно съжителство, да го отклони  възможно най-тактично и приемливо, за да има време да си подреди приоритетите. И наистина, за съжаление, свестните мъже са на привършване  Wink Като си на 18, имаш избор, но колкото годините се увеличават, свободните свестни мъже пропорционално намаляват  Grinning

# 96
  • Мнения: 6 831
Невинаги с този когото обичаме най-много правим най-готиния секс в живота си.

Ако обича първия и се чувства добре с него, не виждам какво толкова има да мисли, все пак не е на 18.
Това само при условие, че не е импотентен и все пак сексът с него е задоволителен.
Не е много ясно какви точно са различията. Дали е просто не много умел и опитен и се опитва да го скрие с приказки за романтичност. Дали се разминават тотално в сексуалността си - тогава е неспасяемо.
Ако принципно "добрият" е все пак "нормален" мъж, топчетата ще дойдат в програмата. Въпросът е да се подходи правилно.
"Лошото" момче е добре да си пробвал и това, но дали има сили да се занимава.
 

# 97
  • Мнения: 2 502
Пф, женска работа - единия правел хубав секс, другия давал сигурност. Дилеми...
Не искам да осъждам никого.
Просто се чудя...що за жени са това...
Какво да прави ли? Ми да се обеси! Mr. Green Баси пресметливостта.

# 98
  • Мнения: 139
        Аз за себе си съм разбрала, че без секс се живее, ама без Човек до теб - много трудно...

Никой не й казва да ходи в манастир. Предстоят й още много срещи в живота, светът не свършва с този мъж  Rolling Eyes
Хората са различни - ти може да живееш без секс, но има други като нея, които не могат. Щом още в началото (когато е нормално да не ти се иска да се разделяте и за 5 мин.) не й достига нещо и го търси на друго място, какво остава за след няколко години? Когато ще бъде още по-силно наранен, ще имат и деца ...


       Логиката ми е такава - ако се наложи мъжа /събирателен образ/ да замине за година някъде /може и за половин/ , какво ще и липсва на жената - точно този мъж или секса? Ако се разделят - поради глупост или пък защото съдбата е била такава - дали ако това е бил Мъжа в живота и, няма да и се струва, че света е свършил...
       Ако няма да ми липсва Човека или света няма да свърши за мен, когато него го няма - какво правя аз с този мъж...


    ПП  Мисля, че ако приятелката на pasinet наистина обичаше сериозния мъж, дилема нямаше да има. Това изброяване на положителните му качества ми звучи като компромис

Компромиси винаги трябват опре ли до сериозни взаимоотношения. Човек освен п..ка/х.., трябва и разум да влага в тези неща. И аз съм в подобна дилема, друг е определящият фактор, но...
Ако сериозният приятел е все пак нормален мъж, без психосоматични проблеми на интимния фронт, със стабилни доходи и влюбен в нея - да го взима бързо, в днешно време и сексшопове има, и командировки и навитаци ...., ама свестните мъже за партньорство вече в червената книга ги картотекират. Ако все пак го откаже (свестния консерватор) - слушкала съм и съм папкала (личи ми) - да ми го праща на мен, веднага ще му бъде наложена форма за корективни действия Wink, ама после не го връщам.

# 99
  • Мнения: 2 556
Мен не ми се е случвало да обичам човек, с който секса не върви  newsm78

Според мен човек не трябва да прави грешката за заживее с някой, към когото има резерви и съмнения от самото начало.

# 100
  • София
  • Мнения: 10 398
Баси пресметливостта.
Ама точно.
За чий и е въобще да се замисля да живее със свенливия. Те очевидно не са никак близки. За жената сексът е изключително важен, но тя намира да говори за това с всеки друг (с паси-то, с ;целия ДиС Laughing), но не и с евентуалният й бъдещ партньор.  newsm78 И к`во? То от притеснение да не изпусне някоя облага, обгрижването или сексът, ще изпусне някой мъж точно като за нея.
Ако не го обича първият, а само се блазни от стабилността му, да бяга бързо. Да започват общ живот е нечстно към него, но и към нея. Нищо не й пречи да си се вижда за едниния секс с другия, ако е сама.

# 101
  • Мнения: 6 831
Мен не ми се е случвало да обичам човек, с който секса не върви  newsm78

Според мен човек не трябва да прави грешката за заживее с някой, към когото има резерви и съмнения от самото начало.


Tess, и на мен не ми се е случвало, но тук не пише, че сексът не върви. Или поне аз разбрах, че с "лошия" е по-добър.
А резервите и съмненията са се появили след като е разбрала, че има и по-големи майстори.

# 102
  • Мнения: 2 448

За чий и е въобще да се замисля да живее със свенливия. Те очевидно не са никак близки. ...

Е, това е преувеличено. Какво пречи да обичаш някой и да не си чак толкова заслепен, че да му харесваш всичко на 100%. Разбира се, че е не само заради някакви облаги. И тя не отказва да говори за секс с него, по скоро обратното, той е с по консервативни разбирания, в смисъл, че за него жена която си пада по подобен род забавления е една курва и в никакъв случай на би била добра майка да речем. Това си е някакъв негов предразсъдък в случая, защото по мое мнение не е прав с тези разсъждения. За това и до сега е опитвала супер деликатно да му намекне за тези свои желания. Ако и беше все едно дали е с него или не, казва му в прав текст и работата приключва.
Може би той гледа сериозно на нея и за това се показва такава светлина, знам ли. Може пред приятели друго да споделя. Има мъже, които биха изчукали с кеф някоя разкрепостена мадама, но не биха си взели такава за жена. Може и да е такъв. Не мога да кажа. Не знам дали е вътрешно консервативен или се показва пред нея на такъв, защото я приема сериозно.  Confused

# 103
  • София
  • Мнения: 10 398
Паси, тя не намира НАЧИН да говори за тази важна за нея тема. Това е притеснителното. Може проблемът да е в нея, може и да е в него - това никой от ССФ-тата не знае, но е факт, че общ език липсва ли, семейство трудно се гради. Пък и тя не е наясно дали го обича...пак питам, в такъв случай какво я блазни в един съвместен живот с него? Ако не са облагите.

# 104
  • Мнения: 289

Ако избере втория ,ще я видя след няколко години с 2 деца ,без сигурност, колко жива ще се
чувства, на такъв описан екземпляр, пък въобще няма да ми дойде майчинското чувство де.

Общи условия

Активация на акаунт