Житейска дилема.

  • 9 188
  • 185
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 478
Четох,четох и установих,че наистина жените са от Венера,а мъжете от Марс.Сега си представете,че темата е пусната в мъжки форум ,а в лИбовния триъгълник са замесени 2 жени и един мъж.Съветите няма да имат нищо общо с нашите Laughing
А сега по темата.Паси,най-добре времето ще си покаже.Нужно ли е в кратък срок да вземе решението дали да се изнася при сериозния мъж?Ако не,идеално.Тъкмо ще отмине авантюрата с "лошия"  и дамата ще реши сама за себе си иска ли го онзи сигурния или не.
Аз мисля,че мога да направя лек компромис със секса,ако обичам много един мъж.Но трябва да съм сигурна,че е той-Единствения.Но да уточня,не бих направила компромиса в началото на връзката.
Незнам защо ,но останах с впечатлението,че тази жена не е сигурна в любовта си към серизония мъж.Ако е така,какъв е смисъла???
Аз бих продължила живота си без тези двамата,сама,но сигурна че не съм направила компромис със себе си и с щастието си Hug

# 121
  • Мнения: 502
   Житейска си е дилемата,и стара колкото света. Почти всяка жена е изпадала в подобни ситуации. Едни избират пътя,който им сочи сърцето,други-този,който им подсказва разумът. Кои са по-щастливи? Съветите тук са излишни,всеки сам подрежда живота си.
   Сещам се за две поговорки в случая. Не може хем вълкът да е сит,хем агнето да е цяло. И още,да не стане така,че от два стола,накрая да тупне на земята.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 12:35 от maraidara

# 122
  • Мнения: 2 556
Според мен най-важното е как се чувстваш с един мъж насаме, когато сте само двамата. Не сред хора, роднини и приятели, а само двамата...

А и не виждам защо да се отказва тя от когото и да е, може да продължи и с двамата както досега и да поизчака. Рано или късно нещо ще се промени и ще подскаже изход от положението. Освен ако сериозният не настоява тя точно сега и веднага да се пренесе при него, това би било кофти.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 11:09 от Tess

# 123
  • Мнения: 1 447
Какво става Пас,приятелката ти прочете ли мненията?Помага ме ли с нещо?
Дано да сме и от полза.

# 124
  • Мнения: 2 035
Животът е кратък и трябва да го живеем както го чувстваме самите ние вътре в нас, както ни подсказва сърцето.
Никой не може да ти даде правилния отговор, защото всички сме различни. Едни скачат всеки месец с бънджи и не им дреме, а други не можем да го направим цял живот!
Ако тя се реши на скок най-важното е да скочи с широко отворени очи, защото всичко се вижда още в самото начало!

# 125
  • Мнения: 2 448
А и не виждам защо да се отказва тя от когото и да е, може да продължи и с двамата както досега и да поизчака. Рано или късно нещо ще се промени и ще подскаже изход от положението. Освен ако сериозният не настоява тя точно сега и веднага да се пренесе при него, това би било кофти.

Ами тя точно това и прави в момента, въпросът е там, че той вече един път е отворил темата неофициално така да се каже и, ако повдигне въпроса отново, няма да има друг избор освен да решава "да" или "не". И понеже тя си го познава и усеща, че натам вървят нещата, за това и сега се замисля толкова сериозно по въпроса. Много ясно, че въпроса за сериозно обвързване с другия изобщо не стои. Не е толкова луда, че да си мисли, че целият живот е само секс. И определено има много неща в сериозния и приятел, които и допадат и заради които би живяла с него. Просто тя не е уверена в себе си, до колко лесно може да прекъсне другата връзка и до колко и би и липсвало това. Всички знаем, че епизодични хубави мигове, в които страстта е на max и не мислиш за нищо друго, защото въпроси сериозно не стоят пред теб, понякога могат да ни заслепят и объркат. Тя не е глупаво момиче, може би това предложение за съвместния живот и дойде в най неподходящия момент.

# 126
  • Мнения: 2 556
Ще умре от скука със сериозния. Ако иска, да поживее с него, без да си прекъсва другата връзка да види в какъв филм ще се вкара, сама ще иска да избяга от ситуацията.

# 127
  • Мнения: 1 447
Ще умре от скука със сериозния.
Аа.....там нищо не се знае. Wink

# 128
  • Мнения: 2 556
Ами да опита, че да разбере тогава и това е. Но да не изпуска другия със секса де.

# 129
  • Мнения: 2 448
Ами да опита, че да разбере тогава и това е. Но да не изпуска другия със секса де.

А, за магьосница ще я призная тогава, то сега трудно успява да съчетава срещи с двамата, при положение, че живее с родителите си, а ако тепърва се премести при приятеля, невъзможна мисия ми се струва. Ще издъни положението още в началото.
А реално едно е да мислиш, че ще живееш добре с някой, друго е като го направиш, колкото и да го познаваш. Общия бит на едно място е съвсем различна работа. И аз това и казвам. Посъветвала съм я, дори и да се реши на тази стъпка, поне с дете да не бърза докато не е напълно убедена, че това е нейния човек.

# 130
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А и не виждам защо да се отказва тя от когото и да е, може да продължи и с двамата както досега и да поизчака. Рано или късно нещо ще се промени и ще подскаже изход от положението. Освен ако сериозният не настоява тя точно сега и веднага да се пренесе при него, това би било кофти.

Ами тя точно това и прави в момента, въпросът е там, че той вече един път е отворил темата неофициално така да се каже и, ако повдигне въпроса отново, няма да има друг избор освен да решава "да" или "не". И понеже тя си го познава и усеща, че натам вървят нещата, за това и сега се замисля толкова сериозно по въпроса. Много ясно, че въпроса за сериозно обвързване с другия изобщо не стои. Не е толкова луда, че да си мисли, че целият живот е само секс. И определено има много неща в сериозния и приятел, които и допадат и заради които би живяла с него. Просто тя не е уверена в себе си, до колко лесно може да прекъсне другата връзка и до колко и би и липсвало това. Всички знаем, че епизодични хубави мигове, в които страстта е на max и не мислиш за нищо друго, защото въпроси сериозно не стоят пред теб, понякога могат да ни заслепят и объркат. Тя не е глупаво момиче, може би това предложение за съвместния живот и дойде в най неподходящия момент.
При това положение вариантът е само един. Къса сексуалната връзка (така и така е въпрос на време) и се премества при сериозния. Времето ще покаже дали ще може да продължи с него цял живот, или трябва да скъса и с тази връзка.

# 131
  • Мнения: 2 556
От дома на родителите - директно при мъж, към когото няма тръпка, много лош сценарий е това за мене, но не става дума тук за мен, така че....

# 132
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докато не опита, няма да разбере. А ако не опита, може и никога да не си го прости.
Щом проблемът идва от другата, безперспективната връзка, би следвало да я прекъсне веднага и да види дали могат да се наредят нещата със сериозния.

# 133
  • Мнения: 2 556
"Перспективните" връзки почти винаги крият изненади. Хайде ще видим каква ще е развръзката Wink

Ако тя има дори минимални чувства към сериозния, би трябвало да е поласкана и зарадвана от предложението му, би трябвало да мисли как да си стяга багажа, а вместо това има колебания - значи самото съжителство ще й се стори направо тъжно е моята прогноза.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 13:12 от Tess

# 134
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колебанията идват единствено заради паралелната връзка (доколкото ставя ясно от разясненията на pasinet ). Значи просто трябва да я прекъсне и да опита съжителството със сериозния.

Общи условия

Активация на акаунт