Житейска дилема.

  • 9 164
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 196
Според мен за момента е по-добре да не бърза да решава.Нека си изживее тръпката, пък тогава да прецени.
Добър, добър, но незадоволителния секс определено ще им докара конфликти в един момент, като заживеят заедно.

# 16
  • Мнения: 46 518
За сега нищо да не прави. Няма нужда да прибързва само, защото някой друг иска семейство.
Щом при първия нещо основно куца още от сега, какво да очаква след 5-10 г.?
Втория - нека си излиза с него, пък след време, ако улегне, да се съберат.
Може до тогава и да срещне друг, който да й даде всичко или поне това, което е важно за нея.

# 17
  • Мнения: 562
Темата е за това, кого да избере!!! И е супер глупаво да си мислиш, че щом сподели за вторият си партньор, първият още ще има желание за съжителство  Crazy

Pavlina Nikolova ти май не разбра за какво става дума в темата

Много добре разбрах, но ако ще живее с него, тази тайна не бива да я има. Та казвам да каже на сериозния си приятел какво и защо се е случило. А и явно проблемът със секса нея я притеснява.
Но така или иначе по моите разбирания, тази тайна е недопустима! Пак казвам - по моите, а все си решава. Но ако бях аз - щях да му кажа, а пък каквото сабя покаже.


СУПЕР Е ГЛУПАВО ДА ИЗБЕРЕ СЕРИОЗНИЯ И ДА ГО ОСТАВИ В НЕВЕДЕНИЕ! Това казвам аз. Ако избере него, трябва да му каже, а ако не - нищо не му дължи. Казвам, ако избере първия да му каже, защото за мен такава тайна е много, ама много лоша и ако той е с нея, защото не знае, тогава дали е с човека, когото иска? А тя е поискала съвет от pasient какво да прави. Моят съвет би бил преди всичко да каже на първия. Нататък има няколко развоя.

П. П. Ти май не разбра какво имам предвид аз.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 10:56 от Pavlina Nikolova

# 18
  • Мнения: 562

Това автоматично означава да го изгуби. Казах, че е опитвала да му намекне, но той не приема такъв нестандартен секс , какъвто тя харесва.

Въпроса ми е по скоро следния, понеже не можах да и кажа от личен опит, питам други жени дали са правили този компромис да изберат да живеят с мъж, с когото всичко друго е супер , с изключение на секса. Сега ясно е , че мъжа на ССФ е винаги супер в леглото, за това съм пуснала темата в ДиС, който не иска да се разкрива може да пише анонимно, но бих искала да мога да и дам да прочете мненията, дали секса е толкова важен. След като всеизвестен факт е, че след n-брой години тръпката дори и да е била голяма дава път на рутината и секса не е както в началото. Има ли някоя, която е "жертвала" секса в замяна на всичко останало. Защото той е рядко свестен мъж, при това я обича.

Имах предвид истината за другия мъж. А ако го загуби, значи така е по-добре.
Аз съо мисля, че настоящият им проблем в един момент би билагубен, ако за нея сексът наистина е толкова важен, така че ...

# 19
  • Мнения: 2 471
Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

# 20
  • Мнения: 2 471
Pavlina Nikolova ти си младичка, нали?

# 21
  • Мнения: 46 518
Pavlina Nikolova, жената доколкото схващам не е обвързана за сега с нито един от двамата, затова не мисля, че им дължи обяснение за живота си преди това Laughing

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Най-добрият вариант е 3-ият.  Laughing....ако има такава опция.
С кофти секс е лошо, ама с кофти мъж още по-лошо.
Голямо значение за решението има какво и колко ще и липсва от секса.И аз не съм вярвала, че съпругът ми ще склони на някой неща, ама случи се Crazy
Когато човек действа с търпение и прокарва малко по малко новостите, нещата стават.
А и щом е била толкова време с този мъж значи нещата не са все пак толкова зле.
...Аз лично бих заложила на сигурното, но не бих казала за изневярата..

# 23
  • Мнения: 476
Нито единият, нито другият е за нея. За мен дилема няма.

# 24
  • Мнения: 562
Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

Не казвам майчиното мляко, а предателство спрямо него! Той има право да знае с кого ще живее и ако след това поиска край, ИМА ПРАВО НА ТОВА! Всеки има право на истината и да избере.

# 25
  • Мнения: 2 196
Момичето не дължи обяснение на никой, тя не е обвърза с нито един от двамата, доколкото разбирам.

# 26
  • Мнения: 2 471
Никой на никого не дължи нищо. Не осъзнаваш, какви последствия може да има една такава изповед.
Ще изместим темата от дилема - доброто или лошото момче, в тема - да му кажа ли, че сме трима или не Simple Smile


Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

Не казвам майчиното мляко, а предателство спрямо него! Той има право да знае с кого ще живее и ако след това поиска край, ИМА ПРАВО НА ТОВА! Всеки има право на истината и да избере.

# 27
  • Мнения: 562
Pavlina Nikolova, жената доколкото схващам не е обвързана за сега с нито един от двамата, затова не мисля, че им дължи обяснение за живота си преди това Laughing

Обвързването далеч не значи живот под един покрив (а тя явно е с първия от доста време). Имам познати, които са женени, но имат къща на 2 етажа и всеки си е на етажа. Просто не се развеждат и макар да са под един покрив, не са заедно. Обвързването не става с подпис, дете или живот под един покрив, става вътре в нас и в този ред на мисли - ДА, тя е обвързана с първия, а с втория е само секс. Но пак повтарям - това са моите разбирания и никого не ангажирам. Аз просто казвам моето мнение, защото точно за това е форума. Поискаха се мнения - казах своето.

П. П. pasient, aко е готова да пренебрегне секса и иска да е с него - защо не, но тя си поема риска.

# 28
  • Мнения: 2 448
Казването за другия е абсурд. Изобщо не е нужно, все пак тя дори не живее с този мъж, че да му се обяснява.
Не му е давала обет за вярност, още не му е отговорила да въпроса за съвместно съжителство, така че е излишно.

# 29
  • Мнения: 46 518
Pavlina Nikolova, не кавам, че обвързване е = на подпис или живеене под един покрив, но пък и чукане от време на време, пак не е обвързване  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт