Нашите цветя...в зимния сезон ~35~

  • 55 807
  • 530
  •   1
Отговори
# 360
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ето и нещо от мен  Flutter
http://charodeikata.multiply.com/photos/album/14/14#6  Зюмбюлчето започва да цъфти,днес сложих нови във вода  Hug
http://charodeikata.multiply.com/photos/album/14/14#7  едната коледна звезда ,но като ми паднаха ,половината цвят се отчупи  Tired
http://charodeikata.multiply.com/photos/album/14/14#8 и втората коледна звезда ,тя отцеля повече  Simple Smile в този магазин ми подаряват за втори път цветя ,май по честичко трябва да наминавам от там  Embarassed
http://charodeikata.multiply.com/photos/album/13/13#19  това са семенцата за Вашингтония ,които Джиджи ми изпрати   bouquet

# 361
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Привет момичета кокичета ,току що направих една страхотна поръчка  на семена ,по нататък ,ще направя и на луковици и коренища ,защото в момента няма много голям избор Peace
Това е  сайта на който цените засега са най ниски а и имаше почти всичко каквото исках ,от кактуси до еделвайс само семена за мушкато нямаше ,а може и да ми е убягнало от толкова много имена на цветя Rolling Eyes сега остава да чакам иако нещо пристигне другия месец да сея  Party
Пък дано скоро и луковици има ,че да си купя и от тях нмалко  Hug
Това е засега от мен ,друго нищо интересно а да това е сайта ,повечето семена са май на Деметра ,поне са изпитани  http://87.246.40.210/index.php  Peace

# 362
  • Мнения: 43
Момичета,къде се скрихте?Аз чакам да ми помагате по моите въпроси,а вие изведнъж изчезнахте.Добре,че Чародейка поне е тук. Hug Много ми харесват зюмбюлчетата,моите напредват,намерих им чаши,после ще ги снимам.
Снощи видях сайта със семена и са забърках от разглеждане,до късно се радвах на цветята и не можах да пиша.Какви бегонии има,всички са изчерпани.Но много от нещата ги намирам в нашите магазини.Разбрах,че над 25 лв. трябва да е поръчката,но кажи,Чародейка,каква е цената на доставката?

# 363
  • Мнения: 1 671
Ками, съжалявам, че съм те притеснила за цикаса. Не мисля, че е същото като при моя - той беше съвсем малък и като че залиня още като го купих.
(На мен ми е малко криво, че ще си слагам брекети и сега ме чака вадене на зъби, после брекети, 2 години ще ги нося и ще ме боли... Cry - затова не пиша много.)

# 364
  • Мнения: 43
Ками, съжалявам, че съм те притеснила за цикаса.

Не се тревожи за това,дори ми помагаш,ако има нещо с моя,да го хвана навреме.
Измих го със сапунена вода,заради гадните бели въшки и гледам,че някои листенца са почнали да изсветляват.Дали е заради въшките или е по-сериозно?

Еvelinar,много съжалявам,че ще те боли,нали манипулацията е за изправяне на зъбите /или не е/?Ако е така,поне после ще си по-красива.Пожелавам ти всичко да мине бързо и възможно най-безболезнено! Hug Hug Hug

# 365
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ками в накои сайтове още не са получили луковиците и коренищата ,в Стрелиция пише че доставките ще станат в средата на март ,аз мисля да поизчакам с поръчката ,а за сумата нямам представа каква трябва да е ,моята сметка беше 25 и нещо може да избереш колет или куриер ,разликата беше около един лв ,с колет ми излизаше около 5 лв с куриер около 6 лв,ако има с кого да се комбинираш е добре  Peace
а семената са наистина много  ,и аз цяла нощ избирах  Mr. Green

# 366
  • Мнения: 43
Мерси,Чародейка,аз първо ще видя какво мога да намеря в магазините и после ще поръчвам при нужда.На един павилион ми казаха,че януари-февруари ще получат луковици на бегониите,които така искам,а и амарилиси и глоксинии много ми се искат.Не знам какво ще правя,това което ми се иска,изисква повече място от това,с което разполагам и направо не знам какво ще мисля.
Дай още някой сайт,да оплакна око. #Crazy

А дали знаеш цената на луковица /грудка/ на бегония на Геясем,че гледам тези на Стрелиция са по 1.70 лв.,а тези,които се предлагат на павилиона,за който писах са 2.50 лв.?

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 16:21 от К@ми

# 367
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
К@ми Амарилиси тук имаше още есента ,една луковица беше 18 лв Shocked в някои сайтове цените им бяха между  10 и 12 лв ,за глоксинята и аз ще поръчвам в стрелиция пише че са  по 1.50 във http://www.mmtr-bg.com/link2.html са по 3 лв ,сега чакам в геясем да видя на какви цени ще ги пуснат ,за бегониите тук при нас ги пускат по 2.50 ,тях също ще изчакам да видя на какви цени ще са ,аз съм си харесала също кала и хоста ,тук на дали ще има такива каквито искам и май няма да имам избор  Thinking
За други сайтове и да ти дам цените са по скъпички,ето този ми го прати Джиджи http://www.lactofol-gradina.com/bg/contacts.html

# 368
  • Мнения: 43
Благодаря пак,Чародейка! Hug
Амарилисите много са скъпи,направо ги отказвам на такива цени.
Обаче с глоксинии и бегонии ще се затрупам. Grinning
Моята червена кала е 5 лв. от магазин,но мисля да си взема още някой цвят.Другият месец ще я посадя,но като я гледам,се чудя коя част трябва да е нагоре?Нещо не мога да разбера.

# 369
  • Мнения: 650
здравейте, момичета,

при мен нещата с фалеонопсиса се оказаха гниещи корени, а не въшки;

мъжът ми бая ме бъзикаше, че ми вашлясало цветето ....

но ... корените гният;

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=327672&pid=9952215

изрязани до живо, накисната в первикур и ... сега в шише от мин. вода пробито на дъното с чинийка за саксия, без корените да допират вода;
и отстрани пробито - да влиза въздух;

сега кисна керамзит в тор и утре май ще си я посадя;

благодаря ви, че ме насочихте към онзи форум, съвсем щях да си убия цветенцето;

поздрави от мен;

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 20:37 от brumbarche

# 370
  • Мнения: 43
Бръмбарче,днес се сетих за теб и щях да пиша,за да видя до къде стигна с орхидеята.Дано я спасиш,много ще се радвам. Grinning
Днес минах до магазина с орхидеите,имаше само един нецъфнал цимбидиум /продавача каза,че пролетта цъфти,а предишните уж пак бяха цимбидиуми,пък имаха цвят/.Каза,че е жълта на цвят,но не ми се купува още една орхидея без да знам цвета й.А беше много голяма,с много листа и сега,както обикновено почнах да мисля дали не сгреших,че не я купих.Посъветвайте ме,да ида ли да я взема? newsm78

# 371
  • Мнения: 226
Бръмбарче, и аз ти стискам палци за орхидеята, дано се оправи!
Ками, аз не бих взела такава без цвят, но от друга страна онази шарената камбрия, която си взехме прецъфтя за по малко от седмица и сега е без цвят   Crossing Arms , така че какво като я взех цъфнала...
Ако ти се вижда здрава, голяма и е на добра цена и разбира се имаш търпение да я изчакаш да цъфне ...вземай
И аз като теб вчера влязох в един цветарски и си харесах още една циклама. Имаше обаче само един цъфнал цвят. 5 минути я оглеждах и накрая излязох без нея. После съжалявах, че не я взех...нали има пъпки-ще цъфнат и те..
Ох, и аз съм една съветничка, ама нали съм зодия близнаци-единия  Naughty , другия  Peace
Сутринта реших, че ще засадя семенцата циклама и ще чакам да цъфне цвета, който харесвам  Wink

# 372
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ками  снощи пратих имейл със запитване ,кога ще получат луковици за бегонии,глоксиня ,кала и хоста,това ,което ме интересуваше  Simple Smile току що  си проверих пощата и ,имам отговор  Partyказаха че в края на месеца ще имат луковиците ,които ме интересуват  Peace

# 373
  • Мнения: 43
Ками, аз не бих взела такава без цвят, но от друга страна онази шарената камбрия, която си взехме прецъфтя за по малко от седмица и сега е без цвят   Crossing Arms , така че какво като я взех цъфнала...
Ако ти се вижда здрава, голяма и е на добра цена и разбира се имаш търпение да я изчакаш да цъфне ...вземай
И аз като теб вчера влязох в един цветарски и си харесах още една циклама. Имаше обаче само един цъфнал цвят. 5 минути я оглеждах и накрая излязох без нея. После съжалявах, че не я взех...нали има пъпки-ще цъфнат и те..
Ох, и аз съм една съветничка, ама нали съм зодия близнаци-единия  Naughty , другия  Peace
Сутринта реших, че ще засадя семенцата циклама и ще чакам да цъфне цвета, който харесвам  Wink

Цената й е 15 лв.,добра е,а и е доста голяма,но това,което ме спира е,че не съм видяла цвета,жълт е,но колко жълт не знам.А и фаленопсиса ми е с неизвестен цвят и затова.А иначе е така-ако взема цъфнала,не се знае колко време остава до прецъфтяването.Но пък ще е голямо удоволствие да я взема и да си цъфне при мен.Малее,ту се навивам,ту се разубеждавам.А и друго има-от едно дебело бусорче й излизат листата,а до него ми се видя,че има 2 по-малки,мисля си да не се е размножила,може ли да е така? Обаче пък си викам,като дойдат хубави и нацъфтели и те ще ми се приискат,какво ще правя?А дали пък не е много стара,като е толкова голяма?Ох,оплетох се и не знам. #Crazy #Crazy #Crazy
Успех ти желая със семаната на цикламите и да разказваш за развитието им.

Чародейка,мерси за информацията!  Hug В Стрелиция нали дават по 1 бройка,че гледам на Геясем бегониите са по няколко в пакет,по 1 дали може?Ако не дават по 1,ще поръчам от Стрелиция.Освен бегонии,глоксинии си харесах и саксийни далии,а и като имам червена кала,сега ми се приискаха и други цветове.
Дали успешно покълват тия луковици?Кажете,ако имате опит.

# 374
  • Мнения: 226
Ками, благодаря, дано се хванат цикламките. Семенцата бяха едни такива мънички. Следвам инструкциите, които Чаро ми даде и тези, в линка, който ти ми прати  Hug Насадих ги в сандъче и ги прибрах на тъмно при температуура 20 градуса.
Чаро, забравих да те питам дали мога сега да засадя семенцата на "мъката...", които ми прати, но вече го направих  Wink Държах ги заедно с тези на цикламата едно денонощие накиснати във вода. Бързо ли покълват?

Общи условия

Активация на акаунт