Деца с увреден слух - 6

  • 42 609
  • 481
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 998
Мили майки, преди около седмица излезе книгата на Неда Балканска от СУ "Кохлеарната имплантация в детска възраст" . Засега я има май само в книжарниците на Университета, поне аз не я намерих с търсачка в  електронните книжарници. Би трябвало скоро да се появи и в Пингвините. Вярвам, че също като мен, ще останете приятно изненадани от съдържанието на книгата и тя ще ви е много полезна, както за да имате собствено мнение по въпросите свързани с КИ, така и да сте наясно със световните тенденции в рехабилитацията.

# 436
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                    Здравейте, момичета! За жалост, и аз не съм писала скоро, нямаше никакво време...Наложи се да ходим до Плевен няколко пъти. Сега искам да попитам: мислите ли да ходите на концерта на 4-ти април? Ние правим организация, дано не ни мине котка път. Би ми било приятно да се видим там, поздрави на всички!

                    P.S. Вълничка, благодаря ти за информацията, вече сме поръчали книгата!

# 437
  • Мнения: 998
Много бързо се ориентирате:)

Ето, намерих и линк http://www.bsph.org/index.php?view=news&scat=32

# 438
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте мили мои... зная ,че не сте ни забравили..,но при нас проблемите не свършват.но сега проблема е при каката ни...и то сериозни затова от 1-2 месеца нито ивам време да седна да пиша и чета ..нито да почина.Знаете,че от 1-2 години имаме генекологични пробелми,прави кисти,пукат се и пак отново ит.н.Затова поисках хормонални изследвания и се оказа ,че има промени при естрадиола.при норма 580 при нея беше 64.окза се че  това е хормона на щитовидната жлеза.правихме снимка на хипофизата и откриха проблеми, а на изитопа на щитовидната жлеза показа големи натрупвания на РН и възпаления и уголемяване и вдясно и вляво ,а вдясно и горещ възел....при нея има всички симпоми ..оредяване на косата,чупене на ноктите фрапиращо отслабване,апатия ,сънливост и т.н..направо не сме на себе си Ендокриноложката поиска изследвания на едни антитела които правели тези проблеми.ТАТ и МАТ.И там се оказаха проблеми.поиска и панорамна снимка на зъбите.И какво да ви кажа долните два мъдреци са се обърнали напреко и растат и бутат корените на другите зъби са направили джобове.тя поиска да ги извадим.Но нито един зъболекар не се нае във Враца да ги извади.те дори не сасе показали от венеца.Стоят си в коста...налага се да се извадят оперативно и по пътечката ,та до лицево челюстна хихургия към ВМА ,утре ще ги извадят оперативно. със упойка.направо съм на нокти..да ги извадим тях пък тогава да почваме да лекуваме и другите неща..не стига ,че около Криси винаги има проблеми ,ами сега и това.като сметнем ,че сме и абитуренти и ще кандидастваме .на 12 е на изпит...представяте си дали ми остава време за другите.И работат ми е тежка...чудо е...Е оплаках ви се..но няма на кой друг.Да не мислите ,че съм ви забравила...не..но просто не ми остава време от всичко това...Утре сме във ВМА и ако е всичко нормално ,в другиден ще ни пуснат.Стискайте ни палци...
Ще ме извините,че същия пост пуснах и в седмичната тема..,но зная че повечето от нас рядко влизат в нея..просто не ни остава време.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 12:46 от margi_vr

# 439
  • Мнения: 2 563
Да ви питам, някой ходил ли е на кръглата маса за кохлеарната имплантация на 24 март?

"Кръгла маса на тема „Кохлеарната импланция в България – възможности за интеграция” организират на 24 март 2009 г. в Народното събрание парламентарните комисии по труда и социалната политика, по образованието и науката и по здравеопазването."

Впечатли ме фактът, че "председателят на Съюза на глухите в България Васил Панев представи  резултати от кохлеарната имплантация при деца от 1 до 3 години." Ъ--ъ-ъ?  newsm78 Той пък какво разбира от кохлеарна имплантация?!

# 440
  • Мнения: 55
margi_vr, знам, че не се познаваме, но наистина искрено съжалявам за проблемите, които имате! Стискам ви палци от сърце!

# 441
  • Мнения: 47
Здравейте на всички!
Отдавна не съм писала,но ние също не бяхме за известно време в Бълг.Сега чета пропуснатото във форума.
Ходихме на гости на сестра ми в Швейц. и направихме консултация и настройка там.Настройките се правят като тук в Бълг.,той проплака като прочу и му качиха програми, казаха да увеличавам постепенно и да следя реакциите на детето.
Разгледахме  страната и много ни хареса,но за двамата беше доста изморително и след като се прибрахме , почивахме няколко дни.От другата седмица започваме рехаб. в Бургас.
Владко тази нощ имаше вис. температура,вчера го водих на реимун. за ДТК,в момента спи и сядам да напиша набързо.
 Поздрави за всички от нас

# 442
  • Мнения: 95
ООООО Марги, какво става пак с вас бе Cry Ти нямаш грам спокойствие....Ще се моля всичко да отмине възможно най бързо, много съжалявам за това което ви се случва Sad Praynig Praynig Praynig

# 443
  • Мнения: 1 710
Момичета, знам че не съм много за вашата тема - но не знам към кой да се обърна... Имате ли идея за координати на проф. Георгиев - бил специалист в операциите за вътрешното ухо. Имам приятелка, която направи херпес зостер. От него се засегна вътрешното ухо и лицевия нерв. Казали са, че проф. Георгиев бил най-успешният доктор в България по този въпрос, но не мога да му намеря актуални координати. Можете ли да ми помогнете?

Намерих ги - ето и за вашата тема, ако на някой му притрябва - тел. в І Градска болница - тел. 80533225

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 15:37 от Maia Stoitseva

# 444
  • Мнения: 147
Здравейте и ние сме в София , направихме поредните настройки , мина добре.  Има значителен напредък.  Два дена ще останем у сестра ми и мислим да идем в Събота на концерта. Ще се радвам да се видим.
 margi_vr - мила наистина , много тъжно просто нямам думи , ще стискам палци всичко да се оправи.  Praynig Praynig Пиши ни пак как върви лечението.

pozor-А как я поръча ,от някой който учи в Университета ли.?

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 20:47 от gyulcem

# 445
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте ,ние сме си в къщи ,но ужаса който изживях...  Cry Вчера към 10 взеха Дети и ми я върнаха в 11  и казват..може да си ходите.Ама как така ..да си ходим ...нали се стои два дни в болницата за такива операций.Изавидили са и  и двата мъдреци и е било доста сложно..резали са  коста и т.н .Има  и шевове и от двете страни...Аз не посках да си тръгна и останах и слава богу.Като започнаха болки..горкото плаче и му течат лигите ,че не можеше да си движи нищо ..,а го  боли това става към 13..още никой не беше дошъл да я види..Само лекара дойде са си вземе трицифрената сума от изнудването на което ме подложиха.Аз бях в безизходица и ги дадох..Нямам начин в ръцете съм и..Искам болкоуспокоително..нямат...  искам някакво лекарство... нямат  #Crazy.А нея я боли..сълзи и течат от болка....една сестра се  смили и към 15 ми даде един течен аналгин.но горкото ми детенце..не може да нито да гълта нито да си движи устата..език ..за да го преглътне.Аз накар да легне и и го изсипах в устата и и стиснах носа..и то по инстикт го изпи.Като преди това поисках да и го бият...отказаха....да го пиела..горката от болка заспа..но те е един сън ..донесоха и антибиотик към 17 ..капсули-как го пие ..тя си знае..
малко по-омалко я боли...но как е отекла..въобще не си отваря устата..пие само малко вода и сок със сламка...нали ми е дебела ..ще стане на вейка..ноща минаа ..тя на леглото пъшкайки а аз на стола до нея--никой не мина да я види..само сестрата с термометрите.. Днес снана и и казвам дай да си ходим..в къще ще си те гледам по-добре..и в 7,30 изчезнахме от ВМА...хванахме 9,30 експерса за Враца и хйде тук..тати не можеше да ни вземе с колата ..нали някой рябва и Криси да гледа.Сега сме си в къщи.. но много я боли и раните кървят ..чудо е .А най-съм възмутена от корупцията..при все ,че е дете и всичко е безплатно и е по клинична пътека..да изнудват ..да вземат пари от болката на дете..нека имат грях и но онзи свят... Ако имат съвест..в което много се съмнявам..

# 446
  • Мнения: 52
Здравей те момичета,Марги много съжалявам за лоши те неща около вас ,ще се моля за вас Praynigда свършват всички тия болести  .Бъди силна мила знам че е трудно  но само напред късмет ти желая от сърце.Момичета може ли някои да ми напише телефона на професор Кунев благодаря предварително .

# 447
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Марги, аз мислех за те поздравявам за рожден ден, но след това, което чух и прочетох, ми се отщя...Прегръщам ви и двете!

# 448
  • Мнения: 2 563
Боже, може ли след рязане на кост нищо да не дадат... И ние на майка ми така със стискане на носа давахме, защото нямаше морфин за инжекции. Марги, дано скоро мине и да забравяте!

# 449
  • Мнения: 94
Здравейте момичета, включвам се с няколко реда да ви доинформирам за тържеството утре, защото предполагам, че ще ви е интересно да знаете горе-долу програмата. Значи аз какво разбрах: от 11ч почва регистрацията в хотел Метрополитън-София, в 11:30 почва тържествената част, представлението, което готвят децата се пада към 12 и нещо, а към 16 и половина приключва тържеството с раздаването на грамоти и награди за малките участници в конкурса за рисунка. Помислено е за максимално улеснение на родителите, защото всички големи гости ще са в една зала на кръгли маси, а децата ще са в друга с цветни килими за игра, пъзели, играчки и т.н. и няколко каки да се грижат за тях. И винаги, когато се наложи можело спокойно мамите да наглеждат хлапетата. На мен лично ми звучи страхотно, наистина да усетим, че ни е празник след толкова години борба. Надявам се да се видим; до утре.
П.С. Хвърлих едно око на предишните постове и видях, че за съжаление все проблеми изникват. Пожелавам бързо разрешаване и повече оптимизъм и пролетно настроение.

Общи условия

Активация на акаунт