Подпрозоречни первази

  • 43 539
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 402
ние сложихме за подпрозоречни первази и за праговете на вратите към терасите технически камък, понеже беше единственият вариант на изчистено бяло, а и ни беше необходима по-малка височина на перваза от стандартната, много сме доволни, ето и една снимчица: http://img82.imageshack.us/img82/7802/podprozorechenpf5.jpg

иначе относно врачанския камък съм съгласна с Диди, и при нас терасите са с такъв и няма почистване, вече е късно и за импрегниране

# 16
  • Мнения: 3 830
Гранитогрес бих сложила. :peace:

# 17
  • София
  • Мнения: 285
Ако слагате външни первази внимавайте да не затвотите отворите за извеждане на конденза на профила. При нас прозорците бяха вече обърнати с мазилка и се наложи да се отнемат 2 см от мазилка и топлоизолация именно, за да не ги затворим...

# 18
  • York
  • Мнения: 826
При нас са от ПДЧ, за да се вържат с мебелите. Стои добре.

# 19
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
.... Решихме да сложим такива, за да се вържат с дограмата. Камък бих сложила само ако го вържа с пода например, но не всяко помещение позволява.

Т.к и при нас е так и на мен ми се щеше да сложа такива, каквато е и дограмата. Но има ли възможност при вече поставена дограма да се поставвят первази?  newsm78 Защото си спомням , че някой ми обясняваше как било невъзможно! Това трябвало да се направи още с монтажа. Има ли наистина такова нещо?  Thinking

При нас идва човек на място и каза, че може. Ще ни поставят дори и допълнителни механизми, за да "падат" прозорците, защото сега се отварят само настрани.
Между другото от външната страна на прозорците има такива ПВЦ первази, сигурна съм че са ги слагали след дограмата, защото следяхме процеса изкъсо.


Може ли да споделиш каква е цената на брой за тази екстра - да "падат" прозорците на вече сложена дограма,че и мен много ме интересува?

# 20
  • Мнения: 4 300
Гранит е едно, гранитогрес друго.

На терасата и аз се прецаках с врачански камък. За вътрешните още обмислям ( понеже се чудя и за решетки пред парното, та да ги вържа някакси), ламинатни няма как, паркета ми е естествен, а ми писна вече от различни дървесини. ДОри цвета не съм си изяснила още, но клоня към бяло. Някъде гледах много интересно скриване на парното на Радина Гешева, ама къде ли newsm78.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221



Може ли да споделиш каква е цената на брой за тази екстра - да "падат" прозорците на вече сложена дограма,че и мен много ме интересува?
И аз се интересувам.

# 22
  • Мнения: 161
цената на такива механизми варира от нужната дължина и вида дограма. Не знам защо но на алуминиевата дограма  тези механизми струват повече от тези за ПВЦ дограмата. Така че ако е ПВЦ за механизъм ротто между 50 и 75 лв е само стойността на механизма, отделно е поставянето и играчката. Лошото е че сега ще ви останат едни механизми, които трябва да ги денете някъде
Иначе ние на два вратопрозореца с комшията  ни отне към 2 часа и най-големия зор бяха горните шплентове на пантите иначе не е кой знае какво.

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Не ви ли е студено с този гранит/гранитогрес/техничекси камък за перваз?

На въпроса как се закрепя ламината за перваза: лепи се с лепилото с което си върви и се слага лайсна за стълби (външна) пак от магазина, откъдето е ламината. Лайсната се залепя със силикон.

P.P. Говорим за вътрешен перваз нали. Иначе външния ни е сложен от строителя, заедно с дограмата ПВЦ е.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 12:06 от Сиренце

# 24
  • София
  • Мнения: 459
Врачанският варовик изобщо не е удачен.Парапета на терасата ми е такъв - попива всичко и стои на петна.Не бих си сложила никъде повече , не ми се и занимава с импрегнирането му.Предпочитам да не си създавам допълнително работа.[/b]

Хм, не го знаех това, че не е удачен. А доста хора ни го препоръчаха.
Но аз все пак имам предвид вътрешни первази, не външни, не виждам там от както толкова могат да се захабят...

Така или иначе вече ги поръчахме и е късно да се отказваме. Имам само 3 перваза, така че не мисля че ще е фатално ако станат много зле, след година да се сменят.

# 25
  • Мнения: 672
.... Решихме да сложим такива, за да се вържат с дограмата. Камък бих сложила само ако го вържа с пода например, но не всяко помещение позволява.

Т.к и при нас е так и на мен ми се щеше да сложа такива, каквато е и дограмата. Но има ли възможност при вече поставена дограма да се поставвят первази?  newsm78 Защото си спомням , че някой ми обясняваше как било невъзможно! Това трябвало да се направи още с монтажа. Има ли наистина такова нещо?  Thinking

При нас идва човек на място и каза, че може. Ще ни поставят дори и допълнителни механизми, за да "падат" прозорците, защото сега се отварят само настрани.
Между другото от външната страна на прозорците има такива ПВЦ первази, сигурна съм че са ги слагали след дограмата, защото следяхме процеса изкъсо.


Може ли да споделиш каква е цената на брой за тази екстра - да "падат" прозорците на вече сложена дограма,че и мен много ме интересува?

Точна цена не са ни казали, но за механизмите била от порядъка на 40-50 лв., а за поставянето ще ни вземат 10-15 лв. "Операцията ще бъде извършена другата седмица, поставянето на первазите също. Тогава ще снимам, ако ви интересува и ще споделя окончателната сума.

ПП На фона на сумата, която изхвърча досега, да ви кажа последното, което ме интересуваше е "смешните" 200 лв които ще отидат за гореспоменатите подобрения.

# 26
  • Мнения: 672
Врачанският варовик изобщо не е удачен.Парапета на терасата ми е такъв - попива всичко и стои на петна.Не бих си сложила никъде повече , не ми се и занимава с импрегнирането му.Предпочитам да не си създавам допълнително работа.[/b]

Хм, не го знаех това, че не е удачен. А доста хора ни го препоръчаха.
Но аз все пак имам предвид вътрешни первази, не външни, не виждам там от както толкова могат да се захабят...

Така или иначе вече ги поръчахме и е късно да се отказваме. Имам само 3 перваза, така че не мисля че ще е фатално ако станат много зле, след година да се сменят.

Крайно съм озадачена от отзивите за врачанския камък. Целият Русенски университет е облечен с него, хотела в който работя също. Не съм видяла някой нещо специално да прави по поддръжката. Нито пък има грозни следи от употреба. Явно още с полагането, този проблем се решава по някакъв начин.  newsm78

# 27
  • Мнения: 3 770
Врачанският камък , когато слагаха перваза и балюстрите беше чист и бял.Не съвсем бял , но просто искреше.В момента след 8 години е на петна и мътен , тъмен.От дъждовете , от капещия покрив и т.н.Мек и порест камък е , попива.Опитвала съм се да го мия , но няма никаква промяна.Това е мое мнение и никого не задължавам с него.Мога и да го снимам , но за съжаление нямам база за сравнение - снимки от момента на поставянето му.
Ето го външния парапет , снимана миналата година по празниците и е увит с лампички :


За гранита на подпрозоречните первази - не ми държи студено , така или иначе не се облягам на него.Подбран е цветово , спрямо интериора на съответната стая , почиства се изключително лесно , дори само с вода.

# 28
  • София
  • Мнения: 285
Врачанският камък наистина не е удачен за подпрозоречни первази - нито за навън, нито за вътре. Порьозен е и изцапа ли се няма чистене. От естествените камъни най-подходящ е гранита, но цената му е доста по-висока.
Первази могат да се направят и от стъкло, стига да се вързват с интериора. Стоят много интересно Peace.

# 29
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
И ние трябва да слагаме тазкива первази. Удачно ли е те да са от ламината, който сложихме на пода?   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт