Новите промени в майчинството

  • 31 830
  • 489
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 544

Няма изричен текст за дохода, но от НОИ ме увериха, че няма да се преизчисляват обезщетенията  Grinning


Какво имаш в предвид с това? Правилно ли разбирам, че тези , които са в заварено положение, хем ще им се увеличи, хем няма да се преизчисли с новия им доход 12 месеца назад..?
И ако може да се формулира заварено положение - всички които са почнали да ползват 45 дни преди 01.01.09 ли?

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Няма изричен текст за дохода, но от НОИ ме увериха, че няма да се преизчисляват обезщетенията  Grinning


Какво имаш в предвид с това? Правилно ли разбирам, че тези , които са в заварено положение, хем ще им се увеличи, хем няма да се преизчисли с новия им доход 12 месеца назад..?
И ако може да се формулира заварено положение - всички които са почнали да ползват 45 дни преди 01.01.09 ли?

И аз го тълкувам като теб, ама не съм сигурна така ли е  newsm78 newsm78

# 302
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Отговора на питанките ви Клеопатра го е написала в поста си:

Това означава и тези, на които не са им изтекли 315 дни и тези, на които са им изтекли, но не са изтекли 410 дни ще ползват отпуск 410дни  Peace

# 303
  • София
  • Мнения: 1 892
    Съжалявам, но пак ще питам, че не ми стана ясно.  Embarassed Тъй като и аз съм от "мошеничките",  Laughing посл. 6 месеца съм осигурявана на 1000 лв, а преди това съм била безработна около година. Родих преди 2 месеца. Разбирам, че ще се увеличи добре платеното майчинство на 12 месеца, но като нямам доходи 12 месеца назад - ще се отрази ли на сумата ? Не съм сигурна новината за мен лично добра ли е...  Rolling Eyes

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Mirena80 ,добра е за теб новината-ще взимаш същото обезщетение 410 дни,вместо 315 дни.

С две думи си на далавера отвсякъде.

# 305
  • Мнения: 9 973
 Praynig за близнаците.Дано за тях успеете  Hug

# 306
  • Мнения: 1 544
Отговора на питанките ви Клеопатра го е написала в поста си:

Това означава и тези, на които не са им изтекли 315 дни и тези, на които са им изтекли, но не са изтекли 410 дни ще ползват отпуск 410дни  Peace
Разбрах за дните, но колко месеца ще ми вземат за база - с две думи излизам 11.12.2008 в 45 дневен ? Заварено ли съм и колко месеца назад ми взимат дохода?

# 307
  • София
  • Мнения: 1 892
Mirena80 ,добра е за теб новината-ще взимаш същото обезщетение 410 дни,вместо 315 дни.

С две думи си на далавера отвсякъде.
  Благодаря ! Стискам палци и аз за близнаците !!!  Peace

# 308
  • Мнения: 2 131
Клеопатра, благодарности за усилията и постигнатото. Аз вече написах моето мнение относно новосъздалата се ситуация и мотивите си. Въпреки забележките, които имам, оценявам вашия труд.  Hug

# 309
  • Мнения: 394
Извинявам се ако е задаван въпросът, но не го открих:
Положението ми е следното: В отпуск за гледане на дете съм, дъщеря ми е на 1.3 г. Сега съм бременна за втори път и като разбрах реших да си прекратя отпуска и да започна работа за да имам по-висока база за следващото майчинство. Въпросът ми е за 5 месеца до раждането ще имам за база новите осигуровки, но за останалите 7 месеца за база МРЗ ли ще ми се взима, тъй като след 9-те мес. на детето получавах нея,  или сумата на която са ме осигурявали преди раждането на първото ми дете. Благодаря.
И аз съм така. Започнах да работя по време на втората си бременност и сега и аз имам седем месеца от годината изтекли в майчинство и 5 ще се получат да съм работила (и осигурявала се на по-голяма заплата). Излизам в 45-дневния болничен на 03.01 - значи да сметна средно аритметично от месеците в майчинство и месеците на заплата, така ли?

# 310
  • Мнения: 9 973
 Praynig да успеете да уредите близначетата!

# 311
  • Мнения: 961
Браво, момичета, за постигнатото. Стискаме палци за близнаците също да се уредят нещата, че сегашното положение е ... смешно.

# 312
  • Мнения: 790
Браво!! smile3501 Успех за близнаците! Ние можем ли с нещо да помагаме, ако има спец подписка или друго нещо?

Доколкото разбрах инфото не е потвърдено още или бъркам?  newsm78 Кога ще е сигурно?

Редактирам да питам относно тази анкета, как може да повлияе отрицателно този закон, че 55% мислят така?

# 313
  • Плевен
  • Мнения: 862
И аз съм така. Започнах да работя по време на втората си бременност и сега и аз имам седем месеца от годината изтекли в майчинство и 5 ще се получат да съм работила (и осигурявала се на по-голяма заплата). Излизам в 45-дневния болничен на 03.01 - значи да сметна средно аритметично от месеците в майчинство и месеците на заплата, така ли?
Аз се чудя дали се взима 220 за база по време на майчинство или заплатата на която си осигураван. В страницата на НОИ като си проверих и тогава осигуровките ми се водят на 330 лв, а не на 220, които съм получавала, затова се чудя. Моля ако някой е наясно със застъпеното майчинство да сподели. Благодаря.

# 314
  • Мнения: 2 376
Олето, за отрицателното пример: Мен ме осигуряваха на 450 лв. Като разбрах, че съм бременна помолих да внеса назад осигуровки и да ми се вдигнат  до реалната заплата занапред. Назад не ме огря, но напред си плащах разликата. Сега по новия закон ще ми се усреднят парите , ако го разбирам правилно.  newsm78 От друга страна тотал-а е по-голям  newsm78

т.е. в крайна сметка сум доволна  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт