Здравейте, имам няколко въпроса относно въвеждането на различни храни за почти 7 месечно бебе. Започнах захранването от пети месец. Рая яде пуйка и заек, предполагам мога да дам вече пиле. А кое да е по-напред - свинско или телешко? НЕ съм захранила с глутен - засега е пробвала оризова каша и елда. Каква друга каша да и дам без глутен? Засега караме на Хипп и ми се иска да се придържам къ тази марка. Но ако имате други предложения-отворена съм. Харесала съм една каша "лека нощ - ябълка с копър, без глутен" - чудя се такава ли да й взема за следващия път... newsm78
Като гледам децата ни са на една и съща възраст.  Simple Smile И моето е захранено като твоето, почти в същата ситуация сме и ние, малко по-назад сме с месото, по-напред с плодовете, глутена ни предстои. Кашата на Хип ябълка с копър, която си харесала - много е вкусна, моята дъщеря я харесва най-много от всички каши, които е опитала, а тя не си пада по кашите по принцип, препоръчвам ти да я пробвате. Вече са ти казали за други безглутенови каши - царевица, просо. Но аз съм давала само оризова засега, елдата на Хумана все не намирам да купя.  Wink
Относно плодовете - аз давам ябълки, круши, сливи,банан, праскова и кайсия. Има много плодови пюрета комбинации от тези плодове, например на Хип има праскови с банан и кайсии с банан - много са вкусни и двете. Също така може да даваш от т.н. Плодови паузи на Хип (има такива и на Нестле Алете, и на Бебивита) - плодови пюренца в пластмасови опаковки от 100 г - пак са комбинации от гореизброените от мен плодове. Мисля скоро да пробваме манго.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 11:42 от Little wingels