Отговори
# 75
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Не съм давала коластра на прах.Даже не знаех, че има такова нещо...
Нямах кърма и съм хранела детето си само а АМ. Peace
и аз така,но ето че научих нещо ново и полезно!!!
Момичета, по-горе вече е писано, че в никакъв случай не замества кърменето, не се дава на деца под 1 год. Прочетете по-внимателно. Използва се като имуностимулатор и за нормалното функциониране на червата!

# 76
  • Мнения: 1 353
С риск да отнеса някоя и друга критика ще копирам тук Hug
Цитат
* укрепва имунната система
* увеличава устойчивостта към инфекции
* спомага за по-добър растеж на децата
* подобрява екологията на червата и не допуска развитието на болестотворни микроби, променя рН и кислородното съдържание и произвежда бактерицидни вещества
* предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбичкови инфекции
* намалява образуването на канцерогени в червата
* намалява диарията, причинена от радиация или химиотерапия
* намалява нивото на вредния холестерол
* жизненоважен за производството на колаген и хрущял
* свързва се с желязото,лишавайки болезтотворните микроорганизми от него
* подпомага разграждането на протеини,използвани при изграждането на здрави клетки в организма
* за основните ползи от продукта,прочете в информацията за Колактив
Коластра с полипептид, богат на пролин (ПБП): Мазнините в коластрата не се отстраняват. Не се преработва чрез ултра-филтрация, при което се запазват всички ценни съставки, в т.ч. и специалният полипептид, богат на пролин (ПБП). Пролинът е аминокиселина, нужна за производството на колаген (основна съставка на съединителната тъкан в здравата кожа, здравите мускули, здравите кръвоносни съдове и въобще опора на всички здрави органи) и хрущял (от който зависи здравето на ставите ни). ПБП стяга кожата и намалява образуването на бръчки, подпомага разграждането на протеини,използвани при изграждането на здрави клетки в организма,действа профилактично срещу инфаркти, инсулти, разширени вени, хемороиди, хернии и пролапс (провисване) на различни органи (стомах, бъбреци, матка и пр.).

Лактоферин: хитът на съвременната натуропатия

Лактоферинът е желязопренасящ гликопротеин, който принадлежи към групата на трансферините. Отговаря за имунната защита на лигавиците на дихателната, храносмилателна и пикочо-полова система, и се съдържа в различни телесни течности и секрети (сълзи, бронхиален секрет, слюнка, жлъчка, панкреатичен сок, чревни секрети, полови секрети). Най-богат източник на лактоферин е коластрата, следвана от млякото. За промишлени цели се използва лактоферин от коластра от крави, а напоследък чрез методите на генното инженерство се произвежда „човешки“ лактоферин. Лактоферинът, предлаган от АкваСорс, е извлечен от коластра от крави. В организма лактоферинът се среща в две форми: холо-лактоферин (свързан с желязо) и апо-лактоферин (без желязо). Главните функции на лактоферина са следните:

* Антибактериално действие: лактоферинът действа бактериостатично като свързва свободното желязо и вит. В12 и ги прави недостъпни за бактериите, което спира тяхното размножаване, а така също и бактерицидно (разрушава клетъчните стени на много микроби и гъбички). Лактоферинът е особено важен за бебетата и хората с отслабена имунна система. Ефективен е срещу E. coli, Salmonella, Staphylococcus, Listeria, Candida и т.н. При опитни мишки, заразени със стафилококи, които получават 2% от калориите си като лактоферин, бъбречните инфекции намаляват с 40-60%, а бактериите в урината – от 5 до 12 пъти.
Инфекции на пикочните пътища: те са много чести при бебетата, малките момиченца и жените, поради анатомичните особености на женския организъм (къса и широка уретра). Много жени се оплакват от „цистит“, който често се усложнява чак до пиелонефрит. Коластрата и лактоферинът могат значително да облекчат тези инфекции и да намалят опасността от пиелонефрит и хронична бъбречна недостатъчност.

* Антивирусно действие: Лактоферинът е ключова молекула за имунната система, и може да се използва в борбата с различни вирусни инфекции. Той пречи на много вируси да се прикрепят върху клетъчните стени и да проникнат в клетките ни – например цитомегаловирусите и вирусите, причиняващи херпес и СПИН. От друга страна е установено, че у болни от СПИН лактоферинът в устната кухина е намален, което ги прави много по-възприемчиви към различни инфекции.

* Противовъзпалително действие: Лактоферинът свързва някои полизахариди (екзотоксини, секретирани от микробите) и активира някои имунни клетки, от които зависи имунния отговор. В резултат на всичко това се облекчават възпалителните процеси и се намалява разрушаването на различни тъкани.

* Имуномодулаторно действие: рецептори за лактоферин са открити върху различни имунокомпетентни клетки – Т-лимфоцити (т.нар. клетки-убийци), моноцити, макрофаги. Лактоферинът, съдържащ се в устната кухина и стомашно-чревния тракт, спира развитието на микробите или ги унищожава. Новородени прасенца, в чиято храна е добавен лактоферин, са многократно по-устойчиви на инфекции – след инжектиране на токсини от Escherichia coli умират само 17% от тях, докато при прасенцата, които не получават лактоферин, смъртността е 74%.

* Пробиотично действие: Лактоферинът потиска развитието на вредни бактерии в червата и подпомага развитието на бифидобактериите, допринасяйки за оздравяването на нормалната микрофлора. Ако полезните бактерии в червата се унищожат, на тяхно място се заселват вредни бактерии, които произвеждат различни токсини, влошаващи работата на черния дроб, който е принуден да ги обезврежда.

* Антиоксидантно действие: свързвайки свободното желязо в кръвта, апо-лактоферинът намалява образуването на свободни радикали и предпазва липидите от окисляване, а клетките – от разрушаване. От друга страна, холо-лактоферинът отдава желязо там и тогава, където и когато то е необходимо за клетките. Това води до забавяне на остаряването и понижаване на податливостта към дегенеративни и ракови заболявания.

* Подобрено усвояване на желязото: поради високия си афинитет към желязото лактоферинът го свързва и пренася до всички клетки, които се нуждаят от него (подобрява бионаличността на желязото в организма), което помага за по-бързото справяне с желязодефицитни анемии, например.

* Стомашно-чревен тракт: Лактоферинът намалява възпалителните процеси в червата, например при ХУХК (болест на Крон) и други автоимунни, алергични и инфекциозни заболявания, при които се засягат червата – при условие, че се приема редовно и в достатъчни количества.
Противораково действие: има достатъчно опити in-vitro и in-vivo, доказващи антиканцерогенния ефект на лактоферина. Опитни мишки, на които заедно с канцерогенното вещество азоксиметан се дава и лактоферин, развиват много по-малко тумори на стомашно-чревния тракт. Доказано е също мощното потискащо действие на лактоферина специално върху рака на панкреаса при човека – той се препоръчва като част от терапията на това заболяване.

Бактерията Лактобацилус Ацидофилус е една от най-полезните за човешкия организъм. Тя се съдържа в някои ферментирали млечни продукти и хранителни добавки. Приемана в достатъчни количества, тя се заселва в храносмилателната и пикочо-половата системи и подобрява здравето. Досега са установени следните ефекти:

* подобрява екологията на червата и не допуска развитието на болестотворни микроби, като перчи на залавянето им за стените на червата,

* променя рН и кислородното съдържание и произвежда бакперицидни вещества (водороден прекис, млечна и оцетна киселина и др.)

* произвежда ензими, в това число галактаза, която е необходима за удвояването на млечната захар - така може да се помогне на хора с непоносимост към мляко и особено кърмачета.

* предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбични инфекции.

* намалява образуването на канцерогени в червата и не позволява развитие на вредни бактерии там

*намалява диарията след подлагане на радиация или химиотерапия

*намалява нивото на вредния холестерол

Ето какво пише световно известният натуролог и диетолог д-р Уолтър Ласт (автор на поредицата книги "Излекувай себе си"):

"...Финландски изследователи откриват, че майките, които кърмят децата си могат да ги предпазят от екзема и астма, ако вземат пробиотици (ацидофилус-бифидо бактерии) по време на бременността и кърменето. Бебетата обикновено получават бактериите от своите майки, докато се придвижват надолу в родилния канал, но съвременната медицина променя този естествен поцес. Бебетата, родени с цезарово сечение се заразяват с бактериите на болниците - стрептококи и клостридия..."

Повече информация за Ацидофилус може да прочетете в менюто Пробиотици.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 18:57 от VeSsi♥

# 77
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
 newsm10

# 78
  • София
  • Мнения: 2 296
Тъй е то 21 век... майките цедят и хвърлят коластра, а после дават на децата си кравешка за маса пари...

Не е хомеопатия, а продукт, който се води хранителна добавка и се разпространява с дистрибутори. Мулти левъл маркетинг Wink
Peace

# 79
  • Мнения: 227
VeSsi♥ - страхотна си  Hug браво за извадката, така повече хора ще могат да разберат за какво точно става въпрос в тази тема   bouquet

# 80
  • Мнения: 1 353
Зайче Мече имам още много материал ама за да не товаря тук който иска да ми пише ще му пусна цялата книжка,че е доста големичка Peace

# 81
  • Мнения: 4 458
...........
Ти защо реши, че съм я глътнала мила??? Все пак с дистибутор си общувам, казаха ми как се прави LaughingОбаче дали подейства е вече друг въпрос. Може пък да не съм била достатъчно вярваща за да подейства, знам ли. Peace

А, казаха ли ти за "слънчева енергия"?
Както вече споменах, нужно е и малко познание. Самия факт, че си дистрибутор и знаеш основните неща не те прави добър. Поне според мен не е редно да се прибързва с продуктите. Може би съм сигурна че това ще е продукта, но преди да го кажа ще задам мноооого въпроси, ще разпитам за хранене, други заболявания и тяхната честота ... Понякога се опитваме да лекуваме симптомите а същинския проблем остава недокоснат. Хубаво е дистрибутора да има мналко по-широки познания по биология и ако щете медицина и най-вече да не е меркантилен и да не търси печалба  Peace

# 82
  • Мнения: 961
За първи път чувам, че съществува подобно нещо.

# 83
  • Мнения: 76
Kiara това е основният проблем на въпросните дистрибутори - как да повярваш на кака Пенка, дето работи в кварталния магазин(примерно) колко са полезни за здравето всички тези продукти и как си заслужава да даваш луди пари за да се тъпчеш с тях, даже цялото семейство. Аз лично мисля, че всичко е направено за ПАРИ. Питала съм лекари какво мислят за тези добавки - всички казаха, че това не са лекарства. Тогава как може само една от тях да лекува превантивно толкова много различни заболявания - че тя медицината много трябва да е изостанала щом всичко се оправя с хранителни добавки.
Само да спомена, че Аквасорс не е единствената фирма от този род с която съм се сблъсквала - леля ми също постоянно е някакъв дистрибутор на де що ново излезе, та ми беше дала един шампоан на Royal sales мисля, който бил перфектен за всички аспекти на една красива и здрава коса. Е от него такъв пърхот получих, та после дадох сума ти пари за медицински шампоани.
Общо взето аз съм на принципа, че опита учи. И се доверявам на него, а не на прехвалени пенкилери. Peace

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 50
Здравейте!
Изчетох темата и съм изумена как хората отричат веднага "новото". А то всъщност не е никак ново, а просто непознато. За съжаление.
Това, че не се дава на деца под 1 година НЕ Е ВЯРНО! Детето ми е на 9 месеца и приема Колактив. Приема го от 6 месец. Препоръчано е от Педиатър-хомеопат. Но продуктите на Аква Сорс не са Хомеопатични. Те са естествени продукти без добавени химични вещества.
Много е важно какви дози се приемат.
Много хора искат като пият по 1 гранулка на ден (понеже са по-скъпи продукти и давай да ги пестим) естествено, че няма да има очеизбождащ ефект. Особено, ако е дете приемало антибиотици. Трябва да се включат по-ударни дози в началото, както и да се комбинира с други продукти Зелено водорасло, Зелена енергия, Антиоксидант и т.н. Има и цяла програма"Лесно начало".
Има си сайт, който иска да направи най-добрата профилактика на себе си и близките си, може да се запознае. Да попита чичко Гугъл, че ако го пусна, да не се приеме като реклама.
Моля Ви, четете, мислете, търсете информация и тогава коментирайте. Защото иначе този хубав форум заприличва на кокошарник. А нали не сме тук, за да спорим и да се нападаме, а за да си помагаме.
Ако някой иска по-подробна информация, нека ми пише на лични.
Желая хубава празнична вечер!  Hug

# 85
  • Мнения: 227
lady_Cibil - имаш право за дистрибуторстването !! И аз съм попадала на невероятни индивиди, които по никакъв начин немогат да те убедят колко хубав е продукта, който продават. Но пък има и такива които са толкова словоохотливи, че нямаш шанс да откажеш това което ти бутат в ръцете  Peace
Но да се върнем на темата - хранителни добавки на принципа на Аквасорс има много на БГ пазара. Определено и аз съм пробвала много видове, които не са ми действали по начина по който трябваше, а същите тези не бяха и много евтини. Най-важното е ако имаш пари да пробваш и не ти подейства, че поне няма да навреди така, както биха навредили стандартните лекарства, които се изписват за щяло и нещяло. Говоря за хранителните добавки, а не както в твоя случай с козметиките. Аз по същия начин от Avon, Oriflame и подобни боклуци също като теб получих дерматит на кожата затова само медицински козметики ползваме за цялото семейство.  Peace

# 86
  • Мнения: 4 458
lady_Cibil, да за това говорим. За съжеление имам страшно много печалбари и е трудно да отсееш нещата.

Ще ти кажа аз какво направих. Преди да купя каквото и да било разпитах де що лекари познавах. Рових из нета, изчетох доста и на края купих за себе си. Исках да се уверя, че ще подействат добре на мен и няма да има никакви странични ефекти.
Така започнах аз. Страшно недоверчива съм към всякакви прехвалени неща особено ако ще ги давам на децата си.

Всъшност, който се интересува може да се порови в нета, да прочете другата тема, да поговори с лекари, да се посъветва с ралични дистрибутори...   Не давайте на децата си нещо само на доверие, информирайте се сами. Продуктите няма къде да избягат Peace

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 50
Kiara,  Peace! Важното е хората да търсят информация. А не да пълним форумите само с коментари, без да сме запознати по-подробно.   bouquet

# 88
  • Мнения: 559
Здравейте, аз давам на дъщеричката си от една година от тази коластра на аквасорс, съчетавам я и с Злелена енергия / водорасли / на същата фирма. Не знам дали е от тези продукти или от кърменето две години и девет месеца, но определено антибиотиците ни се разминават. Разболява се рядко и ако се разболее го кара много леко. Аз лично съм доволна от тях, наистина са доста скъпички, но според мен си заслужава. Мисля че ако напишеш Аквасорс във форума ще ти излязат доста теми.   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 353
Да скъпички са ,но пък и бройката им не е малка,пък и ако се регистрираш като дистрибутор цените стават съвсем други... Peace

Общи условия

Активация на акаунт