Отговори
  • Мнения: 227
newsm81 Днес с изумление научих, че съществува и коластра на прах  #Shocked
Една майка, с която извеждаме децата си заедно в градинката 1stroller ми каза за този продукт, който аз лично смятам че може да същестува само в гърдите на кърмещите майки breastfeeding
Crazy Чесно казано още не вярвам, че може да съществува такъв изкуствено създаден продукт и то със същата консистенция като истинската коластра. Naughty Може пък да съществува, но аз да не знам. smile3506
Продавала се по аптеките, междудругото не е никак евтина /поне според мен/ - около 100 лв. за определено количество и действа по същия начин както и истинската коластра - или поне действа така според тези които я ползвали. coolcool Племенниците на тази жена ходят на детска градина, където е ясно на всички как боледуват децата, и тя ми каза, че не са боледували откакто им дават тази коластра на прах и че нямало нужда от:2doctor: противогрипни ваксини, антобиотици и т.н. newsm80

Вие чували ли сте за този продукт ? Ползвали ли сте го ? Какви са отзивите, има ли ефект ? #Milti

# 1
  • Мнения: 961
Чувала съм! Това е кравешка коластра! А това, че на тази майка децата й са здрави е прекрасно, но аз имам близка, която дава такава коластра на детето си, но това не означава, че му се разминават болестите и антибиотиците!

# 2
  • Мнения: 227
pochti_bezobidna - и аз съм на това мнение newsm10, но ме впечатли много това, че съществува коластра под формата на прах и била мнооого ефективна. И аз съм на мнение че майчината е най-добрата, но щом съществува и друга, явно има и други мнения по въпроса  Whistling
Определено не мисля че лекарствата и болестите могат да те подминат все едно си в инкубатор  doctor

# 3
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз за първи път чувам Shocked
И къде може да се намери това чудо?

# 4
  • Мнения: 544
За пръв път чувам и ми е интересно дали наистина има някаква връзка между тази коластра и боледуването. Ще следя темата.

# 5
  • Мнения: 6 713
За пръв път чувам!

# 6
  • Мнения: 454
Аз знам за тази коластра от мой колега, който я пиеше за подсилване на имунитета, че често боледува. Даже по едно време навиваше и моя мъж да я пие. Тази коластра, която той приемаше, беше кравешка и по мои наблюдения, нямаше особен ефект.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 090
За пръв път чувам за такова нещо.
Какво ли не измислят вече Whistling

# 9
  • Мнения: 2 013
И такова ли измислиха вече  newsm78

# 10
  • Мнения: 227
Явно не съм само аз дето да не знам за този продукт  #Crazy

eva_merry - имало го в аптеките, на мен не са ми го предлагали. Но ориентировъчно ми казаха че стувало около 100лв. и било като на капсули.

branimira76 - връзката с коластрата и боледуването била че се засилвал имунитета и тази коластра действала както майчината на новороденото. Можели възрастни и деца да пият от нея.

На мен ми стана много интересно дали някой е пробвал и дали има такъв ефект както ми обясниха. Определено вече се чудят какво да измислят. Но като се има предвид че е кравешка коластра както вие казвате, по-добре да си пия витамини, че не се знае, знае ли се  Whistling


п.с. Забравих да добавя: ами като е кравешка коластра, айде да вземем да пием АМ, може повече да помогне  hahaha

# 11
  • Мнения: 4 784
Не се присмивайте. По - добре влезте в темата за Аквасорс в Здравния - ще видите, че има доста майки доволни от коластрата. Има много добри отзиви относно засилване на имунитета при дечицата.
Освен това, продуктът не е никак нов.

# 12
  • Мнения: 227
veni9 - добре де извинявам се, няма да се присмивам. Аз незнаех, че е толкова разпростанено, и че има хора които са го ползвали от форума, тъй като незнаех наименованието на коластрата на прах. Определено щом има много доволни майки, явно има ефект. Ще влезна и ще прочета другата тема.  Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
Зайче Мече, няма за какво да ми се извиняваш Peace.
В доста форумски теми, засягащи подсилването на детския имунитет съм срещала отзиви за тази коластра. Фирмата, която я предлага се казва Аквасорс, а наименованието на самия продукт, ако не се лъжа, беше Колактив.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 101
Не съм давала. Всъщност не знам и дали има причина да го правя, големият ми син е на 3 години и половина. Досега се е разболявал само два-три пъти и то малко сополи и лека температура.

# 15
  • Мнения: 5 940
Давала съм едни пробиотични капки, които са на основата на коластра. Целта беше предпазване от летни вируси.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм чувала за коластра на прах....камо ли да я давам

# 17
  • Мнения: 2 521
Не съм чувала за коластра на прах....камо ли да я давам
И аз Embarassed

# 18
  • Мнения: 512
 newsm78 За първи път чувам за подобно нещо - коластра на прах.  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Знам за тази коластра от години.Наистина не е евтина,моя близка я ползва от дълго време за семейството си,с цел предпазване от вируси.Доволна е,но взимат и други препарати за превенция,та незнам кой всъщност върши най-добрата работа.

# 20
За пръв път чувам за тази коластра, но ми се вижда нещо доста изчанчено спрямо природата -  това не е естествено! Ако беше важно от природна гледна точка човек да взема коластра дълго време, майките щяха да я имат дълго време.

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не не съм давала и даже и не съм и чувала.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не съм чувала    newsm78

# 23
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
И аз съм чувала за въпросната коластра, не знам дали са ти говорили за същата, която аз знам. Аз ползвам Колактив/коластра/ на Аквасорс/както са писали вече по-горе др.майки/, тя е под формата на капсули. Моят син боледува много и след прекарана пневмония май месец, реших да се доверя на тези продукти, тъй като нищо не му помогна за засилване на имунитета. Давам му по една капсула коластра и водорасли всеки ден. Разболява се два пъти откакто ги давам, но без антибиотици и леко засега, слава богу! Така че давам ги, а дали ефекта е от тях.........кой знае??? newsm78

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз не съм чувала, записвам се да следя темата, ще търся и допълнителна информация. Имам бебе, на което бих дала, като попрочета още отзиви Peace

# 25
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Мисля обаче, че въпросните капсулки, коита са хранителни добавки, а не лекарства, не се продават в аптеките, освен, ако там не работят дистрибуторите им. Аз лично взех водораслите- Зелена енергия от позната без надценка за 40 лв., а коластрата беше около 60 лв. Иначе с печалбата им са някъде с около 20 лв. повече.

# 26
  • Мнения: 27 524
Не съм давала и не давам.

# 27
  • Мнения: 4 294
Аз пък съм чувала, но не съм давала. По принцип не давам никакви стимуланти, отдавна ми е писнало от глупости, които вършат работа само според листовките.

# 28
  • Мнения: 96
 Почти всички мои познати майки дават, не забелязвам децата им да  боледуват по-рядко от моето, което не пие Колактив.

# 29
  • София
  • Мнения: 521
Хм....... newsm78 За първи път чувам  newsm78

# 30
  • Мнения: 1 021
Хм....... newsm78 За първи път чувам  newsm78
и аз

# 31
  • Мнения: 1 477
Не съм давала.

# 32
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Това е изключително поллезно нещо. Аз взимам за себе си  Grinning

# 33
  • Мнения: 227
Голямо благодаря на всички за отговорите   bouquet Hug

Явно коластрата на прах си е така наречената хомеопатия, и както другите хомеопатични продукти така и този не действа на всеки по един и същи начин  Peace
За момента ме спира цената, но по-нататък може и аз да пробвам !!

# 34
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Тъй е то 21 век... майките цедят и хвърлят коластра, а после дават на децата си кравешка за маса пари...

Не е хомеопатия, а продукт, който се води хранителна добавка и се разпространява с дистрибутори. Мулти левъл маркетинг Wink

# 35
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Зайче Мече,

ако четеше малко повече или ползваше чичко Гугъл щеше да си доста по наясно Peace В подфорум "Хомеопатия" има адски полезна тема. А ако и някой дистрибутор ти услужи с книжки, много неща ще научиш Peace

Аз давам. Никой обаче не искам да агитирам или да убеждавам в качествата. Хората са изписали много по тези въпроси  Wink

# 36
  • Мнения: 227
firebird - разбрах за какво става въпрос  Peace

Mopsy - ами като гледам май не само аз съм в невидение относно тези продукти ами и много от отговорилите по темата  Peace Чесно казано не съм се интересувала от хомеопатия, хранителни добавки и продукти от това естество. Затова реших да си позволя да попитам директно тук дали същесвува такава коластра, тъй като не вярвах че е възможно, а и незнаех че вече се обсъжда в друг подфорум и е така масово използвана от майките тук.  Hug

# 37
  • Мнения: 673
  Давала съм Колактив, но не съм сигурна ,че имаше особен ефект върху имунната система на детето. Вижте за водораслите ...вълшебни са! Малкият ми син вследствие на ентеровирус едно лято се обезводни и ни приеха в Инфекциозна болница. С какво ли не го лекувах, е нямаше оправия - зверско разстройство с повръщане, системи...ужасно! Накрая ни изписаха, защото отделението се напълни с болни деца от менингит и започнах лечение с въпросните водорасли на Аква Сорс и детето се оправи за няколко дена.

# 38
  • Мнения: 2 015
Не Naughty.Нямам и намерение да му давам.

# 39
  • Мнения: 1 372
Не съм давала, не бях и чувала!
Блажени са невежите духом! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Мисля да се заинтересувам и да проуча продукта и качествата му, което не означава че ще давам от него на детето си.

# 40
  • Мнения: 1 121
За първи път чувам за такова нещо. Честно казано не бих давала, едно, че нямам информация, друго, че не боледува (да чукна на дърво).

# 41
# 42
  • Мнения: 76
Ха, свекито е дистрибутор на въпросната Аква сорс и си беше позволила без да пита да закупи от Колактива, да сме давали на малкия "за костите". Само че аз хранителни добавки не приемам, какво остава да ги давам на невръстно дете. Не знам за ефекта - ама веднъж ме беше заболяло гърло и тя ми препоръча да взема една капсула( само прахчето) - имало мигновен ефект Laughing излезе, че аз нещо съм дефектна щото не ми действа.

# 43
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Тц, не съм чула, прочела, видяла, съответно и пробвала.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 782
Чувала съм, но не съм давала.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 735
Веднъж говорихме нещо с педиатърката относно кърменето и че дъщеря ми е била на кърма само 5 месеца и тя ми каза за коластрата,но като стане по-голяма.Досега не сме я ползвали,но според мен децата имат нужда от имуностимулатори по мн. причини.

# 46
  • Мнения: 8 242
Не, не давам. Не бих давала.
Както и не давам АМ.
Каква ли глупост няма да измислят за да взимат парите на хората  ooooh!

# 47
  • Мнения: 4 335
За прав пьт чувам Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 5 026
Чувала съм, не съм давала. Приятелка е давала, но без особен резултат.

# 49
  • Мнения: 274
За първи път чувам за коластра на прах Embarassed

# 50
  • Мнения: 1 554
коластра има на Аква сорс и други производители Peace

Коластрата на Аква сорс може да се купи  от дистрибутори Peace

# 51
  • Мнения: 1 919
за първи път чувам, сега ще се  поразровя из нета.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 185
Току що научавам! Ще се разровя!  Peace

# 53
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
За пръв път чувам , но не бих дала Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 4 590
Чувала съм, но не съм давала. Едва ли бих и дала. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 23 103
За пръв път чувам, но дори и да бях разбрала по-рано, нямаше да давам от нея.

# 56
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Аз само искам да попитам тези, които за пръв път чуват, защо няма да дават след като не са запознати нито със съвтава, нито с качествата на въпросния продукт Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 8 242
Аз само искам да попитам тези, които за пръв път чуват, защо няма да дават след като не са запознати нито със съвтава, нито с качествата на въпросния продукт Rolling Eyes
Защото е изкуствено създаден, каквото и да е..
Защото предпочитам да го кърмя, пред това да му давам разни знайни и незнайни добавки (които напоследък толкова се навъдиха, коя от коя по-добра..)..

# 58
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Никой не прдлага замяна на кърменето  Wink

Защото е изкуствено създаден, каквото и да е..


Не е точно така, ама кой да прочете  Whistling

# 59
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Никой не говори тази коластра да се дава на кърмачета, още повече пък да замества кърменето. Използва се като имуностимулатор най-вече, а на опаковката пише, че е за деца над 1 година. А когато детето ви не спира да боледува и какви ли не глупости вече е пило, то и коластрата е надежда, повярвайте ми!

# 60
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Никой не говори тази коластра да се дава на кърмачета, още повече пък да замества кърменето. Използва се като имуностимулатор най-вече, а на опаковката пише, че е за деца над 1 година. А когато детето ви не спира да боледува и какви ли не глупости вече е пило, то и коластрата е надежда, повярвайте ми!

 Peace Peace Peace

# 61
  • Мнения: 8 242
Никой не говори тази коластра да се дава на кърмачета, още повече пък да замества кърменето. Използва се като имуностимулатор най-вече, а на опаковката пише, че е за деца над 1 година. А когато детето ви не спира да боледува и какви ли не глупости вече е пило, то и коластрата е надежда, повярвайте ми!
Да де - това искам да кажа Simple Smile Използвам кърменето като имностимулатор и досега никакви глупости не е пил Simple Smile

# 62
  • Разград
  • Мнения: 518
Не съм давала, за първи път чувам за подобно нещо  Thinking.

# 63
  • София
  • Мнения: 679
От около годинка започнах да давам коластра на  голямата девойка, започваме предимно през есента и пием до пролетта, лятото почива, малката девойка по същата схема.  Аз съм пила по време на бремеността и през цялото време докато кърмех.

# 64
  • Мнения: 1 353
Аз давам  Peace.Харесвам ги .Снищо друго не ми минава гърлото така бързо както с колактива.Ако някой има желание да се информира да ми пише на лични-мога да му пратя да чете книжки Hug.Изумих се просто колко много хора не знаят,за съществуването и ,нито пък за приложението и Rolling Eyes   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94583.0

# 65
  • Мнения: 227
VeSsi♥ и мен ме очуди факта, че много хора като мен не знаеха за колактива Laughing. Всъщност незнам кой точно трябва да разпространява информация за тези продукти /самите дистрибутори или лекарите/ но определено няма силен маркетинг, така че да успее да завладее съзнанието на потребителите и да се подхвърлят навсякъде книжки и брошури  Crazy
Прави ми впечатление, че хората които са наясно с нещо ново като информация сякаш очакват всички останали хора да я знаят  Peace Това няма как да стане тъй като хора и интереси има всякакви. Peace

# 66
  • Мнения: 1 380
Не съм давала коластра на прах.Даже не знаех, че има такова нещо...
Нямах кърма и съм хранела детето си само а АМ. Peace

# 67
  • Мнения: 4 458
VeSsi♥ и мен ме очуди факта, че много хора като мен не знаеха за колактива Laughing. Всъщност незнам кой точно трябва да разпространява информация за тези продукти /самите дистрибутори или лекарите/ но определено няма силен маркетинг, така че да успее да завладее съзнанието на потребителите и да се подхвърлят навсякъде книжки и брошури  Crazy
Прави ми впечатление, че хората които са наясно с нещо ново като информация сякаш очакват всички останали хора да я знаят  Peace Това няма как да стане тъй като хора и интереси има всякакви. Peace


Изчетох темата и също съм изненадана, че много от вас не са и чували за продукта при условие, че има огромна тема точно тези продукти тук във форума.
Казано е - не те ли интересува, не знаеш.  Wink
Ето, чула си от някъде, питаш и вече си запозната както и много други около теб  Peace

Да обясня за маркетинга и защо няма брошури на ляво и на дясно. Продажбата на продуктите става лично и само чрез дистрибутори. Ако намериш някъде брошура и искаш да си купиш няма да знаеш  как и към кой да се обърнеш което обезсмисля цялата рабора.

И аз не времето не бях чувала за продуктите докато не ми ги препоръчаха. До ден днешен това е нещото от което последно бих решила децата си. 

А, защо не действат на всеки? Действат! Много е важно обаче кой ти ги продава и защо. Някой цели печалбата, а друг помощта. Чувам за много недоволни а след кратък разговор разбирам че изобщо не са им дадени правилните продукти и дози. Ми, какъв ефект очаквате? Жалко е че има дистрибутори които се възползват от незнанието на хората. Вярно е, има дистрибутори които дори не са изцяло запознати с продуктите и ги предлагат на всеки срешнат само защото така трябва да се прави и така се печелят пари.
От тук идва и неефективността на продукта.
Разбира се не можем да корим дистрибуторите. Забелязвате че дори лекарите са обхванатаи от същото аболяване - да спечеля пък пациента сам да се оправя. Да, има и много свесни лекари но има такива които дори не заслужават бялата престилка.

Стига съм писала  Grinning
Който иска може да надникне в темата за която вече даден линк. Може да се разровите в интернет.
Не отричайте нещо само защото е ново за вас! 
 Hug

# 68
  • Мнения: 227
kiara - Много добре си описала ситуацията Hug!! Снощи посетих подфорума за хомеопатия и наистина пише доста интересни неща там  Peace Само исках да те питам този колактив както и другите продукти на аквасорс дали не са от рода на продуктите на вижън ?

# 69
  • у нас
  • Мнения: 5 729
Нормално е човек да не знае всичко и кое къде се предлага. Ползвам продуктите от 6 години. Даже онзи ден удивих зъболекарката си с действието на коластрата вечерта при зъбобол, който имах, тъй като съм кърмачка и не мога да взимам никакви болкоуспокояващи, а направо вечерта беше кошмарна.  Peace

# 70
  • Мнения: 4 458
Така е Sinara , и аз съм изненадвала много лекари  Grinning


Зайче Мече, продуктите са изцяло натурални, дори и капсулите им са чист желатин. Това с хранителни добавки. Много хора ги подреждат под хомеопатия, но всъшност това е алготерапия.

# 71
  • Мнения: 1 353
kiara , Много точно си описала ситуацията.Винаги ще се намери някой ,който да отсече категорично " аз няма да давам" или пък "това не действа".... Tired .Аз попаднах на хора,на които въпреки,че лекари са им ги изписвали( с цел печалба според мен) по съвсем грешен начин са приемали въпросните продукти.Не го казвам за да оплюя дистрибуторите,но няма какво да се лъжем-на повечето им е целта печалбата а не да помагат Confused.
Зайче Мече а дистрибуторите как да поднесат информацията като сама виждаш какво става в темата.Повече от половината отсичат категорично,че няма да дават и ,че е глупост.Как да обясниш на такива хора ползите които могат да извлекат от продуктите.Да не говоря ,че веднага дистрибуторите биват набедени за печалбарство Confused
Lady Cibil искам само да кажа,че коластрата наистина е вълшебна за болно гърло,но не трябва да се глътне капсулата и после да отсечеш,че не действа а трябва да си я поръсиш върху гърлото и да задържиш колкото можеш Peace

# 72
  • Мнения: 76
kiara , Много точно си описала ситуацията.Винаги ще се намери някой ,който да отсече категорично " аз няма да давам" или пък "това не действа".... Tired .Аз попаднах на хора,на които въпреки,че лекари са им ги изписвали( с цел печалба според мен) по съвсем грешен начин са приемали въпросните продукти.Не го казвам за да оплюя дистрибуторите,но няма какво да се лъжем-на повечето им е целта печалбата а не да помагат Confused.
Зайче Мече а дистрибуторите как да поднесат информацията като сама виждаш какво става в темата.Повече от половината отсичат категорично,че няма да дават и ,че е глупост.Как да обясниш на такива хора ползите които могат да извлекат от продуктите.Да не говоря ,че веднага дистрибуторите биват набедени за печалбарство Confused
Lady Cibil искам само да кажа,че коластрата наистина е вълшебна за болно гърло,но не трябва да се глътне капсулата и после да отсечеш,че не действа а трябва да си я поръсиш върху гърлото и да задържиш колкото можеш Peace
Ти защо реши, че съм я глътнала мила??? Все пак с дистибутор си общувам, казаха ми как се прави LaughingОбаче дали подейства е вече друг въпрос. Може пък да не съм била достатъчно вярваща за да подейства, знам ли. Peace

# 73
  • Мнения: 2 960
Не съм давала коластра на прах.Даже не знаех, че има такова нещо...
Нямах кърма и съм хранела детето си само а АМ. Peace
и аз така,но ето че научих нещо ново и полезно!!!

# 74
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз за първи път чувам Blush

# 75
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
Не съм давала коластра на прах.Даже не знаех, че има такова нещо...
Нямах кърма и съм хранела детето си само а АМ. Peace
и аз така,но ето че научих нещо ново и полезно!!!
Момичета, по-горе вече е писано, че в никакъв случай не замества кърменето, не се дава на деца под 1 год. Прочетете по-внимателно. Използва се като имуностимулатор и за нормалното функциониране на червата!

# 76
  • Мнения: 1 353
С риск да отнеса някоя и друга критика ще копирам тук Hug
Цитат
* укрепва имунната система
* увеличава устойчивостта към инфекции
* спомага за по-добър растеж на децата
* подобрява екологията на червата и не допуска развитието на болестотворни микроби, променя рН и кислородното съдържание и произвежда бактерицидни вещества
* предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбичкови инфекции
* намалява образуването на канцерогени в червата
* намалява диарията, причинена от радиация или химиотерапия
* намалява нивото на вредния холестерол
* жизненоважен за производството на колаген и хрущял
* свързва се с желязото,лишавайки болезтотворните микроорганизми от него
* подпомага разграждането на протеини,използвани при изграждането на здрави клетки в организма
* за основните ползи от продукта,прочете в информацията за Колактив
Коластра с полипептид, богат на пролин (ПБП): Мазнините в коластрата не се отстраняват. Не се преработва чрез ултра-филтрация, при което се запазват всички ценни съставки, в т.ч. и специалният полипептид, богат на пролин (ПБП). Пролинът е аминокиселина, нужна за производството на колаген (основна съставка на съединителната тъкан в здравата кожа, здравите мускули, здравите кръвоносни съдове и въобще опора на всички здрави органи) и хрущял (от който зависи здравето на ставите ни). ПБП стяга кожата и намалява образуването на бръчки, подпомага разграждането на протеини,използвани при изграждането на здрави клетки в организма,действа профилактично срещу инфаркти, инсулти, разширени вени, хемороиди, хернии и пролапс (провисване) на различни органи (стомах, бъбреци, матка и пр.).

Лактоферин: хитът на съвременната натуропатия

Лактоферинът е желязопренасящ гликопротеин, който принадлежи към групата на трансферините. Отговаря за имунната защита на лигавиците на дихателната, храносмилателна и пикочо-полова система, и се съдържа в различни телесни течности и секрети (сълзи, бронхиален секрет, слюнка, жлъчка, панкреатичен сок, чревни секрети, полови секрети). Най-богат източник на лактоферин е коластрата, следвана от млякото. За промишлени цели се използва лактоферин от коластра от крави, а напоследък чрез методите на генното инженерство се произвежда „човешки“ лактоферин. Лактоферинът, предлаган от АкваСорс, е извлечен от коластра от крави. В организма лактоферинът се среща в две форми: холо-лактоферин (свързан с желязо) и апо-лактоферин (без желязо). Главните функции на лактоферина са следните:

* Антибактериално действие: лактоферинът действа бактериостатично като свързва свободното желязо и вит. В12 и ги прави недостъпни за бактериите, което спира тяхното размножаване, а така също и бактерицидно (разрушава клетъчните стени на много микроби и гъбички). Лактоферинът е особено важен за бебетата и хората с отслабена имунна система. Ефективен е срещу E. coli, Salmonella, Staphylococcus, Listeria, Candida и т.н. При опитни мишки, заразени със стафилококи, които получават 2% от калориите си като лактоферин, бъбречните инфекции намаляват с 40-60%, а бактериите в урината – от 5 до 12 пъти.
Инфекции на пикочните пътища: те са много чести при бебетата, малките момиченца и жените, поради анатомичните особености на женския организъм (къса и широка уретра). Много жени се оплакват от „цистит“, който често се усложнява чак до пиелонефрит. Коластрата и лактоферинът могат значително да облекчат тези инфекции и да намалят опасността от пиелонефрит и хронична бъбречна недостатъчност.

* Антивирусно действие: Лактоферинът е ключова молекула за имунната система, и може да се използва в борбата с различни вирусни инфекции. Той пречи на много вируси да се прикрепят върху клетъчните стени и да проникнат в клетките ни – например цитомегаловирусите и вирусите, причиняващи херпес и СПИН. От друга страна е установено, че у болни от СПИН лактоферинът в устната кухина е намален, което ги прави много по-възприемчиви към различни инфекции.

* Противовъзпалително действие: Лактоферинът свързва някои полизахариди (екзотоксини, секретирани от микробите) и активира някои имунни клетки, от които зависи имунния отговор. В резултат на всичко това се облекчават възпалителните процеси и се намалява разрушаването на различни тъкани.

* Имуномодулаторно действие: рецептори за лактоферин са открити върху различни имунокомпетентни клетки – Т-лимфоцити (т.нар. клетки-убийци), моноцити, макрофаги. Лактоферинът, съдържащ се в устната кухина и стомашно-чревния тракт, спира развитието на микробите или ги унищожава. Новородени прасенца, в чиято храна е добавен лактоферин, са многократно по-устойчиви на инфекции – след инжектиране на токсини от Escherichia coli умират само 17% от тях, докато при прасенцата, които не получават лактоферин, смъртността е 74%.

* Пробиотично действие: Лактоферинът потиска развитието на вредни бактерии в червата и подпомага развитието на бифидобактериите, допринасяйки за оздравяването на нормалната микрофлора. Ако полезните бактерии в червата се унищожат, на тяхно място се заселват вредни бактерии, които произвеждат различни токсини, влошаващи работата на черния дроб, който е принуден да ги обезврежда.

* Антиоксидантно действие: свързвайки свободното желязо в кръвта, апо-лактоферинът намалява образуването на свободни радикали и предпазва липидите от окисляване, а клетките – от разрушаване. От друга страна, холо-лактоферинът отдава желязо там и тогава, където и когато то е необходимо за клетките. Това води до забавяне на остаряването и понижаване на податливостта към дегенеративни и ракови заболявания.

* Подобрено усвояване на желязото: поради високия си афинитет към желязото лактоферинът го свързва и пренася до всички клетки, които се нуждаят от него (подобрява бионаличността на желязото в организма), което помага за по-бързото справяне с желязодефицитни анемии, например.

* Стомашно-чревен тракт: Лактоферинът намалява възпалителните процеси в червата, например при ХУХК (болест на Крон) и други автоимунни, алергични и инфекциозни заболявания, при които се засягат червата – при условие, че се приема редовно и в достатъчни количества.
Противораково действие: има достатъчно опити in-vitro и in-vivo, доказващи антиканцерогенния ефект на лактоферина. Опитни мишки, на които заедно с канцерогенното вещество азоксиметан се дава и лактоферин, развиват много по-малко тумори на стомашно-чревния тракт. Доказано е също мощното потискащо действие на лактоферина специално върху рака на панкреаса при човека – той се препоръчва като част от терапията на това заболяване.

Бактерията Лактобацилус Ацидофилус е една от най-полезните за човешкия организъм. Тя се съдържа в някои ферментирали млечни продукти и хранителни добавки. Приемана в достатъчни количества, тя се заселва в храносмилателната и пикочо-половата системи и подобрява здравето. Досега са установени следните ефекти:

* подобрява екологията на червата и не допуска развитието на болестотворни микроби, като перчи на залавянето им за стените на червата,

* променя рН и кислородното съдържание и произвежда бакперицидни вещества (водороден прекис, млечна и оцетна киселина и др.)

* произвежда ензими, в това число галактаза, която е необходима за удвояването на млечната захар - така може да се помогне на хора с непоносимост към мляко и особено кърмачета.

* предпазва червата, пикочните пътища и половата система от бактериални и гъбични инфекции.

* намалява образуването на канцерогени в червата и не позволява развитие на вредни бактерии там

*намалява диарията след подлагане на радиация или химиотерапия

*намалява нивото на вредния холестерол

Ето какво пише световно известният натуролог и диетолог д-р Уолтър Ласт (автор на поредицата книги "Излекувай себе си"):

"...Финландски изследователи откриват, че майките, които кърмят децата си могат да ги предпазят от екзема и астма, ако вземат пробиотици (ацидофилус-бифидо бактерии) по време на бременността и кърменето. Бебетата обикновено получават бактериите от своите майки, докато се придвижват надолу в родилния канал, но съвременната медицина променя този естествен поцес. Бебетата, родени с цезарово сечение се заразяват с бактериите на болниците - стрептококи и клостридия..."

Повече информация за Ацидофилус може да прочетете в менюто Пробиотици.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 18:57 от VeSsi♥

# 77
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
 newsm10

# 78
  • София
  • Мнения: 2 296
Тъй е то 21 век... майките цедят и хвърлят коластра, а после дават на децата си кравешка за маса пари...

Не е хомеопатия, а продукт, който се води хранителна добавка и се разпространява с дистрибутори. Мулти левъл маркетинг Wink
Peace

# 79
  • Мнения: 227
VeSsi♥ - страхотна си  Hug браво за извадката, така повече хора ще могат да разберат за какво точно става въпрос в тази тема   bouquet

# 80
  • Мнения: 1 353
Зайче Мече имам още много материал ама за да не товаря тук който иска да ми пише ще му пусна цялата книжка,че е доста големичка Peace

# 81
  • Мнения: 4 458
...........
Ти защо реши, че съм я глътнала мила??? Все пак с дистибутор си общувам, казаха ми как се прави LaughingОбаче дали подейства е вече друг въпрос. Може пък да не съм била достатъчно вярваща за да подейства, знам ли. Peace

А, казаха ли ти за "слънчева енергия"?
Както вече споменах, нужно е и малко познание. Самия факт, че си дистрибутор и знаеш основните неща не те прави добър. Поне според мен не е редно да се прибързва с продуктите. Може би съм сигурна че това ще е продукта, но преди да го кажа ще задам мноооого въпроси, ще разпитам за хранене, други заболявания и тяхната честота ... Понякога се опитваме да лекуваме симптомите а същинския проблем остава недокоснат. Хубаво е дистрибутора да има мналко по-широки познания по биология и ако щете медицина и най-вече да не е меркантилен и да не търси печалба  Peace

# 82
  • Мнения: 961
За първи път чувам, че съществува подобно нещо.

# 83
  • Мнения: 76
Kiara това е основният проблем на въпросните дистрибутори - как да повярваш на кака Пенка, дето работи в кварталния магазин(примерно) колко са полезни за здравето всички тези продукти и как си заслужава да даваш луди пари за да се тъпчеш с тях, даже цялото семейство. Аз лично мисля, че всичко е направено за ПАРИ. Питала съм лекари какво мислят за тези добавки - всички казаха, че това не са лекарства. Тогава как може само една от тях да лекува превантивно толкова много различни заболявания - че тя медицината много трябва да е изостанала щом всичко се оправя с хранителни добавки.
Само да спомена, че Аквасорс не е единствената фирма от този род с която съм се сблъсквала - леля ми също постоянно е някакъв дистрибутор на де що ново излезе, та ми беше дала един шампоан на Royal sales мисля, който бил перфектен за всички аспекти на една красива и здрава коса. Е от него такъв пърхот получих, та после дадох сума ти пари за медицински шампоани.
Общо взето аз съм на принципа, че опита учи. И се доверявам на него, а не на прехвалени пенкилери. Peace

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 50
Здравейте!
Изчетох темата и съм изумена как хората отричат веднага "новото". А то всъщност не е никак ново, а просто непознато. За съжаление.
Това, че не се дава на деца под 1 година НЕ Е ВЯРНО! Детето ми е на 9 месеца и приема Колактив. Приема го от 6 месец. Препоръчано е от Педиатър-хомеопат. Но продуктите на Аква Сорс не са Хомеопатични. Те са естествени продукти без добавени химични вещества.
Много е важно какви дози се приемат.
Много хора искат като пият по 1 гранулка на ден (понеже са по-скъпи продукти и давай да ги пестим) естествено, че няма да има очеизбождащ ефект. Особено, ако е дете приемало антибиотици. Трябва да се включат по-ударни дози в началото, както и да се комбинира с други продукти Зелено водорасло, Зелена енергия, Антиоксидант и т.н. Има и цяла програма"Лесно начало".
Има си сайт, който иска да направи най-добрата профилактика на себе си и близките си, може да се запознае. Да попита чичко Гугъл, че ако го пусна, да не се приеме като реклама.
Моля Ви, четете, мислете, търсете информация и тогава коментирайте. Защото иначе този хубав форум заприличва на кокошарник. А нали не сме тук, за да спорим и да се нападаме, а за да си помагаме.
Ако някой иска по-подробна информация, нека ми пише на лични.
Желая хубава празнична вечер!  Hug

# 85
  • Мнения: 227
lady_Cibil - имаш право за дистрибуторстването !! И аз съм попадала на невероятни индивиди, които по никакъв начин немогат да те убедят колко хубав е продукта, който продават. Но пък има и такива които са толкова словоохотливи, че нямаш шанс да откажеш това което ти бутат в ръцете  Peace
Но да се върнем на темата - хранителни добавки на принципа на Аквасорс има много на БГ пазара. Определено и аз съм пробвала много видове, които не са ми действали по начина по който трябваше, а същите тези не бяха и много евтини. Най-важното е ако имаш пари да пробваш и не ти подейства, че поне няма да навреди така, както биха навредили стандартните лекарства, които се изписват за щяло и нещяло. Говоря за хранителните добавки, а не както в твоя случай с козметиките. Аз по същия начин от Avon, Oriflame и подобни боклуци също като теб получих дерматит на кожата затова само медицински козметики ползваме за цялото семейство.  Peace

# 86
  • Мнения: 4 458
lady_Cibil, да за това говорим. За съжеление имам страшно много печалбари и е трудно да отсееш нещата.

Ще ти кажа аз какво направих. Преди да купя каквото и да било разпитах де що лекари познавах. Рових из нета, изчетох доста и на края купих за себе си. Исках да се уверя, че ще подействат добре на мен и няма да има никакви странични ефекти.
Така започнах аз. Страшно недоверчива съм към всякакви прехвалени неща особено ако ще ги давам на децата си.

Всъшност, който се интересува може да се порови в нета, да прочете другата тема, да поговори с лекари, да се посъветва с ралични дистрибутори...   Не давайте на децата си нещо само на доверие, информирайте се сами. Продуктите няма къде да избягат Peace

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 50
Kiara,  Peace! Важното е хората да търсят информация. А не да пълним форумите само с коментари, без да сме запознати по-подробно.   bouquet

# 88
  • Мнения: 559
Здравейте, аз давам на дъщеричката си от една година от тази коластра на аквасорс, съчетавам я и с Злелена енергия / водорасли / на същата фирма. Не знам дали е от тези продукти или от кърменето две години и девет месеца, но определено антибиотиците ни се разминават. Разболява се рядко и ако се разболее го кара много леко. Аз лично съм доволна от тях, наистина са доста скъпички, но според мен си заслужава. Мисля че ако напишеш Аквасорс във форума ще ти излязат доста теми.   bouquet

# 89
  • Мнения: 1 353
Да скъпички са ,но пък и бройката им не е малка,пък и ако се регистрираш като дистрибутор цените стават съвсем други... Peace

# 90
  • Мнения: 1 155
За пръв път чувам и мисля че не бих дала на детето си! Първо бих го обсъдила с педиатъра ми.

# 91
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За пръв път чувам и мисля че не бих дала на детето си! Първо бих го обсъдила с педиатъра ми.

Още една незапозната и категорично отсичаща  ooooh!

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 50
За пръв път чувам и мисля че не бих дала на детето си! Първо бих го обсъдила с педиатъра ми.

Ricii, защо не би дала на детето си? Нали за първи път чуваш?  newsm78
Ейййй много се ядосвам, на такива категорични мнения на незапознати с обсъжданото. Дай да си тъпчем децата с антибиотици, а ако могат да се избегнат, чрез една много добра профилактика - не искате да чуете. Thinking ooooh!
Нали се опитваме да правим най-доброто за децата си? Давайте шанс на информацията, поговорете с педиатър, който е запознат с продуктите и тогава преценете.  Hug

# 93
  • Мнения: 4 458
За пръв път чувам и мисля че не бих дала на детето си! Първо бих го обсъдила с педиатъра ми.

Още една незапозната и категорично отсичаща  ooooh!


galiushka


Eeee, недейте така момичета. Все пак тя казва че "мисли че не би ги давала" което не е същото като "категорично няма да дам"

Аз не обичам да се насажда чувство на вина на хора които не биха се доверили. Всеки сам решава за себе си. Има много неща на този свят които са много полезни за които ние дори не сме чували, а хората ползвт от години.... Поставете се на мястото на незнаещия.
 Аз не живея в Б-я и тук има какви ли не билки и чудодейни отвари за които не съм и чувала. Има дори и плодове и зеленчуци които за първи път в живота си виждам. Ми, не ми е прияно хората да ме гледат с насмешка само защото не съм запозната с тези така полезни и чудесни неща.
Нека бъдем толерантни към тези които не знаят  Peace


Да скъпички са ,но пък и бройката им не е малка,пък и ако се регистрираш като дистрибутор цените стават съвсем други... Peace

Абсолютно си права  Peace Това беше и причината аз да се регистрирам като дистрибутор и не съжелявам.

# 94
  • Мнения: 8 999
Чувала съм за този продукт, но, тъй като нямам никакво доверие на хомеопатията, не съм давала нито коластра, нито друга хранителна добавка на децата си.
В детската градина, както те, така и лекуваните и стимулирани чрез хомеопатия деца, спряха да боледуват, след като си създадоха имунитет след първата година там.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Това става ли за деца с алергия към белтъка на кравето мляко? Някой запознат ли е?

# 96
  • София
  • Мнения: 1 102
Нищо измислено няма. Така, както природата не измисля нищо, така и тази коластра не е измислена. Не е химически продукт, а изсушена по специална технология, капсулована и истинска.

Задавали ли сте си въпроса, защо кърмените бебета боледуват по-рядко или не боледуват? Поне по мое време беше така. С напредване на времето към сегашното има изкривявания, които обаче си имат и обяснението.

Колкото до цената от 100 лева - да в аптеките може да я намерита за тази цена, но има много елегантни начини тя да стане 62.00 лева. Лично аз предпочитам втората и я препоръчвам. Това ми помага да давам повече и да ползваме цялото семейство.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 102
Чувала съм за този продукт, но, тъй като нямам никакво доверие на хомеопатията, не съм давала нито коластра, нито друга хранителна добавка на децата си.
В детската градина, както те, така и лекуваните и стимулирани чрез хомеопатия деца, спряха да боледуват, след като си създадоха имунитет след първата година там.

Не смесвайте СУПЕР ХРАНИТЕ с хомеопатия. Нямат нищо общо. Едното е храна, а другото е лекарство. Може да е нежно, но е лекарство.

# 98
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Това става ли за деца с алергия към белтъка на кравето мляко? Някой запознат ли е?

Доколкото си спомням в книгата, която ми даде дистрибуторката имаше описани случаи на деца излекувани от АД и се споменаваше, че можела да се ползва и от деца с алергия към белтъка на кравето мляко. В тези случаи обаче трябваше да се пие продължително време. Аз ти препоръчвам да се свържеш с дистрибутор, който да ти даде материали за четене или една мама по-горе беше предложила книжката в електронен вариант  Peace

# 99
  • София
  • Мнения: 130
Ползвам продукта "Колактив" - това е кравешка коластра на прах и водорасли,От тях, специално комбинацията Зелена енергия.
От ..да кажем 2 години и половина.
Първо  взех, по съвет на хомеопат по време на брменността, ЗЕ. Бях изключително доволна. Ходех на лекции, учех, работех, гледах си първите 2 деца и определено се чуствах много бодра и силна, за разлика от предните си 2 бременности.
Да кажа, че съм с усложнения  - разширени вени и тромбофлебит. Водораслите ми помогнаха да подържам баланс с хемоглобина и да не пия допълнителни лекарства, които усложняваха горното заболяване.
От този период давам и на децата си.
Сега, когато е много натоварен организма, слаб , честно казано си личи ефекта от продуктите.
Когато си здрав и профилактично ги гълташ...не е много ясно за какво го правиш.
Също искам да отбележа, че при остри състония дозата трябва да е също завишена, от тези продукти.
Ще ги ползвам и за напред, докато намеря по-разумно  решение на нашия много ограничен пазар.
Според мен основните елементи могат да се  намерят и в растения в нашата страна, но няма кой да ги преработи, извлече и предложи на пазара.
Иначе за мен продуктите са много скъпи и честно казано, хич не смятам да ги величая.
Не ми харесва и начина на разспространение на продуктите. Купуваш само от дистрибуор.
Всеки може да се регистрира и да бъде дистрибутор, срещу 30 лева.
А изисквания за компетенцията, отговорността и начина , по който тези хора ще представят продуктите..няма.
Рискувала съм , пробвала съм, ефекта беше добър.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 102
За пръв път чувам и мисля че не бих дала на детето си! Първо бих го обсъдила с педиатъра ми.

 Laughing Ами ако педиатъра ти не знае за тях, не е запознат нито с характеристиките, нито с ефекта?  newsm78 Ами ако е консервативен и отрича новостите?  Rolling Eyes Какво ще предприемеш?

Не знам правилно ли е толкова категорично  да отричате. Моята баба често употребяваше една поговорка: "По-добре голям залък хапни, но голяма дума не казвай!"  Hug Просто не знаете какво ще ви донесе утрешния ден и дали няма да обърнете поглед към добавките като кам спасителна сламка.  Rolling Eyes Не плаша никой, просто споделям личен опит.

От моята камбанария, сега вече с опита който имам, бих се информирала, без предварителни коментари.

Възможно е част от вас вече да са прочели, че ползваме продуктите на Аквасор от 9 години и то по принуда, като спасение и сламка, а не от каприз. Това беше единстевеното, което подейства безотказно. Като по книга.  Hug Може би по-бавно, отколкото ми се искаше, но подейства, за разлика от другите.

И бих искала да попитам тези, които отхвърлят възможността и казват, че се прави от желание за печалба. -  Трябва ли знаеки за нещо, което може да помогне, да не го споделиш, да не кажеш на хората в нужда?  Hug Мисля, че тук в това общество, в този форум са единици тези, които си правят някаква сметка за изгода. Почти всички отделят от времето си и споделят добронамерено, с желание да помогнат.

На тези, които твърдят - не ми помогнаха. Бих ги попитала кое не ви помогна? Какво очаквате да се промени, след като ги приемете? Като пиете витамини от аптеката, помагат ли ви и как го установявате? Или не подлагате на съмнение аптечните продукти, само защото се продават в такъв магазин или защото са препоръчани от консервативен лекар, без интерес към новостите?  newsm78  И колко дни трябва да пиете витамини, за да ви мине гърлото, например? Нима с едно витаминче вече сте здрави? Или с една капсула антибиотик?  newsm78  Трябва ли да очаквате от една капсула коластра да се оправите?  Grinning Ами това си е направо предизвикателство да равносметка!  Laughing Направете си я, но реална, не предубедена и предрешена.

Извинявайте за малко по-острияа тон. Не искам да засегна и обидя никой. Просто малко толерантност от двете страни не е излишна.

# 101
  • Мнения: 3 376
 Dino на мен ми стана любопитно. Hug

Казваш,че е истинска-това значи ли,че не е кравешка?

Или ако е такава-по какъв начин я извличат от кравите? Blush Thinking

# 102
  • Мнения: 1 353
Dino на мен ми стана любопитно. Hug

Казваш,че е истинска-това значи ли,че не е кравешка?

Или ако е такава-по какъв начин я извличат от кравите? Blush Thinking

Коластрата е от новозеландски крави. Суши се по специална технология при която се запазва цялото естествено съдържание.
Коластрата не е само от една крава. Този продукт съчетава хранителни фактори и антитела, събрани от коластрата на стотици крави. Това го прави много по-полезен за здравето.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 11:51 от VeSsi♥

# 103
  • Мнения: 1 197
Не съм давала и не давам

# 104
  • Мнения: 83
Коластра пих дори докато бях бременна със дъщеря ми.Синът ми е на 7 ,а дъщеря ми е на6 месеца.Ползвам я от няколко години наред с другите клетъчни храни на фирмата.Давам я за имунитета заедно със зелена енергия,и я препоръчвам горещо на всички мои познати.На хората които я купуват и ползват искам да кажа,да не разбират погрешно продукта сякаш коластрата е някаква панацея и като я приемаме няма да боледуваме.Моите деца не ,че не боледуват но когато това се случи се възстановяват по бързо.Аз също бях много скептична за тези продукти и най вече за начина на разпостранение,но в последствие разбрах,че на хората в чужбина този вид продажба отдавна им е  практика.И както прочетох някъде из мненията по горе ако си направиш здравен абонамент ти излиза на сметка,горе долу като всичките Киди-та и прочее витаминчета.А и винаги има услужливи мами които ще помогнат.Лек ден на всички

# 105
  • Мнения: 4 458
За пръв път чувам и мисля че не бих дала на детето си! Първо бих го обсъдила с педиатъра ми.

 Laughing Ами ако педиатъра ти не знае за тях, не е запознат нито с характеристиките, нито с ефекта?  newsm78 Ами ако е консервативен и отрича новостите?  Rolling Eyes Какво ще предприемеш?

На това бих отговорила, че ще се замисля за смяна на педиатъра.
Моята не беше чувала за продуктите, все пак тогава не бяха много популярни. Въпреки прекомерната си заетост обаче, педиатърката намери време да прочете книгите които и дадох, брошурите и всичко останало. Въпреки, че нямаше понятие от продуктите и не ги беше виждала не ги отрече, напротив.
След време стигнахме до : "продължавай да даваш от ония жабурняци ( на шега така наричаше водораслите ) и няма да имаш проблеми, ти знаеш какво да правиш. Очите ви забравих вече.. идваш колкото да потвърдиш диагнозата и лечението....., иди направо да ти дадат диплом за мед. сестра"  hahaha

Шегата на страна, за мен добър лекар е този който винаги е готов да научи нещо ново и не се убижда от факта, че пациента предлага алтернатива  Peace

# 106
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Никога не съм чувала за такава коластра.
Не бих давала на децата си.

# 107
  • София
  • Мнения: 4 884
Давам на детето си Коластра вече трета година. Много съм доволна от резултата. Вярно, скъпо е, но аз виждам ефект и ще го купувам на всяка цена.
Препоръчвам на всяка мама, чието дете боледува много и има проблеми с нередовното ходене по голяма нужда, да опита с една опаковка. Струва около 60 лв. и стига за 4 месеца, като се дава ежедневно. Ефект започва да се усеща след около месец-два постоянен прием.

# 108
  • Мнения: 3 164
Аз само искам да попитам тези, които за пръв път чуват, защо няма да дават след като не са запознати нито със съвтава, нито с качествата на въпросния продукт Rolling Eyes
Защото е изкуствено създаден, каквото и да е.. Защото предпочитам да го кърмя, пред това да му давам разни знайни и незнайни добавки (които напоследък толкова се навъдиха, коя от коя по-добра..)..
Peace
ех , това ме разсмя Crazy
понеже АБ са естествено създадени........или лекарствата от аптеките Stop

# 109
  • Мнения: 8 242
Аз само искам да попитам тези, които за пръв път чуват, защо няма да дават след като не са запознати нито със съвтава, нито с качествата на въпросния продукт Rolling Eyes
Защото е изкуствено създаден, каквото и да е.. Защото предпочитам да го кърмя, пред това да му давам разни знайни и незнайни добавки (които напоследък толкова се навъдиха, коя от коя по-добра..)..
Peace
ех , това ме разсмя Crazy
понеже АБ са естествено създадени........или лекарствата от аптеките Stop

Синът ми не е пил никога АБ или каквото и да е друго лекарство, вкл. Парацетамол или от сорта..

Просто казвам, че предпочитам да го кърмя, вместо да му давам кравешко сухо мляко, коластра или каквото и да е..
И не вярвам, че млякото на 100 новозенландски крави е по-добро и може изобщо да се сравнява с майчиното  Sunglasses

# 110
  • Мнения: 3 164
Аз само искам да попитам тези, които за пръв път чуват, защо няма да дават след като не са запознати нито със съвтава, нито с качествата на въпросния продукт Rolling Eyes
Защото е изкуствено създаден, каквото и да е.. Защото предпочитам да го кърмя, пред това да му давам разни знайни и незнайни добавки (които напоследък толкова се навъдиха, коя от коя по-добра..)..
Peace
ех , това ме разсмя Crazy
понеже АБ са естествено създадени........или лекарствата от аптеките Stop

Синът ми не е пил никога АБ или каквото и да е друго лекарство, вкл. Парацетамол или от сорта..

Просто казвам, че предпочитам да го кърмя, вместо да му давам кравешко сухо мляко, коластра или каквото и да е..
И не вярвам, че млякото на 100 новозенландски крави е по-добро и може изобщо да се сравнява с майчиното  Sunglasses
 
за това си абсолютно права -а още повече.че  тази храна се дава на дечица след 1г:peace:но ако детето ти боледува често или ако ти се наложи ще си купиш от аптеката медикамент. нали-макар и той да е изкуствено създаден Wink
А да не говорим за храната като цяло ooooh!

# 111
  • Мнения: 2 467
Не давам/няма да дам. Защо - защото колкото и да е естествена тази коластра, в крайна сметка за да постигнат това изсушаване и консервиране, има намеса и не толкова естествена. Капсуловано ли е, има ли дълъг срок на годност за каква естественост говорим?

Аз кърмя и  давам коластра от извора Simple Smile
Предпочитам да давам плодове и зеленчуци.
Предпочитам натурален пчелен мед.
Това са естествените имуностимуланти за дъщерята и вършат чудесна работа за сега.

# 112
  • Мнения: 19 326
Аз само искам да попитам тези, които за пръв път чуват, защо няма да дават след като не са запознати нито със съвтава, нито с качествата на въпросния продукт Rolling Eyes
Защото е изкуствено създаден, каквото и да е.. Защото предпочитам да го кърмя, пред това да му давам разни знайни и незнайни добавки (които напоследък толкова се навъдиха, коя от коя по-добра..)..
Peace
ех , това ме разсмя Crazy
понеже АБ са естествено създадени........или лекарствата от аптеките Stop

Синът ми не е пил никога АБ или каквото и да е друго лекарство, вкл. Парацетамол или от сорта..

Просто казвам, че предпочитам да го кърмя, вместо да му давам кравешко сухо мляко, коластра или каквото и да е..
И не вярвам, че млякото на 100 новозенландски крави е по-добро и може изобщо да се сравнява с майчиното  Sunglasses
Духи_пухи, ами нали ще спреш да го кърмиш все някога. Моята дъщеря се отби сама на година и три месеца. Докато я кърмех наистина не е боледувала. Разболявала се е, но за 2-3 дена се оправяше без АБ. В такива случаи отказваше повечето твърда храна и само сучеше. Но ето, че кърменето спря и сега сме истинска катастрофа. А казват, че кърмените бебета по-рядко боледуват Cry
Вече сме пили 5 антибиотика за 4-5 месеца. Много я пазим, гледаме да се храни здравословно, но нищо не помага. Сега се ровя в нета и се чудя дали да не поръчам Коластрата. Другото, което ми казаха, е Имунобор.

# 113
  • Мнения: 544
А как намирате дистрибуторите на тази коластра щом не се продава в аптеките?

# 114
  • Мнения: 1 353
Не давам/няма да дам. Защо - защото колкото и да е естествена тази коластра, в крайна сметка за да постигнат това изсушаване и консервиране, има намеса и не толкова естествена. Капсуловано ли е, има ли дълъг срок на годност за каква естественост говорим?

Аз кърмя и  давам коластра от извора Simple Smile

Предпочитам натурален пчелен мед.

Само да ти кажа,че кърма  и коластра малко се различават.Капсулите са от чист желатин в който няма никаква химия а коластрата е изсушенана пти температура подходяща за да се запазят полезните и ценни съставки.Меда е алерген-не се дава преди 3г.
А дистрибуторите би трябвало сами да ви намерят.В аптеките също се продават ,но там цените са значително по високи.

# 115
  • Мнения: 2 334
За първи път чувам  Thinking

# 116
  • Мнения: 8 242
Само да ти кажа,че кърма  и коластра малко се различават.

Особено след 6тия месец, когато става гола вода  Mr. Green Да не говорим след годинка, две или три.. ама тогава направо е вредно  Crazy

# 117
  • Мнения: 2 467

Детето ми е над 3 години и кърмата ми е като коластра Simple Smile Меда не е проблем, също защото е над 3 години.

# 118
  • Мнения: 1 353
Joy Joy Joy.Е това твоето е прецедент Laughing
Щом си убедена значи е така. ooooh!

# 119
  • Мнения: 8 242
Joy Joy Joy.Е това твоето е прецедент Laughing
Щом си убедена значи е така. ooooh!
Не е прецедент, просто явно не си информирана Simple Smile

# 120
  • Мнения: 1 353
Joy Joy Joy.Е това твоето е прецедент Laughing
Щом си убедена значи е така. ooooh!
Не е прецедент, просто явно не си информирана Simple Smile
Стига бе Duhi Puhi ,значи нищо не разбираме еййййййййй.Бива ли да сме толкова неинформирани Crazy ooooh! Joy Joy Joy Може ли такова нещо " кърма като коластра" и то след 3 години  hahaha
Извинявам се ама ми е много смешно Crazy.Не искам да обидя никой,но коластрата само предшества кърмата.Няма как кърмата да е коластра,но както и да е -не искам да влизам в спор ooooh!

# 121
  • Мнения: 4 294
Но и няма как една кравешка коластра с доста съмнителен произход да е по-добра от майчината кърма.

# 122
  • Мнения: 1 353
Но и няма как една кравешка коластра с доста съмнителен произход да е по-добра от майчината кърма.
.Произхода не е съмнителен!Защо първо не се информираш и тогава да говориш?!.И още веднъж спрете да сравнявате кърмата с коластрата-ако бяха едно и също нещо нямаше да са с две различни имена!

# 123
  • Мнения: 4 294
Представи си,че може да съм се информирала. За мен произходът е съмнителен, а ефекта недоказан. Разбира се, ако можеш - опровергай ме.
Колкото до това какво е коластра и какво кърма - имаш нет, прочети. Дълги фермани не ми се пишат да ти обяснявам.  Wink

# 124
  • Мнения: 1 353
Представи си,че може да съм се информирала. За мен произходът е съмнителен, а ефекта недоказан. Разбира се, ако можеш - опровергай ме.
Колкото до това какво е коластра и какво кърма - имаш нет, прочети. Дълги фермани не ми се пишат да ти обяснявам.  Wink
Именно,че знам какво е коластра и какво е кърма.Разлика има.Ефекта е доказан,така както при мен така и при други.А произхода ако си запозната няма да го говориш освен ако не си ходила и не си видяла каква е процедурата!!!.Щом не ти харесва не давай-никой не те кара насила!Щом при вас не действа -не давай! Щом просизхода е съмнителен -не давай! С това се изчерпва въпроса освен ако не се опиташ да ми кажеш ,че кърма и коластра е едно и също  ooooh!

# 125
  • Мнения: 4 294
А какво е коластра? М?   Simple Smile

И да, знам, че никой не ме кара насила, благодаря ти, че ми го припомни.

# 126
  • Мнения: 1 353
Коластрата е първото мляко, с което майките  захранват рожбите си. Производството му продължава от 48 до 72 ч. преди появата на обичайната кърма.С това се изчерпва отговора.Имаш нет-чети сама. Peace

# 127
  • Мнения: 8 242
Стига бе Duhi Puhi ,значи нищо не разбираме еййййййййй.Бива ли да сме толкова неинформирани Crazy ooooh! Joy Joy Joy Може ли такова нещо " кърма като коластра" и то след 3 години  hahaha
Извинявам се ама ми е много смешно Crazy.Не искам да обидя никой,но коластрата само предшества кърмата.Няма как кърмата да е коластра,но както и да е -не искам да влизам в спор ooooh!

Както казах, първо се информирай и тогава говори глупости..

Да! Точно коластра и точно след 3 години..

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/568/

Зрялата лактация се заменя от инволюцията, която настъпва към 1,5 – 2,5 години. В периода на инволюция на млечната жлеза значително се променя съставът на кърмата – тя става извънредно наситена с биологически активни вещества: имуноглобулини, антитела, хормони, невромедиатори и невростимулатори. По имунни свойства млякото в стадия на завършване на лактацията е съпоставимо с коластрата и в това има дълбок биологически смисъл. Отбитото дете се лишава от имунната подкрепа на майката, затова му трябва запас от устойчивост към инфекции, който да му помогне да оцелее. И действително, децата, отбити в стадия на инволюцията, тоест към 2-3 години, не боледуват от нищо в продължение на половин година след края на кърменето. При ненавременно прекратяване на кърменето детето може да заболее тежко в рамките на месец.

# 128
  • Мнения: 4 458
А как намирате дистрибуторите на тази коластра щом не се продава в аптеките?

Ми така както намери тази тема  Peace
Чрез познати или интернет.
Моя колежка беше дистрибутор и ме регистрира за да купувам на по-разумни цени и така...  Grinning

# 129
  • Мнения: 1 353
Тук става въпрос за периода на отбиването Peace-няма как в продължение на години да отделяш само коластра. Peace.Както и да е да ,неинформирана съм даже категорична,че няма как в продължение на 3 години да се отделя коластра.Това за периода преди отбиване съм съгласна ,но и това няма как да продължи с години.Темата не е за това на кой кърмата му била като коластра и на кой не.Ще си спестиш доста главоболия ако можеш да му дава да суче коластра примерно до 20 години , а защо не и повече- след като така и така я имаш...!? Laughing
Аз приключвам по въпроса защото нямам какво да добавя.Изглежда нещо не можем да се разберем и не ми се иска да излизаме от рамките на добрия тон Peace

# 130
  • Мнения: 2 467
Не искам да влизам в спорове. Винаги медала е с две страни и всеки е прав за себе си.

VeSsi♥ , не отделяш 3 години коластра Simple Smile Виж цитата на duhi_puhi, много точно и добре е обяснено.

Мисълта ми е (по темата) защо се дават изкуствени и естествени (до колко?) имуностимуланти, витамини, подкрепители и т.н. след като природата ни е дала достатъчно такива в натурален вид?

# 131
  • Мнения: 1 353
Не искам да влизам в спорове. Винаги медала е с две страни и всеки е прав за себе си.
 не отделяш 3 години коластра Simple Smile



Така съм съгласна за тези периоди просто не бях съгласна с твърдението за производство едва ли не нон стоп на коластра.Това е.Мисля,че се разбрахме вече.

# 132
  • Мнения: 227
 newsm81 Аз си мислех, че хората тук са се информирали малко повече като мен относно Колактива /коластрата на прах/, но явно преценката ми е била грешна.  Shocked
Прави ми впечатление, че в темата която започнах, периодически се изказват хора, които даже не са си направили труда да прочетат за какво става въпрос в самата тема, какво е коментирано до момента преди тяхното мнение да се изтъпанчи на средата ей така от нищото.. ooooh!..Явно просто виждат заглавието и си казват казваницата за да трупат бройки мнения, без да са прочели ама грам какво са казали компетентните по въпроса и любопитните, които искат да попитат и да се информират. Аз лично започнах по този начин тази тема, защото незнаех как и къде да задам въпроса си, дали правилно са ме информирали.... На база на разговорите с майките от градинките имах някаква идея за какво иде реч. Но не съм била на мнение както някои тук, че тази коластра се дава вместо АМ, майчино мляко или подобни. Това е просто имуностимулант/ хранителна добавка/ !! Това че се пошегувах в началото на темата и после се извиних за некоректната шега - това е видимо за всички, които ще прочетат всички коментари !! 
След като започнах темата по съвет на много от писалите тук започнах да се информирам от много източници относно продуктите на Аквасорс и наистина ме впечатли много, че всички, които позлват тези продукти са на мнение, че имат светкавичен положителен ефект върху здравето им !!  Peace Видях отзивите и на хора, с които контактувам и съм на мнение, че не преувеличават оценката си към тези продукти, защото попринцип натурата им е много критична и не биха си позволили да хвалят нещо безпричинно  Laughing

Определено съветвам всички, да последват съвета на другите и да прочетат нещо преди да говорят глупости и да се излагат  Peace

# 133
  • Мнения: 790
Да обобщим, значи заместваме кърменето така ли?  Joy Mr. Green

# 134
  • Мнения: 2 467
Зайче Мече, нали не очакваш всички да харесват и одобряват този продукт? Нормално и логично е да има и други мнения.
Не се обиждай от различните мнения  Hug

Да, поинтересувах се и прочетох за продукта преди да пиша в темата. Не, все още не го одобрявам. Както и другите подобни на него имуностимуланти.

# 135
  • Мнения: 227
Jes - не се обиждам разбира се от различните мнения  Hug аз самата в началото на темата незнаех за какви продукти говорим и бях скептично настроена, но после се информирах и сега няма да се излагам. А и не искам да навивам който и да е да пробва или да не пробва тези продукти. Laughing Предишното си мнение го написах във връзка с това, че видимо отговорили по темата си мислят явно че въпроса ми е дали биха заместили кърменето и АМ с коластрата на прах. Явно не разбират въобще смисъла на темата. Иначе съм ЗА отстояване на личната позиция до доказване на противното  Peace

Oletonewsm19

# 136
  • Мнения: 27
Зайче Мече, ползвала съм и Коластрата и Зелена енергия на Аквасорс ( не мисля че я има в аптеките Thinking), давала съм и на дъщеря ми, но когато беше вече на о/о 4 год. Тя по принцип не боледува много и не зная дали от ЗЕ или не, но не боледуваше много.
Виждам от линийката ти обаче, че твоето бебче е горе-долу колкото моето(на годинка) - аз лично не бих рискувала с хранителни добавки за толкова малко дете (мое мнение).
Когато започнах да се интересувам, дали да ги давам на дъщеря ми, бях накарала моя близка, която живее в Англия(където мисля беше централата на Аквасорс), да пита дават ли се тези добавки за деца и отговорът беше - не си спомням точно, но май само някакви течни водорасли......

Аз докато кърмех,бях започнала да се разболявам и изпих няколко коластри - ефектът беше, че бебо получи обрив Confused

# 137
  • Мнения: 961
Някои изказвания започват да приличат повече на реклама!   Confused
...че имат светкавичен положителен ефект върху здравето им !!   

А ми аз и в началото на темата казах, имам близка, която доста дълго даваше на детето си от тази коластра, това обаче не помогна на детето да се размине  с антибиотиците и то няколко курса за кратък период от време!
Може да има много добри качества този продукт, може фирмата да произвежда велики неща, но не мисля, че хората са длъжни да са информирани за всичко, което се произвежда на този свят! Освен това не вярвам да са измислили панацеята!

# 138
  • Мнения: 76
аз самата в началото на темата незнаех за какви продукти говорим и бях скептично настроена, но после се информирах и сега няма да се излагам.
Зайче, а откъде се информира? Някаква литература ли прочете, компетентни лица ли те просветиха, или???
Защото самата фирма производител е пуснала в разпространение богат набор от печатни материали за това колко по-по-най-хубава е "нашата продукция", та ако си чела оттам нали не мислиш, че има производител, който ще каже нещо друго освен суперлативи за стоката си?
Аз лично не съм нито против хомеопатията (детето ми се лекува само с нея до този момент), нито против хранителните добавки, които са наистина такива. Simple Smile Това, което ме отблъсква и ме прави недоверчива към определени фирми е точно начина по който са избрали да продават стоките си.
Дистрибуцията не отговаря на характера на продаваната стока, т.е. щом има качества на лекарствен продукт, то нека се разпространява чрез аптеките - всеки има достъп до тях.
Аз лично нямам доверие на такива търговци.
Може би затова и други майки не желаят да дават, дори и без да знаят какъв точно е този"Колактив" Simple Smile
Толкова за доверието.
А също така съм на мнение, че тук голяма роля играе така нареченото"главознание"(който е чел Тери Пратчет знае за какво иде реч) или образно казано  - ти вярваш - то лекува. Laughing
Само давам един пример и край, че изписах романи - свекито дето се занимава с дистрибуторстване, пие всякакви видове от тия лековити хапове, но за съжаление от една седмица е с пневмония, а пък как ни трябваше да гледа детето за 2 дни Mr. Green

# 139
  • Мнения: 227
аз самата в началото на темата незнаех за какви продукти говорим и бях скептично настроена, но после се информирах и сега няма да се излагам.
Зайче, а откъде се информира? Някаква литература ли прочете, компетентни лица ли те просветиха, или???
Защото самата фирма производител е пуснала в разпространение богат набор от печатни материали за това колко по-по-най-хубава е "нашата продукция", та ако си чела оттам нали не мислиш, че има производител, който ще каже нещо друго освен суперлативи за стоката си?

lady_Cibil - Ами аз се разрових из гугъла и прочетох много информация за тези добавки, видях и брошури. Като казах че съм се информирала и вече няма да се изказвам неподготвена имах предвид не суперлативите, с които описват продуктите и да заставам зад гърба на фирмата, а това че вече знам за какво служат продуктите, че съществува това за което питах, какви са отзивите на ползващите ги и т.н. Това беше и целта на темата да разбера за какво иде реч  Peace Нямам предвид да навивам някой да ги харесва или да не ги харесва както казах и преди  Peace Мое право е да се съмнявам във всяко нещо преди да го изпробвам върху себе си имайки предвид в какъв свят живеем днес  ooooh! Аз също нямам много доверие на дистрибутори, и наистина предпочитам да си купувам всички лекарства и подобни от аптеките. А както казваш - факт е че може да се излекуваш  и без лекарства - стига да го вярваш и да го искаш  Peace

pochti_bezobidna
- еми това за ефекта не са мои думи аз само цитирам мнението на хора които са ползвали, което всъщност ме изумява и до днес. Както казва lady_Cibil, може би си вярват повече от останалите хора и затова има такъв ефект при тях. Давам пример: Ако има два вида лекарство, на мен ще подейства едното, на теб - другото. Същото е и с тия добавки - поне така си мисля  Peace Не казвам че всички трябва да са информирани за всичко по света. Напълно съм съгласна с теб. Аз като започнах темата бях нападната от вече информираните, че едва ли не аз съм малко като кон с капаци за дето не съм чула преди време за тези добавки. Искам да кажа, че ми направи впечатление и в тази тема и в много други, минават хора просто за да отчетат дейност, а не да вземат дейно участие в коментарите. Ето и пример:
Не съм давала коластра на прах.Даже не знаех, че има такова нещо...
Нямах кърма и съм хранела детето си само а АМ. Peace
и аз така,но ето че научих нещо ново и полезно!!!
Момичета, по-горе вече е писано, че в никакъв случай не замества кърменето, не се дава на деца под 1 год. Прочетете по-внимателно. Използва се като имуностимулатор и за нормалното функциониране на червата!
И все пак никой не прочете това !! Това имам предвид, а не това, че всеки трябва да знае Уикипедиа наизуст или енциклопедия Британика и подобни.

Di&Ro - както и предположих, както и нормалните лекарства на всеки действат по различен начин  Peace Аз за момента нямам възможност да дам тези имуностимуланти дори и да исках. И все пак ако някога дам ще пробвам преди това върху себе си, поне ако ще се умира да не е малкия Crazy Mr. Green

# 140
  • Мнения: 1 353
Темата май започна да се превръща от" давате ли...?" на " колко е лошо да давате". Аз искам да кажа,че всичко което е написано е вярно.Давам не само коластра а и водорасли и мастни- така при тази комбинация се наблюдава ефекта който целя. Да не говоря,че съм свидетел на много по сложни неща лекувани именно с тези продукти,които вие толкова усърдно се опитвате да оплюете.......... Tired

# 141
  • Мнения: 208
Давала съм ,но голям ефект не съм усетила освен ,че за продукти от ? фирма отиде 1 майчинство.

# 142
  • Мнения: 354
Аз давам от Колактив-а, наистина забелязвам подобрение в общото състояние на бебока, но тук колкото хора, толкова и различни резултати и това е съвсем нормално.
Аз лично си го купих от аптеката и изобщо не ми се е налагало да се свързвам с дистрибутори и т.н.

Само не разбрах защо се дъвчете... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт