Отговори
# 120
  • Мнения: 1 353
Joy Joy Joy.Е това твоето е прецедент Laughing
Щом си убедена значи е така. ooooh!
Не е прецедент, просто явно не си информирана Simple Smile
Стига бе Duhi Puhi ,значи нищо не разбираме еййййййййй.Бива ли да сме толкова неинформирани Crazy ooooh! Joy Joy Joy Може ли такова нещо " кърма като коластра" и то след 3 години  hahaha
Извинявам се ама ми е много смешно Crazy.Не искам да обидя никой,но коластрата само предшества кърмата.Няма как кърмата да е коластра,но както и да е -не искам да влизам в спор ooooh!

# 121
  • Мнения: 4 301
Но и няма как една кравешка коластра с доста съмнителен произход да е по-добра от майчината кърма.

# 122
  • Мнения: 1 353
Но и няма как една кравешка коластра с доста съмнителен произход да е по-добра от майчината кърма.
.Произхода не е съмнителен!Защо първо не се информираш и тогава да говориш?!.И още веднъж спрете да сравнявате кърмата с коластрата-ако бяха едно и също нещо нямаше да са с две различни имена!

# 123
  • Мнения: 4 301
Представи си,че може да съм се информирала. За мен произходът е съмнителен, а ефекта недоказан. Разбира се, ако можеш - опровергай ме.
Колкото до това какво е коластра и какво кърма - имаш нет, прочети. Дълги фермани не ми се пишат да ти обяснявам.  Wink

# 124
  • Мнения: 1 353
Представи си,че може да съм се информирала. За мен произходът е съмнителен, а ефекта недоказан. Разбира се, ако можеш - опровергай ме.
Колкото до това какво е коластра и какво кърма - имаш нет, прочети. Дълги фермани не ми се пишат да ти обяснявам.  Wink
Именно,че знам какво е коластра и какво е кърма.Разлика има.Ефекта е доказан,така както при мен така и при други.А произхода ако си запозната няма да го говориш освен ако не си ходила и не си видяла каква е процедурата!!!.Щом не ти харесва не давай-никой не те кара насила!Щом при вас не действа -не давай! Щом просизхода е съмнителен -не давай! С това се изчерпва въпроса освен ако не се опиташ да ми кажеш ,че кърма и коластра е едно и също  ooooh!

# 125
  • Мнения: 4 301
А какво е коластра? М?   Simple Smile

И да, знам, че никой не ме кара насила, благодаря ти, че ми го припомни.

# 126
  • Мнения: 1 353
Коластрата е първото мляко, с което майките  захранват рожбите си. Производството му продължава от 48 до 72 ч. преди появата на обичайната кърма.С това се изчерпва отговора.Имаш нет-чети сама. Peace

# 127
  • Мнения: 8 242
Стига бе Duhi Puhi ,значи нищо не разбираме еййййййййй.Бива ли да сме толкова неинформирани Crazy ooooh! Joy Joy Joy Може ли такова нещо " кърма като коластра" и то след 3 години  hahaha
Извинявам се ама ми е много смешно Crazy.Не искам да обидя никой,но коластрата само предшества кърмата.Няма как кърмата да е коластра,но както и да е -не искам да влизам в спор ooooh!

Както казах, първо се информирай и тогава говори глупости..

Да! Точно коластра и точно след 3 години..

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/568/

Зрялата лактация се заменя от инволюцията, която настъпва към 1,5 – 2,5 години. В периода на инволюция на млечната жлеза значително се променя съставът на кърмата – тя става извънредно наситена с биологически активни вещества: имуноглобулини, антитела, хормони, невромедиатори и невростимулатори. По имунни свойства млякото в стадия на завършване на лактацията е съпоставимо с коластрата и в това има дълбок биологически смисъл. Отбитото дете се лишава от имунната подкрепа на майката, затова му трябва запас от устойчивост към инфекции, който да му помогне да оцелее. И действително, децата, отбити в стадия на инволюцията, тоест към 2-3 години, не боледуват от нищо в продължение на половин година след края на кърменето. При ненавременно прекратяване на кърменето детето може да заболее тежко в рамките на месец.

# 128
  • Мнения: 4 458
А как намирате дистрибуторите на тази коластра щом не се продава в аптеките?

Ми така както намери тази тема  Peace
Чрез познати или интернет.
Моя колежка беше дистрибутор и ме регистрира за да купувам на по-разумни цени и така...  Grinning

# 129
  • Мнения: 1 353
Тук става въпрос за периода на отбиването Peace-няма как в продължение на години да отделяш само коластра. Peace.Както и да е да ,неинформирана съм даже категорична,че няма как в продължение на 3 години да се отделя коластра.Това за периода преди отбиване съм съгласна ,но и това няма как да продължи с години.Темата не е за това на кой кърмата му била като коластра и на кой не.Ще си спестиш доста главоболия ако можеш да му дава да суче коластра примерно до 20 години , а защо не и повече- след като така и така я имаш...!? Laughing
Аз приключвам по въпроса защото нямам какво да добавя.Изглежда нещо не можем да се разберем и не ми се иска да излизаме от рамките на добрия тон Peace

# 130
  • Мнения: 2 467
Не искам да влизам в спорове. Винаги медала е с две страни и всеки е прав за себе си.

VeSsi♥ , не отделяш 3 години коластра Simple Smile Виж цитата на duhi_puhi, много точно и добре е обяснено.

Мисълта ми е (по темата) защо се дават изкуствени и естествени (до колко?) имуностимуланти, витамини, подкрепители и т.н. след като природата ни е дала достатъчно такива в натурален вид?

# 131
  • Мнения: 1 353
Не искам да влизам в спорове. Винаги медала е с две страни и всеки е прав за себе си.
 не отделяш 3 години коластра Simple Smile



Така съм съгласна за тези периоди просто не бях съгласна с твърдението за производство едва ли не нон стоп на коластра.Това е.Мисля,че се разбрахме вече.

# 132
  • Мнения: 227
 newsm81 Аз си мислех, че хората тук са се информирали малко повече като мен относно Колактива /коластрата на прах/, но явно преценката ми е била грешна.  Shocked
Прави ми впечатление, че в темата която започнах, периодически се изказват хора, които даже не са си направили труда да прочетат за какво става въпрос в самата тема, какво е коментирано до момента преди тяхното мнение да се изтъпанчи на средата ей така от нищото.. ooooh!..Явно просто виждат заглавието и си казват казваницата за да трупат бройки мнения, без да са прочели ама грам какво са казали компетентните по въпроса и любопитните, които искат да попитат и да се информират. Аз лично започнах по този начин тази тема, защото незнаех как и къде да задам въпроса си, дали правилно са ме информирали.... На база на разговорите с майките от градинките имах някаква идея за какво иде реч. Но не съм била на мнение както някои тук, че тази коластра се дава вместо АМ, майчино мляко или подобни. Това е просто имуностимулант/ хранителна добавка/ !! Това че се пошегувах в началото на темата и после се извиних за некоректната шега - това е видимо за всички, които ще прочетат всички коментари !! 
След като започнах темата по съвет на много от писалите тук започнах да се информирам от много източници относно продуктите на Аквасорс и наистина ме впечатли много, че всички, които позлват тези продукти са на мнение, че имат светкавичен положителен ефект върху здравето им !!  Peace Видях отзивите и на хора, с които контактувам и съм на мнение, че не преувеличават оценката си към тези продукти, защото попринцип натурата им е много критична и не биха си позволили да хвалят нещо безпричинно  Laughing

Определено съветвам всички, да последват съвета на другите и да прочетат нещо преди да говорят глупости и да се излагат  Peace

# 133
  • Мнения: 790
Да обобщим, значи заместваме кърменето така ли?  Joy Mr. Green

# 134
  • Мнения: 2 467
Зайче Мече, нали не очакваш всички да харесват и одобряват този продукт? Нормално и логично е да има и други мнения.
Не се обиждай от различните мнения  Hug

Да, поинтересувах се и прочетох за продукта преди да пиша в темата. Не, все още не го одобрявам. Както и другите подобни на него имуностимуланти.

Общи условия

Активация на акаунт