Празнува ли имен ден Нели?

  • 19 186
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Голямата ми дъщеря е Нели и имения й ден празнуваме на 07.07-на Св.Неделя,защото е кръстена на баба си Недялка!Според мен кондиката е следната-ако някой си е кръстил детето Нели,заради някоя баба Николина-ще си празнува имения ден на Никулден,но ако е на баба си Неделя или производно на това име,както е при нас,ще си празнува на Св.Неделя Peace и така!

# 16
  • София
  • Мнения: 15 466
Когато кръстихме дъщерята Нели, попа каза,че именния и ден е на Никулден!

# 17
  • Мнения: 17
     Момичета, Аз съм Нели и празнувам на 7.07 св.Неделя мъченица-какво значение има на кой от родата си кръстен,за да празнуваш този христ.празник?Освен това почиташ не само въшно светеца,но и лично,вътре с душата си!Най-накрая си намерих  Laughing иконата на св.Неделя-чак от Рилски манастир,сега съм горда,че  я имам и я почитам.
 А попа има много поздрави от мене!Толкова е и "поп"той самият! Naughty Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 016
И аз знам че празнуват на Никулден.

# 19
  • Мнения: 81
Моите познати празнуват на Никулден.

Не знам защо трябва да празнувате католически празници,ако не сте католици. Rolling Eyes
Моето име го има във френския католически календар,но не и в българския православен и не празнувам имен ден.

# 20
# 21
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
никога не съм празнувала имен ден,не знаех,че имам такъв! newsm78

# 22
  • Мнения: 3
Az se kazvam Neli i praznuvam na 07.07.!Imeto idva ot grackoto Kiriki-nedelja,a ne njakoi da pishat 4e e katolichesko..

# 23
  • Москва
  • Мнения: 164
И аз съм Нели и  също отбелязвам имен ден на 7 юли- света Неделя.А и В един именник бях чела,че името е производно от Неделя.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 466
Нели няма нищо общо с Неделя или Недялка.Това,че им казват умалително Нели на тях не значи,че те наистина се казват Нели. Има си само Нели, има и Недели и Недялки. Двете имена нямат нищо общо.Неделите и Недялките да си празнуват там когато е, но само Нели са на Никулден, така ни каза попа.

# 25
  • Сф
  • Мнения: 10 666
да празнува и то на 07.07.
Който и поп да питате ще ви каже. Тук в бг- Името идва от Недялка. Няма  общо с католическото Нели, което е от Елинор, имат общо назад в гръцката история, но май пак ще стигнете до Недялка.
 В Пловдивския край това е голям празник- там на манастира Света Неделя до Асеновград се празнува празника.Така че 100% дъщеря ми празнува на тази дата.
... а това за никулден ...направо не знам как ви хрумна, я се обосновете малко... #Crazy

# 26
  • Мнения: 574
Честит Имен Ден на всички Нели-та, които са избрали да празнуват днес   bouquet

# 27
# 28
И аз съм Нели и  също отбелязвам имен ден на 7 юли- света Неделя.А и В един именник бях чела,че името е производно от Неделя.
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт