Да се разделя ли?

  • 4 491
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 936
Много съм се чудила над този въпрос. От години не спим с мъжа ми заедно, но имаме дете на 9 г. И в крайна сметка "съквартирантстваме" поради две основни причини: 1. Няма някой на хоризонта, който да е готов да се грижи за мен и детето и да НИ ДАДЕ И НА ДВАМАТА повече отколкото той дава (а то не е много) Имам приятел. Дава всичко за мен и детето, но.. няма да дойде да живее у нас. А детето е много привързани към баща си.
2 Втората причина вече е написах: детето е много привързано към баща си. Трябва да изчакам още няколко години.

# 16
  • Мнения: 1 243
Щастието е вътршно усещане - не е само дали някой ти носи цветя отвреме навреме или мие чиниите. Ако сега не си щастлива, какво ли ще е след време.. Rolling Eyes Дайте си малко почивка! Нека се прибере малко при родителите си, а ти си отпусни душата и прецени как се чувстваш.
Не прибързвай с генерални решения!  Hug

# 17
  • Мнения: 205
  Категорична си в усещането, че не е твоя човек...аз вярвам в този вътрешен повик на сърцето...колкото повече мислиш, то винаги ще намираш някое негово действие или проява, която ще си я напаснеш само и само да е човека за теб...ще се лъжеш още няколко години и тогава ще бъде по- трудно като осъзнаеш, че това не е било истинското щастие...а после идват и децата, и други фактори, които ще направят ситуацията още по- сложна...всеки човек има право на своето щастие и любов...когато ти не ги усещаш при този човек ,оттук нататък просто си вървиш по твоя път и гледаш напред...и в никакъв случай не трябва да се чувстваш виновна за решението си, каквото и да е то...но колкото повече се двуомиш,толкова по- нерешителна ще ставаш...просто се заслушай във вътрешното си АЗ...успех...

# 18
Аз вярвам в същото,че щом от сега не съм щастлива и вътрешния ми глас говори ,че този човек не е на моята вълна то какво остава занапред.Лошото е,че винаги преди да предприема такава крачка мисля повече за другия отколкото за себе си. Знам,че за себе си ще съм права, та нали все пак трябва да търся щастието.... Sad Но мисълта,че другия е по-слаб,как ще го приеме той, колко ще го нараня,как ще шреживее разочорованието и ще го приеме като един вид предателство,мъката,която ще причиня и на техните - всички тия неща не ми дават мир и покой.....Затова съм нерешителна.За себе си знам,че ако аз бях от другата страна щях да го приема по философски и щях да се справя.Но той е друг тип човек.....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Следвай интуицията си. Не се заробвай с мъж, който не е "твоя човек" .
Данък обществено мнение няма нужда да плащаш. Какво ще кажат хората?
Как ще го преживеят си е техен проблем...за теб някой закахърил ли се е,
че се чувстваш зле?

# 20
  • Мнения: 3 425
Да, не се заробвай с мъж,който не е Твоя Човек,ОБАЧЕ помисли доколко си обективна в мнението си,защото около 2та год от една връзка има периоди,в които
1.сякаш забелязваш само недостатъците у другия и не оценяваш какво съкровище всъщност си намерила;)
2. уесщането,че е Твоя човек не е постоянно,но това е нормално,защото вие започвате да се познавате и да сте рпедвидими един за друг....тръпката от изненадата започва да липсва в повечето ситуации Wink
3.може да се окаже,че 'скачаш от трън, та на глог' ,защото в крайна сметка ИДЕАЛЕН/на няма,а всеки си има минуси,които или са в рамките на нормалното дразнение,или просто си затваряме очите Wink
4.Имаш нужда от почивка?от това да оцениш какво имаш?имай предвид,че дори и да се азделите за някой и друг месец,през който всеки си прави каквото иска = може връщане назад да няма,защото понякога 'закърпените' неща не издържат много....

Това се сетих на първо четене  Crazy 

# 21
  • Мнения: 592
Ако от сега се съмняваш - бягай докато си на 24, че после става сложно! За теб. Мъже много!

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Сама си си дала отговор.Ако останеш с него заради кого ще го направиш?

# 23
  • Мнения: 540
Ако от сега се съмняваш - бягай докато си на 24, че после става сложно! За теб. Мъже много!
Peace

# 24
  • Мнения: 256
Ако от сега се съмняваш - бягай докато си на 24, че после става сложно! За теб. Мъже много!

М... да, и аз преди година се питах нещо подобно. Само да вметна, че да си само ти родител на детето си е още по-гадно, а и да... едно дете не променя мъжа, нито сватба, нито "приютяването" му в апартамента ти, нито всички подаръци, които ще му направиш, за да "тръгнат" нещата. Бягай Мацка, бягай!!!

# 25
  • Мнения: 1 013
Не виждам нито една причина да не се разделите!!! Naughty

# 26
  • Мнения: 1 942
А бе я си гледай хубавите години и не се заробвай/омъжвай толкова скоро. Ако дори имаш съмнение действай смело и гради живота си умно, а не с желание да не обидиш някого.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Да си импулсивен не е срамно. Намери начин и кажи на този човек, че не те устройва. Ако си деликатна няма да го приеме като изгонване... Зависи каква цел преследваш.

# 28
  • Мнения: 3 611
На различна вълна сте, не се разбирате, не си Щастлива с него още от сега. Представи си, ако сега не вземеш решение след време как Ще се Чувстваш?

Преди години имах приятел, супер бях хлътнала. Имал си мацка преди мене, Щели да се женят, живели 2 години заедно... и по едно време мацката си събрала багажа и се прибрала в къщи без караници и скандали, просто ей така... много й се Чудех (по онова време), Щото си викам... бреееей, как оставила тоz хубавия мъж... хо хо хо добре, че го е оставила, че аз да го намажа...
Не иzдьржах и година с него. Оказа се самовл*бен особняк и страхотен сухар (не само в леглото). Даже веднъж заспа отгоре ми... такава страст вилнееше между ни   hahaha
...Преди няколко години се засякохме в нета, полафихме как сме, какво прави всеки от нас... оженил се, бизнес zавьртял ама не можел дълго да говори с мене, Щото "днес било събота и Щял да топи Чушката, та трябвало да се прибира..."...
... м дааааа, добре, че и аз овреме се усетих, иначе Щях само от събота на събота да намазвам...  hahaha

# 29
  • София
  • Мнения: 10 331
Разделете се, щом така се чувстваш. С годините неудовлетвореността ти само би се засилила.

П.С. И аз преди години бях в същата ситуация. Напуснах го след шестгодишна връзка, а той умираше за мен. По-умно нещо не съм правила в живота си. С него все чаках да почне истинският ми живот. Но се усетих истински жива чак като се разделихме.

Общи условия

Активация на акаунт