Защо сте толко против сокчетат?

  • 1 877
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 512
Не давам сок и не смятам да го правя поне до годинка!
Както е написано вече - има много статии по въпроса. Не искам да експериментирам с малката, за да видя дали ще й има нещо или няма да й има... Смешно и жалко е, когато чета изказвания от рода на "аз дадох на моето бебе и нищо му няма"  Crossing Arms Бебетата не са опитни мишки!
Колкото до разхлабващото дейстие на някои от тях - предпочитам да дам пюре от круша примерно, пред сок...

Напълно съм съгласна.

# 17
  • Мнения: 1 512
Ако се напънеш малко да прочетеш,
евентуално после да помислиш, се
надявам да разбереш, защо не се дава
на толкова малко бебе сок. Знаеш ли,
сега като се замисля може да му дадеш
и малко винце - ще спи като пън! Помисли
като имуностимулант - чесън, може да
започнеш след седмица вместо биба да
му даваш да смуче кокалче.



 Laughing Е това с винцето е  Joy Joy

# 18
  • Мнения: 1 062
Аз не съм против сокчетата. Против съм експериментирането с бебетата, и даването на сокчета в неподходяща възраст. Ако след години детето ти има колит (примерно), имай предвид, че е възможно "аз дадох на 2м. и нищо му няма", да не е точно така.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По никой начин не мога да разбера защо може да се дават плодови пюрета, а не може плодови сокове?  newsm78 Сокът не съдържа нищо, което да го няма в пюрето. Аз лично давам от 4 мес заради коликите. Ако нямаха колики бих давала и по-рано.

# 20
  • Мнения: 1 380
По никой начин не мога да разбера защо може да се дават плодови пюрета, а не може плодови сокове?  newsm78 Сокът не съдържа нищо, което да го няма в пюрето. Аз лично давам от 4 мес заради коликите. Ако нямаха колики бих давала и по-рано.
Абе я си давай...щом им харесва на децата.
Едно време нашите майки и баби са захранвали със сок от 40-тият ден.
А сега ни обясняват, че след година е най-добре.
Ти си преценяваш най-добре. Майчиният инстинкт е на-точният ориентир.....

# 21
  • Мнения: 1 062
Абе я си давай...щом им харесва на децата.
Едно време нашите майки и баби са захранвали със сок от 40-тият ден.
А сега ни обясняват, че след година е най-добре.
Ти си преценяваш най-добре. Майчиният инстинкт е на-точният ориентир.....


Тъй ами, едно време баба е давала на баща ми попарка с винце, да се укроти малко и да заспи, че били 4 деца и все буйни. Тъй, че ако не те слушат децата, ето бабите ни така са правили. И баща ми е жив на всичкото отгоре.  Joy Joy Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 23 097
Майчиният инстинкт е на-точният ориентир.....
[/quote]
Инстинктът, без акъл и образование, е нещо много опасно!

# 23
  • София
  • Мнения: 12 140
А аз не разбирам защо онези, които са за сока не продължат да го дават на своите деца и не спрат да убеждават другите, че са прави. Мен лично не ме интересува какво и кога давате на децата си, дали ги осолявате, за да не миришат, дали им мажете венците с мастика, когато им растат зъбите и и дали ги захранвате с люта плескавица. Ако някой от феновете на гореизброените методи и стил има поне един аргумент различен от "нищо му няма на детето" нека го сподели, за да бъде полезен. Тема след тема се превръщат в битка с хора, които нито си правят труда да четат изследванията по темата публикувани от другите намиращи се на  "бойното поле", нито се опитват да кажат нещо смислено и единствената им цел е безсмисленото противопоставяне.
Питат защо сте ТОЛКО против сокчетата и отговор не търсят. Ааааааааа, аман. Naughty

# 24
  • Мнения: 1 572
ох като чуя "едно време как са ни давали ......" направо ток ме удря.Давайте тогава да си стоим все в онова време , без да се донаучаваме и доусъвършенстваме  ooooh!

# 25
  • Мнения: 46 520
Най-вече, защото:
- е агресивен към корема на бебето
- може да докара проблеми в по-късна възраст
- намалява от количеството на поетите хранителни вещества

Лично на мен други причини не ми трябват Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Аз лично давам от 4 мес заради коликите. Ако нямаха колики бих давала и по-рано.

Разбира се. Веднага след раждането би било идеално  Wink

Абе я си давай...щом им харесва на децата.
Едно време нашите майки и баби са захранвали със сок от 40-тият ден.
А сега ни обясняват, че след година е най-добре.
Ти си преценяваш най-добре. Майчиният инстинкт е на-точният ориентир.....

Ако бях админ, бих трила подобни безумия. Но знам, че и те не могат, за съжаление  Tired
Разбира се, че децата най-добре си знаят. Те и на 10 дни и ракийка искат, и кюфтенца... Естествено, че най-добре си знаят...  Rolling Eyes

# 27
  • BG
  • Мнения: 1 900
Против сме за даването им в неподходящата възраст. И тя е неподходяща преди навършването мин. на 6 месеца.
Статии и материали по темата ими хиляди. И нито една в полза на сокчетата  Wink
Против сме, защото сме загрижени за здравето на децата си!
А вечната реплика "на моето нищо му няма" е смешна  Grinning
Много съм съгласна с това.

# 28
  • Мнения: 1 335

Инстинктът, без акъл и образование, е нещо много опасно!

Напълно съм съгласна - ето скоро четохме за инстинктивното осоляване на бебето Wink
Те традициите са си още от едно време - нашите баби са ги солили, давали са им сок и брашно с вода и ето колко здрави са били! Така че всеки да следва инстинкта си и да не му мисли много, в крайна сметка това е само бебе - ще пробваме да видим кво толко ще стане.

Аман от изказвания - е кво толко, аз дадох па нищо му нЕма  Laughing па я си му дай и мЕсо, те към 40тия ден трябва да си хапват вече ...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бях против за моето дете докато беше бебе.За другите бебета не съм против.Всеки има глава на раменете.

Общи условия

Активация на акаунт