Холандска тема - 29 - приятно зимна, предКоледна и предНовогодишна!!!

  • 21 304
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • NL
  • Мнения: 520
Moпси първи са танцуващите сестри.Може и да сте вие но ви няма рождените дати Mr. Green.Заедно ли празнувахте с останалите рожденници?Мерси за идеята за кашкавала.Правят пазар наблизо и ще ида да видя какво предлагат.Аз и давам сега по малко и ми казаха от консултацията,че е по-добре по-пресен(млад),че имало по-малко сол.Тя като и сложа на филията и първо това си хапва и после хляба.
Хаха Софи с тия тотоли много се смях hahaha.Значи и помощ ще си имаш от Бг,супер.
Миленка сигурно коледната вечеря в училище ще е доста интересна за децата.Цялото меню родителите ли го подготвят?Коледни сладки и съм си наумила да правя Thinking.Не съм сигурна дали някой ще ги яде но поне като декорация към Коледното меню пък и незнам дали ще ги направя като хората.
Елха онзи ден украсих и я вардиме от малката и котката постоянно.Една лента ми отне два часа да я наглася е вече виси оттук оттам но поне светят лампичките и създава настроение в къщи.
Звезди нищо не казваш за фото курса.
Аз да ви се оплача развали ни се колата сериозно и се наложи да я продадем.Сега сме в чуденка дали да не вземем някой таралясник за няколко месеца  или отсега да гледаме нещо хубаво но на лизинг newsm78.

# 76
  • Мнения: 1 550
Милика, то и ние не си падаме особено по сладки, но в Коледен дух и нали се правя на скопосна домакиня Crazy, реших а опека сладки. Първите заминаха като за първи път. А Коледната вечеря на Алекс ще бъде под формата на бюфет и родители не се допускат по време на вечерята. Значи ще си дояжда в къщи Crazy Mr. Green Дадоха един списък и всеки си избра нещо за носене, но аз имах чувството, че с тия количества храна ще се изхранва цялото училище ooooh! Както и да е.
За колата- съчувствам ви Hug На лизинг- там нали имаше някаква хватка и то не в полза на клиента newsm78 То е в същност да си плащаш наем за кола, която никога няма да стане твоя. А и нещо и нещо с данъците за лизинговите коли Thinking

# 77
  • NL
  • Мнения: 520
Ох,незнам.За момента ако искаме нещо по-хубаво няма как да извадим толкова пари наведнъж.Всичко що е на кредит хич не ми допада и на мен като идея  но виж,изникват и подобни ситуации.Още го умуваме newsm78,ще видим.Като написах на лизинг нямах предвид чисто нова от магазина,втора ръка но  запазена.
Сладките ти бяха много красиви,сигурна съм,че ако пак правиш такива ще имаш голям успех сред децата.
 

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 00:10 от Milika

# 78
  • Мнения: 7 914
Как да ме няма на първа страница бе  Звезди -първи сме със Софи.
няма ви  Sad, да изписваме бързо тази тема и да ви слагам в другата... изтрите сте по някаква причина Blush
Milika

не прави грешката да се съгласяваш за таралясник, понеже доакто върви нова няма да се наканите да си вземете -  ние нали така уж временно вземахме стара и возихме т.с. дрънкахме детето в стария форд,доакто не остана един "слънчев"ден на магистралата  bowuu



аааа фотокурса -
 ами вечерен е, само мъже и хоп аз там Joy..предодавателя , учил студенти, но сега решил да започне за себе си да работи -  много е забавен иприятен инай важното много добре обяснява Party Party Party
трупа ни с домашно и аз не съм много доволно от постигнатото от мен и леко ми е некомфортно за утре и така Crazy

# 79
  • Мнения: 1 550
Милика, поне ако вземете заем, в един момент ще го изплатите. Докато кола на лизинг, е кола под наем- плащаш и тя не става твоя Confused А другия начин е втора ръка кола от България. Аз бих се занесла и до Германия. Там имаме познат, който държи гараж и поне той поддържа колите и знае какво и как. И ние откога се каним за нова кола, но все нещо друго изниква като приоритет Rolling Eyes

Звезди, споко, никой не очаква от теб да се справяш отлично, нали за това ходиш на курс. А съм сигурна, че си се справила много добре, само си малко самокритична Sad Не ви ли хвалят на курса? Щото ако слушам Калинка, холандците не хвалели и дори тема беше пуснала по въпроса та сега в чужбинския форум ни разнасят и за това ooooh! Да ни съжали човек, че живеем в Холандия Crazy

# 80
  • Мнения: 1 132
Добро утро!
Милика, явно Звезди ни е маскира като танцуващи каки.  Mr. Green
Наистина ни няма, но пък в предишните теми сме там.
Кофти за колата. Бедите все идват в най-неподходящото време.
Чакаме скоро да се похвалиш с нова кола.
Звезди, нИдей плс от сега със свекървенски номера.  hahaha
Сигурно като си копирала сме се затрили пък можеи на гости в друга тема да сме отишли.  Laughing
Милена, отивам да гледам курабийките. Много хубаво, празнично, тържествено  звучи тази коледна вечеря. Представям си ги всички малки сладурковци там. Трябва ли да са официално облечени?  Grinning
Ох, по Коледа ставам сълзливо-сантиментална.
Eдно поздравче
Да ви кажа Софи слага пред всяка дума льо или ля -льо папа, льо мама, ля Бибия (София ), льо доу и льо гое (долу-горе).  Crazy
Изпуснала съм темата с хваленето.  Според мен пък тука толкова много хвалят, че на мен чак ми става неудобно, че не съм научена да хваля.  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 1 550
Изпуснала съм темата с хваленето.  Според мен пък тука толкова много хвалят, че на мен чак ми става неудобно, че не съм научена да хваля.  Rolling Eyes
И аз така Confused Ето я  темата.
Не се вживявам в ролята на защитничка на холандците. Още повече, че не са малко моментите, когато в изблик на гняв съм казвала:"тия холандци" или "тая Холандия". Но, разбира се, всеки от нас го е преживял. В такива моменти се сещам за думите на Илчето Hug:"Да не забравяме, че тревата при съседите е винаги по- зелена". Говорила съм и с други българи живели тук и след това или преди това в други страни- всички са единодушни, че Холандия е за предпочитане пред други страни. Та, в този ред на мисли, като се пусне тема във форума, целта е в повечето случай да се оплюем Crazy И сега в други теми мине не мине време и някой изтърси "но при холандците ще ми е по- зле" или "холандците са от друго тесто" Crazy

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Темата за купуване на коли ми е болна. Нашата издаде багажа, без да си послушам интуицията да я дадем по-рано на гаража, и взехме съвсем малко пари (за рециклирането). Три дена бях болна, защото по-лош късмет от това няма. За купуване на кола не искам да чувам в следващите няколко години.

Приятен ден на всички.

# 83
  • Мнения: 2 376
Милика, има един сайт, домайнен нещо си. там всеки месец продават на търг конфискувани коли. Пробвайте се, може да вземете нещо на добра цена.

# 84
  • Мнения: 1 132
Милена, Холандия е най-лошата страна за живеене, горките деца дето се раждат там, дето им пеят песни за Флапи.  Wink
Мен ме кефи тук, ако можеше само климата да е по -карибски, ама като не може ще го преживея.
Ей сега ни се домъкна един полицай да ми връчи лично фиш за боклук, изхвърлен на неподходящо място. Мъжа ми миналатата седмица  отстъпи половината контейнер на един съсед и понеже не остана място за нашия боклук, хвърлил чувал с боклук в контейнерите при блоковете. Ама някой го видял, обадил се в хемейнтето, претършували боклука и намерили един плик с моето име и адрес. Оплаках се! Като си се сетя как 2 пъти наемахме големи контейнери да изхвърлим всичкия боклук от ремонта и на сега 1 път съгреши човек и глоба.  Confused
Аз реших пък, че полицая идва, защото Софи много рева снощи и се буди на всеки 15 мин заради запушения и нос  и някой се е обадил, че я малтретираме, та като разбрах, че е за боклук си поодъхнах.  Laughing

# 85
  • Мнения: 7 914
такааааааааааа
 и ние днес сме със запушен нос и полуотхрачена храчка, която ми мъчи ужаснооооооооооо и само хърка малкия не се трае Rolling Eyes сърцето ми спира вече Sad

Мопси
амииии желязото се кове докато е горещо newsm56
 моя мъж беше сгафил един път с боклука преди 6 години и дойдоха полицаи на врата -  аз не приказвах холандски, горе долу се псравях с английския и ми тупнаха една глоба.. след разговор на високо равнище и нещата бяха уж оправени, като ходех да си правя холандския паспорт ми натриха носа... познайте какво му беше на мъжа ми псоле bash tantrum newsm66 newsm29


Милен@
 е имаше и по зле от мен...ама аз нали искам.. все така по напред -  иначе комплименти имаше...ама аз налина себе си вярвам повече за хубавото и така... Mr. Green

# 86
  • Мнения: 1 550
Мопси, ти ще не протестира, че някой е ти е задигнал писмото за да те уличи в неизвършено от теб престъпление Crazy
Направо звучи невероятно, че някой ще се рози из боклуците за да види кой ги е изхвърлил Crazy

И ние сме с запушен нос, а снощи и Т вдигна. Днес си остана в къщи, но сам си казва, че не е болен Rolling Eyes Ако имах работа, до сега да са ме изгонили Grinning А между другото аз купих на Алекс Verkoudsheidsbalsem на Dampo с ментол. Много му помогна вчера. Но аз като го мазах (гръб, гърди и на челото малко) ми бяха студени ръцете, а той имаше Т и направо го втресе още повече Crazy. Сега като ме види с балсама и бяга Grinning

Преди малко ми звъннаха за работа и аз си казах условията- да е наблизо за да мога да работя, докато Алекс е на училище. Отговорът беше, че с такова работно време едва ли ще мога да се уредя Crazy Знам и за това не търся вече Mr. Green

Звезди, споко, чак след завършване на курса ще осъзнаеш колко си напреднала. Сега не го виждаш, щото си заета с домашните и всичко останало.

# 87
  • Мнения: 2 376
Милена, ти с тези тортички и надомно може да работиш. едно сайте за поръчки, правиш тортата и бам по куриер..

# 88
  • Мнения: 1 132
Протестирах, дори казах, че едва ли сме ние. Полицая каза, че сигурно бил мъжа ми, дадох му тел да му се обади да го пита като преди това звъннах и му натрих му хубаво сол на главата.
Звезди, я покажи някоя снимка от курса.
Милена, аз всеки път се чидя да купя ли този балсам или не. Щом казващ, че помага ще взема и аз. Софи днес е добре, аз обаче се влошавам. Може би и никне кътник най-отзад, но не дава да видя апИ казва. (че ще ме ухапе  Mr. Green )
Мда, с малко дете си е живо предизвикателство да намериш работа и да не те изхвърлят после. Освен ако не го оставяш да се мъкне болно по училища и дагферблайфи.  Tired

# 89
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
И на мен този балсам много ми помага. Дори започнах да си правя инхалации с него и съм много доволна.

Мопси, гадно за глобата, но това е обяснението защо Холандия е чиста.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт