Стана ми болно!

  • 2 853
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Трудно ми е да го коментирам. Потресох се.
Навсякъде е пълно с хора, които въобще не им е мястото там.
Ходила съм в много социални домове. За да бъда абсолютно обективна, трябва да кажа, че има много хора, които си обичат работата. Грижат се за децата като собствени, познават им характерите, нуждите, болките.
И се вижда, че и децата ги обичат.
Но тъй като тези посещения са били предварително планирани, не изключвам възможността част от нещата да са поза. Както и целенасочено да са избирани по-добрите като условия домове.

# 16
  • Мнения: 9 814
Франческа, ти уби всичко детско в мене с това.  Tired

.
Цитат
..Само дето беше извършена от родната му майка.

Да, за съжаление леля ми направи това при едно събиране на роднините, защото братовчед ми /тогава 6 годишен/ се беше изпуснал леко в гащите.
След време леля ми и мъжа й се разведоха и братовчед ми отиде да живее при баща си.
За съжаление понякога родителите са дори по-жестоки към децата си от чуждите хора.

# 17
  • Мнения: 1 640
Не само жестоки,Салиери,но и много прости.Човешката простотия е безкрайна-клише,но вярно.

# 18
  • Мнения: 1 324
Щях да кажа, че тази отрепка е истинско животно, но се замислих, че дори истинските животни не си причиняват такива неща. Дори да уволнят въпросната не знам каква да я нарека, кой ли ще заеме мястото й? Държавата плаща такива смешни заплати на работещите в домовете, че сигурно само напълно прекараните и отхвърлени отвсякъде хора отиват да работят там. Докато не започнат любимите ни управници да отделят повече средства за тези деца, надали нещо ще се промени. Но дали изобщо им пука? Помните ли случая с Могилино? Трябваше да се появим по ББС, за да видим на какъв хал са нашите собствени деца!

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Не само жестоки,Салиери,но и много прости.Човешката простотия е безкрайна-клише,но вярно.

Точно това щях да напиша  Peace

# 20
  • Мнения: 4 784
Потресена съм!
В кой век живеем?!! Как може човек да има такова отношение към дете, как въобще може да му дойде на ум да постъпи толкова просташки?!!

# 21
  • Мнения: 3 506
Аз пък имам позната, която с гордост разправя как е накарала 2-3 годишното си дете (нейната собствена дъщеря демек!) да яде изпражнения, защото акало в гащите, а не на гърне. И как оттогава спряло да се нааква. Хора всякакви  Confused

# 22
  • Мнения: 2 448
Аз пък имам позната, която с гордост разправя как е накарала 2-3 годишното си дете (нейната собствена дъщеря демек!) да яде изпражнения, защото акало в гащите, а не на гърне. И как оттогава спряло да се нааква. Хора всякакви  Confused

  doh doh doh E, това вече е супер потресаващо. Питам се тази жена като толкова много и тежат памперсите и нааканото дупе на детето и , един ден като остарее и остане на памперси дали ще и е така приятно да и ги мажат по лицето и да я карат да ги яде !!!
Поне съм гледала стар човек и знам за какво става въпрос, децата са направо злато в сравнение с това.

# 23
  • Мнения: 3 506
Абе това е било във времето, когато е нямало памперси, но това не прави случката по-малко отблъскваща. А най-тъжното е, че за много хора, включително и педагози, възпитателните методи не са претърпели никаква промяна от тогава. И макар в тази тема да са доведени до тяхната крайност, има купища не толкова крайни 'техники', които също нанасят поражения на децата...

# 24
  • Мнения: 3 146
В такива моменти се чувствам ужасно разгневена и ужасно безпомощна... Cry Confused

Тази жена какво - ще я мъмрят, ще я предупредят, ще я глобят... Голяма работа! Това няма да е пропорционално наказание... Просто настръхвам!

# 25
  • Мнения: 2 090
Просто акъла ми не може да побере това което чета-както за поведението на персонала в дома,така и за подобния подход на майки към собствените им деца Weary smile3514

# 26
Нея ще я уволнят,ще я накажат,ама няма да се промени.
Даже ще стане по-голямо животно.
Обаче детенцето е разбито за цял живот.За съжаление. Cry

и хич не е възпитателен метод това.

# 27
  • Мнения: 1 447
В такива моменти се чувствам ужасно разгневена и ужасно безпомощна... Cry Confused

Тази жена какво - ще я мъмрят, ще я предупредят, ще я глобят... Голяма работа! Това няма да е пропорционално наказание... Просто настръхвам!
Абе то ако мине с някои от тези наказания пак ще е нещо въпреки,че такова наказание е нищо за действията й и за травмите върху детето,но много често тези случки минават като нещо нормално за тях и съответно без никакви наказания.Защото в повечето случаи няма гласност,която да е дадена.
Сега след този случайкойто получи гласност,може и да я уволнят,но при следващите случаи ,които не получат тази гласност какво ще стане?

# 28
  • Мнения: 1 572
Не само жестоки,Салиери,но и много прости.Човешката простотия е безкрайна-клише,но вярно.
Наистина колко трябва да си прост за да направиш подобно нещо , а и какво прави тази "дама" там ?

# 29
  • Мнения: 3 146

Сега след този случайкойто получи гласност,може и да я уволнят,но при следващите случаи ,които не получат тази гласност какво ще стане?


И аз това питам! #Cussing out Трябва да има страшни мерки, за да имат превантивна, а и наказателна функция изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт