Торта "Тръбички с вишни"

  • 38 172
  • 226
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 180
Селма, пак някакъв хубав и не много труден десерт  Grinning До края на бремеността не знам на какво ще заприличам с тези мои десертни страсти  Joy А вишните дали може да се заменят с друг вид плод  newsm78 Дали ще се получи добре?

# 16
  • Мнения: 1 906
Уникално вкусна торта!!!
Тази рецепта страшно много ми напомня на една, която ми даде мой колега украинец. За съжаление с времето я изгубих и дълго я търсех.
Много благодаря   bouquet

# 17
  • Мнения: 27 524
О, хем лесна, хем вкусно изглежда, ще се пробва обезателно.  Hug Само дали ще намеря тук вишни не знам...  Thinking

# 18
  • Мнения: 99
Селма,
Много благодаря за рецептата! Наистина изглежда трудоемко, но предполагам, че определено си заслужава усилието... Peace

# 19
  • Мнения: 7 418
Селма, пак някакъв хубав и не много труден десерт  Grinning До края на бремеността не знам на какво ще заприличам с тези мои десертни страсти  Joy А вишните дали може да се заменят с друг вид плод  newsm78 Дали ще се получи добре?
  В този вариант,с готови кори,десертът си е направо лесен! Laughing
  За килограмите не се притеснявай(и ти,и Майстора  Laughing ),това е един от доста лек( говорим за калории) десерт.
  За друг вид плод нямам представа...Винаги съм правила тръбичките само с вишни.
   Simple Smile

# 20
  • Мнения: 7 418
Селма,
Много благодаря за рецептата! Наистина изглежда трудоемко, но предполагам, че определено си заслужава усилието... Peace
   Вкъщи много обичаме тез тръбички.По същата оригинална рецепта(говоря за тестото) се правят и кори за Наполеон.
    Изглежда трудоемко,да....но си права,усилията си заслужават. Hug
    А и след първите 1-2 опити,вече осъзнаваш,че не е чАк толкова трудно! Wink
  
    

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 23:33 от Селма

# 21
  • Мнения: 5 001
  За килограмите не се притеснявай(и ти,и Майстора  Laughing ),това е един от доста лек( говорим за калории) десерт.
 

Да,да....тоз десерт е лек,оня също...И после ела да ме видиш  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Мноого обичам тези сладко-кисели сладкиши  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy
Айде сега....ще има да чааакам, кога ще дойдат почивните дни  hahaha hahaha hahaha hahaha
Поне да беше петък днес(пък то...Понеделник   ooooh!Whistling Whistling Whistling Whistling

# 22
  • Мнения: 7 418
Уникално вкусна торта!!!
Тази рецепта страшно много ми напомня на една, която ми даде мой колега украинец.
   Вярно ,че произхода и е точно този!Украинците много обичат заквасената сметана,затова тя присъства повсеместно в най-различните им ястия и сладкиши. Grinning


Мноого обичам тези сладко-кисели сладкиши  Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

         newsm53  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 503
Хубав сладкиш,но един компот май няма да стигне ,като се има в предвид броя на вишните само в едната тръбичка-преброих 10-12 бройки.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 819
Супер звучи и изглежда!

Аз имам въпрос: разликата във вкуса между готовите и правените кори голяма ли е?

# 25
  • Мнения: 7 418
Хубав сладкиш,но един компот май няма да стигне ,като се има в предвид броя на вишните само в едната тръбичка-преброих 10-12 бройки.
   Ами,аз използвах домашно направен компот,един 700 мл буркан натъпкан с вишни в малко сок.....
   Днес  се загледах в купешките компоти "вишни без костилки"....бяха по 540 г....Може би,за целта ще има нужда поне от 2 такива. Thinking

Супер звучи и изглежда!

Аз имам въпрос: разликата във вкуса между готовите и правените кори голяма ли е?
     Разлика има,да....Правените кори са по-хрупкави и по-маслени.Искат повече крем,хем по-дълго го попиват(най-малко 24 часа,а за гости 48 часа!).
     Готовите кори попиват крема много по-бързо,и с тях тортата е хем по-лесна,хем по-лека! Peace

# 26
  • Мнения: 2 803
Звучи апетитно, ще я пробвам.  chef

# 27
  • Мнения: 3 641
Селма, наистина се изумявам. Какъв талант, каквои майсторство. Поздравление, само може да въздишам по това чудо  bouquet

# 28
  • Мнения: 7 418
Селма, наистина се изумявам. Какъв талант, каквои майсторство. Поздравление, само може да въздишам по това чудо  bouquet
    Мерси! Hug
    Но защо ще въздишаш само?Чудо-то се прави доста лесно! Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 47
И това в най-скоро време ше приготвя!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт