пак за роднините

  • 2 255
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
  що за човек трябва да си да не харесваш малко дете и аз не обожавам всички , но пък детенце е ,чак да не го погаля,


Що за човек ли ?
Ами да не си лицемер !  Confused Просто няма човек на света , който да харесва на 100 % абсолютно всички деца .
Моята приятелка има две дъщери - едната е непоносима лигла - само иска да и се казва колко е красива и , че тя е най - умната , най - добрата , най - прекрасната ... Влудява ме просто .
Другата е супер сладур - идва ти да я гушиш и да я стискаш само ...
Не игнорирам детето , разбира се , но предпочитам да не е около мен  Confused
Това по цитираното по - горе .
А по темата - има нещо , което ти не знаеш . Просто брата го прави прекалено демонстративно .
Говорила ли си с мъжа си по този въпрос ?

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
На мен лично ми се струва абсолютно нормално. При мои братовчеди се получи нещо подобно. Просто момчето не признава други деца освен това на кака си. Нищо лично, но човека си го е признавал пред мен и сам си се е чудил - като цяло не харесва децата, незнае какво да ги прави и т.н., но с детето на сестра му такива проблеми просто не стоят.
Аз лично не бих си го слагала на сърце. Всеки има право да харесва някого или не, независимо дали е бебе или връстник.   bouquet

# 17
тук става въпрос за почти бебе ,какви бели ,какви щети, това е , говорила съм с мъжа ми ,вика срам го било ,не ме познавал, той малкия си седи невинно и иска и той такива игри, не ми е приятно да ходя ,но няма начин и с мен не говори ,не ме поглежда , мъжа ми вика че бил интроверт, но с други хора не можеш да му вземеш думата ,някой път има проблясъци но малки

да не признава други деца, че да не е цар

# 18
  • Мнения: 5 710
ами, тъжно е, но не всички ще харесват детето ти.  или теб.
приеми го и не страдай толкова.

аз така нямам чувства към дъщерята на моя приятелка. насилвам се, 'защото е дете'. 
много хубаво дете, но безподобна лигла.
на 2 вече просеше 'паички' от хората и ако не й дадеш, тя почва да те обижда, а майка й " ма недей така бе, мамо, то не се говори така..." непрекъснато ми говорят колко е умна, как се научила да казва 'моля', как знае 200 думи на английски и т.н.
а като го видя наживо детенцето виждам едно глезанче, което се е качило на главата на всички.
и така, в редките случаи, когато го виждам това дете, стискам зъби да издържа от учтивост.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 20:38 от 10cent's

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 699
Ами случва се понякога и така да бъде, просто го приеми, че не всички хора харесват всички деца. 
И аз трудно изтърпявам детето на мои близки (с които май вече не сме толкова близки). За броени секунди може да направи мазало във всяко едно жилище - например всички възглавници от диваните светкавично се оказват на пода, а той скача върху дивана като на батут, отваря шкафове и гардероби, рови, изважда и изхвърля всичко, което реши; върти копчетата на всякаква техника, хвърля дистанционните на пода, препуска из цялото жилище, дразни и замеря кучето с разни предмети и т.н. Нарича родителите си с всякакви думи, а те се умиляват само при вида на поредната му дивотия и няма други разговори, освен за него и за това, какво генийче е. Хлапето е на 6 г., не е толкова малко и е ужасно невъзпитано. Лигня и бяс едновременно. Никой не му прави забележка, най-много да му кажат едно "мамееее, нали знаеш че така не се правиииии"  Sick
Спрях да ги каня в къщи, просто нервите не ми издържат. 

# 20
  • Мнения: 14 654
За детето ти не е кой знае колко важно чичо му да го харесва. Просто няма да го чувства близък след време.

# 21
  • Мнения: 1 749
Аз доколкото разбрах,става въпрос за демонстративно игнориране на детенцето.Според мен за това си има причини и не съм склонна да се съглася,че е заради тайни щения към майката....Може би точно обратното.А защо  не и завист?Някои хора,макар,че си "имат всичко" все пак са склонни да изпитват това чувство... Wink

# 22
  • Мнения: 1 897
Хайде, хайде стига драми.  Wink
Приеми, че не може всички хора да се радват и обожават детето ти по начина по който на теб ти се иска. И не  си създавай излишни проблеми.

# 23
  • Мнения: 378
Хайде, хайде стига драми.  Wink
Приеми, че не може всички хора да се радват и обожават детето ти по начина по който на теб ти се иска. И не  си създавай излишни проблеми.

Кофти е,но е така Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 15 469
Да ти кажа, че и аз винаги съм се радвала на всички дечица, но от скоро има наблизо едно детенце, много чакано и желано, но от както се е родило гледа смръщено и начумерено и щом го закачи някой надува гайдата. Просто при това дете никога не знам как да се държа.Не знаех, че може да има и деца темерутчета.
Да не би и твойто детенце да е с по-особен характер и той просто да не смее да го закачи, защото не знае как ще реагира?Може да се притеснява човека от теб, все пак чужд човек си и го е страх да не би да сгреши нещо и затова е резервиран, но ти пък го тълкуваш като незаинтересованост.

# 25
  • Мнения: 958
Не се притеснявай, хора всякакви.
Един роднина (близък) от страна на мъжът ми, никога не е пипнал, детето, нито го е заговорил, тотален игнор, все едно не съществува, като говорят никога не пита за детето, именни, рождени дни ... нищо.
В началото се бях засегнала, мислех че е лично, ама после осъзнах, че си е просто темерут. Сега се оплакват, че даже към собственото си дете е доста студен. Явно има и такива хора.
В случая е по-странно, защото към едното е дружелюбен, към другото не.
Аз лично бих се засегнала, ама аз съм доста чувствителна. За други хора това не е болка за умиране.
Неприятно е за детето, защото рано или късно ще попита, защо чичо... обича ..., а мен не.
Мъжът ти не може ли да разбере от брат си, дали има проблем?
И някой друг освен теб, забелязва ли, че чичото игнорира едното детенце?

# 26
  • Мнения: 3 146
По темата: Разбира се, че е нормално за си го слагаш на сърцето. Аз също бих се засегнала. Говори направо с въпросния брат (насаме) и може и да изкаже причина. Кажи му, че виждаш, че се притеснява да играе с детето, макар да не знаеш причината и че няма за какво да се притеснява. Така хем ще си галантна, хем ще му намекнеш.

Оф топик:Джули, Страхотно ми харесва идеята как си замаскирала петицията отдолу! Супер е! Аз съм я подписала, обаче, вече.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт