Близнаци или Раци, ще са ЮНСКИТЕ смелчаци??!!! Тема № 10

  • 17 539
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 227
Исках да ви пиша повече, но, като прочетох за Иса и Мели, онемях. Много е тъжно. Момичета, прегръщам ви Hug Hug

# 226
  • Мнения: 136
Здравейте.
Иса, и аз много съжалявам. Каквото и да кажа, ще е излишно и по никакъв начин няма да помогне. Пожелавам ти да бъдеш силна и много скоро пак да видиш положителен тест.
Galia_5, сигурна съм, че ако имаше нещо притеснително, докторът щеше да ти каже. Това, че нямаш корем, е относително и се съмнявам да е тревожно. Имам няколко приятелки, на които чак в 5-я месец им се появи коремче, някои от тях дори бяха с близнаци, но всичко си им беше нормално. Успокой се малко и гледай позитивно на нещата, всичко ще се оправи. Просто си по-слабичка и това е причината според мен.
Всъщност не знам и колко голям трябва да бъде коремът на този етап на бременността. Аз пък съм на противоположната страна - имам чувството, че моят е по-голям отколкото трябва и за съжаление, знам, че не е толкова от бременността, а от хапването. Не прекалявам с храната, но и в този сезон нямаме кой знае колко голям избор, особено като по цял ден съм извън къщи. Хапвам предимно сухи храни през деня, гледам и повечко плодове да ям, но пък те не ме насищат съвсем. Само вечер ям нещо по-свястно и то когато имам време да приготва. колкото и да съм склонна към напълняване, все съм се поддържала слабичка и това драстично качване на килограми и най-вече около ханша и талията направо ме побърква Sad    Но важното е да съм здрава и бебешокът да е наред.
  

# 227
  • Мнения: 1 475
Добро утро и от мен!

Иса, стискаме всички палци и следващия път всичко ще е наред! Hug

Galia_5, не се притеснявай за коремчето, при всеки е различно, ти нямаш на този етап, други имат двойно и заради теб Crazy, аз се успокоявам и с това, че бебо расте малко по- голям от седмиците за които ме определят, като гледах и таблиците в нета, за размери, върви малко-по-дългичко! Но и аз си мислех, че ми  е много голям корема, ама лекарката ми каза, че хич, не е голям, а си е нормален за тази фаза от бременността!

Тази нощ беше убийствена за мен, досега три пъти за една нощ не бях ставала да посещавам кенефа, ама така е като си легнах много рано, снощи към 23.00ч, сега се чувствам малко като парцал!!

# 228
  • Мнения: 977
Благодаря ви за топлово посрещане, момичета!  Hug

Иса, meli_80, съжалявам за случилото се. Надявам се скоро да се зарадвате на добри новини!

Гледам повечето от вас вече са ходили по няколко пъти на преглед, на ехограф.
Аз за навършени 11 г.с. мога да се похваля само с едно взимане на кръв.
Следващата седмица ще ми взимат пак.
Никой не ме е гледал на ехограф. Той е предвиден чак за 18 г.с.

Така е тук в Норвегия, за съжаление...

Днес ще ходя да се записвам за една нова доброволна програма, в която следят по-подробно бременността.
Уж имам опция до 3 видеозона, да видим.
много ми е притеснено така, но ще трябва да се примиря.

# 229
  • Мнения: 24
Момичета може ли отново да помоля за паролата на албумчето, поисках я преди няколко дни но никой не ми я изпрати  Sad

# 230
  • Варна
  • Мнения: 919
Gydelichkova мерси! Аака или иначе се поуспокоих малко. Аз да си призная честно, в семейството ми стават едни драми и най-близките ми хора най-много ме тревожат в момента и ми е ужасно криво. Разговарям с тях да ме оставят намира да си гледам спокойно бременността, но те сякаш неразбират и често се случва да ме разплакват и аз затова съм толкова стресната за бебешока, да не му направя нещо. Както и да е.
Сега си гледах резултатите от кръвната картина и имам два показателя под нормата - МХД% и МСV. Някой знае ли какво е това? В нета намерих само за едното (MCV) и пише, че ако е под нормата значи има някаква анемия, но за другото нищо не откривам.
somebody често се случва да се смея на постовете ти  newsm62. Ти определено имаш много хубаво закръглено коремче. Направо ме шашна с последната си снимка. Ти определно обаче си по-слабичка от мен. Аз съм 165, 55 кг (никой не вярва за тях, но са толкова от години), явно кг са на кокала, защото нося 26 номер дънки.  newsm62
newsm03 newsm10 smile3525

# 231
  • Мнения: 136
Galia_5, това със семсйтвото ми е напълно познато. Точно когато разбрах, че съм бременна допреди 2 седмици, когато родителите ми още не знаеха, и при тях бяха страшни драми, с които занимаваха и мен и сестра ми. Отначалото много се впрягах, докато не прокървих, слава богу, не фатално, и оттогава си казах, че повече няма да се ядосвам за тези неща. В крайна сметка, аз си имам свои грижи и не мога да се натоварвам с проблемите и на другите хора, колкото и да са ми близки. Някакси си изградих преграда и не се впрягах толкова, а и приятелят ми гледаше да взима отношение към тези проблеми вместо мен и да ме щади. Надявам се, че сега, когато вече знаят в какво положение съм, повече да ме щадят от тези неща. Кофти е, че теб продължават да те занимават с тези драми, при положение че са наясно с бременността ти. Просто мога да те посъветвам и ти да си изградиш някаква защитна стена и повече да се пазиш от емоции.
И моите резултати от кръвната картина днес излезнаха. 3-4 показателя са ми или по-високи, или по-ниски от референтните, но нищо не ми говорят. Все пак не мисля да се притеснявам излишно, докато не ги види и докторът.
За ставането до тоалетна - снощи имах напредък, ставах само 2 пъти. Но продължавам да се будя по едно и също време и да се въртя после като пумпал.
Сори за дългия пост. Крайно време е да поработя малко. Лек ден засега Simple Smile

# 232
  • Мнения: 1 475
Galia_5, мерси, че ме намираш слабичка, ама вече хич, не приличам на такава, по принцип структората ми е такава, че съм изключително недоразвита от кръста нагоре Mr. Green, т.е без корем, с ръце, като на петокласничка и с  тесен гръден кош, изключвам гърдите Crazy, те са си ми нормални, нито малки, нито големи, обаче имам по-мускулести крака, такава ми е структората, и първо като качих там ми пролича, сега и корема ми е голям, абе щом всички ме заглеждат в корема, значи доста си ми личи! И срам ме е да кажа, за една седмица вече съм плюс 2 кг, т.е от началото съм + 4, или вече съм 57кг .И е много странно, но си усещам корема вече и ми и по-трудно да се прегъвам и да се навеждам, до края какво ще е, не ми се мисли!!От сега съм ужасена, защото никога не съм имала корем, и като се погледна в огледалото ме обхваща тихия ужас, сърби ме ужасно много, усещам, как ми се разтяга,почнах да се мажа и сутрин и вечер с Чикото! Sick

# 233
Иса и Мели ,адски съжалявам за слу4илото се ,стискаме ви палци за слдващия път Hug

Моми4ета ,виждам, 4е обсъждате корем4етата си !Моето е бая големи4ко 4ак ме притеснява Crazy,
обясненоето за това е,4е жените които имат по тесен таз им проли4ава по бързо и корем4етата им изпъкват ,тези коио са с по широк запо4ва да им ли4и след 4 месец!
Аз също си взех 4ас при др. Марков за ФМ ,но 4ак на 28 януари вси4ко беше пълно до тогава #Crazy
Лек и слънчев ден от мен   bouquet

# 234
  • Мнения: 199
mishelle аз като съм срещала тук-там мнения на други момичета, които живеят в чужбина, май и там ги гледат по-рядко на видеозон. Особено в Скандинавието. Затова пък тук в България мисля, че малко прекаляват докторите и то с цел да ти вземат парите. Гледат да те оскубят до последно, защото знаят че майките се притесняват и давай - прегледи, видеозони, раждане, лекарства и т.н. Не, че няма майки с проблеми, които имат нужда от по-често наблюдение, но масово за всички го прилагат това.
Не че аз не се притеснявам, напротив и за мое успокоение бих искала вяка седмица да ми казват, че всичко е наред. Но гледам да се възпирам, че чак се притеснявам цялото това облъчване дали е добре за бебето.

Ето две успокоения за теб - и майките ни са ги гледали така рядко и в Скандинавието смъртността при родилките и бебетата е най-ниска в света.
Хубав ден и хубави мисли ти желая.  Simple Smile Аз също се старая да мисля положително, въпреки че се притеснявам ежедневно, а знам че не трябва.

# 235
  • Мнения: 24
Благодаря  somebody, Galia_5  Hug
Ще се опитам и аз да кача мои снимки в албума smile3503

# 236
  • Мнения: 9 814
Между другото наистина в много страни дори и да има прокървяване преди 12 г.с. рядко се обръща внимание на жените, а се оставя всичко на естествения подбор.
Едва след 12 г.с. започват прегледите. Наистина и у нас бременните се записват на ЖК в този срок на бременността, но се обръща малко повече внимание.

А иначе да се похваля съм с три дни болнични, лисващ глас и гнойна инфекция в гърлото /не ангина/. Въпреки това се оправям да отида на работа, защото стартира ново предаване, на което съм редактор и видимо не могат без мен. ooooh!
Добре че, една колежка ми помогна и всички видеоматериали вече са готови, че иначе не знам какво щях да правя.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 919
обясненоето за това е,4е жените които имат по тесен таз им проли4ава по бързо и корем4етата им изпъкват ,тези коио са с по широк запо4ва да им ли4и след 4 месец!
BEATRIKS аз знаеш ли какво тясно дупе имам, хвърчи назад, но не и настрани. Обиколката ми е към 88 см и пак нямам корем. Но може да съм пък някакво изключение. Ще поживеем и ще видим.
Междудругото ще съм страшна картинка към 8-9 месец, особено в профил, корем напред, дупе назад, а настрани нищо  smile3532

# 238
  • Мнения: 977
greenlife, много си мила!  Hug
Вярно, трябва да гледаме позитивно на нещата! Wink

Тя Франческа Салиери си го е казала най-вярно: тук се осланят на естетственият подбор, колкото и грубо да звучии.

Говорите за коремите...
Аз първата бременност отслабнах с няколко кг в първото тримесечие...
После след 6м. имах чувството, че с всеки ден качвах по кг.
Като гледам и този път май ще е така.  Twisted Evil

# 239
  • Мнения: 6
Иса, съжалявам много, следващия път всичко ще е наред.
Момичета, аз съм вече +5 кг. и корема ми е като в 5 месец, но лекарката ми каза че товае от Дуфастона, който спрях преди 1 седмица.С първата ми бременност напълнях с 28 кг. като гледам май и този път ще е така, въпреки че не искам, защото много трудно се свалят после.

Някой може ли и на мен да ми изпрати парола за албумчето?

Общи условия

Активация на акаунт