Училища за първокласник в р-н Надежда?

  • 10 201
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 397
Малко ще разводня темата.
За 107 много добри отзиви четох, аз по същата причина записах баткото в центъра даже по едно време се бях засилила в едно училище в Княжево  Shocked Ама за мен е по важно детето ми да учи качествено, ако ще и да се разчекна от водене взимане и то на две деца живот и здраве.
Не разбирам израза : Нека ми е удобно да го водя и взима пък то  ако иска да учи ще учи където и да е.
Ама не е така, важна е и средата, децата родителите.
Знаток Хич не е далече нали за Оборище става дума. Били споделил повече инфо за него на лични.

Вече разстоянията не ми правят впечатление  Whistling

# 16
  • Мнения: 100
Знаток не знам точно какво те интересува.Но дъщеря ми в 1-ви клас имаше страхотни проблеми.Учеше в 79-то училище в Люлин.Тъй като по здравословни причини детето имаше затруднения с усвояването на учебния материал ни препоръчаха работа с ресурсен учител.Беше много травмирана,не контактуваше с никой в класа,класната непрекъснато повтаряше,че детето ми е за специализирано обучение и т.н.Стигна се до там,че в края на учебната година отказваше да пише в час.След като се консултирах с психолог ни посъветваха да сменим училището,защото детето не се чувства добре в тази среда.И тогава разбрах за 98-мо училище от моя позната на която детето също учи там.Обадих се на директорката 5 дни преди началото на учебната година с молба да запишат дъщеря ми в това училище.Разказах и за нашите проблеми и очаквах отказ от нейна страна.Но тя ми отговори,че детето ми ще бъде прието в тяхното училище и ще направят каквото е по силите им.От вълнение едва не се разплаках.Там детето се адаптира в новата обстановка за около 2 седмици.Контактуваше с всички деца и с почти целия персонал на училището станаха приятели.На родителски срещи получавахме похвали за нейното обучение.Изобщо детето ми беше променено благодарение на учителите и персонала,който работи там.Просто нямам думи,с които да се отблагодаря на тези хора.Извинявам се за дългия разказ.Единственото,което ме притеснява,е че училището е за деца от1 до 4 клас и в 5 клас ще трябва да се разделим с това училище. Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сакън само не 101-во.
Освен ако не сте от хората, на които им е все едно дали ще учи детето. Или мечтата му е да стане продавачка в Илиянци.
Училището ни е под носа. Дъщеря ми учи там 2 години. С 2 ръце съм против.

Защо си толкова против 101 СОУ? Аз знам, че учителите от начален курс са добри. Много ми похвалиха Ани Инкова.

# 18
  • Мнения: 65
От кое си доволна, че нещо съм в потрес   Rolling Eyes

16 ОУ Райко Жинзифов - дъщеря ми е 3 клас в паралелка с изобразително изкуство. Много съм доволна Peace 101 не ти го препоръчвам.
А по колко часа седмично имат изобразително изкуство. Имаше приемен изпит май newsm78

Доволна съм от преподавателите и особено от класната им ръководителка - много добър педагог и много отговорна като човек.
Изобразително изкуство учат 4 часа в седмицата - 2 приложини изкуства и 2 изящни изкуства. Но не е за сметка на другите предмети. Те са си същите като брой. Освен това учат английски  и компютърни технологии от 1 клас. Имат много добре обзаведен кабинет с компютри,а от следващата година чух, че искат да въведат театрална паралелка. Приемният изпит е с рисуване по зададена тема, но засега не съм чувала за дете, което не са го приели.
А за 98 у-ще също съм чувала много добри отзиви.

# 19
74СОУ или 61ОУ в Надежда 5

# 20
  • Мнения: 2 716
kimbolina - 107-мо и аз го препоръчвам  Peace Малко трудно се стига до него  - с трамвай 14 (а сега не знам с какво)


ivben - точно в цитираният от теб пост съм обяснила. На 2 от родителските срещи там, родители налитаха на класната, че не могат да помагат на децата си, че не знаели английски, че.... Такъв контингент учи там. За жалост няма време за по-будните деца. И те стават разхайтени, мързеливи и нахални.

Сънливка   bouquet  Наистина е важен персоналът. А и щом е само за начален курс, децата са по-спокойни, атмосферата е приятелска.  Страхотно е.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221



ivben - точно в цитираният от теб пост съм обяснила. На 2 от родителските срещи там, родители налитаха на класната, че не могат да помагат на децата си, че не знаели английски, че.... Такъв контингент учи там. За жалост няма време за по-будните деца. И те стават разхайтени, мързеливи и нахални.


ooooh! Това може и да е така за жалост...

# 22
Здравейте, работя в системата на средното образование и искам да Ви споделя, че където и да запишете детето си в първи клас, вяма да е от голямо значение за бъдещото му развитие. Аз смятам че образованието от 1-4 клас е еднакво навсякъде в София. Що се отнася за класовете от 5-7 или 8 клас има значение какъв класен ръководител ще има вашето дете, за да може да привикне със задълженията си в училище и да не "кръшка". От най-голямо значение е мотивацията на педагогическия персонал в училището, която се наблюдава в по-непопулярните училища, които се стремят да догонят по-напредналите. Училищата в центъра на София които всички смятате за много добри, включително и 54-то, са само мит от миналото и в никакъв случай не дават по-големи знания на децата.
За младежите и девойките от 9 до 12 клас има значение в коя професионална гимназия ще учат, тъй като това е пряко свързано с бъдещото им кандидатстване или професия. В тези училища има изградена база за по-добро развитие и обучение на учениците, което гарантира влизане в ВУЗ.
Накрая искам да кажа, че образованието е приоритет на СЕМЕЙСТВОТО, а не на училището и ако човек е достатъчно мотивиран да учи и да се развива, много малко е влиянието на средното училищие в което учи.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За мен е много важен учителет от 1 до 4 клас. В крайна сметка записах дъщеря си в 101 СОУ и поне за сега не съжалявам. Напълно съм съгласна с това, че образованието е приоритет на семейството. Отделям внимание на дъщеря си, занимавам се при всеки свободен момент с нея. И нищо, че е в квартално училище смея да твърдя, че се справя отлично с материала за първи клас.

# 24
  • софия
  • Мнения: 163
Знаток, на мен също 101-во ми е под носа и точно затова съм в голяма дилема дали да е там поради близостта или да търся нещо друго... Дъщеря ми ще е 1-ви клас есента на 2010г. Казват да се информирам кои учители ще поемат 1-ви клас и да ми препоръчат някой. Аз нямам такива контакти много и незнам как да постъпя. Засега се ориентирам май към 54-то. Ще съм благодарна, ако някой знае и може да ми препоръча начален учител, който ще поеме 1-ви клас тази есен - за 54-то или 101-во...

# 25
  • Мнения: 148
И ние ще сме в 101-во даже днес ходих да я запиша.Харесва ми ,че малките са в отделна сграда,а на класните стаи миналата година били правили ремонт и даже мебелите сменили.Друго,което ми направи впечатление е ,че имат безплатна занималня за децата.Дано на щерката само да и се учи Grinning

# 26
  • Мнения: 1
Искам горещо да препоръчам на всички мами 16-то ОУ " Райко Жинзифов", гр. София. Наистина прекрасно място с изключителни професионалисти! Аз съм учила там и това са най-прекрасните ми ученически спомени. Децата ми учат там и виждам, че въпреки смяната на някои преподаватели нивото е същото, високо! Препоръчвам го горещо на всички първокласници:)  Simple Smile

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 688
Моля, кажете как стоят нещата към днешна дата!
Ние сме по-малки и сега ни идва ред!

Благодаря!

# 28
  • София
  • Мнения: 4 397
изключителни професионалисти!

Ако за вас хора / преподаватели/ който обиждат децата ви с вулгарни думи са професионалисти , не знам какво друго да кажа. А сетих се може би докато "провеждат" часовете по физическо е редно преподавателя да седи с чаша кафе + цигарка и вестник ето на това аз казвам " изключителни професионалисти "  Tired

# 29
  • София
  • Мнения: 1 127
Моля, кажете как стоят нещата към днешна дата!
Ние сме по-малки и сега ни идва ред!

Благодаря!


Ако сте първолаци 2011 -2012 учебна година ти препоръчвам Ева Кирилова от 101 Бачо Киро много е добра.
Не е ли малко късно чак сега да се записвате ?Аз си спомням че записах дъщеря си още февруари месец на предходната учебна година или същата календарна.

Общи условия

Активация на акаунт