Коронарография

  • 121 810
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пожелавам успешна манипулация утре на мъжа ти.
Мисли си през цялото време само позитивно, за да му изпращаш добра енергия.
Никакви лоши мисли докато той е в залата.

А относно това дали са добри или не в Ямбол, ще си споделя мнението, когато мине всичко. Сега вече си ги избрала важното е всичко да е наред.

# 31
  • Мнения: 106
E, какво да ви кажа, татко почина по време на интервенцията.
Дали докторите не са се полакомели за парите от здравната каса е божа работа, предложили са му поставяне на 5 стенда, явно са го убедили, че са наложителни и после го губят по време на поставянето им - принципно работата им е свършена перфектно, който е чел там епикризи ли кво е, не намира кусури, просто не е реагирал на хепарина - медикамента, който мори съсирването, получава тромби и му задръстват сърцето.
Голямото му запушване е било 70%, но бог знае колко е можел още да си поживее с него.
Доколкото разбрах самото изследване е 500 лв, поставяне на ангиопластика 5000 лв и явно им се иска да я правят на всеки - пари, които касата им плаща.
Наистина други кардиолози казват, че при велосипеда е показвал отклонения, при които и те биха препоръчали изследването, съответно при установяване на запушването и пристъпване към стентиране, но малшанс, че над 1/10000 човека не реагират на хепарин, пробвали са и всякви други реанимации в продължение на 65 мин, но без резултат.
Основната вина си е наша, че здрав прав го пуснахме. Докторът наистина е бил много притеснен, имал само 3 такива случая в практиката си. Изследване за реакция към хепарин не се прави, преди която и да е операция, сложно и дълго е, изследва се ДНК материал.
Жалко! Кръгло сираче си останах на 30 г.

# 32
Уважаеми дами.
Случайно попаднах на вашия форум и на тази тема.
Това, което мога да ви кажа за коронарографията е, че самата диагностика трае от 5 до 15 мин. максимум. Ако стенозата е лесна т.е. типА или В1 трае около 40 мин. Касата заплаща 4 обикновенни стента за 1 година. Ако пациента желае или е показан за медикамент излъчващ стент доплаща разликата в цената - около 1800 лв. По отношение на болницата в Ямбол - там работят лекари от Прага и Милано. В Търново от Бърно / Чехия/ и българи, а в Плевен от Злин / Чехия/ и българи. Всичко е по каса и нищо не се заплаща от пациента освен леглодена / 4 лв./
За парализата на краката - това не е парализа а тромбоза и се лекува оперативно. Излекуването е пълно. Такъв риск съществува навсякаде по света и е много малък. Причината и руптура на плака при въвеждане на водача. Това се случва при пациенти с ХАНК. По отношение на смъртните случаи те се случват при остри пациенти т.е. такива , които са с инфаркт.
Никой не ви иска такси и дарения. Освен това вижте кои от болниците работят 24 часа т.е. приемат  и спешни пациенти. Така ще разберете кои просто печелят пари и кои работят и за пациентите. Много е лесно да работиш с планови пациенти и да си спиш кротко през ноща.
За да се разбере кой пациент наистина има показание за СКАГ / селективна коронарна ангиография / първо е важна анамнезата, после ЕКГ - то, ЕхоКГ и велотест. Ако от тези изследвания има данни за ИБС и пациентаима типична гръдна болка се изпраща за СКАГ.

# 33
  • Мнения: 2 898
mi az , благодаря за изчерпателната информация.
gotina_h , страшно съжалявам. Ти се притесняваше много, явно си имала някакво предчувствие. Някой неща нямат обяснение. А аз те успокоявах толкова много, защото на фона на нашата сърдечна операция, коронарографията беше нищо.

# 34
  • Мнения: 19 300
На майка ми й предстои такова изследване и много се чудим дали да го прави. Преди две години е правила и са открили само Х-синдром (някакво стеснение на малките съдчета). На големите е нямало нищо. Сега вело тестът е дал отклонения, както и ЕХГ-то, има стягане в сърдечната област. Единият кардиолог казва да не го прави, другият да го направи Confused Първият път болката е била доста голяма по време на коронарографията и едвам го е издържала. Да не говорим за рисковете. А е само на 49години Cry
Чухме, че имало някакъв нов модерен коронарен скенер в Св. Екатерина и се чудим дали да не направи първо него. Но дали показва вярно...
Някой знае ли повече за скенера?

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте, след изследване ни изпратиха на коронарография. Незнам коя болница да избера. ако можете ме посъветвайте. Чухме, че във Варна много добър в тази област бил д-р Вълков от св. Марина. Имате ли информация за него? Спешно е

# 36
  • Мнения: 2 898
Току-що писах в другата тема.

# 37
  • Мнения: 4
Благодаря dimana27,
колко коронарографии има мъжа ти? Къде ги правихте?Как минаха? Кой ги прави?

# 38
  • Мнения: 2 898
Два пъти са му правии.Първия път Вълков, а втория - доц. Георгиев.И двата пъти мина безпроблемно. Доволен е и от двамата, но безспорно най-добрия специалист е доц. Георгиев.За нас той е най-добрия кардиолог във Варна.По-късно мъжът ми беше опериран, също в света Марина.Ако те интересува друго - питай.

# 39
  • Мнения: 4
Ние търсим повече информация за д-р Вълков, защото разбрахме, че той прави почти всичко и може да не се наложи операция. Разбрахме, че е ходил и в чужбина. За доц. Георгиев не чухме добри отзиви затова още се чудим.

# 40
  • Мнения: 2 898
Най-добрия вариант е да се размине операцията, разбира се.Но не мога да се съглася с мнението за доц. Георгиев. Има доста мнения за него, все положителни. Порови се. Вълков е по-млад лекар, често прави коронарографиите през вената на ръката /на мъжа ми не е такава /. Но и двамата си разбират от работата.Ако ти трябва повече инфо, може да ми пишеш на лични.

# 41
  • София
  • Мнения: 100
момичета, на баща ми му предстои тази манипулация, но личната му лекарка е казала, че не е за препоръчване, защото има опасност, да се отлепи плака, която впоследствие да запуши кръвоносен съд.
има ли такава опасност, знаете ли нещо по въпроса?

# 42
  • Мнения: 2 898
Не съм чувала за това, но манипулацията си е достатъчно сериозна. Но пък това е единствения /и задължителен преди операция примерно / начин за "виждане" на проблема. Нещо повече - сега често коронарографията, съчетана с поставяне на стент, е излекуване. Търсете кадърен лекар.

# 43
  • Мнения: 800
Опасност от откъсване на плака има най-вече при слагане стент на Carotis - сънната артерия. Тогава над стента предварително се поставя едно "чадърче", кото да събере боклуците. След манпулацията се маха.

Манипулацията е безплатна и рутинна.

# 44
  • София
  • Мнения: 100
много благодаря за информацията

Общи условия

Активация на акаунт