Косата не спира да ми капе !!!!

  • 31 888
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 530
Вече трета година от септември до януари ми капе косата. Първия път /след раждането/ доста се шашнах, ходих по лекари, мазах с какво ли не. Просто в края на януари спря косопада, както ми и казаха. Миналата година и тази вече бях подготвена и въобще не обръщам внимание. Ходя вързана и това е. Е, имам си коса Peace
Но определено раждането отключва косопада... Макар че във фризьорския салон и млади, нераждали момичета се оплакват. Thinking

Точно същият случай е и при мен. След раждането доста ми падаше, но после спря.
Сега пак започна от септември.
Но имам и допълнителни тревоги, които спомагат за това.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Чувала съм за натъркване скалпа с чесън- така една позната преодоляла косопада след раждането.

# 17
  • Мнения: 637
То като се замисля косата ми само на пикня не  мирише от разните му там маски.... Joy
Joyхаха, разсмя ме. Ми ние жените сме такива патки, че и с говна ще се намажем ако сме сигурни, че после ще сме неземни хубавици Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 38 530
Стига с тоя чесън де. Знам, че помага, ама... мирише.
Има програми с ампули /на Керастаз например/.
И за други ще погледна.

# 19
  • Мнения: 63
И аз да се включа със същия проблем. Детето ми е на 5 месеца и от 1 месец като започна капе ли капе край нема. Бях чела някъде, че е нормално 3-4 месеца след раждане да се случват такива лоши неща  Rolling Eyes, но на мен все ми е притеснено. Вие чували ли сте за нещо такова.

# 20
  • Мнения: 105
Аз пих 1 месец капсули Ревалид и доста намаля косопада. Обаче трябва да се пият 3 месеца, сега малко го закъсах с парите, но при първа възможност ще си взема пак.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 754
Във всяка тема за косопад го препоръчвам:Мерц+желязо/таблетките,които се дъвчат по време на хранене/-първия месец!Втория месец:Герикапс 2х1табл.+вит.В6 3х2табл.За 2 месеца се справих с косопада.

# 22
  • Мнения: 10
Здравейте!! Преди време имаше безплатни прегледи по аптеките Санита в определени  дни в месеца . По скалпа ми се бяха появили бели петна който се люспеха и каза  че  това  води  до частичен косопад !! Много се стреснах . Първо ми предписа шампоан против пърхот със ампули преди и след баня .  След това ми каза да си купя шампоан против косопад + гел който се нанася след баня. Марката на продуктите  е natural tech . Шампоана против косопад се казва Energizing ( vitamin activist shampoo ) . Имаше невероятен резултат косата ми се сгъсти и порасна много за кратко време с червената серия на Natural tech. Виждала сам продуктите само в аптеките на Санита , ако искате повече инфо отидете на място едва ли ще ви откажат да ви помогнат. Препоръчвам горещо !!! На мен ми помогна много . Късмет на сички  Hug

# 23
  • Мнения: 103
Аз имах същия проблем. Към края на лятото започна да ми капе косата качествено и макар че бях сигурна, че ще е временно явление, започнах маски, ампули... - естествено без резултат. Най-накрая пробвах шампоана Фитовал и за около три седмици косопадът видимо намаля. Вече го ползвам втори месец и смея да твърдя, че проблемът е овладян!  newsm44

# 24
  • Мнения: 836
Oceana, да не би да си преминала през някаква стресова ситуация?

Моята коса реагира така, когато съм свръхнапрегната.
Наскоро имах такъв период и веднага ми се отрази. Като се поуспокоих, нещата се нормализираха.
Мисълта ми е, че понякога и начинът на живот оказва влияние и само мазилата не помагат.

# 25
  • Мнения: 85
Пия витамини на GNC за коса,кожа и нокти.Ползвам шампоан и ампули на Анастим.И отрязах с една педя косата си.
Сега пада значително по-малко.Просто трябва постоянство три месеца нон стоп.Един месец почивка и пак на ново

# 26
  • Мнения: 413
Хоп и аз тук.
и при мен от септември - до сега
правих хормонални изследвания - нищо,
ходих на гениколог, на ендокринолог, на домашния - нищо
след седмица имам час за кожен лекар - дано нещо
Какво пих - Ревалид - 3 месечен курс ми излезе около 400 евро.
шампоани на Alkmene и Energizing Dr.Hoss. - пак луди пари.
От две седмици пия мерц и си мия косата с шампоана на бебчо
и чакам чудо    Grinning

# 27
  • Мнения: 105
Аз на Ревалид си бях купила капсулите за 1 месец 90 броя за 23 лв. и 4 ампули за 7 лв. Не е много скъпо и сега като ми преведат майчинстовото мисля пак да взема.

# 28
  • Мнения: 413
Oceana  - незная колко струват в БГ, но тук цените са в евро  Wink и само за витамините давам 176 евро на месец, отделно има шампоан, балсам, тоник

Добре де, а този косопад дали ще спре? не е ли само през зимата характерен? имате ли впечатления от минали години. На мен за първи път ми се получи, даже след раждането не беше толкова силен както сега

# 29
  • Мнения: 8
Моята коса също много падаше и започнах да вземам Biotin 5mg, мога само да го препоръчам.

Общи условия

Активация на акаунт