Холандците обявиха пийп шоуто за културно събитие

  • 3 257
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired


Ами не ахкай де! Никой не те кара...
В клюкарника сме ако някой недовижда...

# 16
  • Мнения: 13 512
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired

да си видяла някой да охка и ахка?
Да се е възмутил някой, освен теб?

# 17
  • Мнения: 335
Като си спомня последния си "културен" период, в който все още четях афишите на българските театри и гледах какво играеха там внезапно либерализиралите се наши актриси, то у нас трябваше отдавна да стане обратното.
Театърът спокойно можеше да се обяви за обсъжданото шоу.

Допускам, че нещата вече са се променили на принципа "Назад към класиката", все пак.


# 18
  • Мнения: 27 524
Катюша, Монда, видно е, че нито ахкам, нито се възмущавам  Wink Отегчавам се и питам.  Simple Smile Не може ли?  Wink

# 19
  • Мнения: 2
Пак ли трябва да охкаме и да ахкаме възмутено за поредното маловажно и тъпо нещо  Tired

Дами,
Не е нито маловажно, нито тъпо. Холандците се опитват да ограничат незаконния трафик на жени с такива мерки. Признаването на пийп шоуто за изкуство означава, че собствениците на пийп шоута се задължават да сключват договори със стриптизьорите, в които ясно да бъдат описани условията на наемане, здравни и пр. застраховки и т.н.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?

# 21
  • Мнения: 13 512
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?
от опит, как откъде...няма само празни приказки да си говорим.... Joy Joy Joy

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?
от опит, как откъде...няма само празни приказки да си говорим.... Joy Joy Joy

Ами тоз опит много нискоквалифициран....
+ статията ( не знам от къде са го измъкнали това)

# 23
  • Мнения: 13 512
Моите впечатления пък са, че там почти няма нормални мъже. Или са  обратни, или педофили / или и двете/. newsm78

 #Crazy #Crazy #Crazy

Това аз не съм го чула, а вие вече го знаете. Как стават тези работи?
от опит, как откъде...няма само празни приказки да си говорим.... Joy Joy Joy

Ами тоз опит много нискоквалифициран....
+ статията ( не знам от къде са го измъкнали това)

Ами по БТВто на културата го казаха

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не знам как са превеждали в България, но със сигурност са направили свободно съчинение. Разрових се днес да видя за какво става въпрос.

1. Не се споменава в БГ превода, че става въпрос за собственик на подобно шоу, който е накаран да плати 19 % ДДС и сега е спечелил дело, че може да плати 6 %. Първоначално е загубил делото в Съда, но на по-високо ниво го е спечелил.
2. Решението на съда не е базирано на "културно събитие", а на вид представление с използването на музика, танц и подиум.
3. Буквалният превод на текса, който са използвали е:

Музиката и театралните нюанси трябва да се приемат в по-мащабен смисъл, като културният характер или нивото на култура на подобно представление / изява не са от значение.

Поне на мен ми звучи по-различно.

# 25
  • Мнения: 6 621
Не знам как са превеждали в България, но със сигурност са направили свободно съчинение. Разрових се днес да видя за какво става въпрос.

1. Не се споменава в БГ превода, че става въпрос за собственик на подобно шоу, който е накаран да плати 19 % ДДС и сега е спечелил дело, че може да плати 6 %. Първоначално е загубил делото в Съда, но на по-високо ниво го е спечелил.
2. Решението на съда не е базирано на "културно събитие", а на вид представление с използването на музика, танц и подиум.
3. Буквалният превод на текса, който са използвали е:

Музиката и театралните нюанси трябва да се приемат в по-мащабен смисъл, като културният характер или нивото на култура на подобно представление / изява не са от значение.

Поне на мен ми звучи по-различно.
На какво основание са му смъкнали ДДС-то?

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
На основание, че използването на музика, подиум и т.н. трябва да се интерпретира в по-широк смисъл, а не, че е културно събитие.

# 27
  • Мнения: 54
Признала съм ги холандците за културна нация Sunglasses
Бравос!

 Peace

# 28
  • Мнения: 2
Въпреки че са дали статут на представление на пийп шоуто, изрично са отказали да намалят данъка за него.

# 29
  • Мнения: 1 761
Много се смях доато четях темата.Явно доста от вас никога не са виждали истински холандец на живо,освен някой пенсионер на почивка в санаториум, да си лекува артрита.Иначе разваления телефон е доста сполучлив-кой чул,кой недоразбрал......та чак и в БТВ да го пуснат като новина,ужас.

Общи условия

Активация на акаунт