Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - IV

  • 37 255
  • 831
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 37
и в моя "скайп" излезе такова съобщение. Като го потърсих в "дискусиите".  Laughing

# 766
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Може "те" да са сред нас... но да не търсят контакт Rolling Eyes

# 767
  • Мнения: 335
и в моя "скайп" излезе такова съобщение...

В моя не. Да не би да съм от тях?  Laughing
Сетих се, не си спомням паролата и отдавна не мога да си вляза в скайпа.

# 768
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Холо, регвай се, че изпускаш.
Извънземни спрели ядрени ракети на САЩ: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=623807

# 769
  • Мнения: 335
Наваксвам.  Simple Smile

Тука пък:
Американски учени откриха "гена на Хоумър Симпсън"/23.09.2010
Учени от университета "Еймъри" в щата Джорджия са открили у мишки ген, който отговаря за "глупостта".
При неговото изключване съществено се подобряват интелектуалните способности на гризачите... Изследователите припомнят, че "генът на Хоумър Симпсън" се среща и при хората.
Ръководителят на изследванията Джон Хеплер отбелязва, че учените са били изправени пред големия въпрос - защо хората и мишките имат ген, който на практика ги прави по-глупави. Хеплер изказва предположението, че засега изследователите не виждат пълната картина.

Може да се окаже, че RGS14 е ключов ген в мозъка, който в изключено състояние изважда от равновесие сигнали на мозъка, имащи голямо значение при обучението и запомнянето на информации.

Липсата на ген RGS14 не причинява видими страдания на мишките, но специалистите не изключват, че тогава се променят функциите на мозъка им. Съвременната наука обаче сега не може да открие тази изменения...

# 770
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Странен ген. Покрай него може да изкочи нещо интересно.

# 771
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за никое общество не е полезно всички да са умни. трябва да има креативни, авантюристични, глупави ... всякакви. разнообразието оцелява.

# 772
  • Мнения: 37

Може да се окаже, че RGS14 е ключов ген в мозъка, който в изключено състояние изважда от равновесие сигнали на мозъка, имащи голямо значение при обучението и запомнянето на информации.


Той мозъка има жизнена нужда от забравяне. Запаметяването на голям обем информация без възможност за изтриване си е направо убийствено и е болестно състояние. И Лабрадор е прав - едното за сметка на другото - много велики учени са доста разсеяни хора. Те мислят за едно, но забравят друго. Въпросът за мен е в способността на мозъка да подрежда правилно информацията по значимост - коя да изтрие и коя да остави за по-трайно. Доколкото помня това се извършва в състояние на "парадоксален" сън. За много малко време мозъка си "пренарежда" информацията. Изхвърля излишната, "ресетва" си оперативната памет - случките от деня, филм, който сме гледали (има филми които ми се иска да забравя напълно, че съм ги гледал),а тази която определя като важна я хвърля на твърдия диск. Това съм го ползвал при ученето. Когато една информация се "извика" отново в мозъка до 24 часа, тя остава по-трайно в него. При следващият "парадоксален" сън мозъка знае, че не трябва да я трие. Ако се извика след 48 часа вероятността е много по-малка, а след седмица - с пъти.
Може би ако този ген е изключен ние няма да може да изтриваме излишната информация. Как бихме се чувствали ако преживеем катастрофа или участие във война и този спомен стои еднакво "пресен" за нас все едно сега се случва?
Щом Бог го е сложил този ген там, то най-вероятно не се е объркал.

# 773
  • Мнения: 335
..."ресетва" си оперативната памет - случките от деня, филм, който сме гледали...

Това май не е "опиративна" памет  Wink

Между другото има и "емоционална" памет, на която съвсем точно й знаят мястото (поне така си мислят) и нещата с нея са много интересни.

# 774
  • Мнения: 37
Не е естествено. Просто така ми дойде да го напиша. Иначе доколкото знам се обработва информацията от текущия ден или от сън до сън, но не се чувствам много на ясно. Мисля, че тепърва имаме какво да учим за това как работи мозъка ни.

# 775
  • Мнения: 335
Оф, изнасям се.
Намериха пригодена за живот планета, ама наистина:

Като Земята, но по-голяма


ПП
То пък Мазлан ще иска най-напред от всички да е, нали трябва да преговаря...

# 776
  • Мнения: 957
Оф, изнасям се.
Намериха пригодена за живот планета, ама наистина:

Като Земята, но по-голяма


ПП
То пък Мазлан ще иска най-напред от всички да е, нали трябва да преговаря...

Точно затова влизам в темата, но Холограма ме изпреварила. Grinning


Цитат
Учени от Калифорнийския университет в Санта Круз и вашингтонския институт "Карнеги" откриха Земя близнак, съобщиха световните агенции.
На планета Глийза 581 има живот, убедени са учените. Тя се намира в нашия Млечен път и се намира на 20 светлинни години от нас.

Тя е с размери почти колкото нашата земя, с температура от минус 31 до минус 12 градуса, има гравитация и атмосфера. Глийза се движи по орбита около своето слънце за 37 дни.

Има голяам вероятност на Глийза да има и вода.

# 777
  • Мнения: 836
Проф. Ален Блондел от Женевския университет, с публична лекция на тема "От Слънцето до Земята: дали хората са се появили благодарение на неутрината?".

Мястото: Физически факултет на СУ, 7 октомври, 18:30 часа, ауд. А315.

http://uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/goreschi_novini/ot_sl_n … nie_na_neutrinata

# 778
  • Linz
  • Мнения: 11 619
горица, мерси за информацията.
Ще е интересна лекция.

# 779
  • Мнения: 836
Ренка, ще отидеш ли? Да разкажеш после  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт