Кога трябва да започна да давам жълтък на бебето?

  • 8 869
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз дадох за първи път миналата седмица,т.е. на 7 месеца и половина.

# 16
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз започнах да давам към осмия - деветия месец, но тя също не го хареса особено, лепеше и се за гърлото и спрях да и давам, засега не съм почнала пак, има време, а и не е чак толкова необхадимо! Hug

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
И а мен педиатърката ми препоръча да започна с жълтъка, но мисля че още ни е рано и не бързам. Може би ще го дам в осмия месец след като въведа месото докрай. Засега сме само на пилешко, смятам да вкарам телешко, заешко и агнешко, но по-бавно. Има време да прояде ипробва всичко.

# 18
  • Мнения: 4 434
на 7 месеца дадох-1/4.

# 19
  • Мнения: 302
Аз давам от 1 седмица.За сега нямаме проблем.Давам 2 пъти в седмицата по четвърт жалтък.

# 20
  • Мнения: 108
За да не започвам нова тема, ако мога да се вмъкна  Embarassed.
Въпросът ми е за белтъка на яйцето. Веднъж лелята дала на сина ми пилешка супа със застройка и каза, че щом няма проблем може да продължа да му давам. Правилно ли е ?

# 21
  • Мнения: 3 993
Не е правилно. Цяло яйце се дава на детето след 1 годинка, някои родители дават и по-късно. Яйцето и по-точно белтъка на яйцето е от най-често разпространените алергени и трябва да се внимава много с него.  Simple Smile

# 22
Благодаря Ви момичета за споделените съвети. Може би и аз няма да бързам с даването, а ще изчакам още малко време и ще го комбинирам с пюре.

# 23
  • Мнения: 104
Аз давам от 6,5 мес.-по съвет на педи.Първат седмица,през ден 1/4 жълтък,след това 1/2 пак през ден. Слагам го в зеленчуковото пюре и тя си го хапва.Все още не съм дала месо и глутен.

# 24
  • Мнения: 2 334
Аз въведох жълтъка на 9 навършени месеца и и давам по четвърт жълтък два или три пъти в седмицата  Peace

# 25
  • Мнения: 1 629
Аз давам след 6м. Сега давам по половинка. Бебо е на 6м 3 седмици! Трябва мисля сега да започнеш, за да започне да свиква!

# 26
  • Мнения: 4 434
За да не започвам нова тема, ако мога да се вмъкна  Embarassed.
Въпросът ми е за белтъка на яйцето. Веднъж лелята дала на сина ми пилешка супа със застройка и каза, че щом няма проблем може да продължа да му давам. Правилно ли е ?
ами незнам мила,аз винаги само с жълтък застройвах като по малък...но пък щом вече е опитал и няма лоши последствия..си му прави Wink

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На 6 месеца и половина започнах да давам 1/4 жълтък през 2 дни Peace

Общи условия

Активация на акаунт