Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 15 475
  • 306
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 139
Здравейте,майчета!!!
Новината за майчинството и аз я чух по БТВ,така че ЧЕСТИТО на всички Laughing
За стерилизирането-не ползвам шишета,имаме залъгалка която почиствам с препарат и гореща вода.Предстои ми обаче ходене на сватба сега в неделя,та едно от шишетата ни(общо имам две Rolling Eyes)ще влезе в употреба.
За гладенето-вече не гладя нищо бебешко(с изключение на някой тоалет),не си спомням кога спрях,но ми е супер досадно това гладене Crossing Arms
Синдарела,браво за колажчето-страхотен е ! bouquet
Ади, welcome

Всички бебчета,които видях в предните странички са страхотни-само за целувки са бузанчовците и бузанките  love001
И на Бобчо бузките изглеждат големи,но не са толкова.Като се има впредвид какви са ни манекенски размерите-другата седмица става на 4 месеца,а е около 6 кила(най-много 6200) newsm78,но това ще го разберем след броени дни.Така че едва ли влизаме в някакви класации Tired
Мелфин,съчувствам ти искрено за сложната ситуация у вас и те  HugАз не бих издържала Naughty,може би трябва да поговориш много сериозно с мъжа ти и заедно да разрешите проблема.
Ея,направо ме разби с интернационалното бебе.Приза от тази категория няма как да не е за вас smile3521
Бранимира,дано не е нещо сериозно,може да е просто възпален лимфен възел,не се притеснявай,нека педи го види за да си спокойна Hug
Ауу,Бизу,браво на Адриан,по-късно се роди,а вече конкурира по-тегло(пу-пу),много е сладък,все така да папка и да наддава Simple Smile

И накраяЧестити месечинки на Калоян,Дария и Максим!!!

# 136
  • Мнения: 58
Здравейте моми4ета! Ние отдавна не сме се разписвали, но от гушкане и игри време не остава. Първо с огромно закъснение да благодаря за пожеланията за Никулден ! То аз най-намазах в този ден- мъжо си взе по4ивен ден, остави ме сутринта да се наспя и даже приготви закуска  Heart Eyes .
Ники не е спал от пове4е от месец нормално- буди се по 3-4 пъти на ве4ер и спи спокойно само гушнат в мен. Мажа му венците с едно гел4е, но няма резултат.Ве4е лудвам. Хубавото е, 4е нашите идват след 10 дни и ще мога да си по4ина малко.
За обръщането- върти се като пумпал. От гръб по корем ве4е не е проблем, малко се затруднява от корем по гръб.
Ние определено май сме най- слабото бебе- 5200г., но пък тръгнахме от 2кг. , така 4е не се притеснявам.
И да се похваля: взела съм си изпита newsm44 . Много съм щаслива!
Аууу пак сме гладни и ви изоставям. Лек ден на вси4ки!

# 137
  • Мнения: 202
Мелфин-така както описваш нещата, хич не са розови newsm12; на твое място бих привлякла вниманието на мъжа ми- в смисъл, че имаме проблем, проблема е сериозен и трябва да бъде разрешен, ако си искаме брака и семейството; да разбере, че наистина трябва да предприеме нещо и, че не блъфирам Peace
Довечера ще ходя на "Щурците" в НДК newsm44, свеки ще гледа децата. Дано Мариела час по-скоро си "оправи "нощното спане, че майка ми, ако разбере, че се буди по 10 пъти на нощ, ще съжали, че се е навила да я гледа за 5 дни, докато сме в Прага hahaha

# 138
  • Мнения: 0
Здравейте мами, много ще съм благодарна ако помогнете. Слава богу не става въпрос за здраве - Деян е о.к. - вчера му биха и поседния Пентаксим и го понесе традиционно добре. Малко е поревал след обяда, ама това май е било от зор за ядене, че майка му беше да си прави коронка на зъбите, та да е хубава по празниците, я той продължава да отказва шишета и други подобни заблуди.Мерките са съвсем задоволителни - 7500 на 67 см.
Та на въпроса дето ме терзае - как разчитате цифрите от НОЙ. Аз се оказах пълна дупка в тия счетоводни неща. Последната колонка на която пише осигирителен доход как се чете - от тази сума ли се взимат прословутите 90 %, или това е сумата която трябва да очакваме да получим. Защо на един месец има по 2 реда и защо за миналия месец ноември има драстична разлика в сумите. При мен пише само към 60 лв и толкова и са ми превели. Дя не би това да е защото към 04 ноември ми изтече болничния и това да е сумата само за първите дни, ама пак не се връзва. Досега почти нямам 2 месеца с еднаква сума и съвсем се обърках и не знам как да планирам финнсите за предстоящите празници.  Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 10
Мелфиииин кажи и на свеки, че "Аскер" няма да получи и да спре с театрото, ами да разгледа с тебе сайта и да се направи малко на добра баба и да поръчате нещо за нейна сметка. Те бабите за какво са, ако не да купуват подаръци.....
Я веднага ред и дисциплина. нали си и родила внуче. Пък и на теб нещо да ти купи ама ха..... Такива празни претенции никой не обича

Граци, душичке, тя на погачата му една стотинка не даде, едно подаръче от 3 лв. не му купи, та от Интернет ще пазарува  ooooh! ooooh! ooooh!  Пари има само за сина си (мъжо)  Naughty Златни пръстени, кич, показност, за нея това е важното. Като го попита някой мъжо, да каже, че е от мама.   Mr. Green А Костенурчо няма как да си каже кой какво му е купил, та тя явно смисъл в пазаруването не вижда. Едно Фризолаче от 9лв. поне да хапне детето, ама не ...  ooooh!
П.П. За НГ му е купила книжка с картинки  Mr. Green като за дете първи клас, та си мисля, дали не се е отчела за следващите няколко години  newsm78 newsm78 newsm78
На тази тема цял роман мога да напиша  Mr. Green
Е Как я издържаш? Сигурно си много търпелив човек. Досега да съм я психясала тази жена.....(да не дава господ да се сблъсквам) наистина трябва да привлечеш вниманието на мъжа си. Все пак си му жена. Ползвай някой хитринки. Ох лесно да се дават съвети, ама ти си знаеш какво ти е.... Дано по-бързо се оправят нещата.

# 140
  • Мнения: 39
Здравейте мами!

За рекордите-може да включите един нетипичен рекорд на Никола-от 10-тия ден е на 5 дневна работна седмица с майка си Peace

За захранването-вчера бяхме на консулт. и питам педи кога ще почвам да захранвам,а тя ми каза да не бързам. Чак след 5 м.,а аз и припомних, че след 10 дни става на 5 м.Ами тогава след 6-тия ,нали не бързам за никъде. newsm78 Как да не бързам,като февруари мисля да зачезвам в командировка за 20 дни извън Бг.Обаче как да и кажа,като ще започне словесен линч от нейна страна.Оня ден от майка ми слушах,как може да го оставя това бебче на 6 м. и да съм заминела,а аз набързо я контрирах,че баткото го бях зарязала на 5м. и заминах за Кайро за 15 дни и тя млъкна.
За гладенето-гладя само при "остра нужда",на беб след 2 рия месец нищо,а тати си глади сам каквото си реши.
Мелфин-за "свекървите" влизаме в оспорвана конкуренция.Мойта дойде преди има няма месец да го види за първи път.Не,не мисли че живее в друга държава или град.На около 5 спирки с тролея или 5 км.отдалеченост.Донесе три парцалчета за новородено #2gunfire,които съответно и ги връчих обратно да ги носи в магазина и да ги смени за папмперси ако иска.А тя започна да мънка,че ги била купила като се бил родил.Ами да беше дошла или да се беше обадила по телефона да питаш от какво имам нужда???Сега вече за бала може да се появи.Ама и аз не страдам изобщо.Тук прибавям също и дядовците баща ми и бащата на мъжът ми.Те до ден днешен не са се обаждали дори да ми честитят #Crazy оффф спирам.
Утре да не забравите филма по БТВ за бебетата от 15 часа.!!

# 141
  • Мнения: 2
Привет и от мен!  bouquet
Аз пропуснах пак няколко теми без да се включа,ама... Embarassed
Темата наистина е страхотна!!!
Гледам,заформили сте силна група за Брилянтин и вярвам,че ще си изкарате много яко! newsm10
Не съм прочела и тази тема,та затова няма как да се вкл.по всички въпроси и да отговоря в Мелфински стил,само мернах последните коментари:Мелфин,миличка,просто не знам как издържаш???Явно си много силна жена-аз щях да се побъркам....  newsm
Иначе ние с Мариетка сме добре-мога вече да кажа,че коликите най-после и минаха,или поне засега,докато и давам пак Еспумизан(макар,че преди не и помагаше newsm78). Сложиха и втория Пентаксим-понесе го доста добре-така захърка вечерта,че си пропусна последното хранене и яде чак в 5ч.сутринта.Плака много след като и дадох Панадол профилактично-явно и дразни стомахчето или просто ,защото е нещо различно от млякото...така ми плака и предишния път,след като и го дадох. Иначе сме от отбора на финните мадами,което само ме радва- качила е за 1 месец 550гр-станала е 5450гр и е пораснала с 3 см= 60 см.
Освен това от няколко дни изобщо не иска да суче от мен-отби се ,ама пак доста време издържа-колко пъти спирах да и давам и пак започвах,заради болести и зъболекари и тя пак си засукваше.Е,вече не иска,ама се изцеждам и си и давам,колкото има,толкова.
педито нещо ми спомена за сокчета,ама от следващия месец,щом като скоро са и минали коликите,та дая не я псуваме по празниците...Аз хич не искам,та сега се чудя дали изобщо да и казвам,че искам да започвам със зеленчуково пюре или да се правя на луда и да си мисли,че и давам сокчета newsm78
По повод падането от леглото- и мен много ме е страх да не се търкулне,дано да не се случва,че...ще откача.А пък аз какво направих...направо се мразя-не може да съм толкова смотана #2gunfire Вчера докато и рязах ноктите(с нокторезачка),понеже беше будна и ми мърдаше много,заедно с нокътчето съм хванала и пръстчето и като стиснах,и отрязах и парченце мръвка... newsm45 Като видях какво съм направила и ми идваше да се гръмна и оттам аз като ревнах newsm45.....Добре че поне не я заболя,защото не се разплака,а ми се хилеше насреща,ама като потече кръв и направо откачих.Как може да съм толкова некадърна,незнам smile3511Промивах го със спирт,но много се притесних,освен че я нараних,да не и стане нещо-да не се възпали или...знам ли newsm78.И сега като и видя пръстчето и ми се реве-направо стои дупка...Баща и още не е видял,но не вярвам,че ще пропусне и тогава лошо ми се пише-понеже той не ми дава да и режа ноктите с нокторезачка,а само с ножичка,ама на мен така ми беше по-лесно Sick Е,така и ги изрязах,че .....Никога няма да си го простя!!!!!!
Е,това е от мен.Много ме е срам от случилото се и трудно се реших да ви го споделя,защото едва ли друг би направил такова нещо на детето си и съм достойна за усвиркване,но се надявам да ме разберете и да не ми се смеете много... Embarassed Дано бързо да и мине на миличката ми дущичка и да не и стане нещо newsm17

Цункайте бебенцата си от нас!!!  love001

П.С:Мами,искам да ви питам нещо : В Джъмбо дали може да се влиза с бебешка количка и изобщо с бебета?Питам,защото в Метро знам,че не може,а ми се иска да отида с нея?

# 142
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
kameto79  , не се тормози за нараненото пръстче, случва се, за няколко дни ще и мине, а тя щом дори не е усетила, значи не е толкова страшно, споко. Аз като допуснах Михаела да падне на главата си от леглото ми идеше да се гръмна и ревах повече от нея, а мъжа ми ме успокои, че само на лошите майки никога няма да им се случи нещо подобно, просто защото не се грижат за децата си(е, той визираше тъща си, че ме е пратила за 3 години на 300км. при баба ми и естествено никога не ме е изпускала, разревавала и т.н, ама май е прав). Иначе на всяка от нас ще мине през нещо такова, нали сме се събрали само добри и грижовни мами Simple Smile
За Джъмбо, аз всеки път си влизам с количката, ама понеже е много задушно, дребната се скъсва да реве и се налага да я нося на ръце и да бутам количката, че няма къде да я оставя.

Номинирам и Михаела за Най-голяма гуша  Simple Smile:


Днес се снима с Дядо Мраз, а аз му поръчах подаръци, пък да видим какво ще изпълни Mr. Green:

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 17:51 от mama_galka

# 143
  • София
  • Мнения: 1 139
Камето79,в Джъмбо може да се влиза с количка Peace

И да те успокоя,не си единствената NaughtyАз направих същия номер с нокторезачката,като разликата е че Боби писна и едвам го успокоих.Цялата се разтреперах,толкова жално плачеше SadСъответно и моите сълзи потекоха CryОт тогава не режа нокти с нокторезачка,а само с ножичка Naughty и не вярвах,но ми е по-лесно.Така,че пробвай Wink

# 144
  • Мнения: 3 446
Момичета, бебето на моя приятелка има нужда от положителната ни енергия! приели са ги в детско отделение, след като малката е посиняла около устата, а ръчичките и лицето и са пожълтели, след като е повърнала от млякото си.

да се помолим всичко да е наред с малката Ванеса   Praynig Praynig Praynig

# 145
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Привет, маминки, Hug
Как е настроението в това бъррррр студенко временце?! Wink
Попрочетох темата и някои от постовете ме оставиха направо ето така :  Shocked


Цитат на: eya
Вчера ходих да изкарвам на беба български акт за раждане и я записали - родена в Лондон, щат Калифорния ooooh!  Не си правя майтап! Париж сигурно го водят в щата Тексас!

Цитат на: Britt
Лотето я бяха писали Петър и ни го поправиха.

Моя коментар - някои чиновници май не трябва да получат коледни добавки! Mr. Green Първата сигурно е имала двойки по география, а втората трябва да отиде на очен лекар, за да разчита правилно отразените полове на децата в обявленията за раждане издавани от болницата! ooooh!

По проблема на другарчето ни Миленка /Melfin/ - Благодари и на свекърва ти, че е отгледала прекрасен човек като съпруга ти, но и кажи че отговорност за отглеждането и възпитанието на твоите деца носиш ти, така че ако ти е необходим съвет сама ще го потърсиш!Кажи и че цениш присъствието и помощта на бабите и дядовците на Преслав, но държиш двамата със съпруга ти да изживеете пълноценно родителските мигове, което не се получава, защото си поставена под напрежение! Бъди твърда и категорична, респектирай я, но с уважение и и покажи че ще държиш всеки да си знае мястото що се отнася до детето! Аз по този начин туширам всякакви семейни акъллийски ситуации!В прав текст бях казала на родителите на мъжа ми, а и на моите роднини, че след като имам достатъчно мозък и житейски и професионален опит да поемам отговорност за живота на други хора изпращайки ги в затвора за различен брой години, то явно няма да ми е сложно да се справя адекватно с отглеждането и възпитанието на собственото си дете!Благодаря им предварително, че винаги ще са насреща, когато ми потрябват и толкова! Peace Всичко ще се оправи, само не се нервирай, че тревогите и негативните емоции се отразяват на бебчо! Важното е ти и съпруга ти да се обичате и поддържате! Обясни му, че имаш нужда от неговата подкрепа и разбиране в тая ситуация! Hug

Относно бебешките рекорди - ние не можем да се класираме нито за ръст, нито за кила, но ето нашите любопитни факти около раждането на Борис - бебока е роден на еднаква дата с мен и съпруга ми - 6 т.е. май сме в раздел "Бебе с еднакви рождени дати, с тези на родителите си"! Следващ факт - редуцирана рождената дата, месец и година на Борис / 06.08.2008 - 6+8+2+8 = 24 = 2+4 = 6/ дава числото 6 т.е. число еднакво с рожденната му дата! На следващо място - май сме и за категория "Родени на голям църковен празник" - 06.08. в църковния календар е Преображение Господне! Друго интересно - Борис е зодия Лъв, майка му т.е. аз съм с Асцендент - Лъв, големия ми син Дани пък е с Асцендент - Водолей, каквато пък зодия съм аз т.е. аз и двамата ми сина сме обвързани от слънчевите и асцендентните си знаци т.е. Аз като майка съм зодия съвпадаща с Асцендента на големия ми син и имам Асцендент съвпадащ със зодията на малкия ми син! Grinning Heart Eyes WinkМоже би по описаните параметри трябва да сме в графа - "Най-силна кармична обвързаност". Само в добавка да напиша, че Асцендента на Борис съвпада със зодията на майка ми - тя беше Дева!

Който се интересува какъв е Асцендента на бебенцето му, ето едно линкче с табличка и анализи :

http://astrogalaxy.info/asc.htm

Цитат на: kameto79
П.С:Мами,искам да ви питам нещо : В Джъмбо дали може да се влиза с бебешка количка и изобщо с бебета?Питам,защото в Метро знам,че не може,а ми се иска да отида с нея?

Ками, в МЕТРО пускат с бебета, ходихме вчера с Жоро и Борис. Трябва да е в кошница, може би така е и в Джъмбо! Peace Относно клъцването - спокойно, моя съпруг беше клъцнал така пръста на големия ни син - Дани - малко си поплака човечето, но се възстанови бързо раничката! Не се обвинявай и притеснявай - това са част от рисковете на отглеждането и майчинството! Hug

caprice, дано всичко се оправи с бебенцето на приятелката ти! Praynig Какво стана на изпита? Rolling Eyes

Съпруга ми ми каза, че днес във вестник Труд пишело за случай подобен на моя при второто ми оперативно раждане тая година, но за съжаление майката не е изкарала моя късмет - кръвта и не се е съсирвала и въпреки усилията на лекарите по време на операцията е починала в АГ-то във Варна, където раждах аз. Лека да и е пръстта. Sad Живота е прекалено кратък, за пореден път си дадох сметка за това днес, и затова всяка следваща минута трябва да се изживява пълноценно, не трябва да се ядосваме за глупости, трябва повече да се усмихваме и всеки път когато се сетим трябва да казваме и показваме на любимите си хора, колко много ги обичаме! Heart Eyes

Гале, голяма е сладурка тая Михаелка, ще я изпапкам! Grinning Снощи видях, че на колажа за именния и ден съм я написала Мариелка! Оправих го и ще го кача на ново в албумчето ви! Party

Хубава вечер от нас и приятно изкарване на уикенда на всички! Hug

# 146
  • Мнения: 3 446
Какво стана на изпита? Rolling Eyes[/color][/b]
не го взех Sad за пръв път за вече 5 години в унниверситета ме късат на изпит  Shocked факт е, че не знаех и двата въпроса, които се паднаха, но пък колежката, от която преписах, има 4ка  Shocked

# 147
  • Мнения: 11
ами, Ел и нас ни няма на първа страничка, но не се убиждам, даже си помислих, че слагаш само мамите, които влизат по-често Peace
ако ти се качва снимка на Максим, има и в албума с фотоколажа и отделен албум има само на Максим..можеш да си избереш Simple Smile
благодаря предварително!!!

ние засега май нямаме рекорд, че да се похвалим..освен ако сложим Кой най-много мрънка?..е, те там се класираме със сигурност Laughing








# 148
  • Мнения: 10
Пък аз съм на втора чаша виноооооооо smile3520 и ми  е едно такова лежерно. Направо ми се танцува   261uu. smile3522 спи, с мъжа ми ядем пица и гледаме бозавия сериал по Нова ТВ. Simple Smile Пожелаваме Ви лека вечер. лелелеее нямам търпение да дойде четвъртък. Ще си изкараме супер диско Simple Smile smile3501 реклатемите свършват Wink

# 149
  • Лондон
  • Мнения: 56
Брит, разбира се че ще го оправя ама съм  Shocked

Граци, не беше ли казала едно време, че и Ния има космати уши  Mr. Green

На моята красавица още са й косматички.... Асцендентът и Луната й са в Овен... Ще се подпалят направо!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт