Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 15 485
  • 306
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 0
Бързичко се включвам само да споделя, че днес е моят рожден ден, ама нали съм от тия дето и една почерпка не могат да пуснат, та ще си остана само със словесния поздрав - Да сте живи и здрави всички и вие е дечицата ви по случай моя празник. За пореден път - благодарско на Асето, че ме светна за документите които мога да си проследя от Ной  и се оказва че за ноември чакам още мнооооооого парички, та направо се изкефих навръх празника. Асе наистина мерси ти.
Иначе по изключение ще приемам на гости рода на мъжа ми. Реших тая година да не събирам мангемата, че дребока много нервен. Мъжа ми е от Кюстендил и ги очаквам лека-полека да почват да идват, ама съм решила на обяд с китайско да ги гостявам/ от ресторанта под нас/ , а за вечеря ще метна набързо едни пържолки и това е то. Важното и мезенце, вино и ракия да има, а по тоя повод да си призня че от доста време аз си вимам по едно Столично тъмно всяка вечер. Леле , като чета че чакате да спрете да кърмите та да пиинете - срам ме хваща, ама не мисля да променям тактиката тепърва. Ако няма моята биричка и чаша плътно червено вино ми идва добре.....

# 166
  • Мнения: 2 376
Днес е и моят рожден ден  Mr. Green
Мери Джей, честито ! пускам почерпката и от твое име Wink


редактирам си поста, за да сложа признаците за захранване, които намерих:
• Контрол на главата. За да яде твърди храни бебето ви трябва да може да държи главата си в стабилна, изправена позиция.
             •   Загуба на „рефлекса на избутване”.  За да задържи храната в устата си и да я преглътне, бебето ви трябва да спре да избутва навън храната с езика си.
             • Добра седяща поза. Дори и да не е готово за висок стол, бебето трябва да може да стои седнало за да преглъща по-добре.
             •   Дъвчащи движения. Устата и езика на вашето бебе се развиват в синхрон с храносмилателната му система. За да започне да яде твърди храни, то трябва да може да предвижва храната до задната част на устата си и да я поглъща. Колкото по-ефективно преглъща, толкова по-малко храна ще изплюва нявън.
             •   Значително наддаване на тегло. Повечето бебета са готови за твърди храни, когато удвоят теглото си (или тежат около 7 кг) и са на не по-малко от 4 месеца.
             •   Нарастващ апетит. Изглежда гладно след осем до десет хранения дневно с кърма или адаптирано мляко.
             •   Любопитство към вашата храна. Бебето ви може да започне да наднича в чинията ви или да посяга към вилицата, когато я доближавате към устата си

от тези условия, Лотето единствено си е удвоила теглото, но тя се роди и по-мъничка Simple Smile

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 10:52 от Britt

# 167
  • Мнения: 26
Айдееее Ася спама пак да се включи  Laughing

Мери Джей Честит Рожден Ден! Здраве, късмет и любоов ти желая, останалото ще си купиш!

Хайде пък за болничните шЪ почерпиш

# 168
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 718
Мary j , честит рожден ден, от здраве да не се оттървеш!!!!

Стмая, нямам идея какво е оставило в тебе такова впечатление, дано наистина не го мислиш!!! Не е лошо да споделиш с какво те провокирахме......

Мелфин, направо незнам какво да кажа, освен че се благодаря че моята е надалече.......

Момичета да си призная много добре ми се отразяват излизанията с приятелки... EmbarassedГузно ми е обаче ми е хубаво, в крайна сметка и аз съм човек и аз душа нося....... Wink Вече официално си поднових женското парти в петък в което участвах последните пет години преди да родя Калоян.....Снощи излизах за трета поредна седмица и се убедих че на другия ден съм изпълнена с енергия. Така че вече си го чакам петъка с голямо нетърпение..... Hug Hug

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Такааа, да почерпим и ние за месечинката:



Честити месечинки още на
Денис на Janet80 и Румен на zvezdi4ka_12,
както и на Александра на devotion6551, Михаела на Котката Марта и Анна на Mi6imadi

Честит рожден ден на Britt и mary j!
Всички да са много щастливи и усмихнати!!!


Britt, Точица и куч са много сладки на снимката  Hug
bobito81 за най-яко оакан памперс сме ти конкуренция голяма, и снимков материал имаме  Mr. Green
Мелфин, съжалявам скъпа  Hug, толкова готин човек си и не заслужаваш такава свекърва  #Cussing out , дано скоро решиш проблемите, защото Костенурчо наистина има нужда от спокойна майка.

Офф, Дани нещо е неспокоен. И ние сме в отбора на мрънкащите и будещите се нощем  Tired


# 170
  • Мнения: 3
Мери Джей Честит рожден ден! Брит Честит рожден ден и на теб!  newsm59

Честити месечинки на празнуващите днес бебоци и беболинки!  Tada
Аз ще се включа по-късно, че нещо ме е обхванал трудовия ентусиазъм!  wash cook newsm79 А съм спряла, а сме се заринали... Joy

# 171
  • Мнения: 955
Честит рожден ден на Мари Джей и Брит!

Честита месечинка на Дани, Александра, Михаела и Анна! Да са живи и здрави бебоците за радост на мама и тати!

stmaya, недей така мила! Всички са добре дошли при нас! Я вместо да се сърдиш кажи рождената дата на малката принцеса и с какви мерски се роди, за да я добавя в заглавната страница. А ако качиш и една снимка в албума Фотоколаж (на заглавната страница е обяснено как) още по-добре!

# 172
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Брит, Мary j, Честит Рожден Ден, нека зло да ви забрави, да сте живи, да сте здрави, и винаги много обичани като жени и майки!!!

Каприс, моля се от сърце за болното детенце, дано скоро се оправи, дръж ни в течение. Аз да си кажа без да ме питате, отгоре на всичко не съм и лекар, ама ние с Михаела миналия месец изживяхме нещо такова, в продължение на 3-4 седмици и посиняваха краката и ръцете, ама целите, даже полилавяваха, и аз нали съм тъпа като галош, си мислех, че и стяга памперса, бодито...и купувам аз следващ размер памперси, по-големи бодита, ама тя все по-често започва да синее, и една нощ като взе да се души, се оказа, че дробчета и е възпалено и затова от недостиг на кислород синеела. Мишксата повръщаше на фонтан. Пиши, като имаш новини за милото детенце, дано са добри Praynig Praynig Praynig

Ох, как чакам четвъртък, да разтреса и аз бедър Mr. Green, че не помня от кога не съм излизала да потанцувам. Моето мъжо хич не се кефи да танцува, той е върл фен на много хеви метъла, а аз хич, та малко се разминаваме в предпочитанията си. А не е склонен да ме пуска с приятелки, направо се чудя как се нави за Брилянтин  Shocked, той си е с типични балкански разбирания за ролята на съпругата и жената. Стига съм се жалвала, важното е, че в четвъртък съм с вас Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning...... Grinning

Стмая , какви са тези негативни настроения, какво те накара да мислиш тези абсурдни неща?!?! Просто всички сме с бебоци, минаваме на тъгъдък да изчетем темата и да отговорим на някой и друг пост, но на всички просто е невъзможно да отговори. Само Мелфин и Си Кей са виртуози, ама ние останалите не можем да се мерим с тях Grinning

puhi, много се смях с поста ти за свекитата, то не е смешно де... и моята май е чела това, и добре го е попила, особено е наблегнала на т.8, 9 и 10  #Cussing out

Котеее, къде се губиш, надявам се сте добре със бонбончето-адашче  Hug

Асе, и ние се борим за приза Най-мрънкащо бебе нощем, а също и за Най-дълго дъвкана/смукана цица без прекъсване. Обикновено павим маратони от по 2-2,5 часа веднъж-два пъти дневно, но рекорда ни е тчно 5часа Shocked После приличах на карикатура, дъвканата цица беше изчезнала, то аз не съм от най-надарените и без това, затова пък за другата Памела можеше само да ми завижда Mr. Green

# 173
  • Мнения: 15
Момичета , моля ви , припомнете ми по колко Мукоплант се даваше на бебе? Мартин се е разкашлял и незнам какво ще го правя... Нали беше Мукоплант? Да не бъркам нещо???
Благодаря ви предварително!

# 174
  • Мнения: 26
Брит да си ни жива и здра, от късмет и щастие да не се отървеш  

Каприс моля се бебчето да се оправи бързо  Praynig Дръж ни в течение.

Светле как е кръщелницата ти ?

Малчева аз давах на Вики "Стодал"  2х2.5мл

# 175
  • Мнения: 202
Добрутро  bouquetДа, знам, че отдавна не е вече утро, ама аз станах преди половин час EmbarassedГолям сън му дръпнах, а и Мариела и Александра, след погрома над свекърва ми снощи, днес спаха до късно-ангелчета мамини! Twisted EvilДнес смятам да го карам по-лежерно деня(или по-точно-остатъка от него). По някое време ще се поразмотаем в МОЛ-а, може и да ходим с Али на "Мадагаскар 2". Кво хубаво слънце беше изгряло, къде се скри?? newsm09
Честит рожден ден на Брит и Мери Джей-бъдете здрави, щастливи и успешни! newsm51
Честито и на месечинковците ни днес!
Малчева-защо не питаш педито? Аз да ти кажа, въпреки, че ми е второ, не смея на своя глава да давам каквото и да било все още, малки са душиците Peace
На stmaya и аз мога да се повторя и потретя, че е добре дошла да споделя и се забавлява с нас и, че определено тук не се толерира заядливостта и няма смисъл от излишно цупене и капризничене. Аз, ако очаквах да получавам реплика и дуплика на всеки мой пост, трябваше само аз да съм на дневен ред tooth

# 176
  • София
  • Мнения: 1 139
Добър ден,мамчета!!!
Днес спахме до 9.00 часа ShockedТова не ми се беше случвало не си спомням от кога.
Е,разбира се Боби заспа снощи към 24.00,яде в 1.30 и в 5.30(тогава и ака,че сменяхме и памперс),но след това поспахме Simple Smile

Иначе утре сме на сватба-кумовете ни се женят и ще има  newsm68.За първи път обаче ще оставя Боби с баба му толкова дълго врема и за първи път ще папка кърма от шише.Та,малко ми е притеснено Thinking

Честит Рожден Ден на Mary j i Britt!!!



Честити месечинки на Денис,Румен,Александра,Михаела,Анна и Даниел!!!

Каприз, Praynig Praynig Praynig за детенцето.Дано бързо се оправи.
Мама Галка,разсмя ме с дъвканата цица,то на теб хич не ти е до смях,затова Hug
K_malcheva,не мога да помогна,звънни на педи както е казала Бланш.Дано не е нищо сериозно Praynig
Хайде,стига съм писала.Целувки на всички Heart Eyes

# 177
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Привет на днешна фатална дата 13-ти,

Честити ЧЕТВЪРТИ месечинки на АЛЕКСАНДРА, МАРУЛКА, АННА И ДИДКО! Heart Eyes

Честити ПЕТИ месечинки на ДЕНИС И РУМЕНЧО, последния наш съгражданин! Heart Eyes

бланш, благородно ти завиждам за концерта на Щурците! Фен съм им от ученичка, като бях студентка в София не пропусках рок концерт!Ех, безгрижно време беше! Grinning

graciana, в нашето семейство сме точно обратно на вас - аз съм Водолей, а съпруга ми е Овен с едно дете Козирог и едно Лъв. Познай кой ще бъде най-търпелив в тоя отбор?! Поздрави на мъжа ти - брат ми е по съдба! Wink Гледай другото ви бебе да е Близнаци или Везни, че да се уравновесят силите - 2 огнени /ти и Ния/ срещу 2 Въздушни /високия блондин и бъдещото братче или сестричка! Heart Eyes

cherry, още събираме снимки за колажа на майките! Имате време да качите снимки до към 20.12., за да направя колажа с общите снимки до към Коледа и да го качим в някоя от следващите темички! Peace

k_malcheva, Мукопланта се дава по 2.5мл три пъти на ден! На мен ми се наложи да давам на Борис преди около три седмици и за около 4-5 дни кашлицата отшумя напълно! Peace

stmaya, добре дошла при нас! Hug Разкажи ни за Андрея - кога се роди, колко тежеше и колко беше дълга, къде се роди! Можеш да качиш снимчица в албумчето за колаж МАЙКИ, който предстои да правя, а също и в албумчето ФОТОКОЛАЖ, за да го сложат бебенцето ти на заглаваната страница на темичката! Спокойно, мила, нормално е да се чувстваш притеснена в нова среда и сред хора, които помежду си се познават вече доста добре, защото сме изкарали заедно цяла бременност, но те уверявам че сме отворени за нови попълнения в компанията! Има доста майки които се включиха в отбора на Августинки 2008 след като родиха бебенцата си, така че просто ни дай възможност да те опознаем, сподели ни твоите вълнуващи преживявания около раждането и отглеждането на момиченцето ти, ако имаш проблеми ще помагаме с каквото можем! Форума е, за да се забавляваме и да си бъдем полезни с каквото можем една на друга! Hug

ЧЕСТИТИ РОЖДЕННИ ДНИ НА Mary j i Britt !!!Бъдете живи и здрави и много много щастливи!  bouquet

Момичета, и аз искам на Брилянтин, ама.....Ще се преместя да живея в София само ако някой ден стана съдия във Върховен касационен съд след има-няма най-малко 15 години!Може да ви стрелна след 18 години с идея по случай абитуриентските балове на децата да направим сбирка в накое диско и да направим разбор как сме се справили с ролята на родители до навършване на пълнолетие на децата! Mr. Green Wink Grinning

Хубав ден на всички /макар и малко мрачен/!Пак ще намина по-късничко! Hug

p.s. Какво ще кажете за новия ми аватар и разширен ник? Wink Реших по Коледно-новогодишните празници малко да бъда Супер шпионка! Mr. Green

# 178
  • Мнения: 1 488
честит рожден ден на Брит и Мери Джей!!
Да сте живи и здрави и много обичани мами!!!



честити месечинковци!!!Много да ви радват и да ви топлят усмивките им!!!

# 179
  • Мнения: 39
Предложение за рекордите:
Най-отдалечено августинче от БГ изразено в километри.
Най-малко августинче,качило се на самолет/тук мисля, че е Доти на Мартинито/.
Най-млада горда мама/Интрига/.
Най-голяма разлика във възрастта м/у августинчето на мама 2008 и първото ангелче на мама./умишлено не споменавам таткото Grinning-там не се знае/
Честит Рожден ден на Брит и Мери Джей!
Пожелавам невероятно красиви моменти съпътствани с много здраве,разбирателство и сбъднати мечти!

Общи условия

Активация на акаунт