Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 15 487
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 27
Здравейте момичета! И аз съм августинка, но пиша при септемврийските мами, терминът ми беше за 4.09..не мога да ги оставя, сприятелихме се, знаете как е.. HugИскам от доста време да ви честитя и ето, днес намерих малко време. Честито раждане на дечицата ви! Нека растат в мир и любов, в здраве и благоденствие в нашата красива България и нека животът им е по- лек от нашия!
 Дъщеря ми се роди на 26.08, виждам, че няма бебенце родено тогава. По естествен път. Нищо, че съм на 36. Така реших. Като всички жени  да изпитам болката, която всички майки- казват- трябва да изпитат..Сега расте дъщеря ни Тамара, грижим се за нея сами с баща и. Живеем в град Враца временно от няколко месеца, инак живяхме в София.
Чета ви от време на време, радвам ви се, потанцувайте и от мен в Брилянтин и бъдете много щастливи! Радостно посрещане на Рождество Христово и благословена Нова година! Heart Eyes bowuu

# 241
  • Мнения: 1
Момичета помагайте!
Трябва ми добър алерголог за Дара!Спешно!Ако сте чули за някой , моля ви кажете, че много се притеснявам.Има обрив,който повече от една седмица не се маха с лекарствата на педито, а се задълбочава.Отива към клепачите - изглеждат леко подути.От време на време почна да ми повръща по-малко,ама от доста време изобщо не беше повръщала.Сега се обажда и да подкашля.Намирисва ми на кофти алергия - може и да бъркам,но искам да я види лекар,за да съм сигурна.

# 242
  • Мнения: 1 410
Mime_to ,Д-р Мустаков е добър лекар.Мисля ,че можеш да му намериш координатите из нета.

Муцито,привет!Аз те помня.Помислих те за някой таен агент... Sunglassesчестита ти щерка и на теб - а името е прекрасно - Тамара.

Ай, вече го сънувам тези макаронс ,понеже и в една друга тема девойките ги обсъждаха!меган като идваш насам - докарай един контейнер.Нашия татко ще му оформи документите - нали с това се занимава!(майтапя се ,ей - ама няма да ти се разсърдя за 5 макарончета)За инфо на останалите мами - макаронс са тези вкусотии на снимката ,сложена от Меган - има ги във всякакви цветове и всеки цвят е с различен вкус (лффллф,потекоха ми лигите)

Е добре де - мойто дете май не влиза в нито една класация - ние първа ,ни последна!Златната среда значи.

# 243
  • Мнения: 1 097
mime_to2, и аз мога да препоръчам д-р Тихомир Мустаков. Ходила съм при него за Марина и за себе си. Преди 3 години преглеждаше в Клиниката по Алергология на Александровска болница. Ето това е и частния му кабинет - http://www.mustakov.com/bg/main.php.

Мициту, да ти е живо и здраво детенцето и на теб. Аз родих юли, но си останах тук, защото момичетата ми станах близки.


Поправих се. Embarassed

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 19:48 от smg

# 244
  • Мнения: 26
Миши що ли си мисля, че Аничка много скоро ще оглави класацията за "Най-голяма магария"  Hug За сега, на този етап може да включим Миши, докато наследницата и порасне достатъчно. Тя ни е любимка на всички  Hug

Муциту от сърце благодаря за прекрасните пожелания Hug Да ти се връща тъпкано Hug То не пречи и при нас да се включваш и при Септемврийките, като нашата любимка Бизу

И може ли някой да ме образова тези "макарони" тип  мъфини ли са, понички ли ? Много вкусни изглеждат.

Миме чувала съм, че в Медицинска Академия има много добри алерголози. Дано не е нещо сериозно  Praynig


Вики от 20 минути прави опити да си навре всички крайници в устата, за сега е стигнала до десен крак и лява ръка едновременно и се нервира, че не успява да напъха и останалите Simple Smile



Това успя да направи докато и мажех гъзето след баня. Абе явно е гладно детето, щом започна да се самоизяжда.

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 21:54 от Asija

# 245
  • Мнения: 16
Сайта на д-р Мустаков нещо не мога да го отворя.Аз за всеки случай исках да го видя недай си Боже да потрябва.А може и аз да не правя нещо както трябва де.

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 27
Благодаря за топлите чувства, момичета! Асе, Бизу е много готин човек, наистина! Някой ден ще дойда да се запознаем лично на някоя от срещите с нея. Само да се постопли временцето! Hug Хубава вечер!

# 247
  • Мнения: 149
Здрасти и добре дошла на Полина!!!! Разбира се че си по-близко до нас отколкото до октомврийките, все пак там може ти да си им полезна на тях, както е Ковачева за нас, тя роди два месеца преди нас и много неща които на нас ни предстоят вече ги е минала. Та по този повед къде се загуби Ковачева и малката Калина??Полина, напиши малко повече информация за себе си, откъде си , кога роди колко е голямо бебчето, къде се роди и т.н. И моят син е Калоян така че сме адаши с вас. С какво се храните в момента и т.н
[/quote]
Благодаря за топлото посрещане, момичета!
Калоян се роди със спешно секциона 08.08. два месеца по-рано(термина ми беше на 6.10) 2100, 48см.Ние сме от Пловдив и това ми е първо бебе.Калоян засега е само на АМ .Аз съм привърженичка на по-късното захранване и мисля да започна със зеленчукови пюрета в средата на януари-на 5 и половина месеца, а соковете дори ще ги отложим за пролетта.Ще се върна по назад в темите ви за да попрочета някои неща , които ме интересуват и които може би сте обсъждали.Аз ще се включвам и във форума на октомврийските мами и тук за да следим едновременно развитието на нашите бебчета.

Ето го и Калоянчо

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 21:32 от polina7979

# 248
  • Мнения: 2
здравейте и от мен   bouquet

благодаря на всички за подкрепата  Hug честно гадничко ми беше като му давах мляко, ама след цицата ест, и тази вечер хапна малко и си заспа душинката. не съм очаквала колко ще ми е трудно това с млякото..но засега само при нужда и само вечер Naughty няма да прекалявам, ще видим като трябва да се работи как ще го бъде, отсега като си помисля и направо  #Crazy

Ея, бързо да се оправяш, рецептата на Меган за настинка е много добра, аз също така правя, само не знам сега с кърменето дали може лимон и мед  newsm78, аз да чукна на дърво още не съм се разболявала, дано удържа фронта. иначе не съм БТВ, а в продуцентската къща дето прави Денсинг и други, та затова. но още не знам ще ходя ли на партито, а ако отида ме е страх направо какво оливане ме чака Crazy

Нелка, днес те видях пред ХИТ в Люлин, обаче вече тръгвахме с колата и нямаше как да ти се обадя. отидехме с мъжа ми уж аз да карам там на прания паркинг, обаче имаше ченгета и не успяхме. то в София не е останало едно празно пространство където неук шофьор да потренира малко...всичко е строежи или паркинги, няма нито един от старите полигони..та нищо не свърших с една дума..

Асе съгласна съм с тезата ти че всяко нещо е до време, всичко се развива, ей на ние сме оцелелли а като познавам майка ми каква е шматка, направо се удя как сме оживели Laughing но мисълта ми е, че и ние сме рано захранени, а аз например не съм боледувала никога почти много..а съм яла кисело мляко от 4ти месец Shockedтака, че всяко време с тенденциите, каквото можем ще направим  Peace

обаче трябва да се съглася с Бланш, че наистина каквото отношение съм видяла в кърмаческия към разни мами направо...гадно ми е било да ги чета, срещала съм много кофти коментари към по-неуките те или инакомислещи. а аз доста го следя форума за да съм в час. прави ми впечатление, че Бу е най-готина и толеранта и никога не е била крайна, а е основател на форума..

И СЕГА: НА КАЛИНА, НАШАТА ГОРДОСТ НА ФОРУМА, И МАМА ГЕРОИНЯ КОВАЧЕВА-ПОЖЕЛАВАМ ВИ ИСКРЕНО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ, ВСИЧКИ НЕГАТИВИ ДАНО СА ВИ ЗАД ГЪРБА. ЧЕСТИТА 6ТА МЕСЕЧИНКА, ПРЕКРАСНИ СТЕ !!!   bouquet / ковачева, аз знам за домби...макар да бях много малка, помня помня Mr. Green/

НА НОВИТЕ МАМИ- добре дошли при нас, тук е весело  Laughing

сега отивам да си пия Биричка, че нали косата ми пада, и ноктите ми се чупят, и ..абе всичко Laughing

# 249
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 719
Ей седнах най-после и аз. Калоян заспа, доста бързо тази вечер, да не повярва човек.

За най-голяма магария и аз гласувам с две ръце за Мишито, то направо кипи от магарии, Аничка незнам дали ще може да се вреди в магариите.

Буби, спокойно бе мила, това че си дала добавка не означава че си спряла с кърменето, аз ти завиждам на упоритостта, аз да бях се отказала досега, а ти толкова много се бориш за това кърмене.

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ БЕБЧЕТА  bouquet  bouquet  bouquet

Брит, виждам в Лотето новата Мария Калас...., а за почерпката от татко Брит ще чакам, макар и виртуално... Mr. Green Mr. Green А колкото до съветите - няма нищо лошо, който иска ги взима предвид, който не иска не. На мене лично много си ми помагала и Котето също, относно кърменето. Иначе досага да се бях отказала. По този повод да те питам - Калоян от два дни започна да яде през 3 1/2ч и през нощта един или два пъти. Мислиш ли че това разреждане на храненията може да доведе до намаляване на кърмата и какво да правя за да не се получи newsm78 newsm78

Бланш, вярно е че големите деца нещо истерясват покрай малките. Ето сега идва зимната ваканция и направо не се виждам с двете маймуни вкъщи, ама няма начин... А между другото и аз много се дразня на крайните изказвания - не само за кърменето , а за каквото и да било....

Стмая, нормално е да се чувстваш така, всички сме минали по този път които сме се включили по-късно... Още повече че има момичета които се познават и лично и това ги прави още по-близки.

Теди, аз за първи път чувам да има детска кухня от третия месец, но явно това е за улеснение на майките, дано на малкия да му хареса храната, защото мойта дъщеря нищо не кусваше от детската кухня, хем почнахме към 8 месец.

Ковачева
, Калина е един голям бонбон да я изяде човек. А приказаката за Работната мецана, ми беше любима на мене, на 4г я знаех на изуст и като тръгнехме за морето я рецитирах в несвяст, на баща ми чак му ставаше лошо Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Стели Мели, дано да се оправят бързо от тези обриви, че сигурно хич не е приятно на малката душичка.... А колкото до яденето , явно пак е в някакъв момент, аз вече му изгубих края, кога е криза, кога е стачка, вече не мога а се оправя и не го мисля толкова и засега нещата се получават.

Ади, много неприятно с тази шарка, но щом вече сте добре това е най-важното. Ти къде си учила в Пазар Winkджик????

Светла, твойто бебе направо е за завиждане, дай боже всекиму... Grinning

Асе, свиркай дали има ефект от Дормикида че и аз съм му хвърлила поглед, ама незнам дали има ефект...

Ея, Меган, сериозно се усеща липсата ви, А Меган е за завиждане с младия мъж до себе си, ама така е аз като бързах, сега си имам и баща от време на време не само мъж..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Муциту, навестявай ни от време на време, винаги си добре дошла...

Аааа, Мелфин, къде се загуби, не се трови с тази твойта свекърва, то си е за нейна сметка


Ей , голям пост написах, досега не се е случвало, ама като хванах схемата на Мелфин, ето какво се получи, дано не съм ви досадила... Mr. Green Mr. Green Mr. Green









# 250
  • Мнения: 26
Аааа Меги и аз съм в кюпа с кюравото, 5 години ни е разликата;) Да ми е жив и здрав мъжа, златен  е Heart Eyes

Ани на всяка цена ще споделя. Наистина моля се да има ефект, защото иначе болница ме чака от недоспиване, не е нормално да спя 3-4 часа  на денонощие при това разпокъсани  #Crazy

Оффф чакайте да ви покажа Пуканката какви ги върши http://picasaweb.google.com/asja.stoilova/VIKI2?authkey=qkpTZ4aK … 79722249956196418

# 251
  • Мнения: 3 465
здравейте от мен!
малката Ванеса е добре, правят и изследвания, но все още няма никаква диагноза.
стискайте палци утре, прабаба ми си счупи крака дне си утре и предстой операция  Sad дано всичко мине добре  Praynig Praynig Praynig
вчера на Венци му се очертаха долните два кучешки зъба. единия вече драска при допир  Shocked Shocked Shocked

# 252
  • SZ
  • Мнения: 10
Цитат
Относно класацията аз моята мома мога да я предложа за приза "Най-спящо и неревящо бебе".
Svetlaq,ти сега какво,искаш да ни дразниш ли!!!Да си изядем ушите от яд,а?!
Бъзикам се разбира се,все така послушничка да е малката бонбонка!

Ковачева
,кастюма е страхотен!После искаме снимки!!!Много гушки на Калинка-Малинка по случай днешната и месечинка!!!

Цитат
Пуканката заспа и е време да сготвя.
Асе,ама как и приляга тоя прякор на Вики!!!
Лелеее,такъв цвят ли са и очите на Вики,страхотни са!!!

Ея,оправяй се БЪРЗО!

Smg,браво на каката!За нея сега най-големите подаръци!!!

Цитат
Ковачева, на мъжа ми бившия има шоколадов бутик и прави най-хубавите macarons в града. Ще поискам рецептата с боровинките  Wink
Ама и Ковачева уцели десятката,знае точно кого да попита!Само,МОЛЯ рецептата да бъде споделена с всички!

Меган,ние нали сме се класирали за най-тежко бебе и аз не се замислих за друга класация,но наистина нашите бузи са .......само за щипане и хапане.Питате ли ме как се удържам!Кандидатствам също и за "най-грижовен батко".

Цитат
и Сиебер се изгуби! Thinking
Права си Миши,какво ли стана с Емчо,дано се е оправило миличкото! Praynig

А,ти как няма да кандидатсваш?!Първа в класацията за "най-послушна кака"! Laughing

Муциту
,заповядай и при нас,място има за всички! Hug

Додре дошла и на Полина!!! Hug

Ани
,и аз така по схемата на Мелфин,ама пак не успявам като СиКей да кажа по малко на всяка.А те се загубиха и двете тия дни,също и Котето.Надявам се всички да са добре.Миленка я отчаяхме с тези съвети за бързо изнасяне и тя милата се покри.Абе не е лесно,и моята свекърва живя при нас ок. четири години и всички ми се чудеха как я търпя,ама си я търпях,щото помагаше много,нищо че ме докарваше до лудост доста често.А аз съм много търпелив човек,чак немога да се трая понякога!

Да ви кажа сега за Митачето:до преди няколко седмици беше започнал да се държи много добре нощем.Приспивам го към19.00-19.30ч и се събужда към 1-2ч,после към 4-5 и към 7-8ч.А от известно време започна пак постоянно да се буди,понякога и през 1.30-2.00ч,все е гладен,или аз така си мисля и си го кърмя,че така ми отърва,защото по-лесно се успокоява.Незнам кога ще вкарваме режим,трудна работа ми се вижда.Вие имате ли режим за съня?При нас е чудо,особено през деня(а както казах напоследък и през нощта),пълен хаус.

И аз тази вечер си взех люкарството,да не ме мислите(тоя път беше тъмна Арианка)! cheers

П.п.Асе,голяма е сладурка Вики,гимнастичка ще е тя!И Митко прави коремни преси,обаче е доста назад с материала сравнено с нея.Да и нацелуваш босите крачета от нас!

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 23:02 от *puhi*

# 253
  • Мнения: 202
Нелка, днес те видях пред ХИТ в Люлин, обаче вече тръгвахме с колата и нямаше как да ти се обадя. отидехме с мъжа ми уж аз да карам там на прания паркинг, обаче имаше ченгета и не успяхме. то в София не е останало едно празно пространство където неук шофьор да потренира малко...всичко е строежи или паркинги, няма нито един от старите полигони..та нищо не свърших с една дума..
ЕЕЕ, трябваше да се обадиш, щях да ти се зарадвам Heart EyesАз, м/у другото, за пръв и последен път ходя в Хит. Поводът да се завлачим чак там, беше, че оня ден като се развихрих с прахосмука у нас и счупих тръбата Embarassed hahahaИии днес-драма, няма как да изчистя и мъжа ми и той куфее-казва: "Къде сега в неделя ще търсиш тръба??!!". Добре, ама аз нали съм инат голям и видях в интернет, че в "Денси" в "Хит"-овете има техни части. И така се завлякохме на другия край на София(м/у другото-забележи къде си ме видяла, ние и двете сме близо една от друга и не сме се засичали в района, а там ooooh!); тръба така и не намерихме-точно тръба нямаше Twisted Evil, реших поне в "Хит" да купя нещо за готвене и взех пилешки бутчета около 2 кг, които у нас видях, че лепнат и миришат #Cussing outПобеснях, честно, а мъжа ми се хили и ме бъзика да съм ходела сега пак до Обеля, да ги върна Mr. GreenАбее, купон...И с една дума-не успях да изчистя днес, не успях и да сготвя-отличничка!!! rotfImaoНо пък си купихме тъмна бира и си дръннах една за разтуха Mr. Green

# 254
  • Русе
  • Мнения: 662
Здравейте, девойчета,
аз съм писала само 2-3 пъти и надали ме помните, ама все пак ще си кажа  Laughing
Та значи мойта мома мисля, че печели категорично приза за член на най-големия лъвски прайд. Моля само ми вижте подписа  bowuu
Моя милост също е печеливша - "най-дърта мама" - 36г. Ама грам не се чувствам по-голяма от 19.
Ние си хапваме АМ, а от десетина дни почнахме със зеленчуково пюре, което папаме с изключително променлив успех. И задължително го затапваме после с млекце. Нямаме заместено хранене. Не ни се получава. Плодовите пюренца не ни се усладиха, а от ябълковото просто плака на мама душичката.  newsm50
Ако ви интересува ще ви пиша как се прави класическо захранващо зеленчуково пюре. Вече съм майсторица.  newsm35
Най-младата мома в семейството се обърна онзи ден за пръв път от гръб по корем- по гол задник и после тихомълком се напика. Много и се зарадвах и тутакси и простих.   superuu
Иначе е една много дружелюбна и усмихната млада дама, смее се само като я погледнеш, даже се кикоти с глас понякога. И тя прави коремни преси, особено ако е сложена да легне под лек наклон. Научихме се да правим пр...... и най е готино ако има слюнка или пюре в устата.
ААААААААА, като казах пюре - тук в Русе кухнята е за бебета над 4 месеца. Ама защо ми дават и кисел? А пък за над 5 месеца включват и месо  Rolling Eyes
Та такива ми ти работи, лека ви нощ от мен.

Общи условия

Активация на акаунт