Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето

  • 15 486
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 488
честито на днешните месечинковци!! Да са ви живи и здрави и да пораснат големи!! smile3510

Светла, издай тайната за послушно бебе  Praynig
Направо не е честно, Моника днес цял ден не е спала, освен да се номинираме в категорията "най-неспящо бебе".Издържа по цял ден, и е така от новородено. За щастие не всеки ден.

Пухи, и аз това се бях засилила да питам, за режимите. Ние просто никога не сме имали такъв.При нас всеки ден е различен колкото и да се опитвам да въведа някакъв. В началото си виках, абе, режим, аз да не ям и спя по график. Да, ама, неее. Трябва си режимче, поне на спането. Но Моника има свое мнение. Абе лудница ви казвам. Мамите с режими да дават идеи, как да внедрим и ние такъв.

Иначе, да я похваля, че вече се смее с глас и пее като Лотето  Heart Eyes. Много са сладки, душички златни. Аз постоянно и казвам, че я обичам и я целувам много! И обяснявам вечер на мъжа ми колко я обичам. А той също е по-малък от мен. Но май не се класираме в номинацията "Toy Boy"(момче-играчка Wink), защото разликата ни е само 1г 3м.

 welcomeна новоприсъединилите се мами, Полина и Муцито!

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 00:24 от cherry

# 256
  • Мнения: 955
Момичета, трябва да сформираме комисия за тези рекорди. По много кандидати има във всички категории, не мога сама да преценям Wink.
polina7979, добре дошла и при нас. Вече присъстване на първа страничка и със снимка Peace.
Муциту, добре дошла и на теб и благодарим за хубавите пожелания. Само да кажа, че ние които сме раждали със секцио също сме изтърпели големи болки и това, че не сме родили нормално не ни прави по-малко майки. Казвам го най-добронамерено Peace.
Колди, навестявай ни по-честичко Wink.
Меган, може да пишеш рядко, но качествено. Много ме радват постовете ти newsm10.
caprice, дръж ни в течение за Ванеса и дано операцията на баба ти мине добре Praynig.

Относно режимите, ние имаме горе-долу. Сутрин като хапне към 9-10 правим сутрешния тоалет и поспива половин един час. След манджата в 12-13часа спи задължително 2-3 часа. Този навик го придоби, защото по това време обикновено сме на разходка. Сега като е лошо времето спи в количката в къщи Crazy. След това хапва към 15-16 часа и след час игра пак поспива половин един час. после пак игри и към 21.30 го къпим, в 22 папка и го оставям в кошарата да заспива. Вечер обикновено заспива сам, но ако е много превъзбуден го милвам по челцето и му давам да ми държи ръката. Папка съм 3-4 и после към 6-7 сутрина. За щастие като се нахрани в 3-4 заспива сам (да чукам на дърво). Ама ме е яд, защото имаше един период, в който не се събуждаше да яде вечер и какво му стана пак newsm78.
Все още не се е обрърнал от гръб на корем, но от една седмица подава ръчичка да го взимаме и посяга да си взима играчките. Много е сладък Heart Eyes.
Айде лека вечер!

# 257
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Колдиwelcome
Моя Борис е роден също на 06.08.2008г. - астрален близнак е с твоята сладурка! Peace
Почти сме и съседи - ние сме в Разград! Hug

 welcome и на Полина и Муцито! Компанията се увеличава, само така! newsm10

Аз вчера и днес малко позачезнах - разправях се с едни мами в общия форум, които искат да пускат петиция за включването на настоящите бременни жени в "завареното положение" по параграф 3-а от ПЗР на КТ за 9 месечното платено майчинство при 6 месечен осигурителен стаж по чл.48а от КСО, както е за нас! Големи драми са в темата, големи обиди.....направо нямам думи! Rolling Eyes Пак ми се потвърди тезата, че в България сме на това дередже защото всеки си мисли, че разбира от всичко, без да си дава сметка че за постигането на дадена цел не са достатъчни само добри намерения, трябват и знания в съответната област! ooooh!

На Калинка Малинка малко на патерички честит празник! Hug

Честити месечинки на порастващите на 14 и 15.12 бебоци! Hug

mamadona, да не си помислиш, мила, че съм забравила за личното съобщение! Утре ще направя една справка със закона и ще ти отговоря! Peace

Борис заспа най-накрая! Кокори се и писука около час и половина след последното кърмене! Сега май е време вече и аз заслужено да си положа главата на възглавката! Спокойна нощ от мен! Hug

# 258
  • Русе
  • Мнения: 662
Пепеляшке, знам за твойто момче, на всичкото отгоре имаш същия термин като моя - 11.08. А мойто девойче, въпреки, че е с планово секцио, 12 часа преди него тръгна да си излиза само и едва удържахме положението. Така че са си близнета отвсякъде.

# 259
  • Мнения: 6
Мами  Hug

И аз да се включа малко, че тия дни съм купонджийка и едвам сега успях да ви прочета...

На Брит и Мери Джей Честит рожден ден на патерица. Да сте живи и здрави горди мами на лъвчета   bouquet

Калинка- Малинка е вече голяма кака, а костюма, който мама и е избрала най и приляга  Heart Eyes

Честито на всчики месечинковци  Heart Eyes

Аз какво да ви кажа....събота и неделя гледах повече да поспа /не че ми се отдаде много/, че уж нали бях свикнала да ставам заради Жаки, ама две поредни вечери партита ми стопиха силичките  Blush. Но сега се чувствам едно такова хубаво уморена  Mr. Green
В петък бях на фирмено парти, много емоции, много изненади, танци, песни и забавления. На коледните партита си получаваме и заслужените чекове за изминалата година и бяха изключително интересно поднесени. Всеки отиваше да си получи чека, но условието да бъде подписан от Управителя беше да изпее песен, изпълни танц или каже виц/стих. Аз им скрих шапката с притчата за Царя...мисля, че Миши я беше пуснала. Използвайки веселата ситуация се опитаха да ме вербуват да се връщам по-скоро на работа  Twisted Evil, или поне да ми дадът за вкъщи, ама аз НЕ....Сега поне, докато съм майчинство искам да се пообогатя с други знания и умения, та ще ме извиняват.....Цяла вечер карах на айрянче и сокче /на мен това не ми пречи/ ама от въудошевление, явно изглеждах, като пила, че чак мъжа ми ме пита защо гракна на сутринта и ме цепи главата  Mr. Green
В събота вечер пък на коледно парти, но от танците, където ходиме.Пак до посреднощите представления и танци...ДОбре, че Жаки се смили над мен тази сутрин в 8:00 и я гушнах и спахме до 11.30.

А сега да видя какво съм запомнила, та да се включа...

Брит, много се смях над снимката с Лотето и Санчо. Нашият куч го държим на стълбището, обаче и той издебва няколко пъти да се промъкне и даже последният път направо си легна върху Жаки, която беше на дивана....От тогава, обаче вече не смее, защото ме видя много разярена  #2gunfire

Мелфин, душицо, много е трудно така....Аз също съм много търпелива, но с бившият ми мъж просто не издържах в един момент, въпреки годините прекарани заедно. Не съжалявам, защото ми станя ясно, че някои неща няма да се променят и живота ми няма да е такъв, какъвто искам, ако се налага постоянно да правя компромиси.
Въобще, обаче не искам да си мислиш, че раздялата е решение при вас  Naughty, защото Костенурчето винаги ще си ви иска и двамата. За съжаление обаче мога да кажа, че аз се научих да правя по-малко компромиси, т.е. не на всяка цена, което не ми е съвсем в природата, но понякога, ако не отстояваш себе си , желанията и нуждите си, хората смятат, че могат да те третират, както си искат.
Относно театрото на свеки...да знаеш как се смея сега, като се сетя за мойте подобни преживявания...Ама тогава имах чувството, че съм в някои латино сериал, толкова ми беше стегната душицата. Само, ако ви разкажа за някои неща ще се хванете за главата...добре, че е минало...
Седнете и поговорете с мъжа си, колкото трябва, докато се вземе окончателно решение, приемливо и за двамата. Аз се водя от максимата "С майка и баща до море, а с мъж и жена през море"...това все пак е вашият живот...Извинявай, че толкова много ти пиша по темата, но наистина ти съчувствам и си ми близка, защото същите неща съм ги преживяла и аз.   bouquet

Асе, много се смях на Вики, все едно гледам Жаки. Но тя по-скоро го прави от любопитство...Като е в шезлонга или не вижда нещо и почва да се пъне така....Искрено се забавлявам с нея.
За кръщелницата ми - след подобрението е все така за момента, но още не могат да я извадят от реанимация, защото комуникацията и не е постоянна...

Каприс, моля се и аз малаката душичка  Praynig

За категориите - мисля, че ние най-успешно можем да кандидатстваме за най-малко бебе на 4 м. - 5200/61.
Със сигурност, обаче печелим приза за оакване най-надалече...надявам се повечето помнят поста ми за "рисунката" на Жаки по стената  Joy

Миши, много се смея на магариите...като четях последният път и си мислех как картинаката при теб щеше да е пълна, ако има и един палав домашен любимец  Mr. Green

Добре дошли на новите мами  welcome ...и пишете по-често.

Още нещо май имаше  newsm78 Ама утре ако се сетя ще пиша.

А да, за Брилянтин....Дръж се Земьо, идваме  Mr. Green

А Котето къде е , дано са Ок с малката салатка.

# 260
  • Мнения: 1
Добро утро!
ani_d  аз съм учила в Математическата гимназия в Пазарджик.Набор - 79.
Леле колко сте изписали, отивам да ви чета докато пия кафе.Да ви кажа баба варицела вече си отиде, но на баткото снощи забелязах, че му е останало белег от нея.Бебчо засега още се чисти и надали ще му останее нещо.Поне от шарка се отървахме вече Grinning
Приятен ден!

# 261
  • Мнения: 45
Добро утро момичета Simple Smile
cherry пийва с нас виннце на вечеря Laughing(шегувам се). То с такава страшна мама смее ли да се обади детето Mr. Green(пу пу пу) По прицип при нас комбинацията е страхотна-аз съм била послушно бебе,а таткото е поспаланко Party (иначе е бил голям ревльо - до 2 годишна възраст му е било основно занимание)
Като става дума за по-малки мъже-моя е по малък с 3г и 1м. Асето води класацията Hug
Ковачева и на мен ми беше любима тази, баба винаги ми я четеше, а след това аз сама си я препрочитах. Даже книжката още е на вилата,но с липсващи страници.
Колди и моята мома не хареса ябълката нито на хип,нито на гербер и сега й правя (облизва си мустаците) и е усвоила номера да плюе и да се кефи. Аз искам да разбера как приготвяш пюретата, че явно сме капризнички относно яденето.
Ееее немога усвоя метода на Мелфин и Си кей...нямам толкова дар слово Crazy  Simple Smile

# 262
  • Мнения: 2 376
Ани_д, това е период, по скоро май е нрмалното състояние.  И Лотето беше така до преди два дни. Едната нощ си пропусна всичките 10 хранения и спа като пън до сутринта. Намаляването на кърмата-  възможно е да ти намалее, но по-скоро ще остане постоянно количество, според мен де. Tе в този момент вече сучат повече млекце за по-кратко време и така остават сити по-дълго. При следващия скок в растежа Калоян ще си осигури манджичката да му е в достатъчно количество. единственото усовие е мама да дава Simple Smile. скок има и в 3ти и в 4ти месец.
Най-добре е да не се притесняваш, докато има кой да суче, кърма ще има Simple Smile Ако наистина изкаш да правиш нещо, аз бих предлагала и втората гърда на кърмене, за да има стимулация на лактацията 3,5 часа вместо на 7 и другото, което би помогнало, е да го слагаш да спи при теб. Забелязала съм , че Лотето суче по-честичко като е при мен, отколкото когато успеем да я позиционираме в нейното легло.
Тези два дни госпожицата беше в скок Simple Smile. едната нощ сука постоянно, поне като се събудех я намирах сучеща. Crazy През деня също ядеше начесто, но следобедите, особено вечер пищеше така все едно и  чупиш ръката най-малко. Като се разпищи сменям гърдата, изправям я и така докато не си хареса едната страна и не успее да заспи.    Проблемът при нас е това-че и се спи, пък не може да заспи особено ако не е до мама Rolling Eyes
Светле, преди да родя ходихме на алерголог да видят дали съм алергична към упойките. Докторката каза, че ако детето расте със животно, вероятността за алергии е много по-малка. На мъжът ми само това му трябваше, за да се аргументира, защо даде на санчо да оближе Лотето 1 час след като ни изписаха от родилното  Crazy аз пък преди това под влияние на препоръките от болницата се бях скарала с баба ми, защо пипа ръцете на детето  ooooh! и стана една. аз го разбирам де, при тях детето като се роди, на другия ден идват всички роднини (в нашия случай около 200 човека) и почват да прегръщат детето.  Rolling Eyes

Асе, Викито упражненията на Сидни Крауфорд ли прави ?  Mr. Green

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 10:26 от Britt

# 263
  • Мнения: 20
Добро утре
Ние тъкмо се излюпихме Simple Smile
Melfin, разбирам те напълно за свекървата, ние сме в същото положение.. само дето не живеем заедно. Но това не й пречи да идва в къщи с повод и без повод и да се разпорежда както тя си иска. Сменя ми чаршафите чисти, защото видиш ли е винаги мръсно.. Жилището било нейно (разбирай на сина й) и аз нямам право на глас едва ли не, защото не сме женени. За голямата дъщеря на сина й също нямам право на глас според нея нищо, че живее при нас от край време и от месеци не е помагала с нищо за нея #2gunfire Вчера ми каза, че не трябва аз да и правя забележки, защото съм и "никаква" и на мен ми стана много болно. Това детенце е толкова добричко, но в крайна сметка след като живее с мен би трябвало да я възпитавам, а не само да я глезя и да я оставям да си прави каквото поиска. Вчера бяхме на гости в майка ми и тя ме нареди пред тях без никакъв повод и нашите бяха в шок  #Cussing out и малко остана да се заформи невероятен скандал.
Извинете за разпокъсаните думи, но ми е много кофти. Вчера си поплаках стабилно  Sad ДОбре, че поне мъжа ми ме подкрепя и застава винаги твърдо зад мен.
P.S. Получавали ли сте парички от НОИ за ноември. Чудя се дали да звъня да питам какво се случва, че  моите ги няма още никакви..

# 264
  • Мнения: 1
Black Eyed ,моите парички от НОИ за ноември са преведени.Изплащат ми последен болничен и  е подадена молба-декларацията, която се обработва.

# 265
  • Мнения: 3 465
за ноември получих само парите от болничния, но не и тези, които трябва да ми преведат от обработване на молбата-декларация. надявам се до 22ри да ми преведат и тях.
още нямам новини за баба  Confused

# 266
  • Мнения: 1 097
Black Eyed, много съжалявам, че сте в такива лоши отношения. Добре, че поне мъжът ти те подкрепя. Не знам какво да ти дам като съвет, защото и с моята не съм в много добри отношения. Добре, че вече сме много далече. То и преди като бяхме в Бг не се виждахме често, но сега ще се видим чак лятото. Като видя, че звъни по Скайп и много често не й вдигам.  Joy

А да ви питам аз с какво завивате бебоците като спят? От няколко дни Алекс се научи да си изритва олекотената завивка и се чудя дали да не слагам вече в чувалче, че го заварих няколко пъти да спи отвит.

# 267
  • Мнения: 20
Богдан спи с чувалче, иначе се отвива много.
Леле това дете как крещи  Shocked Като няма никой до него и надава такъв вой, ама не плаче а  крещи. Така съм се смяла с него досега и в някакъв тръс беше. Имах чувството, че ще потроши кошарата  Laughing

# 268
  • Мнения: 38
Здравейте, мамите!  Laughing Как сте днес? Не мога да смогна да ви изчета, а да не говорим за писането.

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ ПОРАСТВАЩИ ДНЕС БЕБОЛИНКИ !!!   Tada

Добре дошли на новоприсъединилите се  welcome При нас е весело  Wink

относно режимите - ОХХХХХХХХ. Както бях писала и преди за сега режима ни е през 3 часа нон-стоп и през деня и през нощта. Със Ники едно време бях по-твърда с режима и май имаше ефект. А сега съм по-мека Мара и Калоян си прави с мен каквото си иска  Crazy

Колди,олди, помним те, помним, само пиши по-често и не се крий много много. А за пюренцата и аз бих искала да знам.

Каприс, дано всичко да е наред с Ванеса  Praynig А колкото до кучешките и при нас е така - на Калоян горните и двата драскат. А според сестра ми е невъзможно да избият първо те.  newsm78 Нямам представа дали ще избият сега или ще си чакат реда, но те си боцкат.

Асе, а за Вики просто нямам думи. И Калоян уж от дългокосите, ама с нея изобщо не може да се мери. А как само си хапва крачетата ... Laughing Да я нацелуваш по гъзето меко.

А за казването и показването на обичта - казвам им го почти постоянно - по няколко пъти на ден. Калоян много го мачкам и целувам и той като ме погледне и замига, сякаш ми се чуди какво ми става и аз му обяснявам що така го мачкам, че гмного го обичам. А да ви кажа за Ники - няма по-хубав балсам за душата от това детенце да ти каже с най-искрена душица "обичкам те". Може би, щото и на него много му го казвах и задължително вечер преди лягане с целувката пак и почна и той да ми го казва. Просто ей така - когато играем нещо, или когато нещо му уйдисвам на акъла, или когато просто го е почувствал със сърчицето му - просто ей така, без да го питам Laughing Ето това е едно от онези необясними чувства, дето за тях няма думи.

Също като това на smg дето разказваше за коледното тържество на Марина. Радост, гордост, обич, щастие - всичко в едно. SMG, браво на Марина, обикновено децата в тези години колкото са бързо адаптивни, толкова са и притеснителни. Браво на нея!

Теди, за пилето на Гошко - не го вдигай нагоре, че ще почнат да му изпускат памперсите. Едно време педи-то така ме съветваше за Ники и аз изпълнявах и - почти всеки памперс изпуска и Ники почти постоянно мокър. Смисъла на памперсите се губеше. Достатъчно е, че като им е отпред пилето и се пълни само отпред и не отива назад като при момиченцата. Ако е от силната орина - освежавай му дупето на всяка смяна на памперса с водичка под мивката. Малко или много се запаряват с тези памперси и не прекалявай с козметиките - пудри, кремчета и подобни. Това е само мое мнение и съвет, не е задължително да си съгласна с това което казвам.  Peace

Лелелелелеле, това ми е най-дългия, като продължителност във времето, пост до сега ooooh!.

А колкото до приликата на децата с родителите - вижте това - Калоян - и аз на около годинка
По същия начин е и Ники с баща си.

Е сега вече спирам, че имам и работа да върша, освен да пиша и разпускам тук...., че докато напиша всичко това колко сте ме изпреварилии..... Лек и спокоен ден  Hug

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 11:05 от valeni

# 269
  • Мнения: 202
Здрасти!
Влизам да почерпя за 4-та ни месечинка ! Честито и на останалите "набори" Sunglasses






Никакъв алкохол-аз съм въздържател smile3520

Я кажете какво ще подарите на любимия за Коледа? Че много съм се изчерпала откъм идеи, той си направи устата за часовник, но това ще е трети часовник, който да му подарявам!!!!Никакво въображение-ще ми се да е друго, но какво? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт